Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Telefon nereaguje po USPL

beyyyk (17)|4.8.2008 12:57
Zdravím vás přátelé. Toto není příběh , ale realita "aneb jak jsem asi o mobil přišel".
Mám HTC Artemis od O2 , cca před 3 měsíci jsem úspěšně nahrál WM 6.0 od http://artemis.win-mobile.cz/ , fungoval , ale jelikož jsou prázdniny a "děti" se nudí , řekl jsem si proč ne , zkusím jinou verzi , hup tam nějakou. Ta se nahrála v pohodě , byla ale v angličtině. Řekl jsem si , že zkusím nahrát jinou , která bude s češtinou , leč našel jsem pouze jednu. Nainstaluju ji a ona to je nejstarší verze od T-mobile !!! Co ted , zmobilizuju své síly a najedu na vaše forum , kde je verze od nějakého človíčka , která funguje , zkusím ji tam hodit , ale jelikož to od T-mobile je originální , musím provést USPL ..... Když v tom - spustí se přík. řádek , najede to do stovky , mobil se restartuje , ALE ROMUpdate ulitily už nenajde zapojený mobil do USB , po několika zkouškách a ruzných variacích to stále nejde, rozhodnu se tedy vrátit k osvědčené vezi od http://artemis.win-mobile.cz/ , ale ROMUpdate utility mi píše , že je spuštěná jiná , že on nemůže nic dělat. Hledám tedy na internetu , jsem přece kutil , a najdu HardSP. Jdu do toho , nejsem přece měkkej , spustím to a světe div se - Vymazalo mi to software a tak při spuštení svítilo nejdříve zelené pozadí a v pravo nahoře SPL IPL a nějaké čísla . Po nějakých úpravách typu boot loader , vesměs z fora xda-developers nastává hlavní část - Stáhnu zaručenou SIM Unlock z téhož fora , která mi prostě a jednoduše zruší telefon Mačkám soft restart , turno on mobile , hard restart , boot program , ale telefon na nic nereaguje. Není už v záruce a já se bojím , že jsem si zničil mobil.
Za jakékoliv radu a možnosti budu velmi vděčný. Děkuji , anální otvor Arnolda Rimmera.
P.S. Při pozdějších zkouškách nabootovat software přes usb kabel se objevila bílá obrazovka , a 0 procent , ale na obrazovce od monitoru se objevil error.
P.S.2 Jak o tom přemýšlím , neprodal by někdo levně Diamonda? :(

Update:Po několika pokusech se povedl HardReset a pozadí je nyní zelené , IPL je 3.15.0001 SPL je 3.15.0000 , na tomto obrázku se telefon zastaví a zůstává.
Update 2:Po hard reset se sice objevila zel. obrazovka(viz výše) , ale poté jsem dal soft restart a telefon zase usnul trvdým spánkem , nějaké léky , panové z medicíny???
vpx (529)|4.8.2008 13:01
Vubec se ti neobjevi trikolora ?
beyyyk (17)|4.8.2008 13:22
Ne , telefon nedělá vůbec nic.
vpx (529)|4.8.2008 14:14
tak jedine prelouskat cely xda-developers ROM sekci u artemise, zkus taky teratermpro, jestli se to hlasi vubec do PC (vybrat USB). Pokud se to nejak hlasi a jde s tim pracovat, urcite najdes nejaky flash, kterym to das do kupy. Kdyz spustis ROMupdateUtility, na jakou chybu to skonci ?

EDIT: jo a to ze se to pri flashi nekdy zasekne tak, ze je potreba vytahnout baterka, tak to je normalni.
beyyyk (17)|4.8.2008 17:11
Když dám start uspl tak mi to nenajde zařízení , při ROM Update také , když dávám ten record (na levé straně přístroje) a dám soft restart , tak se mi objeví ta červeno zeleno modrá obrazovka , vlevo dole USB , počítač udělá takový ten zvuk jako , že jsem něco připojil , ale programy to nepoznají. Není problém v tom , že mám Vistu? A do servisu stím asi zajít nemohu , musel bych platit a momentálně na to nemám , telefon je asi 2 měsíce po záruce.
Surgical (2364)|5.8.2008 00:13
Vyndal jsi z Artika paměťovou kartu???
Spawncz (206)|5.8.2008 01:54
tak zaprve musis mit utilitu pro flashovani ktera nehlida spl a tu najdes TADY je to utilita na wizarda, ale snad bude fungovat i na tveho artemise

za dalsi osobne jsem mel problem s errorem upgrade utility pod vistama x64 a vyresil jsem to pomoci vmware a virtualniho pc s winxp

jinak postup asi nasledujici:
nastartovat telefon do trikolory
pokud je u spl napsano nejaky hard nebo uspl tak pomoci utility nahrat jakoukoliv romku
pokud tam je klasicke spl a ipl s cisli tak stahnout ofic romku bud operatora nebo z htc.com a pomoci toho virtualniho stroje se to pokusit naflashovat.

snad to pomuze
beyyyk (17)|9.8.2008 19:37
Mno , tak se pomalu vzdávám naděje na znovuspuštění mobilu z vlastních rukou , nebydlí náhodou někdo v Ostravě?