Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak je to se zárukou?

Tissi (210)|8.6.2004 15:30
Mám možnost si pořídit celkem nové PPC z druhé ruky. Majitel ovšem nemá krabici. Je potřeba krabice, aby byla vyřízena reklamace? A co účet od pokladny, je potřeba? Nebo stačí jenom vyplněnej záručák??? Díky za odpovědi.
Wuffi (1599)|8.6.2004 15:50
Nejsem pravnik a jak je to s uctem od pokladny to nevim. Co se tyce obalu, rada prodejcu jej vyzaduje a vyhrozuje ze bez nej zarizeni do reklamace nevezme. Podle zakona vsak musi byt zarizeni prijato do reklamace i pokud uz nemas original krabici. Takze se pripadne nenech zastrasit, najdi si presne zneni zakona a hr na ne:)
Osobne mam takove zkusenosi (napr. se spolecnosti MONIMA, ktera je jiz po smrti - budiz ji zeme tezka) ze pri reklamaci po me chteli puvodni baleni vcetne CD, kabelu apod. (tenkrat jsem jeste vsechny krabice schovaval tak jsem jim to vsechno dal), kdyz mi pak meli dat nove zarizeni tak mi ho chteli dat v sacku bez prislusenstvi. Tenkrat jsem tomu technikovi rekl ze jsem daval do reklamace zarizeni v puvodnim baleni se vsim vsudy tak at jde a nevraci se se zarizenim bez krabice. Bohuzel se na nektere obchodniky takhle musi :oops:
Pavel Koza (4761)|8.6.2004 16:17
[QUOTE="Tissi"]Mám možnost si pořídit celkem nové PPC z druhé ruky. Majitel ovšem nemá krabici. Je potřeba krabice, aby byla vyřízena reklamace? A co účet od pokladny, je potřeba? Nebo stačí jenom vyplněnej záručák??? Díky za odpovědi.[/QUOTE]

Hroooozne moc zalezi i na tom, od koho to zarizeni je. Napriklad u HP staci faktura, a pokud vim, tak zarizeni musi byt prodavano v CR. Nicmene je dost tezke soudit obecne, nekdy je to i pripad od pripadu ruzne.
Gvaks (114)|8.6.2004 16:37
Pro případnou reklamaci je naprosto dostačující záruční list, ale pouze u produktu který je určen pro český trh, u dovozového zboží musí být pokladní doklad (ze zahraničního obchodu) a záruční list- v rámci EU (alespoň jeden z mála dobrých důvodů že tam jsme) by všechny oficiální servisní střediska na elektroniku měla opravovat zboži záručně i když je koupeno mimo území ČR, ale v rámci EU a to stejné platí i pro nás v zahraničí jen si musíte mít u sebe ZL a pokladní doklad pokud budete chtít opravu v servisu na slovensku :)) . Každopádně není potřeba originální obal, ale zboží musí být zasíláno na servis v obalu který zabrání jeho poškození. Co se týká reklamace po třech a více opravách kdy má zákazník nárok na odstoupení od kupní smlouvy tam už by mohl být problémek pokud není pokladní doklad a obal (ze zákona obal nemusí být, netuším přesně který odstavec v zákoně to je ale pokud si to člověk zjistí je to plus), ale tohle spíše záleží na daném obchodě a prodejci, vyřešit se dá všechno a pokud se jedná o oprávněnou reklamaci je to většinou prodejci jedno protože ten reklamuje výrobek prakticky stejným způsobem u svého dodavatele jako vy u něj. Občas ale jsou výrobci kteří při vracení zboží vyžadují kompletní příslušenství a to i včetně manuálu :D :))
Tissi (210)|9.6.2004 10:54
:) moc všem děkuji za odpovědi ... ani nevíte, jakou radost jste mi udělali ;) . Přesně tohle jsem potřebovala slyšet, abych se uklidnila a mohla se těšit na svoji "přídavnou paměť" ;) ....
Můžu se ještě zeptat? Někde jsem četla, že záručák vypadá jako nějaká kartička? Je to tak? No možná mám přihlouplý otázky (za to se Vám omlouvám), ale nechci koupit zajíce v pytli :D . Co všechno je přiloženo v krabici? Díky a přeji pěkný den
Pavel Koza (4761)|9.6.2004 11:29
[QUOTE="Tissi"]:) moc všem děkuji za odpovědi ... ani nevíte, jakou radost jste mi udělali ;) . Přesně tohle jsem potřebovala slyšet, abych se uklidnila a mohla se těšit na svoji "přídavnou paměť" ;) ....
Můžu se ještě zeptat? Někde jsem četla, že záručák vypadá jako nějaká kartička? Je to tak? No možná mám přihlouplý otázky (za to se Vám omlouvám), ale nechci koupit zajíce v pytli :D . Co všechno je přiloženo v krabici? Díky a přeji pěkný den [/QUOTE]

Zarucak vypada pokazde jinak, mela by to byt karticka ci letak s napisem Zarucni list ci Warranty card. Jo, a taky by mela byt vyplnena s razitkem a datem prodeje;)

A co je v krabici? U kazdeho zarizeni neco jineho:) Pokud prozradite, jakeho drobecka si chcete koupit, snad to dame dohromady.
Tissi (210)|9.6.2004 12:58
[QUOTE="Pavel Koza"]
Zarucak vypada pokazde jinak, mela by to byt karticka ci letak s napisem Zarucni list ci Warranty card. Jo, a taky by mela byt vyplnena s razitkem a datem prodeje;)

A co je v krabici? U kazdeho zarizeni neco jineho:) Pokud prozradite, jakeho drobecka si chcete koupit, snad to dame dohromady.[/QUOTE]


Oki, záručákem se už trápit nebudu, uvidíme, až ho budu mít v ruce. Bohužel totiž nevim, kde ho majitel koupil :? .

No co je v krabici už vím ;), dočetla jsem se to ve Vaší recenzi (mimochodem super napsaná). Takže by se nemělo stát, že bude něco chybět? Při koupi bude vždy v krabici to, co píšete. Chci si koupit iPAQ h4150 z druhé ruky - prý jen něco přes měsíc používaný, ale koupený už v březnu. Jsem na něj dost natěšená ;) - 22.6. ho pojedu okouknout, tak tu teď chytám rozumy ;).
Wuffi (1599)|9.6.2004 13:08
Drzim palce at je zarizeni vporadku a at Ti jeho koupe vyjde :yes: :D
Tissi (210)|9.6.2004 13:23
[QUOTE="Wuffi"]Drzim palce at je zarizeni vporadku a at Ti jeho koupe vyjde :yes: :D [/QUOTE]

Dík :D .
Pavel Koza (4761)|9.6.2004 15:29
h4150 je dobra volba. Malinkate, ale vykonne zarizeni.:yes:

Jestli je za dobrou cenu, neni co resit.
adamekma (250)|10.6.2004 18:49
[QUOTE="Tissi"]
Můžu se ještě zeptat? Někde jsem četla, že záručák vypadá jako nějaká kartička? Je to tak? [/QUOTE]
Kdyz jsem reklamoval Fujitsu Siemens, chteli po mne zarucak co mel bejt soucasti knizky...
Ale protoze jsem ho nemel, stacil jim (prodejci) jejich vlastni zarucak, takze to bylo OK :)
A taky se s nima v tom obchodu znam ;)
Tissi (210)|11.6.2004 13:50
[QUOTE="adamekma"]
A taky se s nima v tom obchodu znam ;)[/QUOTE]

To máš fajn ... známosti se občas vyplatí ;)