Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

O2 Active + ActiveSync

wuzup (14)|26.7.2008 18:06
Zdravím ! Lidi, máte někdo na MIO A701 "rozfungováno" připojení přes GPRS na O2 Active a "klasické" připojení přes USB a PC do "http" sítě (využití připojení founu přes počítač). Dosud jsem O2 Active nepoužíval. MIO mi po připojení do počítače přes USB (které v podstaě používám pouze jako nabíječku) normálně bez jakéhokoli nastavování "umělo" vlézt přes vestavěný IE na internet a zobrazovalo mi bezproblému libovolné webové stránky ( i když jak říkám - pokud sedím u PC, nemá cenu koukat na web přes MIO ...). Také mi automaticky SPB Weather stahoval přes USB předpověď počasí. Jakmile jsem ale správně nastavil připojení do O2 Active přes GPRS (někde jsem na to našel návod), tak mi sice připojení "venku v přírodě" do O2 fuguje správně, ale když příjdu k PC a zastrčím MIO do USB, stahování předpovědi počasí je v čudu, nejde mi ani připojení do IE. Říkám, ten prohlížeč bych oželel, ale štve mě to automatické stahování počasí.

A teď abych se dostal ke své otázce ... Jde to nějak "rozfungovat současně" ? Abych nemusel venku ručně nastavovat GPRS připojení a doma, když dám MIO do USB kmítka zase to nastavení GPRS rušit ? Funguje to někomu z vás ?

Děkuji za "nakopnutí" ;)
JohnyZi_ce4you (13)|28.7.2008 00:44
tak mě to funguje obojí současně bez problému..mam teda TM ale to by nemělo hrát roli. Už nevim jak je to v WM5 ale u WM6 programy-sit a gps-sdileni internetu a tam si to nastavíš
wuzup (14)|28.7.2008 12:24
Tak se mi to asi podařilo zprovoznit přesně podle mých představ. Když dám MIO do USB, žádné GPRS spojení se nenavazuje a SBP weather počasí normálně stahuje. Současne se lze přes IE (WM5) dostat na web. Dokonce když se takto chci připojit na http://wap.o2active.cz, vypíše prohlížeč informaci, že se lze na tuto stránku připojit pouze přes mobilní síť ... blabla. A kyž USB kabel odpojím a dám si z oblíbených stránku O2Active, naběhle stránka v pořádku i s informací dole že "stránka je zdarma". Když se nažím proklikat na webu hlouběji a hlouběji, dříve nebo pozdeji se mi zibrazí informace, že další prohlížení bude zpoplatněno. Takže podle toho usuzuji, že O2active bude opravdu zdarma.

Jinak mám MIO nastaveno takhle :





uvidím na konci měsíce podle výpisu :cool: