Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 47

Téma: Toshiba Portége g900 - tipy, triky...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Čest
    Tohle zařízení se sem nedováží a proto není nabídka tipů a triků velká. Našel jsem dva weby věnující se těmto strojům, jedna je anglicky, druhá rusky a protože jsem z generace, která se učila rusky na ZŠ (a už jsem vše zapoměl) a anglicky louskám špatně (což může být při operaci, kdy se jakkoli zasahuje do nastavení stroje, docela fatální ), rozhodl jsem se zřídit tento thread. Třeba pomůže mi, třeba pomůže někomu jinému.

V tuto chvíli bych rád vyřešil problémy, na které jsem odpověď nenašel:

1) Kabel USB Host: K telefonu tento kabel nemám. Investovat 900,- do nového se mi nechce a protože jsem u kolegů s LOOXem viděl návody na jeho výrobu, rád bych to řešil také tak. Nemáte někdo schéma zapojení USB konektorů na tomto kabelu? Údajně pomůže vzít klasický synchronizační kabel mezi MDA a PC, přikoupit za 25,- redukcu USB Samice / USB Samice, rozebrat jej a "jaksi" překřížit nějaké drátky. Jak je překřížit netuším. Radši bych ale koupil montovatelný konektor USB Samice a namontovat na sync. kabel.

2) Čtečka otisků prstů je výborná věc. V jejím nastavení se dá vybrat aplikace podmíněná právě otiskem. Protože jsem čtečku nikdy neměl a nemám s ní zkušenosti, doufal jsem v to, že čtečkou mohu zamknout třeba SD kartu. Tuto volbu jsem nenašel.

3) U svého druhého telefonu HTC TyTN2 jsem zvyklý na HTC Today menu. Přestože jsem hledal tento plugin pro VGA zařízení, je po instalaci velmi malinký a nepoužitelný. Dá se to nějak řešit?

4) Víte o aplikacích, nebo hrách, kde mohu využít wvga rozlišení?

Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2006

Zdravim
    Tak, od SiraAndrewa jsem koupil G900, velmi zajimave zarizeni, jen v par vecech dosti nedotazene, bohuzel, ale zas spousta veci jde zachranit, ze

Kolik je vlastne tady na CE4YOU lidi co tuhle masinku vlastni?

TO GOOORILA: Anglicky louskam dobre, tak jestli budes neco potrebovat, mrknu se to po tom, uz jsem preluskal skoto cele my900.com...

K tomu USB hostu jak jsi shanel USB na RJ45 - na G900 je jeste jedna velka limitace - moznost pouzit pouze zarizeni s odberem do 100mA(nejake USB mysi a flashky), takze pochybuji ze bys to redukci( kdyby byly ovladace) rozchodil

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Všiml jsem si, že ho má v podpisu Chrono Leggionaire (kromě iPhone ) a taky ho má (měl) Pavel Koza.

Přesně jak píšeš, je tam spousta nedomyšleností a nedotažeností, bohužel asi většina nejde nijak zachránit. Namátkou druhý malý displej a jeho funkce, výdrž na baterii je tragicky-katastrofální.....

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2006

Jj, o Chrono Leggionage vim

jinak dalsi LCD nepotrebuje, mozna jsi si device spletl s G910/920 , tohle se vysouva jak TyTn(obr. dole)
    Jinak s baterii je to bida, to je pravda, asi to bude chtit externi usb charger, neb dalsi baterii asi nesezenu Ale je to tak na stejno s Artemis, uz jsem zvykly:-D

Tedka delam pokusy se cteckou otisku prstu, tak jsem na to zvedavý

Jen me mrzi ze oblibene Javovky to jsem drive jel na QVGA se tu trhaji, neb je to pocita ve WVGA, cili 5x vice pexelu na výpocet(

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

vím o sedmi lidech z CZ, co ji mají (měli). Bavili jsme se o tom tady )
    smartmania
    Já už k nim pár dní nepatřím a pokud vím tak gooorila taky ne. Jinak je to skvělá mašinka a mít interní gps, která mi začala chybět čím dál tím víc, tak bych se jí nikdy nezbavoval.

Registrace
    Mar 2004

ops: Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Pavel má G 910 (920), jsem si ta čísla nějako popletl. ops:

Takže všechno výše napsaná platí pro tento jiný model. Omlouvám se za matení veřejnosti.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2006

TO ChL Jj, ta GPS me taky vytaci , Asi se hotl z meho artemise stane PNA :-D

TO Zdenek
    No vyslim ze se vubec nic nestalo Ze ma Pavel Koza G910/920 jsem uz nekde take slysel famy- Pry na to ma delat recenzi, uz asi pul roku Bylo by to zajimave, nevis jak to s tim bude?
    DIk

Registrace
    Mar 2004

Čeká na novou ROMku (prý bude brzy) - v téhle podobě je to dost těžko hodnotitelné.:no:

Nováček
    Registrace
    May 2006

Zdar
    No, mohutně jsem začal tento thread a pak jsem sem nenapsal ani řádku ), takže to trochu rozhýbeme ).
    Pravda je taková, že již nejsem majitelem G900, prodal jsem ji a koupil Eee (potřeboval jsem RJ45), po dvou týdnech, kdy jsem se v noci probouzel spocený, že mám po šesti letech používání zařízení s Windows mobile jen hloupou Motorolu a jednom "extenpóre" s nákupem MDA Touch, které se ale dle IMEI ukázalo jako kradené (a jako uvědomělý občan jej zanesl na policii ČR, takže mě to stálo několik tisícovek, několik prosecených hodin v čekárnách služeben, ale udělal sem radost človíčkovi z opačné strany republiky, kterému se telfon vrátil ). Snad až mi někdy ukradou telefon, taky bude další kupec tak uvědomělý ... ), jsem si pořídil MDA Touch Cruise.
    Popravdě se ale do komunity majitelů G900 vrátím, protože mi čím dál více dochází, že to byl super stroj. Takže už pomalu pokukuji po nějaké výměně ).
    Thread jsem založil právě proto, že anglicky moc nelouskám (a změnit v registrech něco, co sem zase tak dobře nepochopil může být fatální), takže ta podpora v CZ by byla výborná ).

Jinak, ať nemusím příště dohledávat aplikace, které se na G900 hodily, hodím je do Topicu

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od gooorila
    Popravdě se ale do komunity majitelů G900 vrátím, protože mi čím dál více dochází, že to byl super stroj. Takže už pomalu pokukuji po nějaké výměně ).
    Pokud bys nahodou mel touhu po G910, tak si dovolim varovat. Po HW strance je to super zarizeni, ale tak mizerne vyladeny system jsem uz dlouho nevidel. Polovina problemu G900 je i tady a slibovana ROM v nedohlednu. Pouzivat se to da, ale je to neprijemne a od zarizeni za 400 liber bych cekal vic.

Nováček
    Registrace
    May 2006

No, poté, co jsem jel do Itálie pomocí GPS a jel sem 14 hodin, ujel 1021km a nepředpokládaně se dostal na Slovenské hranice (a neměl slovenskou dálniční známku) a zpáteční cestu jsem jel jen podle tabulí (zato jen 11hodin, 845 ujetých km a žádná nepředpokládaná trasa), po GPS modulu netoužím, takže se budu koukat po G900 ).
    Sice teď nosím kabelu na Asus Eee 901 (které jsem si pořídil za prodej G900), takže se tam tahle cihlička vleze, ale budu podrobněji koukat na podzim, až se zase začnou nosit teplé bundy. Tam bych ji schoval lépe, než nyní. Cena ještě klesne, ale zase už budou nabídky na prodej Raphaela, takže se budu rozhodovat.
    Ale jak jsem napsal, nikdy jsem se nevracel k zařízení, které jsem již jednou vlastnil a pak prodal, zde udělám vyjímku, protože byla skvělá )

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2006

Jj, je to super stroj I kdyz teda musim uznat, ze hned po koupi jsem byl dosti rozcarovan hlavne kvuli nedoladenostem ROM, ale po mesicní zabave a hlani si v reg a vsude kde se jen dalo, je to ted a uz konecne vyborny pracovni nastroj, radost ho uzivat
    Jinak Goorila, uz na tom konecne funguji SDHC karty
    Jedine co je ted trochu na draka je vydrz baterie, ale v Avacomu na Ceskomoravsky na me byli hodni a jednu mi objednali, ale dorazi asi az za mesic, tj budu muset vydrzet :-D

K te ROMce a G910/920, prijde mi ze G900 a G910 jsou na tom s obrovskou nedoladenosti ROM v dobe jejich vydani asi stejne, tj je tu aspon sance ze G910 bude casem(tak za rok) taky uplne v pohode

Holt Toshiba tohle odvetvi desne flaka, treba v G900 je Nvidia GoForce 5500, ale je tam vyslovene na ozdobu, zadna 2D/3D akcel., ani akceler. videa se nekona, a vse jen kvuli tomu ze se neobtezovali udelat ovladace(at uz Nvidia ci Tosh)

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak s ovladači jsem na tom stejně u HTC Touch Cruise )

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2006

Jj, to je fakt :-D :-D
    Nastesti to ten Intel docela zvlada, i kdyz je to skoda, takove sekundujici GPU by mu sluselo, a nejakych 624 mhz by taky neuskodilo:-D
    Neb ta moje potvora nad 585mhz stabilne nejede...

totok
    Guest

Zdravim, jsem novy na tomto foru, tak i novym majitelem g900 z druhe ruky.
    Chtel jsem se poptat, jaka uprava v SW ucini g900 schopnou cist SDHC karty? nebo spatne chapu max capacitu karet 2GB vs. SDHC?

Diky moc za odpovedi.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. nové ROM pro Portégé G900
    Od Nesli v sekci Toshiba
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 28-06-2010, 16:14
  2. Má někdo "Toshiba Portege G910" ?
    Od Jarda Lukas v sekci Toshiba
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-07-2008, 21:03