Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP Ipaq 914 - uživatelské zkušenosti , rady , porady ......

mcquack_ce4you (40)|12.8.2008 10:14
Mate nekdo uz zkusenosti s HP Ipaq 914. Vazne o nem uvazuji.
IT_man (12)|12.8.2008 18:01
Taky si na něho myslím, zatím mne brzdí kompatibilita SW. Doufám, že se někdo s bližší informací objeví.
TheMelin (1642)|12.8.2008 18:40
pochybuji, ze by se nasel program kterej by na HP nesel. Display je normalni QVGA akorat je orientovanej na sirku. Takze programy pojedou v landscape ;)
milennium (336)|12.8.2008 22:51
Mám 914c asi 14 dní a zatím jsem nenašel aplikaci nebo program který by nešel nainstalovat.
IT_man (12)|27.8.2008 18:37
Tak mám 914c dva dny a už mám několik SW, které mi nechodí. Jsou to sice jen hry - Gamebox Asia, Gamebox Asia 2, ale nejdou. Zajímavé je, že na běžném "portrait" displeji se přepínají do landscape, zatímco na 914c ohlásí, že je přepnout nejde :?

Jinak běžný SW chodí - hlavně SPB a Sygic McGuider.

Má někdo tipy jak výšeuvedené hry rozchodit nebo tipy na další, které chodí ??? Na PDA skoro moc nehraju, ale Gamebox, Mahjongg nebo šachy občas můžu.

Díky a hezký den.
HanysR (32)|27.8.2008 22:39
Nazdar, zatím ještě na HPčko čekám ale už bude na cestě. Mám na tebe dotaz který jsem nikde nenašel. Jak je to obecně s hlasitostí zařízení? Bohybuji se v hlučnějším prostředí tak je to pro mne důležité. Krom zvonění také hovory. Díky moc. Jinak co se týče těch her, žádný nápad není, asi bude zapotřebí přímá podpora Landscape QVGA. Tohle prostě není moc mašinka na hry...
IT_man (12)|28.8.2008 17:36
S hlasitostí jsem spokojen, ale pracuju v kanceláři a pohybuju se venku. Nastavenou mám hlasitost na maximu + vibrace a stačí mi to. Subjektivně ale musím říct, že vibrace v pouzdře zas až tak moc cítit nejsou.
HanysR (32)|30.8.2008 19:13
Jako máš ROMku? Já mám MP-1.00.03 a vyznačuje se několika chybama jako že třeba nechodí doručenky. Po restartu nebo zapnutí chodí ale zanedlouho vždy přestanou co mám zkušenost. Dále se mi jednou stalo že se mi nedařilo ukončit hovor - nutný soft reset. Dále když zmáčknu tlačítko "Sym" tak se nic neděje... Máš podobné zkušenosti? Popřípadě vykazuje tvá ROM nějaké chyby? Ještě mne dost zarazilo že hlasitost zvonění je naprosto v pohodě, hlas navigace taky ale třeba zvuky SMS apod jsou velice tiché! Jaké máš poznatky ty? Díky.
IT_man (12)|3.9.2008 19:33
ROM mám stejnou. SMS nepoužívám, pouze příchozí (jen volání a data), a tón opravdu není nejhlasitější. SYM jsem zatím používal pouze pro psaní s diakritikou (např. A následované SYM dává á). Stabilita není špatná, ale stává se mi, jako by iPaq "zamrzl", takže po chvíli přichází ke slovu tlačítko RESET.

Jinak jsem spokojený, jen bych si rád nainstaloval nějakou hru a žádnou jsem nerozchodil a to mne trápí :oops:
misterg (1)|13.9.2008 20:04
Mám problém s odesíláním SMS na tomto zařízení, nedokázal by mi někdo ze zkušenějsích uživatelů poradit, co bych mohl nastavit. Operátora mám T-Mobile (volání, GPRS, příjem SMS i vše ostatní funguje).

Díky
Johannes_ce4you (6)|24.10.2008 22:16
Možná by to chtělo se podívat na nastavení "Centra pro odesílání zpráv SMS" u T-Mobile?
Zde je návod ze stránek operátora:
Nastavení

Abyste mohli posílat SMS, potřebujete mít správně nastavené číslo Střediska zpráv. Pokud se ve svém telefonu nevyznáte, požádejte o pomoc zdatnějšího známého nebo se zastavte v naší Značkové prodejně.

