Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kuchařka na PPC

Tissi (210)|10.6.2004 10:24
Chci se jen zeptat, jestli jste někdo náhodou nenarazil na kuchařku pro PPC. No já vím, vy chlapi by jste ji ani moc nevyužili ;) , ale mně by se hodila :)) .

EDIT 10. 9. 2007:
Recepty jsou zde - Kuchařka-PPC (šéfkuchařka Tissi) a eXEdenův prográmek Pocket CookWiz zde.
Pavel Koza (4761)|10.6.2004 10:50
No, v cestine o nicem nevim, ale napriklad tady je jedna v anglictine...
PavelR. (2184)|10.6.2004 10:52
[QUOTE="Tissi"]Chci se jen zeptat, jestli jste někdo náhodou nenarazil na kuchařku pro PPC. No já vím, vy chlapi by jste ji ani moc nevyužili ;) , ale mně by se hodila :)) .[/QUOTE]

... myslím, že něco vyšlo v Computer Pressu, ale nikdy jsem tu knihu v ruce nedržel. Můj názor je ten, že většina důležitých informací je poměrně lehce dohledatelná na webu. Chápu ale, že pro začátečníka to může být užitečný a pravděpodobně i přehledný první krok :)

PavelR.
Tissi (210)|10.6.2004 10:55
[QUOTE="Pavel Koza"]No, v cestine o nicem nevim, ale napriklad tady je jedna v anglictine...[/QUOTE]

Hmm, jen není free :? . Ale dík za radu.
Tissi (210)|10.6.2004 11:01
[QUOTE="PavelR."]... myslím, že něco vyšlo v Computer Pressu, ale nikdy jsem tu knihu v ruce nedržel. Můj názor je ten, že většina důležitých informací je poměrně lehce dohledatelná na webu. Chápu ale, že pro začátečníka to může být užitečný první krok :)

PavelR.[/QUOTE]

Na netu je spousta věcí ... ;) , ale tu kuchařku se mi stále nedařilo najít ..., tak se prostě optám tady ... třeba někdo dobře poradí, ne? Teď přemýšlím, jestli Ty jsi nemyslel tou kuchařkou návod na ovládání PPC :) ? ... Já myslím program na správu receptů :D .
hybo (3107)|10.6.2004 11:02
Ja s uspechem nepouzivam tohle :-). Taky jsem mel sveho casu AvantGo kanal na recepty, kde se par nahodne zobrazovalo, nebo tak neco, ale kde, to netusim :-)
Tissi (210)|10.6.2004 11:09
[QUOTE="hybo"]Ja s uspechem nepouzivam tohle :-). Taky jsem mel sveho casu AvantGo kanal na recepty, kde se par nahodne zobrazovalo, nebo tak neco, ale kde, to netusim :-)[/QUOTE]

Hmm, tyhle stránky taky používám ... ale chtěla jsem mít recepty přímo v PDA po ruce v nějaký databázi, abych nemusela projíždět celej web, ale mít vybraný jen ty, co jsou odzkoušený a chutný ... asi jsem moc náročná ;) . Holt mi bude muset stačit asi ta papírová kuchařka.
PavelR. (2184)|10.6.2004 11:12
[QUOTE="Tissi"]Na netu je spousta věcí ... ;) , ale tu kuchařku se mi stále nedařilo najít ..., tak se prostě optám tady ... třeba někdo dobře poradí, ne? Teď přemýšlím, jestli Ty jsi nemyslel tou kuchařkou návod na ovládání PPC :) ? ... .[/QUOTE]

... myslel, omlouvám se. Nějak mi to v tom pracovním procesu nemyslí ... :)

PavelR.
Tissi (210)|14.6.2004 15:07
Tak jsem byla přeci jenom úspěšná a našla freeware kuchařku - správa receptů .... sice anglicky, ale to neva. V menu se vyznám a a recepty si budu psát česky :D .

