Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Česká - oficiální ROM

karlikrslon (3)|7.7.2008 09:52
Zdravím všechny,
přemýšlím o koupi Diamonda avšak čekám na českou ROM. Po přečtení zdejší diskuze ve mně uzrává názor, že v podstatě nemá cenu na tuto českou ROM čekat, protože neoficiální od bepe a jiných jsou rychlejší a čeština v nich stejně jde zapnout. Je toto pravda? Jde mi především o stabilitu .. nerad bych updatoval ROM každý druhý den. Předpokládám, že po nahrátí neoficiální ROM končí záruka přístroje, je to tak? Díky za odpověd, Karel.
Scoric (1)|7.7.2008 10:30
Na alza.cz už nabízejí Diamonda s českou oficiální ROM WM 6.1 a co se týka rychlosti, tak tento stroj je tak nabušený, že žádné zpomalení nehrozí, nehledě na to, že neoficiální lokalizace tě pravděpodobně připraví o záruku.
karlikrslon (3)|7.7.2008 10:39
Díky za odpověď,
na alza (ale asi všude jinde) zatím přijímají pouze předpobjednávky .. pokud si čtu diskuzi o diamondovi, tak to s tím výkonem není zas tak super, proto se ptám. Karel.
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2008 14:04
Pro upřesnění:

1. Nezaměňujte pojmy česká ROM a česká lokalizace (softwareový překlad anglické ROM). Ovšem divil bych se, že by se někdo dělal s neoficiální lokalizací, když bude česká ROM a možná i česká ofociální lokalizace.

2. V případě flashnutí neoficiální ROM (tedy nevydané výrobcem nebo mobilním operátorem) se v případě záruční opravy doporučuje flashnout nějakou oficiální, jinak může být z tohotu důvodu záruka neuznána i když se reklalmuje věc s tímto nesouvisející (třeba vadný kryt baterie).



K žádnému zpomalování by u české ROM docházet nemělo (oproti anglické), jako je tomu v případě lokalizace anglické ROM do češtiny. To je ovšem vlastnost a způsob, jak toto lokalizování funguje.
karlikrslon (3)|8.7.2008 13:01
Děkuji za odpověď, rozdíl mezí českou a lokalizovanou ROM je mi vcelku jasný. Řekl bych ale, že lokalizovaná ROM je i v té originální anglické a čeština se dá zapnout nějakým nastavením v registrech. Čím se bude lišit lokalizovaná oprotí české zjistíme až v případě vydání té české .. asi to nebude žádný velký rozdíl, proto mě zajímali věci kolem záruky, na fórech se píše, že rozdíl mezi výkonem neoficiálních ROMek a originálním je značný. Karel.
sikula05 (272)|8.7.2008 14:54
2. V případě flashnutí neoficiální ROM (tedy nevydané výrobcem nebo mobilním operátorem) se v případě záruční opravy doporučuje flashnout nějakou oficiální, jinak může být z tohotu důvodu záruka neuznána i když se reklalmuje věc s tímto nesouvisející (třeba vadný kryt baterie).

Problém ale nastane, pokud je zařízení v takovém "stavu", že se tam ta originální ROM nedá nahrát...což při reklamaci krytu nehrozí...ale jsou situace, kdy to hrozí:sarcastic:
SBDer (22)|8.7.2008 17:51
Když je zařízení v takovém stavu, že nelze přehrát ROM, tak na to v servisu stejně nepřijdou... ;)
Jimm98y (237)|8.7.2008 18:36
[QUOTE="karlikrslon"]Děkuji za odpověď, rozdíl mezí českou a lokalizovanou ROM je mi vcelku jasný. Řekl bych ale, že lokalizovaná ROM je i v té originální anglické a čeština se dá zapnout nějakým nastavením v registrech. Čím se bude lišit lokalizovaná oprotí české zjistíme až v případě vydání té české .. asi to nebude žádný velký rozdíl, proto mě zajímali věci kolem záruky, na fórech se píše, že rozdíl mezi výkonem neoficiálních ROMek a originálním je značný. Karel.[/QUOTE]
Tady si dovolím jen reagovat, že čeština se v žádném případě nedá zapnout nastavením v registrech, jediné, co lze nastavit v registrech a i v nastavení je české prostředí, tzn. datum, měna apod. Uživatelské rozhraní zůstane i nadále v angličtině. Pokud má zařízení anglickou ROM, jsou součástí této ROM pouze soubory s anglickou lokalizací (*.0409.mui) a jediný způsob, jak tuto ROM počeštit je nahrát lokalizaci ve formě instalačního balíčku. V takovém případě dojde po nahrání lokalizace ke znatelnému zpomalení systému, protože původní soubory s anglickou lokalizací v ROM zůstanou a ještě navíc se k nim přidají další soubory s českou lokalizací. Pokud je v zařízení lokalizovaná ROM, jsou soubory s českou lokalizací již součástí ROM a naopak soubory s anglickou lokalizací zde nejsou vůbec, takže opět k žádnému zpomalení systému nedochází. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že na anglickém systému nelze pouhou změnou v registrech docílit české lokalizace.