Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Obnova CELÉHO systému MDA2/DATAPHONE2 po HardResetu do 10 minut! A bez stolního PC .

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.6.2004 21:56
[QUOTE="seba"]Dotaz na JirkuP. dodnes jsem nepochopil složitost zadávání do ms_ config text.Dle mého názoru a je to daleko jednoduší. Lze tam dát soubory .Cab a do configu.txt opsat nebo jen přenést (ctrlC- ctrlV) názvy jednotlivých souborů, tak jak jsou uloženy v ms_ .Co tě vede k tak složitému vypisování configu a tvoření souborů.ink?[/QUOTE]

Já pokud udělám Hardreset, tak je můj přístroj DATAPHONE2 maximálně do 10 minut připraven k plnému používání s tím, že mám všechny programy, které používám připraveny okamžitě k používání a nepotřebuji k tomu vůbec stolní PC!!!

Všechno toto vyžadovalo jen titěrnou práci při hledání Těch správných klíčů v registrech a správných databazí ( Database Explorer ) a pár HardResetů :D
Vyřešil jsem a mám :

- všechny programy zaregistrovány ( kromě jednoho )
- obnoveny všechny kontakty
- obnoveno nastavení programu Ndays
- obnoveny všechny Oblíbené položky v InternetExploreru
- TotalComanderPC připraven v českém prostředí
- na Today svoje Théma
- podsvětlení na stupni 8
- datum a čas v hodrní liště
- nastavenou hlasitost vyzvánění
- nastavený typ vyzvánění
- zástupci programů, které používám jsou tam kde mají být
- knihovny *.dll jsou v adresáři Windows a plno dalších věcích je nastaveno přesně jak já požaduji. Jen jsem nepřišel na to, kde lze nastavit Zámek na tlačítka. Za tuto radu, kde se tato informace ukládá budu rád.

Nejdéle mi trvá spárování bluetoothu ( GPS a USB klíče ) a také musim provést ručně nastavení času a datumu ( pokud nejsem u stolního PC - tam by to vyřešila synchronizace ).

Dnes již nepoužívám kopírování souborů pomocí config.txt, ale udělal jsem si vlastní program - > JirkaP. CAB ( díky eXDEnovi a jeho článku :yes: ) a pomocí něj provádím rozkopírovávání souborů (zástupců, knihoven, atd..) do adresářů kam potřebuji.

FOR Seba :
- soubor s koncovkou *.lnk je vlastně soubor kterým se spouští již nainstalovaný program
- pokud chci předejít zaplněním paměti a registrů nejrůznějším balastem, je o mnoho lepší mít program již nainstalován a uložen buď v EXT-ROM, případně ve STORAGE nebo na SD kartě ( zde se jedná především o veliké programy - Oziexplorer s mapama, PocketKim, Smartmaps.. ) a ty pak už rovnou spouštět příslušným souborem *.lnk, kterým jsem si odněkud přikopíroval
Samozřejmě pokud je to potřeba, tak mít naexportovány ty správné klíče do registrů
Šeba_oldd (1184)|9.6.2004 03:05
SMEKÁM KLOBOUK
Marně jsem přemýšlel, proč to asi tak děláš a nepochyboval jsem o nějaké cílené záležitosti. Mohl by jsi nějak objasnit ten USB klíč nebo dát nějaký, odkaz jak na to? Pokud tomu dobře rozumím, mimo storage, rom a storage card neinstaluješ žádné programy - nebo je máš ještě na USB klíči? Jaký způsobím balast v registrech, když se korektním způsobem nainstaluji cab.soubory uložené v rom. Myslel jsem si, že určitým způsobem řeší obnovu nějaký zálohovací program, nebo to snad není pravda? Konkrétně o Pocket Kim jsem někde čet, že se nedá instalace provést na kartu.Připadne mi, že jsi ve svém článku napsal "A" ale už jsi nenapsal "B".Nebo snad bude nějaký následovat?
Potom by ta přípravka s CPY byla asi dobrá.Většina programů se stejně automaticky ukládá na místo kam jsi je dával ty.Programy se spouští, také soubory*.ink, tak co řeší to složité zadání do configu. Mám pocit, že se mnoho lidí potrápilo s příkazy typu CPY. Nemám mnoho zkušeností a zkoušel jsem i tvou metodu, ale připadla mi nelogická - pracná. Soubory cab máš stejně v ext.rom a musí se instalovat, ty tu instalaci nějakým způsobem ovlivňuješ? Po té co jsem na netu našel pár hotových ext.rom a nikde jsem neviděl příkazy tvého typu, vzdal jsem to a nainstaloval do ext.rom cab.soubory s PC a neustále žiji v domění, že pokud provedu zálohu Backupem od Sunnysoftu - systém obnovím. Teď jsi to asi objasnil a já to zítra vyzkouším, neboť předpokládám, že spousta lidí a to i zde přítomných, kteří do teď byli spokojeni má opět co dělat.Pokud ti čas dovolí zkus se o tom rozepsat trošičku podrobněji.Myslím, že je tu hodně lidí, kterým to není jasné -nebo jsem snad sám - za VOLA?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|9.6.2004 07:49
Zkusim to vysvětlit v bodech

