Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

zkušenosti s X500+ a X600

Dark_ce4you (0)|19.7.2008 14:17
Uvažuji o koupi PDA E-TEN X500+ a pořád se nějak nemůžu rozhodnout. Na netu jsem na něho našel poměrně slušné recenze, ale následné ohlasy uživatelů byly rozporuplné. Když jsem volal do prodejny, tak mi tvrdili, že mají téměř nulovou reklamaci u tohoto modelu. Jenže na druhou stranu, proč by ho pomlouvali, chtějí prodávat
Proto bych chtěl poprosit majitele tohoto PDA o jejich zkušenosti z používání.
A ještě bych měl jednu otázku. Jak by dopadl X500+ ve srovnání s X600 ? Cenově jsou na tom stejně, X600 má menší rozlišení , ale zase by mohl být "volnější" procesor a RAM paměť. Bohužel na netu jsem toho moc o X600 nenašel, tak si je sám nějak pořád nemůžu doporovnat ...
Pavlus_ce4you (125)|21.7.2008 07:47
Mám x500+ asi měsíc a jsem s ním už naprosto spokojen. Chce to ale, jak se dočteš i na jiných fórechm udělat nějaké ty úpravy. Vymazat všechny nepotřebné aplikace E-ten ( já vymazal asi 18 z 22) a nahradit je několika od SPB (pocket plus, phone suite, gprs monitor, backup, weather a třeba shell). Zrušit lokalizaci (SPB je v češtině) a nahrát novou ROM, třeba verzi 543 https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=27477. Po těchto úpravách mám volnou RAM po SR 26MB a neklesne pod 20MB a volnou paměť 22MB. Po koupi mě RAM klesala i na 8MB. Pokud nemám aspoň 15MB tak nespustím Garmina.
Jinak to srovnání nevím, ale vhledem k tomu, že oba mají RAM 64MB, tak tam asi velký rozdíl nebude.
eidamo (43)|21.7.2008 09:01
Moja X500+ oslavuje rok a bezi uplne v pohode. Po HW stranke nie su s nou ziadne problemy.

Ked si das do X500+ hned po kupe nejaku dobru ROM (odo mna, od Lorbasa, Panota) a kupis 8GB microSDHC kartu, tak budes spokojny. Tie original ROMky od E-TENu stoja za %@$#&*^$ a bol by si zbytocne sklamany.
Dark_ce4you (0)|21.7.2008 10:20
A pokud bych chtěl mít X500+ počeštěnou, jakou ROM by jste mi doporučili? Je nějaká použitelná ?
eidamo (43)|22.7.2008 07:49
[QUOTE="Dark"]A pokud bych chtěl mít X500+ počeštěnou, jakou ROM by jste mi doporučili? Je nějaká použitelná ? [/QUOTE]

Mozes pouzit 489CZ a nainstalovat si SDHC ovladace, upravit REGISTRY,CACHE atd....Keby si vsak po kupe veeeelmi chcel :D , tak by som ti tolko do 489CZ "uvaril" SDHC ovladace, upravil CACHE, nazvy operatorov , odstranil balast z ExtROM.... atd...
(sice nevidim dovod, naco ti je koli 40 potrebnym anglickym slovam vo WM 6 :-) "zadrbana" 489CZ ROMka, ale ked ju tak velmi chces... :D )
Pytlas (7)|26.1.2009 23:06
Když vyměním ROMku, co klávesnice? Zůstane česká? Bez češtiny se obejdu, ale bez české klávesnice ne.
MeeVal (71)|28.1.2009 09:25
Stačí si tam pak nahrát nějakou klávesnici s podporou Češtiny-např. RESCO Keyboard