Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA na stole... namet pro MS

adamekma (250)|10.6.2004 19:00
Tak me napadla funkce, kterou postradam u ActiveSyncu...
Jak tak moje PDA parkuje v kolibce vedle monitoru, nekolikrat jsem se pristih, ze jsem se pokusil mysi vyjet z monitoru PC a pokracovat na displej PDA, podobne jako kdyz jsou u jednoho PC 2 monitory (a to jsem ani v zivote na takovym PC nedelal)

ale tyhle funkce se asi od MS jen tak nedockam :)
Milan Švec (938)|10.6.2004 19:30
[QUOTE="adamekma"]...vyjet z monitoru PC a pokracovat na displej PDA, podobne jako kdyz jsou u jednoho PC 2 monitory...[/QUOTE]
Při spokojení se s tím, že budu mít oba displeje na jednom monitoru pohromadě a ovládané jednou myší (a klávesnicí), tak není třeba čekat. Stačí stáhnout trial (3,89 MB a jen na tři dny!) Pocket Controller Professional a není co řešit. Na ťukání stylusem po displeji PDA v kolíbce vedle monitoru PC lze zapomenout. Pro další dny je třeba mít volných těch 27,- USD. (vlastně 32,12 - od 1.5. se musí připočítat už 19% DPH) Ale i za ně to stojí.
PDA samozřejmě spojené přes ActiveSync (pro machry i přes TCP/IP).
00018993_PControllerPro_JRkH.jpg
st.tom_ce4you (365)|10.6.2004 23:24
[QUOTE="Milan Švec"][QUOTE="adamekma"]...vyjet z monitoru PC a pokracovat na displej PDA, podobne jako kdyz jsou u jednoho PC 2 monitory...[/QUOTE]
Při spokojení se s tím, že budu mít oba displeje na jednom monitoru pohromadě a ovládané jednou myší (a klávesnicí), tak není třeba čekat. Stačí stáhnout trial (3,89 MB a jen na tři dny!) Pocket Controller Professional a není co řešit. Na ťukání stylusem po displeji PDA v kolíbce vedle monitoru PC lze zapomenout. Pro další dny je třeba mít volných těch 27,- USD. (vlastně 32,12 - od 1.5. se musí připočítat už 19% DPH) Ale i za ně to stojí.
PDA samozřejmě spojené přes ActiveSync (pro machry i přes TCP/IP).
[/QUOTE]


Potvrzuji, Pocket Controller Pro je naprosto skvely program, pokud jej koupite na handandgo.com ci pocketgear.com pomoci visa ci EC/MC atd.. zadnou dan nepaltite. Tzn 26.99$.
Milan Švec (938)|11.6.2004 00:03
[QUOTE="st.toma"]...pokud jej koupite na handandgo.com ci pocketgear.com pomoci visa ci EC/MC atd.. zadnou dan neplatite. Tzn 26.99$....[/QUOTE]
Bylo by to krásné, kdyby to tak bylo. Bohužel dnes koupený program na Handango na rozdíl od ještě v dubnu koupených tamtéž obsahuje zmíněný přídavek. Během pořizování tam bylo vždycky drobné sdělení: Pro členy ze států Evropské unie je cena uvedená bez DPH, které bude doplněno po potvrzení nákupu. Na všech předchozích fakturách nebylo nikdy nic navíc. Z dnes vytištěné faktury na mě zírá VAT $5.13 a TOTAL COST: $32.12.
Takže co se stihlo do dubna, se stihlo. Nebo by se jeden měl přihlásit jako Švýcar nebo Nor? ;)