- PocketKim ( i ostatní mapové programy - SmartMaps, Oziexplorer, sledování GPS) mám na SD kartě a běhá vše zcela bez problémů.

- USB klíč je vlastně náhražka kolébky. Pokud máš dvě PC je to výhodné, že nemusíš tahat sebou pořád tu neskladnou kolébku. USB klíč se strčí do stolní PC, spáruješ s MDA2/DATAPHONE2 a synchronizace běží i a Internet takto na DATAPHONE2 používám. Zcela bez závad. Vřele doporučuji Těm co mají na stolní PC internet a v DATAPHONE2 nemají DATANONSTOP ( internet přes GPRS bez omezení )

Vysvětlení jak na to :
1. Nainstaluješ si program ( jakýkoliv - pomocí *.CAB, ze stolního PC prostě jakokkoliv a čímkoliv )
2. Najdeš si jeho adresář na DATAPHONE2
3. Tento adresář zkopíruješ na SD kartu. Pokud je to jen jeden ( max. 3 soubory ), tak já je osobně tyto soubory ukládám při vaření do EXT-ROM)
4. Najdeš si zástupce tohoto progarmu ( pravděpodobně v \Windows\Start Menu5.V zástupci upravíš spouštěcí řádku, tak jak sis to zkopíroval ( prostě změníníš jen cestu k programu )
6. Upraveného zástupce si někam schováš.
7.Dále si zjistíš jestli program provádí nějaký důležitý zápis do registrů. Většinou se jedná o registrační číslo, nastavení progarmu atd.... U programů pracující s mapama cestu k souborům s mapy...
8. Provedeš export větve ( případně i větví ) registrů tohoto programu do jakéhokoliv souboru *.reg

A máš vlastně hotovo.

Při flashování ( úpravě EXT-ROM) si přihraješ do této oblasti *.lnk a pomocí příkazů CPY v souboru config.txt provedeš zkopírování zástupce programu opět tak kam potřebuješ ( pravděpodobně \windows\start menu\programs\*lnk ).

Pak stačí jen nainstalovat program na úpravu registrů - pokud je to potřeba, tak registry svého programu naexportuješ do DATAPHONE2.

Nebo a to je určitě o mnoho lepší a i přehlednější si uděláš vlastní *.CAB, který hned po provedení HardResetu jen spustíš. Potom nemusíš dělat složité kopírování pomocí CPY v config.txt a ubyde mnoho malých souborů v EXT-ROM.

CABy dokáží nejen kopírovat soubory ale i export klíčů do registrů . Článek o tvorbě *.CAB napsal eXEden ( ještě jednou díky ).

A JE TO. :D


Výsledek všeho tohoto je, že nepotřebuješ po HardResetu k obnově systému žádné stolní PC, žádný zálohovací program ( podle diskuzí na tomto serveru stejně žádný neběhá na 100 % ). A máš přístroj během krátké doby nastavený podle Svých představ
A stejně každý ví, že HardReset se občas povede v tu nejnevhodnější dobu, kdy stolní PC je vzdáleno i několik set kilometrů.

