Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Toshiba Portége g900 - tipy, triky...

stris (98)|5.7.2008 14:20
Čest
Tohle zařízení se sem nedováží a proto není nabídka tipů a triků velká. Našel jsem dva weby věnující se těmto strojům, jedna je anglicky, druhá rusky a protože jsem z generace, která se učila rusky na ZŠ (a už jsem vše zapoměl) a anglicky louskám špatně (což může být při operaci, kdy se jakkoli zasahuje do nastavení stroje, docela fatální :o), rozhodl jsem se zřídit tento thread. Třeba pomůže mi, třeba pomůže někomu jinému.

V tuto chvíli bych rád vyřešil problémy, na které jsem odpověď nenašel:

1) Kabel USB Host: K telefonu tento kabel nemám. Investovat 900,- do nového se mi nechce a protože jsem u kolegů s LOOXem viděl návody na jeho výrobu, rád bych to řešil také tak. Nemáte někdo schéma zapojení USB konektorů na tomto kabelu? Údajně pomůže vzít klasický synchronizační kabel mezi MDA a PC, přikoupit za 25,- redukcu USB Samice / USB Samice, rozebrat jej a "jaksi" překřížit nějaké drátky. Jak je překřížit netuším. Radši bych ale koupil montovatelný konektor USB Samice a namontovat na sync. kabel.

2) Čtečka otisků prstů je výborná věc. V jejím nastavení se dá vybrat aplikace podmíněná právě otiskem. Protože jsem čtečku nikdy neměl a nemám s ní zkušenosti, doufal jsem v to, že čtečkou mohu zamknout třeba SD kartu. Tuto volbu jsem nenašel.

3) U svého druhého telefonu HTC TyTN2 jsem zvyklý na HTC Today menu. Přestože jsem hledal tento plugin pro VGA zařízení, je po instalaci velmi malinký a nepoužitelný. Dá se to nějak řešit?

4) Víte o aplikacích, nebo hrách, kde mohu využít wvga rozlišení?

Nesli (409)|16.8.2008 12:21
Zdravim:)
Tak, od SiraAndrewa jsem koupil G900, velmi zajimave zarizeni, jen v par vecech dosti nedotazene, bohuzel, ale zas spousta veci jde zachranit, ze:)

Kolik je vlastne tady na CE4YOU lidi co tuhle masinku vlastni?

TO GOOORILA: Anglicky louskam dobre, tak jestli budes neco potrebovat, mrknu se to po tom, uz jsem preluskal skoto cele my900.com...

K tomu USB hostu jak jsi shanel USB na RJ45 - na G900 je jeste jedna velka limitace - moznost pouzit pouze zarizeni s odberem do 100mA(nejake USB mysi a flashky), takze pochybuji ze bys to redukci( kdyby byly ovladace) rozchodil:(
Zdenek Malinsky (9781)|16.8.2008 12:40
Všiml jsem si, že ho má v podpisu Chrono Leggionaire (kromě iPhone :D ) a taky ho má (měl) Pavel Koza.

Přesně jak píšeš, je tam spousta nedomyšleností a nedotažeností, bohužel asi většina nejde nijak zachránit. Namátkou druhý malý displej a jeho funkce, výdrž na baterii je tragicky-katastrofální.....
Nesli (409)|16.8.2008 13:03
Jj, o Chrono Leggionage vim:)

jinak dalsi LCD nepotrebuje, mozna jsi si device spletl s G910/920 , tohle se vysouva jak TyTn(obr. dole)
Jinak s baterii je to bida, to je pravda, asi to bude chtit externi usb charger, neb dalsi baterii asi nesezenu:( Ale je to tak na stejno s Artemis, uz jsem zvykly:-D

Tedka delam pokusy se cteckou otisku prstu, tak jsem na to zvedavý;)