Pozn. 17.6.2004: Program je bohužel jen pro MIPS a SH3 :oops:
Wuffi (1599)|14.6.2004 15:13
A podelis se o recepty? ;)
Tissi (210)|14.6.2004 15:15
[QUOTE="Wuffi"]A podelis se o recepty? ;)[/QUOTE]

Určitě ;) !
ipf (2136)|14.6.2004 18:05
[QUOTE="Tissi"][QUOTE="Wuffi"]A podelis se o recepty? ;)[/QUOTE]

Určitě ;) ![/QUOTE]

Žádné dělení, pozveme ji na srpnové školení a požádáme o překvapení šéfa kuchyně :)
(apropó, zapomněl jsem na reklamu a registrace dalších zájemců).
Wuffi (1599)|14.6.2004 19:38
Hmhm asi budu v te dobe bud v praci a nebo na dovolene, oboji ponekud vylucujici ucast na akci. IPF ode me povinne vyfasuje kastrolky a donese/doveze/posle ;) :D
ipf (2136)|14.6.2004 19:59
[QUOTE="Wuffi"]Hmhm asi budu v te dobe bud v praci a nebo na dovolene, oboji ponekud vylucujici ucast na akci. IPF ode me povinne vyfasuje kastrolky a donese/doveze/posle ;) :D [/QUOTE]

Tos uhád.. dostaneš máááximálně fotku (a ještě černobílou :D :D :D ).
Tissi (210)|14.6.2004 21:06
[QUOTE="ipf"]
Žádné dělení, pozveme ji na srpnové školení a požádáme o překvapení šéfa kuchyně :)
(apropó, zapomněl jsem na reklamu a registrace dalších zájemců).[/QUOTE]


Ty seš teda mazanej .... ženskou vidíš jenom v kuchyni, co ;)? Kdepak žádný překvapení šéfa kuchyně nebude :D ...
Tissi (210)|14.6.2004 21:08
[QUOTE="Wuffi"]Hmhm asi budu v te dobe bud v praci a nebo na dovolene, oboji ponekud vylucujici ucast na akci. IPF ode me povinne vyfasuje kastrolky a donese/doveze/posle ;) :D [/QUOTE]

Můžu ti poslat čínskou polívku :D :D :D , to ostatní by se mohlo po cestě zkazit. ;)
hybo (3107)|14.6.2004 21:24
myslis to v sacku? :-) Ja mam tedy hlad, neco by bodlo :-)
Tissi (210)|14.6.2004 22:01
[QUOTE="hybo"]myslis to v sacku? :-) Ja mam tedy hlad, neco by bodlo :-)[/QUOTE]

jojo, tu v sáčku ... chceš? Já jich tady mám spoustu ;) .... kuřecí, česnekovou ... asi si jednu uvařím ... docela jsi mě navnadil :D
hybo (3107)|14.6.2004 23:02
Jasneeee, pokud mas kureci, tak letim k Tobe :-)
Wuffi (1599)|15.6.2004 07:58
Ja rad takove ty "Lucky". Ty maji uplne super ty nudle a celkem uchazejici tu "vodu". Jeste se daji jist takove ty ze Sparu ci odkud jak to je takova ta radoby ceska znacka. Co se neda jist (alespon v mem pripade) jsou nudle "Vi Huong", ktere maji nechutnou pachut (apon pro me)...
Tissi (210)|15.6.2004 09:17
[QUOTE="Wuffi"]Ja rad takove ty "Lucky". Ty maji uplne super ty nudle a celkem uchazejici tu "vodu". Jeste se daji jist takove ty ze Sparu ci odkud jak to je takova ta radoby ceska znacka. Co se neda jist (alespon v mem pripade) jsou nudle "Vi Huong", ktere maji nechutnou pachut (apon pro me)...[/QUOTE]

Koukám, že seš znalec ;) . No já kupuju nějaký český .... nevím, jak se jmenujou ... :)
Tissi (210)|15.6.2004 12:23
Jeden dotaz :? . Co znamená ... ARM - MIPS - SH3 :?:
Pro iPAQ 4150 je pouze ARM??? S těmi ostatními verzemi si neškrtnu??? :oops: Tak to mi je ta moje kuchařka na ... :evil: ... je jen pro MIPS a SH3.
Včera jsem si ji zkoušela nainstalovat a nějak se nezadařilo :/.
yasmeene2 (794)|15.6.2004 12:41
viz. taji
Tissi (210)|15.6.2004 12:44
[QUOTE="yasmeene2"]viz. taji[/QUOTE]