Pocket Controller umožňuje zadat "Always on top". Což poskytuje s možností spouštět libovolné programy přímo myší v okně PDA až neuvěřitelné možnosti na obrazovce PC. PDA umí spoustu věcí, o kterých si PC může nechat zdát. Takhle to člověk má všechno (= cokoliv) před sebou pohromadě na jednom místě na PC. Podsvícení displeje na PDA se přitom dá vypnout a PDA se může uklidit i pod stůl. A jede to s jednou myší. Paráda.
Milan Švec (938)|11.6.2004 07:58
[QUOTE="seba"]...nelze přenášet soubory,a to hlavní neumí to hačky čárky u některých písmen.Nefunguje kopírování z PC ctrlC-ctrlV...[/QUOTE]
Dík za připomenutí. V PCP stačilo v "Edit" zaškrtnout "Automatically Synchronize Clipboards". A konečně můžu používat po skoro dvou letech zase to, na co jsem byl zvyklý u EPOCu a W95. Tady i vč. háčků a čárek a pravým knoflíkem na myši.
Příklad: Píšu třeba ve Wordu na PC, CtrlC, do okna s PDA s otevřeným Pocket Wordem (nebo čímkoliv jiným, třeba současně Agendou Fusion a jejími šablonami), CtrlV a je to tam. Ale tím pravým knoflíkem (a Kopírovat a Paste)je to fakt pohodlnější. Doporučuji.
adamekma (250)|15.6.2004 02:02
Je to super
...dokonce po zaskrtnuti "zobrazovat kurzor" muzu mysi rejdit po displeji PDA jak jsem si to predstavoval :)
Pri dost tesnym rozliseni monitoru u PC 800x600 je vyhodnejsi pouzivat i LCD PDA - na PC si tuknu co chci na PDA zobrazit, a pak po tom muzu pokukovat, zatimco na PC uz mam neco uplne jinyho :yes:
Navic na PC se to zobrazuje s nepatrnym zpozdenim, takze je fakt nejlepsi koukat na PDA a rejdit po nem mysi :D
Milan Švec (938)|15.6.2004 14:27
Martine, dík za odpověď i vysvětlení.
Ale hlavně za nápad, protože (i když já u stolu jedu přes Pocket Controller Proffesional, který to nastavení kurzoru na displeji PDA jako od "seby" doporučený a tebou použitý MTUX Remote v. 1.8 zatím nemá) nebýt tvého přání v diskuzi, tak bych kvůli PDA ještě dnes musel u stolu pořád točit hlavou a pouštět myš. Což už teď díky přemýšlivému studentovi Univerzity Hradec Králové nemusím. :D
Těším se na další podobné nápady a přeju hodně úspěchů ve studiu!

Šeba_oldd (1184)|29.6.2004 19:39
Já ten kurzor na MDA nemohu nějak dostat - je to myšleno tak ,že na displeji Mda vidíte kurzor myši?
Vít_ce4you (156)|29.6.2004 19:50
Ahoj, uz jsi zpatky z dovolene? Jak bylo? Sice jsem zatim ztratil SD kartu do MDA, ale docela by se mi hodily ty slovniky. TAky mi nejak nejde doinstalovat to Slovensko, planuju tam behem tydne cestu, tak asi budu potrebovat radu zkuseneho:-) Asi se ti ozvu tel. Vit
PavelR. (2184)|29.6.2004 19:59
[QUOTE="Vít"]Ahoj, uz jsi zpatky z dovolene? Jak bylo? Sice jsem zatim ztratil SD kartu do MDA, ale docela by se mi hodily ty slovniky. TAky mi nejak nejde doinstalovat to Slovensko, planuju tam behem tydne cestu, tak asi budu potrebovat radu zkuseneho:-) Asi se ti ozvu tel. Vit[/QUOTE]

... neměla toto být spíše SZ? ;)

PavelR.
Milan Švec (938)|14.7.2004 18:01
Pocket Controller Professional ve verzi 4.11 nabídl velký výběr doplněných skinů. Takže ve "View" stačí vybrat "Skin Selector", pak "Device Manufacturer" a "Device Type", stáhnout, zaškrtnout "Skin" a na displeji PC to může vypadat třeba takhle. Aktivní jsou pro myš na PC i všechny knoflíky pod displejem PDA.
00021912_LOOX_bOLE.jpg
Mashe (622)|21.1.2008 15:19
prosba o radu . viz

jak to nastavit abych videl na monitoru jen ten cerveny ramecek a nic jineho?? nechci tam skin ani nic jineho ..

dikes
Surgical (2364)|21.1.2008 16:47
Nijak...