Možná to vypadá všechno složitě, ale je to fakt jednoduché.
Šeba_oldd (1184)|9.6.2004 10:43
OHROMUJEŠ PŘEKVAPUJEŠ
Mnohokráte děkuji za tuto odpověď a snad i srozumitelný návod jak to vše udělat.Jdu na čtení článku od eXEdena - hm to bude zase dotazů.Těšíš se pane exEdene?Prosím vysětli ještě nějak srozumitelněji ten USB klíč jsem po ránu asi natvrdlý.Jak se provede spárováni MDA s USB a k čemu to vlastně slouží?ějak se těmito větami nemůžu k ničemu dobrat .[QUOTE]- USB klíč je vlastně náhražka kolébky. Pokud máš dvě PC je to výhodné, že nemusíš tahat sebou pořád tu neskladnou kolébku. USB klíč se strčí do stolní PC, spáruješ s MDA2/DATAPHONE2 a synchronizace běží i a Internet takto na DATAPHONE2 používám. Zcela bez závad. Vřele doporučuji Těm co mají na stolní PC internet a v DATAPHONE2 nemají DATANONSTOP ( internet přes GPRS bez omezení )[/QUOTE]
HELEKAL PETR (195)|9.6.2004 10:52
Dá se někde sehnat a stáhnout ten USB klíč? Tedy jestli je to software, je pravda že kolébka je strašně neforemná věc a toto by mohlo být daleko lepší a rychlejší pro synchronzaci i pro flashování. Za další informace vřelé díky
eXEden_ce4you (811)|9.6.2004 11:00
[QUOTE="HELEKAL PETR"]Dá se někde sehnat a stáhnout ten USB klíč? Tedy jestli je to software, je pravda že kolébka je strašně neforemná věc a toto by mohlo být daleko lepší a rychlejší pro synchronzaci i pro flashování. Za další informace vřelé díky[/QUOTE]
Mám za to, že JirkaP myslel USB Bluetooth klíč ;)
Šeba_oldd (1184)|9.6.2004 11:15
[QUOTE]Mám za to, že JirkaP myslel USB Bluetooth klíč [/QUOTE]Tak to potom ano - již jsem chtěl spáchat sebevraždu a takto potrestat svou blbost.Používám USB klíč -říkají tomu klíčenka jako paměvé medium.Omlouvám se za pana a děkuji předem.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|9.6.2004 11:24
[QUOTE="eXEden"]Mám za to, že JirkaP myslel USB Bluetooth klíč ;) [/QUOTE]

Přesně tak.

Viz věta z hlavního příspěvku :
- USB klíč je vlastně náhražka kolébky. Pokud máš dvě PC je to výhodné, že nemusíš tahat sebou pořád tu neskladnou kolébku. USB klíč strčíš do stolní PC, spáruješ s MDA2/DATAPHONE2 a synchronizace běží a i Internet takto na DATAPHONE2 používám.;)
Miloš Strouhal (3997)|9.6.2004 20:12
[QUOTE]Já pokud udělám Hardreset, tak je můj přístroj DATAPHONE2 maximálně do 10 minut připraven k plnému používání s tím, že mám všechny programy, které používám připraveny okamžitě k používání a nepotřebuji k tomu vůbec stolní PC!!! [/QUOTE]

..problém nastává u lidí,jež používají třeba víc jak 40 mega programů(což jsem např. já)standartně instalovaných v paměti přístroje..
..na kartu nic nedávám,jelikož se občas stane,že ji zapomenu doma ve čtečce,nebo v práci ve foťáku..
..takže pro mne je ExtROM vcelku malá,ale je pravda,že na ty ouplně NEJ-NEJ-NEJ nutnější programy stačí...
..škoda že by pomocí nějakých příkazů nešlo třeba využít STORAGE paměť,že by po hard resetu tahal config i nějaký ty .caby z ní...to by bylo fajn,14+16mega .cabů...;)

..a pokud jde o BlueTooth key,má jednu vadu,bez instalačního CD se člověk na cizým PC ani nehne...a opravdu mne nebaví ho tahat stále ssebou,pro případ že bych na služební či pracovní cestě chtěl na net pomocí cizýho PC, nebo z něj tahat soubory či synchronizovat...
..na druhou stranu,je to stále lepší než ta kolíbka,jež se stejně také musí instalovat..
Miloš Strouhal (3997)|9.6.2004 20:24
Mam takovej návrh, co kdyby sem každý jen tak z legrace,ale i třeba pro ukázku těm jež ještě zvažují co do své ExtROM nahází,pastnul svůj stávající config..:D Bude to určitě zajímavé a možná i poučné...;)
..tak já začnu:


EXEC:\Extended_ROM\TPDisable.exe
CPY1:\Extended_ROM\GBS-Tweak.cpl
CPY2:\Windows\GBS-Tweak.cpl
CAB: \Extended_ROM\Broadcast_WWE.sa.CAB
CPY1:\Extended_ROM\cabinstl.exe
CPY2:\Windows\Start Menu\Programs\cabinstl.exe
CPY1:\Extended_ROM\CommMan.exe
CPY2:\Windows\Start Menu\Programs\CommMan.exe
CPY1:\Extended_ROM\o2.tsk
CPY2:\Windows\o2.tsk
CPY1:\Extended_ROM\SuperCleaner.exe
CPY2:\Windows\Start Menu\Programs\SuperCleaner.exe
CAB: \Extended_ROM\cecmd.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\Cesky.CAB
CAB: \Extended_ROM\MultiIE.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVueV2.4.380WWE.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ICQppc.PPC300_ARM.cab
CAB: \Extended_ROM\CallerIDB31_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI56.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04021801.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\VideoMMS.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\PocketPlus.arm.cab
CPY1:\Extended_ROM\CETahoma.ttf
CPY2:\Windows\Fonts\CETahoma.ttf
CAB: \Extended_ROM\LEngFull_IMEI_protected_3775_WM2003.cab
CAB: \Extended_ROM\Default_Version_AKU2_172.CAB
EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe


..to je muj aktuální favorit,samozřejmě stále experimentuji a měním,navíc jsem začal flashovat teprve před 10ti dny,takže žádnej zázrak..zatim..;)
Miloš Strouhal (3997)|9.6.2004 20:26
..jsem docela zvědav na config JirkyP,tedy jestli ho zveřejní..;)
Magua (98)|9.6.2004 20:41
Jirko prosím mohl bys napsat jak se dělá záloha jedné větve v registru? nevěděl jsem že to jde a je to super například program iamond mine má savy v registru a to se fakt hodí - paří to snad každej ne? :-) jinak vše používám také akorát mi nefungují lnk soubory když chci program spouštět z extended rom - nevíš proč? unlocknutou a zobrazenou jí mám.
díky
Magua (98)|9.6.2004 20:44
a abysme to trochu rozjeli:

CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Streaming_reg.CAB
CAB: \Extended_ROM\ZipB11_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS16012_WWE.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVueV2.4.380WWE.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_AKU2a_WWE_04010401.sa.CAB
EXEC:\Extended_ROM\BTPSKeyUpdate_003.exe
CAB: \Extended_ROM\Photocon.CAB
CAB: \Extended_ROM\RKeyb.CAB
CAB: \Extended_ROM\NDays.CAB
CAB: \Extended_ROM\PocketPlus.CAB
CAB: \Extended_ROM\ExtROMUnlock.CAB
CAB: \Extended_ROM\Weather.CAB
CAB: \Extended_ROM\SuperCleaner.CAB
CAB: \Extended_ROM\Storm.CAB
CAB: \Extended_ROM\Regedit.CAB
CAB: \Extended_ROM\Notepad.CAB
CAB: \Extended_ROM\BTools11.CAB
CAB: \Extended_ROM\XVid.CAB
CPY1:\Extended_ROM\gx.dll
CPY2:\Windows\gx.dll
CPY1:\Extended_ROM\clg_dlrbtn.gif
CPY2:\Windows\clg_dlrbtn.gif
CPY1:\Extended_ROM\clg_dlrbtnd.gif
CPY2:\Windows\clg_dlrbtnd.gif
CPY1:\Extended_ROM\clg_in.gif
CPY2:\Windows\clg_in.gif
CPY1:\Extended_ROM\clg_miss.gif
CPY2:\Windows\clg_miss.gif
CPY1:\Extended_ROM\clg_out.gif
CPY2:\Windows\clg_out.gif
CPY1:\Extended_ROM\dlr.gif
CPY2:\Windows\dlr.gif
CPY1:\Extended_ROM\dlrclr.gif
CPY2:\Windows\dlrclr.gif
CPY1:\Extended_ROM\dlrclrd.gif
CPY2:\Windows\dlrclrd.gif
CPY1:\Extended_ROM\end_dlrbtn.gif
CPY2:\Windows\end_dlrbtn.gif
CPY1:\Extended_ROM\end_dlrbtnd.gif
CPY2:\Windows\end_dlrbtnd.gif
CPY1:\Extended_ROM\ending_dlrbtn.gif
CPY2:\Windows\ending_dlrbtn.gif
CPY1:\Extended_ROM\hld_dlrbtn.gif
CPY2:\Windows\hld_dlrbtn.gif
CPY1:\Extended_ROM\hld_dlrbtnd.gif
CPY2:\Windows\hld_dlrbtnd.gif
CPY1:\Extended_ROM\snd_dlrbtn.gif
CPY2:\Windows\snd_dlrbtn.gif
CPY1:\Extended_ROM\snd_dlrbtnd.gif
CPY2:\Windows\snd_dlrbtnd.gif
CPY1:\Extended_ROM\spd_dlrbtn.gif
CPY2:\Windows\spd_dlrbtn.gif
CPY1:\Extended_ROM\spd_dlrbtnd.gif
CPY2:\Windows\spd_dlrbtnd.gif
CPY1:\Extended_ROM\spd_lst.gif
CPY2:\Windows\spd_lst.gif
CAB: \Extended_ROM\LEng.CAB

:-) zatím nic moc ale měl jsem XDA v reklamacích tak jsem trošku opožděn :-))))
HELEKAL PETR (195)|9.6.2004 20:44
Chlapi, nechtěl by někdo z Vás co rozumíte pořádně anglicky, přeložit CAB soubory a jejich obsahy? Moc by mi to pomohlo, protože neumím pořádně anglicky a trochu víc osvětlit to flashování a úpravu instalačních souborů
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|9.6.2004 20:57
[QUOTE="xp"]..jsem docela zvědav na config JirkyP,tedy jestli ho zveřejní..;) [/QUOTE]

Tak tady je můj config.txt:

CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2_172.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04042201.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVueV2.4.380WWE.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\JirkaP.CAB
CAB: \Extended_ROM\LengFull.CAB


Zde vidíš, že ho mám zcela přehledný.
Všechno co potřebuji zkopírovat případně nainstalovat a není součásti vydávaných ROMek mám totiž uloženo v souboru JirkaP.CAB ( předposlední řádek v config.txt ).

V mé aplikaci JirkaP.CAB není žádný program který provádí Reset.
Čeština musí být poslední - provádí SoftReset !!!
Miloš Strouhal (3997)|9.6.2004 21:20
..už se tu někde psalo jak si vytvořit něco takového jako"jirka.cab"?..
..přehlédl jsem to?..pokud ne,poodhalíš tajemství tvorby takové vychytávky?;)
..jinak leng.cab provádí soft reset,jenže ta moje až po odsouhlasení hlášky překladu nápovědy atd...tzn.,že se tam mezi tim v klidu stihnou rozbalit i .caby jež jsou v configu za ní...;)

..jo,a copak máš vlastně schovaného v tom svém jirka.cab za prográmky a vychytávky?...
..povíš nám to?..:D
Šeba_oldd (1184)|9.6.2004 21:28
[QUOTE]Zde vidíš, že ho mám zcela přehledný.[/QUOTE] Chci to mít stejné tak na ten muj config ještě počkejte.
Je velice zajimavé, že to z JirkyP nikdo nevytáh dříve.Co potom s těmi registry ? Jirko poradíš?
eXEden_ce4you (811)|10.6.2004 08:46
[QUOTE="xp"]..už se tu někde psalo jak si vytvořit něco takového jako"jirka.cab"?..[/QUOTE]
Jak na CAB soubory jsem popisoval v jednom článku a obsahuje to, co jsem Jirkovi posílal po e-mailu, když zatoužil po vlastním CAB souboru :D ;) :cool:
bass_ce4you (105)|10.6.2004 08:52
No tak jsem testl obnovu po hardresetu z karty a dobrý. Teda použiji postup něco natvrdo překopíruji, něco spustím z .cab. Jen asi tři programy nefachaj neboť se neprovedou korektní zápisy do registru. Zkoušel jsem udělání zálohy původního registru a jeho obnovení ale nechová se to zcela korektně a některý info vypadnou. Proto bych i já uvítal nějaké naťuknutí, jak zapsat patřičné řádky do registru. Tedy pokud je všechny v tom původním najdu:? . Jinak jediný co se mi napodařilo obnovit jsou kontakty, kalendář, úkoly a NDays (ty jdou znovu nainstalovat přes .cab na kartě). Prosím, prosím jak to dorazit do vítězného konce.
eXEden_ce4you (811)|10.6.2004 08:55
[QUOTE="bass"]No tak jsem testl obnovu po hardresetu z karty a dobrý. Teda použiji postup něco natvrdo překopíruji, něco spustím z .cab. Jen asi tři programy nefachaj neboť se neprovedou korektní zápisy do registru. Zkoušel jsem udělání zálohy původního registru a jeho obnovení ale nechová se to zcela korektně a některý info vypadnou. Proto bych i já uvítal nějaké naťuknutí, jak zapsat patřičné řádky do registru. Tedy pokud je všechny v tom původním najdu:? . Jinak jediný co se mi napodařilo obnovit jsou kontakty, kalendář, úkoly a NDays (ty jdou znovu nainstalovat přes .cab na kartě). Prosím, prosím jak to dorazit do vítězného konce.[/QUOTE]
Obávám se, že bez CAB souboru toho nedocílíš. Jak jsem psal o přípsěvek výše, zkus tento článek a na konci je i pojednání o registrech. Přesně takhle to používá i JirkaP ;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.6.2004 09:29
Jak na soubor *.CAB popsal eXEden. A já jsem čerpal pouze z jeho článku (který má velkou informační hodnotu - viz. můj komentář k tomuto článku.

Export pouze určité větve registrů je velmi jednoduchý. Pokud to program na správu registrů umožňuje, tak stačí njít tu správnou větev registrů a použít jen volbu EXPORT.

Osobně používám program Kilmist Registry Editor. ( díky PavloviR., který mi ho doporučil.) S tímto programem nejsou zcela žádné problémy. Některé programy přestože se tváří, že provedli Import správvně, tak tomu tak není. Ignoruji Enter na konci řádku, apodobně.

:!: :!: :!: V žádném případě nepoužívejte kompletní export ( import ) všech registrů. Škody by mohly být nedozírné !!!:!: :!: :!:
Chuck (284)|10.6.2004 09:36
Hmmm dobrý nemohl by jsi sem dát link na ten Kilmist Registry Editor?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.6.2004 09:43
Tady je domovská stránka.

Připrav si 15$.
Šeba_oldd (1184)|10.6.2004 10:05
[QUOTE]Jinak jediný co se mi napodařilo obnovit jsou kontakty, kalendář, úkoly a NDays[/QUOTE]Pletu se pokud tvrdím ,že tyto jdou zálohovat :
start/nastavení/trvalá záloha??????
bass_ce4you (105)|10.6.2004 10:58
To jsem provedl a záloha kontaktů a kalendáře se nepovedla.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|11.6.2004 08:09
Chlapy čtěte příspěvky v diskuzích pořádně. Nebo alespoň TY moje. :D :D :D
Už jsem to tady jednou popisoval.

Já používám program na zálohu a obnovu databazí - Databaze Explorer od eXEdena . A mohu ho jen vřele doporučit.

Škoda jen, že tento program neumí archivace a obnovy SMS na 100%. Po obnově databáze s SMSKama nelze obnovené SMSky smazat jinak než zas pomocí tohoto programu .

Konzultoval jsem tento problém i s eXEdenem, ale asi to nepůjde. Nebo se něco změnilo eXEdene ??.

:!: :!: :!: Upozorňuji, že při nesprávné manipulaci s databázemi můžou být škody nedozírné !!!:!: :!: :!:
eXEden_ce4you (811)|11.6.2004 08:15
[QUOTE="JirkaP."]Konzultoval jsem tento problém i s eXEdenem, ale asi to nepůjde. Nebo se něco změnilo eXEdene ??[/QUOTE]
Nezměnilo se vůbec nic ... zatím odloženo ad-acta :?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|11.6.2004 08:18
Pro ty co nevědí co je databáze uvedu jeden příklad.

Databáze jsou například :sarcastic: : KONTAKTY
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|13.6.2004 17:06
Celou neděli jsem se snažil přijít na to jestli jde za pomoci registrů. Změnit obrazouvku TODAY k obrazu Svému.

Pokoušel jsem o to, abych po exportu těch správných klíčů do registrů a SoftResetu měl na TODAY svůj *.tsk ( thema ), a v mnou určeným pořadí programy ( například : BatteryPAcky, Ndays, BatMemTime, Journal Bar..) a ostatní programy zobrazující se na TODAY (například : Datum, Inbox..) byly skryty.

Nepokoušel jste se někdo o toto ??? Mě se to zatím nějak nedaří.

Obnova systému by pak byla zas o kousek rychlejší a hlavně skoro bezpracná .:D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.6.2004 14:37
[QUOTE="JirkaP."]
Nepokoušel jste se někdo o toto ??? [/QUOTE]

Opravdu jste se nikdo o to nepokusil ??