Jen me mrzi ze oblibene Javovky to jsem drive jel na QVGA se tu trhaji, neb je to pocita ve WVGA, cili 5x vice pexelu na výpocet:((
Chrono Leggionaire (187)|16.8.2008 13:13
vím o sedmi lidech z CZ, co ji mají (měli). Bavili jsme se o tom tady :))
smartmania
Já už k nim pár dní nepatřím a pokud vím tak gooorila taky ne. Jinak je to skvělá mašinka a mít interní gps, která mi začala chybět čím dál tím víc, tak bych se jí nikdy nezbavoval.
Zdenek Malinsky (9781)|16.8.2008 13:34
:oops: Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Pavel má G 910 (920), jsem si ta čísla nějako popletl. :oops:

Takže všechno výše napsaná platí pro tento jiný model. Omlouvám se za matení veřejnosti.
Nesli (409)|16.8.2008 18:25
TO ChL Jj, ta GPS me taky vytaci:mad: , Asi se hotl z meho artemise stane PNA :-D

TO Zdenek
No vyslim ze se vubec nic nestalo;) Ze ma Pavel Koza G910/920 jsem uz nekde take slysel famy- Pry na to ma delat recenzi, uz asi pul roku:D :D Bylo by to zajimave, nevis jak to s tim bude?
DIk
Zdenek Malinsky (9781)|17.8.2008 15:26
Čeká na novou ROMku (prý bude brzy) - v téhle podobě je to dost těžko hodnotitelné.:no:
stris (98)|29.8.2008 13:14
Zdar
No, mohutně jsem začal tento thread a pak jsem sem nenapsal ani řádku :o), takže to trochu rozhýbeme :o).
Pravda je taková, že již nejsem majitelem G900, prodal jsem ji a koupil Eee (potřeboval jsem RJ45), po dvou týdnech, kdy jsem se v noci probouzel spocený, že mám po šesti letech používání zařízení s Windows mobile jen hloupou Motorolu a jednom "extenpóre" s nákupem MDA Touch, které se ale dle IMEI ukázalo jako kradené (a jako uvědomělý občan jej zanesl na policii ČR, takže mě to stálo několik tisícovek, několik prosecených hodin v čekárnách služeben, ale udělal sem radost človíčkovi z opačné strany republiky, kterému se telfon vrátil :o). Snad až mi někdy ukradou telefon, taky bude další kupec tak uvědomělý ... :o), jsem si pořídil MDA Touch Cruise.
Popravdě se ale do komunity majitelů G900 vrátím, protože mi čím dál více dochází, že to byl super stroj. Takže už pomalu pokukuji po nějaké výměně :o).
Thread jsem založil právě proto, že anglicky moc nelouskám (a změnit v registrech něco, co sem zase tak dobře nepochopil může být fatální), takže ta podpora v CZ by byla výborná :o).

Jinak, ať nemusím příště dohledávat aplikace, které se na G900 hodily, hodím je do Topicu
Pavel Koza (4761)|29.8.2008 14:26
[quote=gooorila]Popravdě se ale do komunity majitelů G900 vrátím, protože mi čím dál více dochází, že to byl super stroj. Takže už pomalu pokukuji po nějaké výměně :o). [/quote]

