Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové verze lokalizace od obou našich hlavních tvůrců

Pavel Koza (4761)|8.6.2004 13:29
V rozmezí pouhých pár dní vydali naši dva hlavní tvůrci lokalizací nové verze svých produktů. Moravia Consulting představila Languag Extender build 3767, Sunnysoft pak InterWrite 8.4. Hlavní novinkou u obou programů je automatické doplňování slov, tedy funkce, po které uživatelé volali již velmi dlouhou dobu; standardní zařízení s Windows Mobile 2003 tuto funkci totiž umožňuje, ovšem samozřejmě v angličtině. Ale je toho víc, rozhodně si nenechte ujít toto krátké preview.

Další informace získáte v tomto článku.
váňa (242)|8.6.2004 13:44
Z tohoto článku ani ze stránek Sunnysoftu není zřejmé, zda upgrade bude zdarma (na rozdíl od LE). Předpokládám, že bude placený :(( Nebo se mýlím :?: :?:
Pavel Koza (4761)|8.6.2004 13:50
Aaaaa, vypadlo mi to:oops: Uz to tam je, upgrade by mel stat 199Kc.
eXEden_ce4you (811)|8.6.2004 13:52
[QUOTE="váňa"]Z tohoto článku ani ze stránek Sunnysoftu není zřejmé, zda upgrade bude zdarma (na rozdíl od LE). Předpokládám, že bude placený :(( Nebo se mýlím :?: :?: [/QUOTE]
Nechci být špatným prorokem, ale v jednom fóru zde se mluvilo o částce 199Kč,- za upgrade :no: ... Pokud tomu tak opravdu bude (je), koupím si raději jenom CS softwarovou klávesnici od někoho jinýho a přítelkyně se bez češtiny holt obejde...
null (0)|8.6.2004 13:56
skoda ze aktualizace neni zdarma ale 190 neni moc ;)
eXEden_ce4you (811)|8.6.2004 13:59
[QUOTE="pretorian"]skoda ze aktualizace neni zdarma ale 190 neni moc ;) [/QUOTE]
To sice není, ale vzhledem k občas hodně diskutabilním "kvalitám" celé lokalizace od SS ...
st.tom_ce4you (365)|8.6.2004 14:11
Mozna hloupa otazka, da se dopnovani slov pouzit i s jinou klavesnici nez s pribalenou? Nikdy jsem lokalizaci nepouzival a pouzivam Resco Keyboard Pro a dost jsem si na ni zvykl.
váňa (242)|8.6.2004 14:35
Vzhledem k množství iPAQů prodávaných s lokalizací od SS by asi upgrade bylo MOŽNÉ dávat zdarma. No.........co se dá dělat :(
Pavel Koza (4761)|8.6.2004 15:01
[QUOTE="st.toma"] Mozna hloupa otazka, da se dopnovani slov pouzit i s jinou klavesnici nez s pribalenou? Nikdy jsem lokalizaci nepouzival a pouzivam Resco Keyboard Pro a dost jsem si na ni zvykl.[/QUOTE]

Obavam se, ze ne...
Mota_ce4you (0)|8.6.2004 16:04
Nevite nekdo jestli bude verze s doplnovanim i pro pocketpc 2002?
PavelR. (2184)|8.6.2004 17:34
[QUOTE="Mota"]Nevite nekdo jestli bude verze s doplnovanim i pro pocketpc 2002?[/QUOTE]

... co se tyce LEngu tak spise ne ...

PavelR.
JiriE (117)|9.6.2004 07:59
Nainstaloval jsem InterWrite 8.4, docela pěkné, a automaticky jsem chtěl zadat svoje licenční číslo. A ejhle, musí být nové a platí se za to. Takže si ho tam nechám těch 30 dní, a zpátky se vrátím k verzi 8.2. Co se dá dělat, 199 Kč není moc, ale korunka ke korunce ...
Wuffi (1599)|9.6.2004 08:29
LEng se mi moc libi, nemuzu si pomoct, ale pise se mi v nem lip, nevyskytuji se v nem trapne problemy ktere obsahuje InterWrite (napr. opakovane "zasekavani" klavesy "3", coz me uz celkem dohanelo k silenstvi). Proste se LEng povedl a preji autorum hodne uspechu.
Peavy (39)|9.6.2004 09:40
Otazka na PavlaR: Je mozne upgradovat Polsky Language Extender (kupil som ho na Ipaqchoice kvoli SK klavesnici, lokalizaciu systemu na polsky mam samozrejme vypnutu :) ) na novu cesku verziu? Btw, Ipaq 2210, ktory bol kupeny v Cechach nemal pribalenu akukolvek lokalizaciu.
hybo (3107)|9.6.2004 09:57
2210 bez lokalizacie nie je kompletna, kontaktovat dodavatela. Co sa tyka LEng., pokial viem, na CD sa dodavaju vsetky verzie a mutacie, takze by to snad ani v tomto pripade nemal byt problem.

jinak pozdravujem do ziliny, 4 roky som sedel na VUD :-)
PavelR. (2184)|9.6.2004 10:08
[QUOTE="Wuffi"]LEng se mi moc libi, nemuzu si pomoct, ale pise se mi v nem lip, nevyskytuji se v nem trapne problemy ktere obsahuje InterWrite (napr. opakovane "zasekavani" klavesy "3", coz me uz celkem dohanelo k silenstvi). Proste se LEng povedl a preji autorum hodne uspechu.[/QUOTE]

... vyřídím v MC ... :)

[QUOTE="Peavy"]
Otazka na PavlaR: Je mozne upgradovat Polsky Language Extender (kupil som ho na Ipaqchoice kvoli SK klavesnici, lokalizaciu systemu na polsky mam samozrejme vypnutu ) na novu cesku verziu? Btw, Ipaq 2210, ktory bol kupeny v Cechach nemal pribalenu akukolvek lokalizaciu.[/QUOTE]

... ohledně upgrade LEngu doporučuji kontaktovat autory a dotazát se přímo u nich - support@moravia-consulting.com, snad vyjdou vstříc ...

