Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Compact Flash - nevim nic

sajmonn (12)|1.7.2008 17:15
Zdravim,
pořidil jsem si iPaq hx2750, mám k němu několik SD karet a tak mě napadlo, že bych si mohl pořídit CompactFlash kartu, která by tam byla trvale a byly by na ní nainstalované programy. Zjistil jsem, že moje zařízení podporuje CompactFlash II. To je ale všechno co vím, pak mám jenom hromadu dotazů:

1) Co je to typ I II III IV? Jak se od sebe liší?
2) Jak je to s kompatibilitou různých typů?
3) Je možné na PDA s Win2003 provozovat kartu větší jak 2 GB?
4) Jak rychlá karta může být a jaká rychlost je pro PDA naopak zbytečná (PDA ji nevyužije)?
5) Jak je CompacfFlash rychlý ve srovnání s SD?

Zkušennosti, odkazy, srovnávací testy? Budu vděčný za vše - nevím vůbec nic.
interfernet422 (29)|2.7.2008 07:46
nechces CF kartu s GPS prijimacem?
zbyla mi doma jedna, kterou jsem pouzival s acerem
Zdenek Malinsky (9781)|2.7.2008 11:21
Rychlou kartu využiješ v digitálním fotoaparátu, samo PDA "rychlou" kartu využít nedokáže. Jedině snad pokud kopíruješ ve čtečce apod. velké soubory (filmy, muziku, mapy...) tak se ta rychlost hodí.

Před koupí karty doporučuji nejprve vyzkoušet, což by u dobrého obchodníka neměl být problém.

sajmonn (12)|2.7.2008 13:37
[QUOTE]nechces CF kartu s GPS prijimacem?[/QUOTE]
Děkuji za nabídku, ale samotný GPS přijímač už mám a momentálně potřebuji něco, co může být v PDA trvale - to znamená že to nesmí vyčuhovat ven. Navíc mám takovou zkušenost, že například GPS s čipem Sirf-Star III připojený přez CF slot "žere" opravdu moc energie.
sajmonn (12)|2.7.2008 13:45
[QUOTE]Rychlou kartu využiješ v digitálním fotoaparátu, samo PDA "rychlou" kartu využít nedokáže. Jedině snad pokud kopíruješ ve čtečce apod. velké soubory (filmy, muziku, mapy...) tak se ta rychlost hodí.

Před koupí karty doporučuji nejprve vyzkoušet, což by u dobrého obchodníka neměl být problém.
[/QUOTE]

Děkuji za Vaši odpověď. Takže rychlost mě nejspíš moc trápit nemusí, snad mi tam pojede i iGO. Co se týče toho vyzkoušení, tak tu možnost moc nemám - mám to všude trochu z ruky a při dnešních cenách v kamenných obchodech se opravdu vyplatí kupovat přez internet - tam toho většinou skladem moc není. Proto sháním info dopředu, než začnu vybírat.