Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Instalace WM 6.1

wiblingen (6)|25.7.2008 10:35
To nikdo nevi jak se to instaluje na Treo 750v mam dva stejne soubory jedno je OS a Radio ale oba soubory jsou CHEIMG.NBH jaky mam pouzit prvni. Hazi mi to nejakou chybu nahore 0x862315 a pak to preskoci na 3 pruhy a napise SERIAL poradte co stim chci je vyzkouset dik moc za pomoc a rady WIBLINGEN
Serminator (49)|28.7.2008 07:38
Mrkni se na xda,tam navod je i s potrebnyma souborama,ja si uz nepamatuju,jak to jde po sobe,takze sry.
Jo a pokud se ti to podari naflashovat a Treo poslape,ozvy se mi na ICQ.Dik
kubisz (1054)|18.8.2008 11:45
ze vseho nejdrive je trebas stahnout oliho unlocker z XDA (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=334100)

pro jeho provoz je nutne mit nainstalovany NET CF minimalne 2.0, ale lepe se osvedcila 2.0 SP1 (ci tak nejak, s trojkou sem to nezkousel)
nejde to z XP x64, visty nevim...
musi se bezpodminecne projit vsechny 3 kroky (flash SPL/IPL, radio hack, zpet radio normal)
po 1 kroku mi nechtel AS PDA nacist, ale asi to byl jen spatny kontakt (zkouset, zkouset, zkouset)
po 2 kroku vzdy unlocker spadnul s hlaskou, ze nemuze najit uvedeny soubor a nelze provest prikaz...kliknete do dolni casti obrazi a stisknete "SHIFT a 2" (neboli @) a zpristupni se i treti volba (je vsak nutne, aby predchozi krok probehl korektne!!! (tj. zobrazil se bootloader a nahravalo se radio))
po uspesnem unlocku uz jenom staci naformatovat sd kartu (ne SDHC) na FAT32, na ni nahrat *.NBL soubor a sup do bootloaderu
pred flashem sem delal HRK, AS na PC je 4.5 (posledni z webu M$)
RUU rve, pokud neni baterka nabita nad 50 procenty kapacity a update nedovoli
flashoval sem WM61 lite z XDA (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=365873)
WM61 sou uzasne rychly (zda se, ze na cemkoli; chtel bych je videt na 200MHz OMAPu :) )

how to HR and enter to BOOTLOADER

diky XDA DEV :D
endymion (38)|16.9.2008 14:08
Možná jednodušší postup instalace WM6.1 (verze normal, ne lite) najdete zde
runner111 (75)|29.1.2009 12:00
Pokouším se spustit upgrade original WM6 pro Treo.Skončí to oznámením, že je určený pro treo 750 a moje zařízení není podporováno. Co s tím?Dosud jsem na něm používal WM 6.1 z XDA, teď sem chtěl dát original ROM a nelze. Zkoušel jsem před tím i CheetahUnlocker, bez výsledku.
Milinek (54)|5.6.2009 14:14
Ahoj lidi, tak jsem si pořídil tenhle strojek (Treo 750) taky a nemohu ho zaboha flashnout na Win 6.1 ani 6.5. pokouším se ho odemknout pomocí CheetahUnlockeru a proběhne mi krok 1 pogratuluje k provegení, krok dvě taktéž, ale nemohu se dostat na krok 3 hodí mi to chybu že program nemůže najít nějaký soubor a jějakou chybou se ukončí, nebo zůstane zvírazněný krok 2, který jsem právě úspěšně dokončil. Po tomto zákroku, můžu flashnout radio na jinou verzy, ale software na jiné Windowsi nee... Poradí mi někdo kde bych mohl dělat chybu, nebo kde by mohl být problém? Mám tam momentálně Origo Win 5.0....
kubisz (1054)|5.6.2009 17:45
udelat to presne podle jednoho z navodu...sam sem falshoval z windows XP 32bit SP2 (nebo 3), z vist, W7 nebo jinacich OS to bud nepude, nebo postup muze byt jiny...pokud mozno napsat jaky soubor to nemuze najit (presne) a napsat postup, kdy se to stane...uz si postup taky moc nepamatuju, ale koukal sem, ze sem tam psal, ze ten unlocker po druhem kroku spadne a je potrebas zmacknout tu klavesovou zkratku...

ad
[quote]Pokouším se spustit upgrade original WM6 pro Treo.Skončí to oznámením, že je určený pro treo 750 a moje zařízení není podporováno.[/quote]

problem muze byt prave v nahranem SPL/IPL, ktere oznaci zarizeni jako jine...zkuste bud vyextrahovat z ofiko ROMky jen ten NBL soubor a nebo se nejak pokusit vratit puvodni SPL/IPL (urcite bude k nalezeni na XDA DEVu)...blizsi info asi take na XDA DEV...

[quote]na WMM je navod na flash PTP750 i s obrazky: [/quote]
Milinek (54)|8.6.2009 08:55
Tak to zkouším pesně podle návodu, krok za krokem, včetně chyby před třetím krokem v Cheetahunlokeru a stále se mi nedaří, Krok 1 OK (Congratulation) krok 2 opět OK, ale když chci do telefonu poslat novou ROMku, tak naběhne na 1% a konec. telefon se zrestartuje a program hlásí Write error....