Díky ... tak jsem si to vydedukovala dobře :oops:
Wuffi (1599)|16.6.2004 10:12
Neboj neco najdeme prinejhorsim doprogramujeme ;) :D
Wuffi (1599)|16.6.2004 10:17
Jinak vcera jsme koupili nejake cinske polivky s prichuti slaninovo-syrovou ale jeste jsem je nemel tak jsem zvedavy:)
Tissi (210)|16.6.2004 11:19
[QUOTE="Wuffi"]Neboj neco najdeme prinejhorsim doprogramujeme ;) :D [/QUOTE]
Hmm, zatim jsem nic nenasla :oops: ....
Já a programovat? :? Zkoušela jsem pascala i céčko, ale ..... buď byla chyba v učiteli ;) (no opravdu to byl strašnej manták ... vždy zadal úkol a my měli sami programovat => nenaučil programovat nikoho :D), no a přiznávám, asi bude chyba i u mě ;) , prostě programování mi nesedlo .... takže já programovat ... e ee :no: . Ty umíš? :D Že bych tě využila ;) :D ???

[QUOTE="Wuffi"]Jinak vcera jsme koupili nejake cinske polivky s prichuti slaninovo-syrovou ale jeste jsem je nemel tak jsem zvedavy [/QUOTE]
Hmm, to jsem taky zvědává ... napiš jaký byly :) .
Wuffi (1599)|16.6.2004 11:54
Mno programuju ale v eVB ktery pomalu ale opoustim neb nova zarizeni jiz nemaji standardne potrebnou runtime knihovnu a nelibi se mi nutit instalovat uzivatele runtime do RAM. Druhak ted blbnu ve Forward Passu, ale neni nejak moc casu takze na kucharku nevim nevim. Myslel jsem spis obratit se na zkuseneho programatora jako je napriklad eXEden, ktery to bude mit driv nez ja, lip nez ja a bude mit cas se tomu venovat...
ipf (2136)|16.6.2004 11:59
Jestli se do toho bude eXEdenovi chtít :) dělat to puze pro tissi :)) , ale třeba jo ;) . Jak čtu tu diskuzi, vám ostatním stačí na nudlovou polívku vestavěný fotoaparát :D .
Tissi (210)|16.6.2004 12:03
[QUOTE="Wuffi"]Mno programuju ale v eVB ktery pomalu ale opoustim neb nova zarizeni jiz nemaji standardne potrebnou runtime knihovnu a nelibi se mi nutit instalovat uzivatele runtime do RAM. Druhak ted blbnu ve Forward Passu, ale neni nejak moc casu takze na kucharku nevim nevim. Myslel jsem spis obratit se na zkuseneho programatora jako je napriklad eXEden, ktery to bude mit driv nez ja, lip nez ja a bude mit cas se tomu venovat...[/QUOTE]

I ty jeden ;) .... se z té nabídky snažíš vykroutit :D ? ...
Hele dobrý, já se obejdu i bez kuchařky ... si to budu evidovat nějak jinak .... no jen se mi to zdálo jako dobrý nápad mít všechny ty svoje receptíky pohromadě a ne všude možně po papírkách ... no a PC se mi kvůli tomu pouštět nechce a navíc ho mám hodně daleko od kuchyně ...
No a eXEdena se mi otravovat nechce, beztak má spoustu práce a nějaká blbá kuchařka ho zajímat nebude :) .
Tissi (210)|16.6.2004 12:10
[QUOTE="ipf"]Jestli se do toho bude eXEdenovi chtít :) dělat to puze pro tissi :)) , ale třeba jo ;) . Jak čtu tu diskuzi, vám ostatním stačí na nudlovou polívku vestavěný fotoaparát :D .[/QUOTE]

Nejenom pro mě ... pro ženský a pro kuchaře, co jsou nadšenci pda ;) .

Ale jinak mě je jasný, že nás moc není, takže smůla :? . Asi mi taky bude muset stačit jen ten fotoaparát a nudlová polívka :)).
eXEden_ce4you (811)|16.6.2004 12:16
No kdyby byl větší zájem o kuchařku ... proč ne ;) Aspoň by to byl drobný relax ...
Tissi (210)|16.6.2004 12:28
[QUOTE="eXEden"]No kdyby byl větší zájem o kuchařku ... proč ne ;) Aspoň by to byl drobný relax ...[/QUOTE]

Koukám, že se tady šíří informace velmi rychle ... přímo bleskurychle :D :D :D .

Jinak zdravím PANA PROGRAMÁTORA ;) ... super program ty svátky ... zrovna včera jsem ho nainstalovala a zatím žádný připomínky ;).
No myslím, že zde by byla kuchařka v dobrých rukou ;) . No zkusím ukecat co nejvíc lidí :)))))))))....
Wuffi (1599)|16.6.2004 12:35
Mno kdyz uz to bude delat expert, bylo by super moci tam davat obrazky co se rovnou nafoti:)
Tissi: jojo snazim se vykroutit ale myslim si ze bych to neudelal tak dobre jako treba eXEden a navic ted mam kopu starosti, promin:oops:
Jinak jsem mel rozdelanou jednu aplikaci, delal jsem si nadeji ze z poskozeneho DP1 jeste vycucnu zdrojaky, jenze se natvrdo resetnul. Jinak jsem zjistil ze vpohode komunikuje s PC a muzu ho pres AS prochazet... Ale nechce se mi ho chudacka morit tak jsem ho ani nedobijel. Az bude cas tak ho necham spravit.
Tissi (210)|16.6.2004 12:51
[QUOTE="Wuffi"]Mno kdyz uz to bude delat expert, bylo by super moci tam davat obrazky co se rovnou nafoti:).[/QUOTE]
Dobrej nápad ... no jen nevím, jestli to bude chtít expert dělat ;). Musíme sehnat aspoň tak 100 lidí, kteří by chtěli kuchařku ;). Máš tolik příbuzných? :D
[QUOTE="Wuffi"]Tissi: jojo snazim se vykroutit ale myslim si ze bych to neudelal tak dobre jako treba eXEden a navic ted mam kopu starosti, promin:oops:.[/QUOTE]
Oki, to je v poho, já tě jen zkoušela, jestli se třeba necháš ukecat, víš? když ne, tak ne. Svět se nezboří ...
[QUOTE="Wuffi"]
Jinak jsem mel rozdelanou jednu aplikaci, delal jsem si nadeji ze z poskozeneho DP1 jeste vycucnu zdrojaky, jenze se natvrdo resetnul. Jinak jsem zjistil ze vpohode komunikuje s PC a muzu ho pres AS prochazet... Ale nechce se mi ho chudacka morit tak jsem ho ani nedobijel. Az bude cas tak ho necham spravit.[/QUOTE]
Co je DP1? Copak jsi mu udělal :oops: ? Sem slyšela, že oprava PDA je docela drahá sranda ... občas vyjde skoro dráž než nový (z druhé ruky) PDA :? .
Wuffi (1599)|16.6.2004 13:00
Mno kdybych to delal ja tak by to zaprve nepouzivalo databaze ale pravdepodobne obycejne textaky a obrazky by byly zvlast a navic by jsi musela sama menit jejich velikost. Zobrazit je samozrejme dokazu v libovolne velikosti, ale preci jen je rozdil fotka v 320x240 a treba fotka velikosti 4 mych avataru. Myslim co se tyce velikosti zabirane v pameti. A prave menit to rozliseni bych primo v aplikaci nedokazal. Mno a tak by to bylo roztahane vsude mozne a navic nekomprimovane, zabiralo by to po case celkem dost mista.
Mno ja bych kucharku taky rad, a jeste radeji kdyz poskytnes pak soubor s recepty.
Pribuznych tolik nemam a navic si nejsem vedom ze by krome me mel jeste nekdo PDAcko:)
DP1=Eurotel DataPhone, prvni verze DataPhone. Co se tyce opravy nevim. Kdyztak ho nekomu prodam at si ho opravi, je opravdu funkcni, displej se da sehnat. Potiz je ze se na tom vsichni snazi hodne vydelat :oops:
Tissi (210)|16.6.2004 14:57
Wuffi: Jo dík za vysvětlení ... já stejně programování nerozumím ;) .
OKI, když bude kuchařka, tak poskytnu recepty ;) .
Nepotřebuju vymýšlet něco složitýho ... stačilo by mít nějaký kategorie, vyhledávání ... a např. fotku jídla, ale ta by ani nemusela být ...
No a pak by byl název jídla, ingredience a postup ... a to je celý ... no a samozřejmě možnost přidat nové recepty ... to by nemuselo dát tolik práce, ne? No uvidíme, jak se k tomu postaví eXEden ... se nechám překvapit :).
Wuffi (1599)|16.6.2004 15:02
Mno a uplne super funkce zaskrkas ingredience co mas a ono to najde jidla co z nich muzes udelat:) Ale to uz je naprosto nad moje sily:)
Tissi (210)|16.6.2004 15:09
[QUOTE="Wuffi"]Mno a uplne super funkce zaskrkas ingredience co mas a ono to najde jidla co z nich muzes udelat:) Ale to uz je naprosto nad moje sily:)[/QUOTE]

Hmm, to je dobrej nápad ... ale nechci to dělat moc složitý .... mně by stačila fakt jen jednoduchá kuchařka .... chci se zbavit těch papírků ;).
eXEden_ce4you (811)|16.6.2004 15:23
[QUOTE="Tissi"]Hmm, to je dobrej nápad ... ale nechci to dělat moc složitý .... mně by stačila fakt jen jednoduchá kuchařka .... chci se zbavit těch papírků ;).[/QUOTE]
Uvidíme ;) Zatím to vypadá, že to bude "private job" :D Něco jednoduchýho zkusím...
Tissi (210)|16.6.2004 15:39
[QUOTE="eXEden"]Uvidíme ;) Zatím to vypadá, že to bude "private job" :D Něco jednoduchýho zkusím...[/QUOTE]

Jeeee, ty seš ale hodnej :) . Už se těším ;) .
Fakticky to nemusí být moc vymakaný ... budu vděčná za cokoliv ;)
Stačilo by, kdyby bylo možné přidávat nové recepty a kategorie. No a vyhledávání v ingrediencích ....
renata_ce4you (17)|16.6.2004 19:44
Jako další "kuchařka" v této diskusi se připojuji k Tissi a o program na recepty bych měla taky velký zájem. Jezdím často na chalupu a tam by se mi recepty v PDA velice hodily. Aspoň bych příteli dokázala, že nákup PDA nebyly vyhozené peníze a hodí se do domácnosti. Taková buchta, když se podaří, dělá divy.
ipf (2136)|16.6.2004 20:09
For eXEden:
Pokud tam budeš dělat propojení na obrázky, bylo by dobré nechat tam možnost volného propojení s různými recepty. Ono se to nakonec přeci jen může podobat jinému obrázku :) a naopak, výsledný obrázek může odpovídat úplně jinému receptu :)) (prostě něco jako srovnávací tabulku, třeba jako vzorník RGB :D . A uživatelé ať si vyberou).
birkoff_ce4you (128)|16.6.2004 21:44
Pokud muzu, take bych se primluvil za kucharku... Neni nad to obcas ukazat pritelkyni, ze i chlap umi uvarit. V tom by mi myslim ta kucharka i pomohla..:o)
Madfather_ce4you (42)|16.6.2004 22:02
Plha se hlásí, tedy Madfather se hlásí a přimlouvá za jednoduchou kuchařku. Pokud bude take pro ARM (iPAQ) slibuji, že poskytnu ipagistické i jiné pda komunitě nějaký ten ověřený recept. Svého času jsem používal k řízení receptů ListPro a celkem to šlo. Samozdřejmě vyhledávání dle surovin nebylo možné.
st.tom_ce4you (365)|16.6.2004 22:14
Taky se pripojuji, kucharka by byla super.
fishman_ce4you (68)|16.6.2004 23:43
Já mám taky velice často hlad, moje žena se mi neustále diví, co že to vidím na svém "mobilním strojii" a ráda vaří. Je to cesta jak zařídit, aby mi něco ukuchtila přes PDA.;)
eXEden_ce4you (811)|17.6.2004 07:31
Koukám, že se to tu pěkně rozjelo :D Na základě vašich nápadů se na to vrhnu a začnu na tom o víkendu dělat ... Však uvidíme, co se z toho vyklube ;)
Tissi (210)|17.6.2004 08:33
Děkuji všem za kladné ohlasy ;) . Koukám, že eXEdena to přesvědčilo :) .... to jsem ráda. Určitě to bude dost užitečnej program!
Bud_Bundy (116)|17.6.2004 09:42
Také se rád připojím s prosbou o kuchařku. Pohybuji se minimálně mezi čtyřmi místy, kde se stravuji a všude vaří jinak. A když škemrám o recepty, tak to bastlím na papír, teď už vlastně do poznámek.