Pokud bys nahodou mel touhu po G910, tak si dovolim varovat. Po HW strance je to super zarizeni, ale tak mizerne vyladeny system jsem uz dlouho nevidel. Polovina problemu G900 je i tady a slibovana ROM v nedohlednu. Pouzivat se to da, ale je to neprijemne a od zarizeni za 400 liber bych cekal vic.
stris (98)|29.8.2008 14:53
No, poté, co jsem jel do Itálie pomocí GPS a jel sem 14 hodin, ujel 1021km a nepředpokládaně se dostal na Slovenské hranice (a neměl slovenskou dálniční známku) a zpáteční cestu jsem jel jen podle tabulí (zato jen 11hodin, 845 ujetých km a žádná nepředpokládaná trasa), po GPS modulu netoužím, takže se budu koukat po G900 :o).
Sice teď nosím kabelu na Asus Eee 901 (které jsem si pořídil za prodej G900), takže se tam tahle cihlička vleze, ale budu podrobněji koukat na podzim, až se zase začnou nosit teplé bundy. Tam bych ji schoval lépe, než nyní. Cena ještě klesne, ale zase už budou nabídky na prodej Raphaela, takže se budu rozhodovat.
Ale jak jsem napsal, nikdy jsem se nevracel k zařízení, které jsem již jednou vlastnil a pak prodal, zde udělám vyjímku, protože byla skvělá :o)
Nesli (409)|29.8.2008 16:26
Jj, je to super stroj:) I kdyz teda musim uznat, ze hned po koupi jsem byl dosti rozcarovan hlavne kvuli nedoladenostem ROM, ale po mesicní zabave a hlani si v reg a vsude kde se jen dalo, je to ted a uz konecne vyborny pracovni nastroj, radost ho uzivat:)
Jinak Goorila, uz na tom konecne funguji SDHC karty;)
Jedine co je ted trochu na draka je vydrz baterie, ale v Avacomu na Ceskomoravsky na me byli hodni a jednu mi objednali, ale dorazi asi az za mesic, tj budu muset vydrzet :-D

K te ROMce a G910/920, prijde mi ze G900 a G910 jsou na tom s obrovskou nedoladenosti ROM v dobe jejich vydani asi stejne, tj je tu aspon sance ze G910 bude casem(tak za rok) taky uplne v pohode;)

Holt Toshiba tohle odvetvi desne flaka, treba v G900 je Nvidia GoForce 5500, ale je tam vyslovene na ozdobu, zadna 2D/3D akcel., ani akceler. videa se nekona, a vse jen kvuli tomu ze se neobtezovali udelat ovladace(at uz Nvidia ci Tosh)
stris (98)|29.8.2008 18:08
Tak s ovladači jsem na tom stejně u HTC Touch Cruise :o)
Nesli (409)|29.8.2008 18:34
Jj, to je fakt :-D :-D
Nastesti to ten Intel docela zvlada, i kdyz je to skoda, takove sekundujici GPU by mu sluselo, a nejakych 624 mhz by taky neuskodilo:-D
Neb ta moje potvora nad 585mhz stabilne nejede...
totok (0)|2.9.2008 16:41
Zdravim, jsem novy na tomto foru, tak i novym majitelem g900 z druhe ruky.
Chtel jsem se poptat, jaka uprava v SW ucini g900 schopnou cist SDHC karty? nebo spatne chapu max capacitu karet 2GB vs. SDHC?

Diky moc za odpovedi.
Nesli (409)|2.9.2008 21:08
Velka gratulace :) I kdyz ze zacatku to chce trochu nerviky, ale vyplati se to:) Doporucuji forum www.myg900.com

K SDHC- snad posledni rok nad tim nejvetsi koumaci na myG900, ale porad to korektne nefungovalo- nastesti na to prisli:), asi 10 dní zpět :)
Tento patche v priloze jen nainstaluj a uz to jede (teda, na vetsine ROM a na vestine kartach), osobme mam ROM CE os 19202 a s ni 4gb mirco sandisk v mini adapteru a spokojenost :)
totok (0)|9.9.2008 10:37
:yes: Diky moc Nesli,
jak jsi uvadel, v klidu jsem otestoval 8gb transcend a neprisel sem na zadny zadrhel. Takze moc diky za pomoc.
Na myg900 obcas chodim, ale spise sem tam hledal, jak poresit v registrech a samotnem OS problem na EN WM6.1 zobrazovani diakritiky v kontaktech:mad: .
Zatim zdarec .

Nesli (409)|9.9.2008 21:25
No neni zac:)

..K tem kontaktum, jakou mas verzi ROM? Osobne se mi diakritika zobrazuje bez problemu :?:
totok (0)|9.9.2008 23:01
Mela by byt stejna jako ta tvoje. Build 19202.1.0.0
Mozna je to problem puvodu v nemecku, i softwarova klavesnice diakritiku neumi, zvlada mi jako by jen cast ynakove sady, ř ť ů vubec. Tezko rict , jeste sem do toho zdaleka neprohledl. Tak nechci psat nejaky hovadinky :)
Nesli (409)|10.9.2008 00:38
Hmm, to je zvlastni...

Nemel by byt problem v puvodu, vse by melo zalezet na ROMce...
Jinak co se softwarove klavesky s ceskou diakritikou tyce, pouzivam SPB full screen keyboard, a cely kontakt list (s diakritikou) mam puvodem z Outlooku, ze ktereho se syncnul do G900...
protonk (20)|14.9.2008 13:25
zdravím všechny - prosím o radu. Synovi jsem dal G900 - v původní ROM byla chyba / při probuzení , nebo zastrčení kabelu v režimu STANDBYse často seknul/ jinak pohoda. Syn si nainstaloval novou ROM, ale ted je SIM blokovaná - jinak všecno vč. WIFI maká. Servis daleko - není nějaká rada ? Třeba nastavení v registrech ? Díky moc.
Filippo (56)|14.9.2008 13:57
A v předchozí ROMce sim blok nebyl? Je to nějaká oficiální WM6 nebo 6.1? Zkusit ještě jinou ROM?
protonk (20)|14.9.2008 14:10
v předchozí vše OK - WM 6 je původní
protonk (20)|14.9.2008 14:13
zkusím někde sehnat jinou - dík
Nesli (409)|14.9.2008 14:55
:) Jj, doporucuji :)
protonk (20)|14.9.2008 15:19
perfektní práce - ještě jednou dík - dám vědět jestli to zabralo :-)
Nesli (409)|14.9.2008 15:22
V pohode, kdyztak tam hodime jinou..;)

Ale tuhle ted taky zrovna stahuju, tak jsem na ni zvedavy :)
Filippo (56)|14.9.2008 17:37
Povedlo se vám rozěhat hry přímo určený pro GoForce 5500, která tam má být?
TADY o tom je topic, něco jsem zkoušel, ale při spuštění hry Siege - Catapult Assault Toshiba zamrzne
Nesli (409)|14.9.2008 19:53
Resime to tam, ale zatim jen bohuzel jednoducha odpoved: NE :mad: :mad: :mad: :evil: :evil: :evil: :dead: :dead: :dead: :no: :no: :no:
protonk (20)|15.9.2008 15:22
zdravím - tak po nainstalování nové ROM je WM 6,1 ale SIM je stále blokovaná. nemusí být uvnitř při instalaci ROM SIMka ? Díky
Nesli (409)|15.9.2008 20:48
Jeste jedna vec - pac u tohoto telefonu SIM lock prakticky nikdo nepouzival ( a bohuzel take nikdo poradne nevi jak ho odstranit kdyz uz je), podivej se prosim do nastanevi Phonu zda neni nastavena volba site na 3G, pak to, jak tomu rozum veli, nenajde GSM :) Zelene tlacitko - otevre se foun, pak OPTIONS ,pak MODE ...
Kastan (1)|15.9.2008 23:29
[quote=Nesli]Jeste jedna vec - pac u tohoto telefonu SIM lock prakticky nikdo nepouzival ( a bohuzel take nikdo poradne nevi jak ho odstranit kdyz uz je), podivej se prosim do nastanevi Phonu zda neni nastavena volba site na 3G, pak to, jak tomu rozum veli, nenajde GSM :) Zelene tlacitko - otevre se foun, pak OPTIONS ,pak MODE ...[/quote]

Zdravím, jsem ted dotyčný s blokovanou sim kartou. Díky za pokus, ale ani toto nepomohlo. Byl tam nastaven automatický výběr. Nepomohlo ani nastaveni GSM napevno. Ani na MyG900 jsem odpověd nenašel. Debaty o tomto problému jsou několik měsíců staré a končí radou na poslání do Toshiby. Třeba na to ale někdo přišel.
Nesli (409)|16.9.2008 00:40
Hmm, tak to je p*cku:(
Ono zkus jeste mrknout na nejake polske a ruske forum a poslat tam treba dotaz v anglictine zda by nekdo nevedel, neb v tech zemich je mnohem vetsi zazemi uzivatelu tohoto zarizeni, neb v Cechach je tehle krabicek vyslovene "jen par"....

BTW ALe stejne mi prijde divne ze to pred flashem behalo( teda pokud je to tento pripad) a pak ne, mozna zkus nejakou dalsi ROMku( treba tuto, ta mi beha v poho ), pak treba zkusit jeste flashnout nove IPL(z myg900)...
Nesli (409)|16.9.2008 00:47
Jeste me pak napadla jedna vec, moc o tom nevim ale principielne to umoznuje pouzivat SIMky lib. operatoru na blokovanem zarizeni, jmenuje se to snad X-SIM a dela se to i na G900, jen fakt nevim kde to sehnat, asi google poradi...
00296631_xsim_OJ6U.jpg
Nesli (409)|5.10.2008 18:41
Taak:) po dlouhe odmlce tohoto threadu Vas sem zase zkusim prilakat:)

Sinan z MYg900 vydal novou ROMku, vrele doporucuji:)Uz je odzkousena, omlacena, a je funkcni a rychla :)
* Build 20748* Sestaveni 20748
Volna:
ROM 33MB
RAM 77 MB

LINK ZDE


Je v ni opraven tzv. Screen shaking bug co zlobil na vetsine WM6.1 ROM pro toto zazizeni(takove to chveni obrazu pri vstupech do menu atd.)
Bugy: Nebeha mi s ni SPB Backup
EDIT : Tak s ni trochu zlobi i AS
Filippo (56)|5.10.2008 20:10
Zrovna včera jsem ji flashoval :) Běhá zatim celkem pěkně, ale otevírání složky \Windows\ trvá proklatě dlouho, se starou 3.07BAI to bylo za 4s. A pozor, měl jsem původně podtaktovaný procesor na 106 MHz, takže jsem si tam hodil standartních 520 MHz, nevím, jestli to postihlo i ostatní. vyzkoušel jsem tam TFLO 2D WVGA a běhá to

btw: zkoušeli jste upravený TCPMP? Přehrává video i 2,5× rychleji než TCPMP 0.81, jenom si neporadí s MPEG-4 :-(
Nesli (409)|6.10.2008 00:36
Otevreni slozky Windows dlouho netrva, jen clovek nesmi pouzivat integrovany File Explorer(pac je to hrozna sra*ka), s Rescem je to v pohode :)
K taktu procesoru - nejde o to ze by byl nataktovan touto ROM tak nizko, ale ROM v sobe integruje jakousi dost nepovedenou verzi adaptabilniho taktovani CPU dle zateze- je to na nic - v priloze posilam program na opravu a nastaveni puvodniho taktu

RE TCPMP: Jj, zkousel, i Manillu, ale ten prehravac je zatim jen alfa verze, tj. chvilku bych vydrzel a uvidime;)

Jeste se tam porad nejak snazime o tu 3D accel., ale stale nic moc:(.. Nevyznas se v tom? Ze bych ti udelal testera :-D
Filippo (56)|6.10.2008 18:19
Mno, používám ten defaultní File Explorer s rozšířením, když potřebuju něco složitějšího tak vezmu na pomoc TC
jinak jestl jsem správně četl o tom TCPMP tak finální verze by měla být placená

na ty drivery a knihovny pro GF 5500 jsem koukal, ale zatim to vypada nic moc, kdyz nevysla petice Nvidii a Toshibě tak si to musime (ten, kdo to umí musí) zbastit sami...
Nesli (409)|6.10.2008 23:09
NO jo, hotl ten defaultak je proste na prd:((

O tom ze by mela byt finalni placena nevim a dost o tom pochybuji, myslim ze ty kluci to pro prachy fatk nedelaji, ale urcite to bude fajt DONATE WARE, vsichni muzou lib. poslat nejakou tu prasuli autorovi:)

A k NVIDII, je to holt na pest, nvidia uz hlavne upustila od jakekoliv podpory pro GoForce radu(no mozna vyjma GF6100) a plne se soustreduje na APX, takze nejaka sance ze by byla komp. SDK pro 5500 dodelala zmizela:(( Ale vsak my jim jeste ukazem!!! :D :D Stejne jako s TCPMP :cool:
Filippo (56)|9.10.2008 19:21
Huh, tak včera mi přestal fungovat GSM modul. Jednoduše nedokázal vyhledat síť, stalo se tak po HR, dneska jsem flashoval původní 3.07BAI, udělal 2 HR a "už" to zase jede... je mi to záhadou
Nesli (409)|14.10.2008 14:28
Zdravim majitele G900, je libo konecne prehravat neupravene video v plnem rozliseni ??:D
Juknete SEM
:D :D
tslany (23)|3.1.2009 22:48
Zdravim všechny uživatelé G900,
nevíte, kde se v dnešní době dá sehnat do 5ti tisíc? v česku ji nikdo neprodává, na Allegru je ale neposílají do zahraničí. :(
Nesli (409)|5.1.2009 11:32
Zdravím:)

No, ono nás zas až tolik není :-D

Jj, sehnat tuhle potvůrku je trošku problém, pravdou je,že čekat než ji bude u nás někdo prodávat by mohlo připomínat Godota;)

Chtělo by to nějakého známého, co občas zajede do Polska či ke Skopčákům a tam se mrknout do nějakého bazaru, myslím že něco by se tam určitě objevilo;)
Dále koukej na německou a VB ebay, třeba na té ang. je těd jedna G900 s shippingem po EU za 65 liber a zbývá jí 6 hodin do konce :-D
tslany (23)|15.2.2009 18:08
tak jsem si dneska naflashoval BETA verzi WM6.5, ALE :
1) je to v čínštině :D
2) nakej rákosník nahradil plno ikonek, fontů a aplikací nějakýma svýma
3) je to všude samá animace, snažím se je přez Total Commander a registry povypínat
4) po HR volné ROM 27MB a RAM 52MB (což je proti 33MB a 82MB u WM6.1 málo)
budu se vám pravidelně hlásit s nějakým pokrokem, např. anglická verze (pokud nějakej blbec neodstrail DSMka) nebo zrychlení systému :wink:
(downloadlink sem nedám, ten pro koho je tato ROM určená si ji zvládne vygooglit :) )

a tady přikládám pár screenů :


do threadu s ROMkama G900 ho nedávám schválně, jelikož je to téměř nepoužitelné tak se to nehodí aby to flashoval každej :D
Nesli (409)|15.2.2009 18:15
Gratuluji, tak už jsi konečne sehnal G900 :-)

Jj, teďka se 6.5 i na tyhle cihle pomalu rozjížděj, na portegeclub je ted nová 6.5 wwe romka , ale zatím ma spoustu chyb, tak až jí doladí, hodim link do ROM threadu ;)

PS Už jsi si nainstaloval TCPMP pro Goforce5500? Je nová verze;)
tslany (23)|4.4.2009 20:19
TCPMP myslíš Alpha 5.2? ten sem zkusil a už na něm jedu, ale předcházelo tomu 2.5 hodiny na googlu :D
Nesli (409)|4.4.2009 21:01
Jj, ted 5.2.. Bohužel to vypadá, že Eoc už opustil od vývoje, takže se asi dalšího vydání nedočkáme :( :( PS Hele ale někde je tam odkaz,tušim na portegeclub.tu, ušetřil by jsi si 2 hodky ;)