Jakým spůsobem donutím telefon nabootovat z SD karty?
kubisz (1054)|8.6.2009 11:16
[quote]Bootloader mode

1. turn phone on
2. press the MEDIA button AND at the same time with the stylus the RESET PIN

or remove and replace battery

the MEDIA button is the 3rd button on the left side of the phone, under the volume button
the RESET PIN is under the MINI SD card cover

1. keep holding the MEDIA button (left side of phone) untill you get the 3 color screen
[/quote]

karta musi byt do 2GB (ne SDHC) a naformatovana myslim na FAT32
Milinek (54)|11.6.2009 12:47
Stalo se Vám někomu, že po přeflashování přestaly chodit na telefonu zvuky? Myslím tím naprosto všechno(i systémové), telefon ani nepípne. Pokoušel jsem se telefon odemknout Cheetah unlokerem, to se mi nějak nedařilo. Tak jsem pouze přehrál radio na verzi 1.54.07.00 jeden den bylo vše normální a pak najednou ticho, nepomáhá ani soft ani hard reset..
kubisz (1054)|11.6.2009 12:52
mozna to neni ono, ale obcas se mi stavalo, ze se telefon pouze ztlumil, ale neprepnul na vibrace, takze clovek nemel ikonu vibraci, ale ani zvuky...
dalsi moznosti je (ale to uz je snad minulost) naninstalovany TT6 a jeho BT file, ci jina "vylecena" aplikace...
nebo mohl odejit repoduktor, ale to je asi ta posledni moznost...vyzkouset kdyztak novy flash...
Milinek (54)|11.6.2009 13:20
Stalo se mi to na origo Win 5, pak jsem tam nainstalil Win 6.1 a bylo to stejné, skoušel jsem i jiné radio a taky bezezměny. Dnes odpoledne snad budu vědět co s tím je, zda vada hardwaru, či něco v softwaru... Telefon jsem měl v záruce a prodejce mi říkal, abych Winy nepřehrával... Myslím si, že by to ale neměl být problém, nikde jsem nečetl, že by se někomu po přehrání stala podobná věc. Proto jsem se tady zepltal. Ale reklamaci se nebránil. Kde bych sehnal origo Win 5, nebo 6? Nějak jsem je nikde nanašel...
kubisz (1054)|11.6.2009 14:07
zkuste pohledat na XDA DEVu, oficialne uz je myslim PALM nenabizi...
Zdenek Malinsky (9781)|11.6.2009 15:02
Oficiální od Palmu byla jen WM 6.0. Pro anglickou 750v (myslím určenou pro NL) mám doma (můžu postnout na nějaké úložiště). Ostatní tj. WM 6.1 a výše jsou neoficiální.
kubisz (1054)|11.6.2009 15:44
Ta WM5 verze byla myslim k dispozici prave nekde pres XDA pro zajemce o downgrade...neni to oficialni, ale byl to nejaky ROM grab ofi verze, takze pro ucely reklamace by problem byt nemel (pri dodrzeni jazykove a jine shodnosti SW a HW)
Milinek (54)|11.6.2009 16:27
[quote=Zdenek Malinsky]Oficiální od Palmu byla jen WM 6.0. Pro anglickou 750v (myslím určenou pro NL) mám doma (můžu postnout na nějaké úložiště). Ostatní tj. WM 6.1 a výše jsou neoficiální. [/quote]

Pokud by jsi to moh někam postnout, tak bych ti byl vděčný... :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2009 11:12
Poslal jsem ti SZ soukromou zprávu.
DColombo (9)|12.6.2009 14:45
Při přehrátí WM5 na WM6.1 dle návodu na http://www.wmmania.cz/content.php?id=1209 funguje krok 1 i 2, ale ROM se nepřehraje, protože to hodí hlášku, že IMAGE IS CORUPTED. Stejný postup jsem dělal i na druhém treu, co mám, a tam to šlo vše v pořádku. pokouším se to pořád dokola, ale při ROMce to nahraje 1 procento a ERROR.
Milinek (54)|12.6.2009 15:28
Přesně takhle se chovalo Treo i mě. Zd se, že i když program napíše hlášku, že OK, tak přesto se hard SPL neprovede. Doporučuji zkoušet znova. Někdy se mi stalo, že při kroku 1 mi proběhl ondikátor průběhu (0 - 100%) rychle za vteřinu, pak program napsal error, jindy to probíhalo pomalu, cca 2 min a peogram hlásil OK. Ale ani jednou to nebylo dobře. Nakonec se mi stalo (asi po třech dnech hraní) že byl průběh rychlí a program hlásil OK a opravdu to bylo OK a ROMka šla nahrát.
DColombo (9)|12.6.2009 20:57
Tak už to řešit nebudu, pořád to nejde. Prodávám ho s WM5 a druhý s 6.1 si nechám. (v případě zájmu zašlu odkaz na aukro)
kubisz (1054)|13.6.2009 02:30
tahle chyba se mi neobjevila, ale take semse nemohl dostat pres k tretimu kroku a cely problem byl zpusoben lehkou oxidaci ("zezelenani") portu pro komunikaci...po vycisteni vse OK