Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC S710 - má cenu koupě???

CZSpeedyCZ_ce4you (4)|26.7.2008 18:45
Zdravím,
hodlám si koupit nový "mobil" s zalíbil se mi HTC S710 Vox. Hledám hlavně kompromis mezi mobilem a PDA s relativně dobrou výdrží a Wi-Fi+ qwerty klávesnicí. Pokud tento smartphone někdo má, potěšilo mě, kdyby se rozdělil o zkušenosti.
Hodně lidí by dneska šlo do nového HTC S730 Wings, ale mě nemá moc co nabídnout. Ještě méně operační paměti (v praxi), pro mě zbytečné nové datové přenosy... jediný, kvůli čemu jsem na vážkách je procesor a konstrukce.
Někdo si Voxe chválí, jiní si stěžují, že nestíhá, tak bych rád slyšel, jaké jsou vaše zkušenosti.
Přece jen má Vox lepší výdrž baterie, což také není zanedbatelné.
U té konstrukce je to 50:50. Někomu se Vox téměř rozpadá, jiní si nestěžují na sebemenší vůli, tak nevím.
Za všechny názory pro a proti budu moc rád. ;)
locomachine (51)|26.7.2008 19:23
Co se nestíhání týká, běžně to nepozoruji. Někdy neupravené video tohle může způsobit obvykle stačí zvýšit (opatrně) frekvenci procesoru. Na zpracování si, kromě gumové krytky mini usb, nemohu stěžovat nic se mi nevyklá ani nevrže. Neustále jsem přes EDGE na netu, čtu v něm knihy a opravdu ho intenzivně využívám. Jsem spokojen.
CZSpeedyCZ_ce4you (4)|26.7.2008 19:27
Moc díky, docela sems e toho bál, dost lidí mě od toho zrazuje, tak jsem rád, když je s ním někdo spokojen. Ohledně těch krytek, to se snad nějak přežije. Díky
adamekma (250)|26.7.2008 21:07
Můžete ještě někdo (radši víc lidí :) ) napsat, jak je na tom Vox s kvalitou?
Mám HTC Oxygen, a už mě nebaví, že se co 6 měsíců zhroutí kvůli plné paměti (z ofic. 64 MB je k dispozici asi 10MB, a když mám 8MB pim.vol, tak to je pak špatný)

Chtěl jsem Wingse, ale mám na něj dost špatný reference - prej se dost sype?
Vox je v tomhle směru lepší?

díky.

CZSpeedyCZ_ce4you (4)|26.7.2008 21:13
Co jsem slyšel od několika uživatelů, tak s volnou pamětí je na tom lépe než Wings a stabilita je prý vynikající :))
locomachine (51)|26.7.2008 21:57
Moje zkušenost je taková, že z počátku jsem si instaloval každej program kterej vypadal jen trochu zajímavě no ale časem jsem si koupil 4GB kartu a programy stahuju a zkouším pořád ale nainstalované nechávám jen ty nej, ostatní mám na kartě pro strýčka příhodu. Kolik aplikací v jednom okamžiku potřebujete nechat běžet? Já myslím, že paměť stačí.
adamekma (250)|26.7.2008 22:38
[QUOTE="locomachine"]Moje zkušenost je taková, že z počátku jsem si instaloval každej program kterej vypadal jen trochu zajímavě no ale časem jsem si koupil 4GB kartu a programy stahuju a zkouším pořád ale nainstalované nechávám jen ty nej, ostatní mám na kartě pro strýčka příhodu. Kolik aplikací v jednom okamžiku potřebujete nechat běžet? Já myslím, že paměť stačí.[/QUOTE]
Nemam problem s RAM, mam problem s ROM.
Ofificalne ji mam 64 MB.
Jenze v tom je OS, a taky nejaky demo videa, ktery jsou mi na nic a nejdou smazat.
Takze po HR mam k dispozici asi 12 MB ROM. Do toho se musi vejit PIM data (asi 8MB), zvoneni, SMS, maily, java aplikace (ty jsem proste vsechny odinstaloval, nebylo zbyti),
a kdyz to neuhlidam, a pamet dojde (resp nekdy najednou uz neni co mazat, tempy jsou prazdny, a pamet stejne sama zmizi), tak potom prijdu o data a musim udelat HR... uz se mi to stalo nejmin 3x.
Kartu mam sice 1GB (ted jsem tam vlastne dal 2GB), ale to je uplne jedno. Problem mam s tema datama, ktery musi byt primo v telefonu.
A to mam v telefonu jen kalendar za 14 dni zpetne, a maily z PC tak za 1-3 dny, a to jeste á 0,5kB. Ale 1350 kontaktu je 1350 kontaktu.
Takze chci neco s 128 MB ROM. A doufam, ze z toho budu mit opravdu k dispozici aspon 20MB.
locomachine (51)|26.7.2008 23:19
Tak tyhle problémy nemám. Každopádně existují osekané ROMky, které zrychlují foun a nechávají větší kapacitu jukni na xda- developers. (Pokud nesu sovy do Athén tak sry.)
matoman (19)|27.7.2008 17:12
Ja som mal 3 voxov (z druhej ruky) a z toho ani jeden nebol dobry, prvy mal strasne vykyvanu klavesnicu sama sa otvarala no proste hmm... druhemu sa polamal kryt v okoli tlacitok a tretiemu odpadli krytky, proste dobre skusenosti nemam. Co sa tyka softwarovej stranky mi prisiel dost pomaly najme kym sa otocil display pri otvoreni klavesnice a sem tam clovek na daco cakal dlhsie ako by mohol. Teraz mam Wings-a a tiez mi velmi nesadol oproti Voxu je o dost vacsi a tahsi, ale je o dost sviznejsi a aj klavesnica je podla mna vydarenejsia. Jedine co mi vadi je stale zatvarat aplikacie, ktore uz nepouziva. po soft resete je max. 18mega ram volnej, (u voxe to bolo asi tak 21). S vydrzou si myslim ze oba maju rovnaku, mozno wings o par hodin menej. Moja skusenost zapnute bluetooth, dva telefonaty denne, 4sms, 10minut na wifine vydrzi tak plus minus dva dni. Ono to clovek bude mat aj casto pripojene cez datovy kabel, cez ktory sa to dobija.

No a vlastne som zistil ze hardwarovu klavesnicu nepotrebujem takze ostavam u svojeho Qtek 8310, kde mam stabilne 25-29 volnej ramky.

btw. keby niekto chcel tak tu v ce4you wingse predavam, keby mal niekto zaujem nech sa ozve.
locomachine (51)|27.7.2008 17:30
Je mi líto, že máš špatné zkušenosti, nadruhou stranu musím obdivovat Tvou vytrvalost. :-)
matoman (19)|27.7.2008 18:33
no ja som si povodne myslel ze VOX je pre mna ten pravy mobil tak som proste vzdy myslel ze som natrafil na zly kus. ono mal som este aj jeden co bol celkom ok ale zisitil som proste ze VOX neni pre mna to prave orechove.
CZSpeedyCZ_ce4you (4)|27.7.2008 20:34
locomachine: A ty s ním máš teda vesměs dobré zkušenosti? Já mám v plánu si ho zítra koupit. Nový, za 5900 Kč.
matoman (19)|28.7.2008 00:05
novy za 5900 by som nebral za tu cenu ma clovek lepsie phones (jako nove)
Heretic_ce4you (158)|31.7.2008 16:54
Možná pozdě, ale stejně přidám svoje poznatky. Voxe mam asi 2 měsíce, koupil jsem ho použitej, starej je cca rok a co se týče konstrukce, tak dolní část je lehce volná (cca 1mm) a gumové krytky jsou pryč. Vzhledem k tomu, jak ho předchozí majitel hodně používal, celkem drží. Jinak nevim jestli mam špatnou romku nebo je to normální, ale max. volný paměti mam 18MB, což bych ještě překousl, ale dost mi vadí rychlost/pomalost při normální práci. Např. poslech mp3 a přitom chci začít psát sms na qwerty klávesnici. Trvá to asi 15 vteřin a přitom se mi seká přehrávání hudby, docela síla. Nebýt těch problému se sw, tak jsem nad míru spokojen, takhle má u mě pár bodů dolu.:D
Radek Novák (309)|6.8.2008 10:46
Mám ho rok a funguje bez problému. Je teda fakt, že jsem do něj neinstaloval žádnej software (jen tomtom). Stabilita perfektní a na pomalost si nemůžu stěžovat :cool: