Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile Pocket PC nebo SmartPhone (Wings vs. TyTN II)

N3o21_ce4you (205)|28.6.2008 16:53
Zdravím...
mám takové malé dilema.
Právě prodávám svůj Artemis. Jelikož roste obliba Touch phonů, dost padá cena přístrojů s klávesnicemi, které mi vyhovují daleko více než ty bez klávesnice. Proto plánuji nákup něčeho s klávesnicí.
Určitě to bude Windows mobile. Ale mám problém s volbou edice. Zda SmartPhone nebo PocketPC.

Vím, že na PocketPC od HTC jsou spousty ROMek, softu, atd. Proto jako jediný rozumný nástupce vidím HTC TyTN II. Tedy až do nedávna.


Nyní jsme na vážkách, jestli nepořídit SmartPhone. Konkrétně HTC S730 Wings.
Wings poskytuje hardwarově všechno co potřebuji. Klávesnici, GPS, WiFi, BT. Navíc má příjemnější velikost, než TyTN II (cena zde tolik nerozhoduje).
Nemám ale s Windows Mobile SmartPhone zkušenosti. Nevím jak je to s ovládáním, navigací (TomTom? iGo 8?) a aplikacemi obecně (třeba jízdní řády a geocaching dost využívám). Nemohl by mi tohle někdo trošku osvětlit? Wings mi vážně padl do oka. Ale abych si se smartem nenaběhl. Na 100% vím, že budu ochuzen o vynikající ROMky z kuchyně XDAdevelopers...

Mimochodem... Jak je to s TyTNem II a jeho grafickým ovladačem?
8310 (98)|29.6.2008 10:17
1) Ujasnil bych si zda chci dotykový displej nebo ne, Wings je smartphone, takže dotykový displej nemá a ovládá se pouze pomocí klávesnice a HW tlačítek, tady a tady je video s Wingsem kde je vidět ovládání...
2) Nejsem si jist zda Wings má GPS např. v této recenzi není o GPS zmínka a tady o GPS taky nic není. Ale zase podle tohoto videa to vypadá že GPS má.
3) Aplikací je na Smartphone méně než na PPC, na jízdní řády je třeba program Smartřády, TomTom pro smartphony taky existuje...
4) XDA-Developers dělají ROMky i pro smartphony - viz odkaz už je pro něj ROMka s WM 6.1...

Nejlepší asi bude jít do nějaké prodejny a tam si obě zařízení vyzkoušet...
Zdenek Malinsky (9781)|29.6.2008 11:19
Hlavní rozdíl je především v přítomnosti nebo absenci dotykového displeje a s tím je spojené i ovládání dané samotným OS. I když se rozdíly mezi PDA/komunikátory a smartphony ("chytrými mobily") pomalu zmenšují, stále zůstanou. Je pravdou, že na smartphone je méně aplikací, ale pomocí různých (ale placených apps) se to dá různě obejít a používat i aplikace pro PDA. Ale proč si komplikovat život, že?

Pro hrubou, velmi hrubou orientaci by sis měl ujasnit, zda chceš spíše "lepší mobil" na volání, sms, chat po ICQ nebo spíše "kapesní sekretářku". Ale jak říkal kolega výše, chce to vyzkoušet osobně.