Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS A632N a TMC

kavkys (10)|16.7.2008 21:49
Dobrý den. Chci se zeptat jestli mi na A632N pojede TMC přes tento držák: ASUS TMC Car holder pro PDA MyPal A639 (příjem Traffic Message Channel). Trošku mě tam zaráží to A639, ale příslušenství bude asi stejné ne? Předem děkuji za odpověď.
mates2 (133)|17.7.2008 09:10
Již se tu o tom psalo několikrát, uživatelé ho provozují i na 636. Některé prodejny uvádějí v názvu TMC Car Holder 63x. Dá se předpokládat, že není vážný důvod, aby neběžel na 632 . Problém je v podporovaném SW. Osobní zjištění - TT Navigátor všechny verze NE, iGo 2006 a 8 ANO.
kavkys (10)|17.7.2008 10:28
Tak to je dobrý. Používám IGO 8. Díky.
berrys_animal (12)|30.7.2008 11:24
[QUOTE="mates2"]Již se tu o tom psalo několikrát, uživatelé ho provozují i na 636. Některé prodejny uvádějí v názvu TMC Car Holder 63x. Dá se předpokládat, že není vážný důvod, aby neběžel na 632 . Problém je v podporovaném SW. Osobní zjištění - TT Navigátor všechny verze NE, iGo 2006 a 8 ANO.[/QUOTE]

ahoj,
mám stejné PDA s TMC Car Holder-em a nemohu nastavit GPS s TMC. Buď mi pracuje GPS nebo TMC, ale nikdy ne obojí zároveň. Pokud máš zkušenosti s nastavením iGO 8, můžeš mi poradit jak s nastavením? Myslím tím výpis sys.txt, popřípadě nastavení HW portu v PDA atd...
díky.
kavkys (10)|27.8.2008 17:02
Tak držák s TMC je doma a IGO 8 si TMC našlo. Ale co je mi divné, že u něj není žádná anténa. Můžete mi prosím někdo říct jestli u něj ta anténa má být? Popřípadě jakou anténu k němu používáte? Díky.
berrys_animal (12)|27.8.2008 17:24
přídavná anténa k tomu je s koncovkou 3,5mm jack. na jedné straně držáku je napájení na druhé anténa. tu jsem měl v originálním balení.
můžeš mi napsat, jak máš nastaveno, pokud máš signál gps i tmc zároveň? nějak to stále nemohu rozchodit. buď jde jedno, nebo druhé, ale současně ne.
já mám v pda nastaveno:
port pro programy gps: COM 0
hardwarový port gps: COM 5
přenosová rychlost: 4800
je to nastaveno podle techniků asus
ale potřeboval bych zároveň jaké je nastavení v program files\igo8 souboru "sys.txt" a adresáři karta sd\igo8\save v souboru "system.ini".
kavkys (10)|27.8.2008 18:02
Mám to takhle:
port pro programy gps: COM5
hardwarový port GPS: ( Žádné )
přenosová rychlost: 4800

Ještě jsem v IGO upravil SYS.TXT a to tak že jsem tam připsal:

[tmc]
port="COM,5"
source="gns"
gps_source=1

Tu úpravu SYS.TXT musíš napsat do IGO 8 v přístroji! ( né na SD kartě )

Zítra si je musím v prodejně podat, protože jsem u toho žádnou anténu neměl. :-((
berrys_animal (12)|15.9.2008 10:07
tak už mi to bezvadně funguje. nechal jsem se zmást nastavením přístroje vs. igo 8.
přístroj mám nastavený:
Port pro programy GPS: COM 0
HW port GPS: COM5
přenos. rychl.: 4800

v přístroji (program files\igo8) soubor sys.txt nastaven takto:
[gps]
port="COM, 5"
baud=38400

[tmc]
port="COM, 5"
baud=38400
source="gns"
gps_source=1
ondral_ce4you (48)|17.9.2008 18:36
Zdravim, muzete mi nekdo dat prosim typ kde tenhle drzak sezenu? Vsude kde jsem koukal ho maji jen na objednani. diky
kavkys (10)|27.9.2008 17:56
Asi už ho nikde neseženeš, protože já jsem na něj čekal taky měsíc a ještě mi ho dodali bez antény. Vrátil jsem jim ho s tím, že jim ho zaplatím až to bude komplet. Včera mi přišel mejl, že dali dotaz do Asusu jestli ho vůbec ještě dodávaj a zatím je odpověď že už ne, ale pro jistotu to ověří. :?
Mefisto (231)|14.11.2008 18:18
Moc dekuji za tyhle zverejnene informace, diki nim jsem to rozbehl na 696
ArchangelsWerwolf (5)|17.4.2009 17:41
Ahoj tu anténu si musíš dokoupit, já to sehnal přes společnost SIL.
ArchangelsWerwolf (5)|17.4.2009 17:57
Prosím tě mám iGo6 tam to nastavení je stejné, nebo nevíš kde seženu 8ku? protože ma IGO6 to nějak neumím rozchodit.
ArchangelsWerwolf (5)|17.4.2009 21:14
Tak ti udělám radost, posílám ti odkaz na ten držák.
http://shop.sil.cz/zboziDetail.aspx?id=593&nazev=pda-a63xn-g-tmc-gps-car-kit
BlackMan82_ce4you (2)|25.7.2009 12:03
Zdravím. Děkuji za zde zveřejněné informace, díky nim jsem rozchodil TMC na iGO8. Ale potom, co jsem přešel na iGO8.3 se objevil problém. Řádek v sys.txt source="gns" způsobí, že se mi odpojuje GPS pokud odpojím navigaci z držáku. Nevíte někdo, co s tím?
biker-yamaha (3)|7.10.2009 13:52
Zdravím,
našel jsem ve forech, že používáte TMC k asusu A696... taky jsem si ho zakoupil, ale nemohu TMC modul zprovoznit ani po přelouskání tady toho fora. Můžete mi prosím poradit a i prozradit, jakou verzy Iga používáte? Děkuji a jsem s pozdravem.
BlackMan82_ce4you (2)|7.10.2009 14:03
Používám sice A639, ale postup bude nejspíš stejný. Zastrčte PDA do TMC držáku a ten připojte k napájení (napájení musí být zapojeno). Spusťte iGO, jděte do Nastavení->GPS a zde odškrtněte volbu GPS (zkrátka tak, aby GPS modul NEBYL připojen). Pak jděte do Nastavení->TMC a nechte vyhledat hardware TMC (můžete nastavit protokol GNS, port 5 (nebo stejný jako máte u GPS), aby se urychlilo vyhledávání). TMC modul by se měl najít a připojit. Nejspíš se potom automaticky připojí i GPS modul, nebo ho potom ručně připojíte (zaskrtnete volbu GPS v příslušném menu).

Nevím, jak to bude u Vás, ale já mám problém, když pak odpojím držák od napájení (přestane fungovat jak TMC tak GPS) nebo vyndám PDA z držáku (nefunguje TMC, což je pochopitelné, ale nefunguje ani GPS). Musím ručně předělat nastavení iGO v souboru system.ini, aby GPS fungovala i mimo držák (po znovupřipojení TMC musím tento postup vždy opakovat).

Tak snad Vám ten návod pomůže a byl bych rád, kdybyste mi dal vědět, jestli budete mít stejný problém jako já.

P.S. Používám verzi iGO 8.3.2, skin dimka od tomsofta.

Necituj předchozí příspěvěk. Zbytečná citace smazána. admin