Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Písmo v Opeře Mini

anaxagoras_ce4you (87)|19.7.2008 15:26
Ahoj obracím se na Vás s dotazem jak změnit písmo v opeře mini. Ukazuje mi totiž nějaký divný písmo se špatným kódováním. Moje romka má defaultní písmo Calibri.ttf. Zkoušel jsem mnoho triků, co jsem vygooglíl, ale bez úspěchu (např. aahoma.ttf trik). Kdybyste někdo věděl, co s tím, byl bych vám velmi vděčný...T.
Spawncz (206)|20.7.2008 19:48
Jakou verzi miniopery mas stazenou? ja na wizardu pouzivam 4.0 neco a na diamondu 4.1 neco a vse funguje korektne co se znaku tyka.
Kyle (279)|21.7.2008 11:56
Taky se mi to takhle chova, ale pouze pokud mam nastaveny nejmensi pismo. Se strednim uz je kodovani v poradku. Hlasil sem to uz pred pul rokem jako chybu na support Opery Mini, ale zjevne je problem s ceskymi fonty moc netrapi.. :?
xtonda (811)|21.7.2008 13:17
Na nejmenší font jsem měl češtinu blbě vždy a všude, všechny ostatní velikosti jsou naopak vždy a všude OK, moje spekulace je, že ten nejmenší je font v aplikaci a umí jen západní Evropu, kdežto ty ostatní jsou systémové. Řešením je používat tu druhou nejmenší velikost nebo větší.

EDIT: systémové nemyslím fonty ve WM, ale ty zadrátované v Javovském prostředí, zkoušel jsem několik běhových prostřed pro Javuí a fonty se v nich liší.
anaxagoras_ce4you (87)|21.7.2008 13:38
Takže kódování je špatné u všech velikostí fontů, verze opery je aktuální 4.1 stažená před třemi dny :-( Nikdy jsem s operou a kódováním neměl žádný problém, až s toule romkou, která ma změněné písmo na na Calibri. Ve všech jiných aplikacích které používám tzn. IE, upomínky, email, sms jde čeština bez problému. Další věc která mě napadá je neupravený soubor sym.txt, ale moc se mi nechce věřit, že by na to mohl mít vliv, když všude jinde čeština běží oukej...no prostě už jsem v koncích ROMka se mi strašně moc líbí, ale ta opera mě teda ukrutně rozlaďuje.... :-(
Spawncz (206)|21.7.2008 14:09
tak zkus nainstalovat TOHLE a restartovat telefon uvidis jestli to po restartu pomuze
anaxagoras_ce4you (87)|21.7.2008 17:19
[QUOTE="Spawncz"]tak zkus nainstalovat TOHLE a restartovat telefon uvidis jestli to po restartu pomuze[/QUOTE]

To samozrejme funguje, ale to mi zmeni pismo v celem systemu a tomu se chci vyhnout :( mne by se ale libilo, aby v systemu zustalo Segoe UI a Opera Mini, aby pouzilivala treba Tahomu, kdyz si se Segoe UI pismem nerozumi...
Spawncz (206)|21.7.2008 18:21
tak to uz chces asi moc ;)
ja pouzivam ten typ pisma co jsem ti poslal a vse ok