Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chyba máp CRO alebo SLO ?

joko_ce4you (35)|11.7.2008 22:28
Pripravujem si cestu na budúci týždeň...
Môžete prosím vyskúšať na svojich tátošoch obojsmerný prejazd cez hraničný prechod na : N 46°30'54.1" a E 16°26'26.4"
Nejako sa nemôžem cez neho dostať, posiela ma to vždy inou trasou.
Mám zlé (staré) mapy alebo je chyba v nejakej s týchto máp?
Slovinsko : slovenia_2008.01_080526.fbl
Chorvatsko: croatia8_2008.01_080306.fbl
iGo8: 8.0.0.41506
skin: diMka v 1.2.5

starec007 (4)|11.7.2008 22:53
No skúšal som to a robí mi to isté a mám novšie mapy ako Ty. Asi sa tade neda prejsť. Ja len nechapem prečo nejdeš cez Maďarské Letenye? Ja idem do HR zajtra večer a idem tade a tam hneď na dialnicu.
joko_ce4you (35)|11.7.2008 23:46
Jazdím tadiaľ už osem rokov za sebou, preto som na tú chybu aj prišiel. V podstate nemám problém ísť aj cez Letenye, zvyk je zvyk.
Ale vďaka za overenie. Ozaj aké sú posledné mapy?
starec007 (4)|12.7.2008 10:07
Sorry zle som to pozrel. Mám rovnaké mapy ako Ty ;) Tak keď tade chodíš tak nechápem prečo to nie je prejazdné. No chybyčka se vloudila :-))) Ozaj ja idem cez Maďarsko prvý krát. Aká je cesta Maďarskom?
guard_ce4you (34)|12.7.2008 14:57
Ja som sa vrátil predvčerom a cesta madarskom? asi najhoršie cesty z celej trasy, ja som sa vyhol všetkým diaľniciam a nešiel som po E65 ale E66 a to je ako u nas cesta medzi družstvami, chvilami som mal pocit že ideme naozaj v poli takže odporucam E65. Ale navigacia navigovala naozaj spolahlivo. Mal som posledne mapy a aj Chorvatsko je dost podrobne. Vyskytol sa len jeden problem a to dlhe tunely Mala kapela a Svety rok navigacia stratila gps ale navigovanie pokracovalo ale kedze s 5Km tunelmi sa zrejme neratalo tak nevigovanie nepokracovalo. Po vychode z tunela som nemohol chytit signal GPS ale pripisujem to tomu ze mam drziak s tmc a ked je tam PDA zasunute a strati signal tak uz ho neobnoví až po povytiahnutí. Ale ako hovorím to sa týka mojho GPS ináč absolutne žiadny problém a veľká spokojnosť. Takže šťastnú cestu.:yes:
starec007 (4)|12.7.2008 15:35
No mňa nevigacia posiela len po E65 a potom po nejakej 86. Snáď to bude v pohode. Za chvílu vyrážam tak už nebudem špekulovať a po prechode do HR idem na dialnicu až po Split :-)
joko_ce4you (35)|12.7.2008 20:12
86-ka je fantastická cesta, to si dovolím tvrdiť po mnohoročných skúsenostiach po tejto trase. Tie rovinky medzi dedinami, no lepšie ako diaľnica. (ale len okolo 2-3 hod. ráno)
toja (366)|17.7.2008 14:05
Minulý rok bol problém s jednou verziou mapy pre iGO 2006 Plus, tá tiež blokovala prechod z H do SLO.
Je to vlastne ten oproti, na vstupe do SLO. Pod Rédics-om.
Nepomohlo ani navádzaniie prechodovými bodmi.
Následná verzia mapy to mala opravené.
Takže vidím, že sa problémy opakujú.
Takže "prekríž nohy a vydrž", Mozno to bude opraveno.

Preto som z SK minulý rok išiel po trase Bratislava Mosonmagyarovár, Csorna, Szommbathely, Zalaegerszek, Nagykanizsa ,Lentye

Ak chcete pozrite si celú moju trasu, stačí stiahnuť a sparviť dvojklik na ten súbo typu kml a ak máte nainštalovaný GoogleEarth vykreslí sa Vám celá trasa.
http://www.toja56.szm.sk/RoadMNtoSK.rar
starec007 (4)|27.7.2008 19:29
No ja som sa vrátil v piatok a iGO 08 úplne super. Nemal som žiadne problémy a cesta bola tiež v pohode, len pred Letenye v Maďarsku som sa trocha zľakol keď ma to naviedlo na cestu pre motorové vozidlá, ale asi bola bezplatná, nerozumel som totiž nápisu pod tou značkou :-)))
toja (366)|27.7.2008 20:05
Ja som minulý rok dopadol rovnako a naspeť som išiel tak isto.
Tiež by som rád vedel ako je to s poplatnením toho kúska cety.