V menu telefonu vyberte položku Zprávy a potvrďte ji
dále zvolte položku Textové zprávy
ze zobrazené nabídky vyberte Nastavení
poté potvrďte položku Středisko zpráv
zadejte číslo +420 603 052 000 a potvrďte jej
typ odchozí zprávy nastavte na Text (i v případě, že si přejete zaslat zprávu např. na e-mail)
dobu platnosti zprávy nastavte na maximum (v síti T-Mobile 72 hodin, 3 dny).

Tento postup se může lišit telefon od telefonu. Číslo Střediska zpráv a parametry odesílané zprávy jsou však ve všech případech stejné. Přesný postup najdete v návodu ke svému telefonu.

Doufám, že to pomůže.
Johannes
griminski (1)|27.10.2008 11:19
Zdravím Vás, mám problém se spárováním HP914 s notebookem Lenovo R61i přes bluetooth. Spárování s Parrotem v autě nebo handsfree bylo bez problémů, ale tady prostě přes všechna nastavení nejde a nejde.Nemá někdo nějaký nápad? Díky g.
Johannes_ce4you (6)|27.10.2008 17:31
Kontrolní otázka: Je v iPAQu "vidět" pod nějakým názvem ten noťas?
Pokud ano, tak se ještě podívej do nastavení BT v NB na COM porty.
Jestli jsou "vidět" ve "Správci zařízení", tak musíš v iPAQu vybrat správný COM port.
Jinak by to mělo fungovat tak, že pokud se obě zařízení "vidí", tak budou žádat o PIN. Po jeho zadání by se měly spárovat.
P.S Vše záleží od výrobce BT a instalaci ovladačů na NB.

Speedek (8)|28.10.2008 17:56
Zdravím všechny uživatele hp 914. Já mam dilema zda jít do tohoto zařízení nebo jít do nokia e71 za veškeré informace budu rád . Pro diskuzi můžzeme použít i icq. Moje icq :297292916. Díky moc .
manta99 (1)|28.10.2008 23:08
Záleží na tom, co od tohoto "comba" očekáváš a jak máš pevné nervy. Užívám si s 914c již 2 měsíce a stojí to za to. Je to PDA, které má obvyklé mouchy a čas od času se někde zapomene a nejrychlejší cestou pak je zmáčknout reset. Je to smartphone, který většinou zazvoní. Když chci rychle telefonovat, je nutné instalovat co nejméně jiných dialerů a pokud možno žádnou phone suite. V opačném případě musím počítat, že než se mi to podaří přepnout někam, kde se dají zadávat čísla, vybírat z kontaktů nebo fotek, uplyne nějaká ta minuta. Voice commander se mi nepodařilo počeštit, česká jména z kontaktů tak vyslovuje anglicky a tudíž se nedomluvíme. Display je malý, prstem se ovládat moc nedá (mimo aplikací jako Pointui). Bez brejlí na čtení se mi nedaří přečíst kdo mi zrovna volá. Klávesnice je jakžtakž pro běžné prsty a s trochou cviku se na ní dá strefovat do správných znaků. Do ruky to taky tak úplně nepadne, je to nezvykle široké. Při telefonování mi vrže kryt a musím si i dávat pozor, abych si zase tak často nezrušil dotykem ucha o display hovor. Baterka mi při denním provozu (věšinou krátké telefonáty) vydrží tak 6-8 hodin, když zapnu wifi nebo gps, tak ani ne polovinu. Mezi klady patří tzv. business messenger, který funguje bezvadně a dá se v něm přehledně pohybovat mezi více účty ( pop3, exchange, SMS) a jednotlivé konverzace se přehledně řadí do vláken. V tomto směru to je slušná mobilní kancelář. TomTom funguje, iGO 2008 ne, iGO 2006 ano. Při lepším počasí GPS staruje relativně rychle. Pomáhá i download gprs QK position. To jsou moje postřehy z dvouměsíčního používání.
dolinec (4)|25.3.2009 09:23
Naprosto souhlasím. Celkově řečeno, na praktické telefonování jako s mobilem to fakt není Klavesy jsou miniaturní a displej malej.Určitě bych si jej po těch zkušenostech nekoupil. Ale mám problém. Asi nekorektně instaluji programy, protože se mi nezobrazují v start -programs, ale jsou schovány v storage Card v program files. Nevíte kde dělám chybu?
mousefromhouse_ce4you (268)|23.4.2009 18:33
Jen tak mimochodem, jsou uz nekde k dispozici nejaky upraveny ROMky pro tohle zarizeni ? Uvital bych mozna nejakou rychlejsi...
Johannes_ce4you (6)|27.6.2009 22:52