Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung i600 WM6 Voip

Trautenberg (50)|31.7.2008 19:30
Ma nekdo odzkouseno VoIP na Samsung i600 s WM6?

Vyzkousel jsem navod zde: http://blog.vyvojar.cz/michal/archive/2007/07/30/226109.aspx
ovsem vysledkem je to, ze na homescreenu vidim jenom 802.cz: searching...

Pokud vytocim cislo, tak to vola pres VoIP, ve vypisech v 802.cz to vidim ze to bylo volano, ale nic neslysim ve sluchatku ani nikdo me neslysi.

Konfigurak mam:



value="<provision key='1232ab01' name='802.cz'>
<provider name='802.cz' />
<user account='cislo' password='heslo'
uri='sip:cislo@sip910.802.cz'
allowedauth='digest'/>
<sipsrv addr='sip910.802.cz' protocol='UDP' role='proxy'>
<session party='First' type='pc2pc' />
<session party='First' type='pc2ph' />
</sipsrv>
<sipsrv addr='sip910.802.cz' protocol='UDP' role='registrar'/>
</provision>" />




Toto nastaveni jsem videl u lidi zde, co bezi take pres 802.cz a mam ho i potvrzene od lidi, kterym to s tim operatorem jede na jinych telefonech, takze to by melo byt dobre.

Zkousel jsem i ruzne verze dll knihoven uvnitr, jak jsem nasel na forech.

Telefon jsem zkusil i vyresetovat a nainstalovat ciste jenom wm6voip.cab, stejny vysldek.

Pokazde je to stejne.

Jsem pripojen pres wifi, kde mi na wm6 zarizeni inte jede. Na stolnim PC jsem pripojen v pohode pres 2 ruzne klienty i pres HW telefon, takze WiFi router je nastaven korektne. V praci mi to dela to same a tam nam bezi jiny voip operator a funguje mi tam i 802, takze pripojenim to neni.

Vyzkousel jsem vsechny hacky registru co jsem nasel. Bohuzel nic uz me nenapada, ani jsem nic kloudneho nenasel, co by resilo muj problem.

Je tu nekdo kdo to rozjel a komu to funguje na i600?

Diky za kazdou radu.
keff_ce4you (0)|14.9.2008 23:15
Prijde mi ze Samsung si OS dost upravuje po svem (ovladace, knihovny pritomne v systemu a jejich verze) - ja se zase nemuzu pripojit s wifi na WEP open AP (kdyz vyplnim udaje o nem, objevi se jako nedostupne zarizeni, kdyz konfiguraci smazu, tak se zase objevi se signalem), ale chova se to v ruznych neoficialnich verzich WM6 firmwaru ruzne - takze se ty FW mezi sebou lisi treba i implementaci wifi (pozdejsi verze jsou asi postavene na novejsich buildech WM6, kde jsou treba opravene nejake chybky v sitovem stacku, atd).

Proto bych ti poradil vyzkouset to s novejsim FW, anebo na xda-developers stahnout cab s extrahovanymi knihovnami pro voip a nainstalovat ho.

BTW, posledni verze co mam je I600XXGC6 (zalezi na 3 posl. pismenech, vyssi jelepsi ale nevim jestli je vic GC nebo CG, ci AB6 vs AC1 napr:/ ). Poslat nemuzu, je to v zipu od ktereho jsem uz ztratil heslo.