Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rady při vaření ROM pro X500+

Softborn (14)|4.7.2008 14:32
Zdravim všechny,

tak sem se nějak rozhoupal a dal jsem se do vaření ROMky.
Bohužel ale nevím pár věcí a potřeboval rady vás, kteří o tom něco víte.
Dotazy:
1) taková malá kravinka na uvod. ROM má značení 543. Chci si jí přejmenovat na 544++ (například). Kde se to dá udělat a zda vubec se to dá udělat?

2) Jistě víte, že pro X500+ (a i další E-TENy vyšly patche). Například patch pro Audio, Touch (zrychlení grafiky... ), SDHC, atd.... a tak se ptám, jak udělat to, aby se tyto věci NEINSTALOVALY z ExtROM při první instalaci, ale jak už to přímo VLOŽIT do ROM, tedy že ta už bude patchnutá?

Na další dotazy si časem vzpomenu, zatím vám budu moc vděčný, když mi toto poradíte.

Dikes moc
Softborn (14)|4.7.2008 15:05
3) Mám na disku češtinu od Sunny. Ta se musí instalovat nejak jinak než hodit do ExtROM a normálně s dalšíma softama nahodit při instalaci?

4) Upravuju upravenou ROM od eidama, protože už je odladěná. Bohužel v ní ale chybí dost podstatná věc - samo se to po instalaci nenastaví na připojení ke GPRS (u jakéhokoliv operátora). Tedy pro připojení u T-Mobilu musim pak v Připojení ručně vytvořit nové spojení a tam nabouchat IP adresy..... to nechci, chci, aby to samo udělalo při instalaci. Jak?
Softborn (14)|4.7.2008 17:26
A příípadně tedy prosím i o tyto rady pro ROM s WM6.1 od ShiftSequal v9
Softborn (14)|4.7.2008 22:28
To tu neni žádnej človíček, kterej by mi aspon s něčim poradil? :-(
MeeVal (71)|5.7.2008 10:20
Pokusím se trošku pomoct....

Zřejmě máš stažené utility na vaření...
1) Takže po rozbalení rom tam je složka .ROM v ní texťák... Podle mě je to, co je v hexadecimálním formátu, označení ROM-newím, nezkoušel jsem to.... jen domněnka
2) Patche se stále inovují, je blbost je tam nahrát napevno-většinou pak nemusí jít aktualizovat... Ale jinak by stačilo robalit CAB soubor, podívat se, kam jaká část přijde (soubory a hodnoty do registrů) a naházet to do rozbalené ROM ručně
3) To bych řekl, že bude složitější ale postup by byl stejný jako u PATCHů
4) Nastavení GPRS se myslím tady objevilo v CAB souborech.... Tak si je stáhni a udělej to samé jako s PATCHema

Ostatně, kdyby jsi prolezl tohle fórum a podíval se, kdo vařil/vaří ROM, tak by ti oni mohli poradit víc....
A ještě lepší rádce je strýček GOOGLE....

Pak napiš jak to dopadlo....
Softborn (14)|5.7.2008 19:14
Díky moc, skusím si s tim pohrát. Psal sem soukroumou zprávu eidamovi, neodpověděl. Takže skusím si hrát :-)
Jak řikáš, ty patche asi nechám, nicméně to nastavení GPRS by se určitě hodilo.
Hodně by mi třeba i pomohlo, kdyby se mi povedlo dostat temp.dat z orig. ROMky, do toho bych se pak podíval a podle něj upravoval, ale nevím jak to vycucnout :(
Panot (569)|5.7.2008 20:47
Spust instalaci exe instalátoru originál ROM a odklikej vse az do chvile kdy ti vyskoci okno s nazvem "END USER UPDATE".
Jdi do slozky "C:\Documents and Settings\Users\....nějaké jméno....\Local Settings\Temp" a zkopiruj si z ni soubor "temp.dat" (81,5 MB).
Musíš mít ale povolené zobrazování skrytých složek.

Snad jsem ti pomohl.
eidamo (43)|7.7.2008 11:23
[QUOTE="Lausien"]Díky moc, skusím si s tim pohrát. Psal sem soukroumou zprávu eidamovi, neodpověděl. Takže skusím si hrát :-)
Jak řikáš, ty patche asi nechám, nicméně to nastavení GPRS by se určitě hodilo.
Hodně by mi třeba i pomohlo, kdyby se mi povedlo dostat temp.dat z orig. ROMky, do toho bych se pak podíval a podle něj upravoval, ale nevím jak to vycucnout :([/QUOTE]

Bol som na dovolenke ... :-) Ale uz som k dispozicii.... :D
ale k veci:

Plati to, co napisal MeeVal, akurat k bodu 3 este doplnim, ze sa ti viacej oplati do ORIGO 489CZ pridat SDHC drivery, upravit registre a pridat TOUCH DRV , ked to chces mat v cestine.
Softborn (14)|30.7.2008 17:14
Zdarec lidi,

prosím, máte někdo skušenosti s KVA Kitchen?
Totiž vše mám připravené, rozvržené, ale nevím jednu věc.
Například v návodu je psáno: RomTool -x temp.dat
Tak co znamená to -x??
Pokud je to tedy jako RomTool použij na temp.dat, tak jak jako použij? Jak použít?
Nechápu to :(

Dikes a mějte se
eidamo (43)|31.7.2008 08:03
Ked mas tolko problemov, nepouzivaj s KVA's Kitchen.... Na tvoje pokusy ti uplne staci packer/unpacker https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=27477 Su tam len dve moznosti: PACK alebo UNPACK. :D To ti musi stacit. Ostatne veci sa aj tak upravuju v textovom editore (registry, xml) a nebudes tam menit tolko veci, aby si sa mal este trapit s relokaciou modulov atd.... Pojde ti to aj bez nej.
Softborn (14)|1.8.2008 22:32
Ale já si s tou ROM právě hraju hodně. Momentálně se právě snažím vytáhnout Build 19960 z Panotový ROM pro X800 pro svůj X500+, takže to potřebuju. :-)