Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile - Zobrazování kontaktů podle jména

Hyrogen (15)|11.8.2008 09:50
Přešel jsem, resp. se snažím přejít na MDA Vario III, ale narazil jsem hned na velmi nepříjemné problémy. Kontakty se mi řadí tak, že první je příjmení, pak jméno. Kontakty si ukládám do telefonu již několik let tak, že nejprve mám jméno, pak následuje příjmení. V Outlooku na PC není problém toto řazení změnit, ale ve Variu jsem na to nepřišel. Je nějaký způsob jak to provést?

Druhý a horší kiks spočívá v tom, že některá tel. čísla, která mám uložená v mezinárodním formátu, jsou uložená jako 420603123456 místo správného +420603123456. Zjistil jsem, že původcem problému je MS Outlook v mém PC, který z neznámého důvodu takto kurví tel. čísla. Co je však nejhorší - MS Outlook mi nedovolí tyto znetvořené čísla upravit do správného tvaru. Prostě když dopíšu znak + a přejdu na další řádek, tak ten dopsaný znak jen tak zmizí. Vím že to mohu vyřešit tvarem 00420 ale to je jen zástupné řešení. Máte někdo zkušenosti s těmito problémy? Můžete mi prosím poradit?
Kolda.o (114)|11.8.2008 10:44
vse se da vyresit opraveni dat v outlooku a naslednou plnpou synchronizaci
v OTL nastavis i razeni i format cisla - foun si to pak vse prevezme
Hyrogen (15)|11.8.2008 10:59
TO ano, ale první problém je v tom, že mi to již v Outlooku nejde opravit, jak jsem psal již předtím.
Druhá věc: řazení v Outlooku mám tak jak potřebuji (tedy nejprve jméno, pak příjmení) ale po synchronizaci se to v MDA řadí podle příjmení....:(( Mám velmi nepříjemný pocit, že místo aby mi ta hračka práci usnadnila, tak se mi ji snaží spíš přidělat....
Kolda.o (114)|11.8.2008 14:05
me to bezi jako na dratkach - jaky mas Outlook ???
Hyrogen (15)|11.8.2008 20:02
MS Outlook 2003
Surgical (2364)|11.8.2008 21:58
[QUOTE="Hyrogen"]......Prostě když dopíšu znak + a přejdu na další řádek, tak ten dopsaný znak jen tak zmizí. Vím že to mohu vyřešit tvarem 00420 ale to je jen zástupné řešení. Máte někdo zkušenosti s těmito problémy? Můžete mi prosím poradit? [/QUOTE]

No jo, ono existuje taky povel Uložit (po editaci kontaktu), když jen tak přejdeš na další kontakt a neuložíš, nebo uložit nelze???
Pak bych hledal nějaké hnidy v tvém systému, které ti brání v oprávněném administrátorském přístupu.

Pro začátek bych to projel kloudným antivirákem, posléze nějakým slušným antispywarem (mně se posvědčil Search&Destroy), jinak toto chování Outlooku2003 skutečně, ale skutečně není standardní......
Hyrogen (15)|12.8.2008 08:22
Ne ne, já nepřecházím na další kontakt ale na další řádek v daném kontaktu a pak samozřejmě změny uložím. Vir ani jiná havěť to není, ale začínám se také přiklánět k názoru, že mám nějakým způsobem poškozený Outlook. Asi se bude mazat a znovu instalovat.

Necituj předchozí příspěvek. admin
Kolda.o (114)|12.8.2008 08:33
mel jsem podobny problem jeste kdy jsem synchronizoval SE P900 a OTL2003. opravdu jsem musel vse rucne predelat na cislo ve spravnem formatu tusim +420 777111222.

nicmene pokud upgradnes na OTL2007 mas asi po problemu.
Hyrogen (15)|12.8.2008 10:47
Já jsem si do dnešního dne myslel, že Outlook 2003 je nejstabilnější. Zřejmě svůj názor poopravím...
Kolda.o (114)|12.8.2008 13:07
no vis jak - je to zahada - ja mel problem u SE a ten nepouziva ActiveSync - problemy byly diky SEPCSuite tohle mi stejne prijde podivnejsi - treba to ale pomuze
Hyrogen (15)|30.8.2008 12:27
Takže k řešení problému s předvolbami asi takto: naštval jsem se a zformátoval disk. Nainstaloval znovu systém + MS Office 2007 vč. Outooku samozřejmě. Po dvou hodinách mi došlo, že to byla fatální chyba. Outlook 2007 je př větším množství zpráv neskutečně pomalý. Dokumenty vytvořené v MS Office 2007 měli kolegové s MS Office 2003 problém otevřít (opravdu nehodlám u každého souboru kontrolovat v jakém formátu jej ukládám) a v neposlední řadě jde o grafický hnus. Úžasné 2007 letěly do koše a následoval návrat k 2003. Naštěstí v nově nainstalovaném Outlooku šli kontakty již normálně opravit a uložit. Problém byl tedy dle mého názoru v poškozeném Outlooku. Bohužel jsem již nezjistil co přesně bylo poškozeno a jak k tomu došlo.
Děkuji všem za rady a přeji co nejméně problémů.

P.S. To řazení kontaktů v MDA Vario III asi řešit nelze že?
daww (687)|31.8.2008 22:13
A proč na tom tak záleží ? Vždyť telefon i SMS by měly umět od WM5 vyhledávat pomocí T9 a je jedno jestli vyhledáváte jméno či přjmení.
mikrotom (63)|31.8.2008 23:16
1) ad řazení podle jména a příjmení - nativní kontaktní aplikace ve WM využívá pole kontaktu "Zařadit jako", nikoliv "Jméno" a "Příjmení". Co si napíšeš do těchto polí v Outlooku, to ti bude na Pocket PC zařízení prezentovány jednotlivé kontakty. Existují i utility (většinou jako doplňky pro Outlook), které umí "uklidit" ve všech polích zařadit jako a pěkně je přerovnat podle několika přednastavených možností. Zkus mrknout třeba na tuto: Outlook File as Sorter.

2) ad mezinárodní prefix telefonního čísla - zkus prověřit nastavení národního prostředí svého OS na stolním počítači. Outlook přebírá určitá nastavení, která následně používá pro syntaxi tel. čísel. Pokud se nemýlím, tak v minulosti ještě docházelo k přebírání lokality z voleb nastavení telefonu a modemu.