PavelR.
Kleid (213)|9.6.2004 10:45
[QUOTE="Wuffi"]LEng se mi moc libi, nemuzu si pomoct, ale pise se mi v nem lip, nevyskytuji se v nem trapne problemy ktere obsahuje InterWrite (napr. opakovane "zasekavani" klavesy "3", coz me uz celkem dohanelo k silenstvi). Proste se LEng povedl a preji autorum hodne uspechu.[/QUOTE]

Mohl byste lepe specifikovat problem s klavesou "3" nic takoveho se behem testovani totiz neprojevilo.

Dekuji.
eXEden_ce4you (811)|9.6.2004 11:06
[QUOTE="Kleid"][QUOTE="Wuffi"]LEng se mi moc libi, nemuzu si pomoct, ale pise se mi v nem lip, nevyskytuji se v nem trapne problemy ktere obsahuje InterWrite (napr. opakovane "zasekavani" klavesy "3", coz me uz celkem dohanelo k silenstvi). Proste se LEng povedl a preji autorum hodne uspechu.[/QUOTE]

Mohl byste lepe specifikovat problem s klavesou "3" nic takoveho se behem testovani totiz neprojevilo.

Dekuji. [/QUOTE]
To já bych se taky přidal ... občas se zasekne normální shift (obzvláště pokud předtím použiju "double-shift")...
PavelR. (2184)|9.6.2004 13:27
[QUOTE="eXEden"]To já bych se taky přidal ... občas se zasekne normální shift (obzvláště pokud předtím použiju "double-shift")...[/QUOTE]

... taky doplním, mě se při zkoušení IW 8.4 zasekával Enter ...

PavelR.
Kleid (213)|9.6.2004 14:16
S blokaci tlacitek byl problem v prni beta verzi (ta nebyla ani uvedena). Na novych verzich se to nijak neprojevilo. Jste schopni zjistit konkretni testovaci combo jak chybu nasimulovat???
Peavy (39)|9.6.2004 16:12
Ked sme uz pri tom LEng - je zaujimave, ze pri polskej verzii je mozne nastavit SK klavesnicu (tak sa mi zda ze aj QUERTY A QUERTZ model) ale pri CZ verzii LEng na ktoru Pavel dal dnes sem link je mozne nastavit len EN a 3 verzie CZ klavesnice. Ide mi samozrejme len o layout klavesnice, specificke SK pismena ako ľ,ô alebo ŕ sa daju napisat cez 3 kliky stylusom aj na CZ klavesnici....ide o pohodlie.
PavelR. (2184)|9.6.2004 17:11
[QUOTE="Peavy"]Ked sme uz pri tom LEng - je zaujimave, ze pri polskej verzii je mozne nastavit SK klavesnicu (tak sa mi zda ze aj QUERTY A QUERTZ model) ale pri CZ verzii LEng na ktoru Pavel dal dnes sem link je mozne nastavit len EN a 3 verzie CZ klavesnice. Ide mi samozrejme len o layout klavesnice, specificke SK pismena ako ľ,ô alebo ŕ sa daju napisat cez 3 kliky stylusom aj na CZ klavesnici....ide o pohodlie.[/QUOTE]

... v CZ verzi opravdu žádná jiná než CZ klávesnice není; kdysi tam byly, ale vzhledem k jejich "užitečnosti" byly odstraněny. Když si trochu za experimentuješ, tak zjistíš, že layouty klávesnice lze zkopírovat např. z PL či SK LEngu i do CZ verze :)

PavelR.
Peavy (39)|9.6.2004 17:27
Neskumal som to nejak do detailov ale polska verzia obsahuje (resp. jeho instalacny cab subor) _Slovak_qwerty.map a _Slovak_qwertz.map (spakovane pod extension 180 a 144), chybaju mi tam vsak *.kbd subory pre Slovak language, ktore by som jednoducho skopiroval do LEng adresara. Mozno som ich len prehliadol, nemal som na to moc casu.
renata_ce4you (17)|9.6.2004 22:21
Chtěla bych se zeptat zkušenějších: Je nutné odinstalovat IW verzi 8.2 pokud chci nainstalovat verzi 8.4 ? Nebo mohu instalovat rovnou.
PavelR. (2184)|10.6.2004 05:58
[QUOTE="renata"]Chtěla bych se zeptat zkušenějších: Je nutné odinstalovat IW verzi 8.2 pokud chci nainstalovat verzi 8.4 ? Nebo mohu instalovat rovnou.[/QUOTE]

... určitě odinstalovat :)

PavelR.
Kleid (213)|10.6.2004 09:24
Spravne, prvni odinstalovat a pote instalovat novou. Pri intalaci by se nepovedlo prepsat soubory ktere jsou systemem prave pouzivany.
Dannyson (54)|25.6.2004 10:48
Momentalne resime problem s iPAQ Backup kde se nekdy po instalaci lokalizace pripisuje za nazev zalohy mezera a tudiz se pak musi odmazavat aby byla pouzitelna. Take se nam obcas pocesti i itask. stroje 2210 s w 1.0 a 1.10 pokud mate nekdo podobnou zkusenost tak se ozvete sem nebo do HP & C PPC / HP 2210 hard reset a preinstalace vseho. Diky
vklacan_ce4you (117)|16.8.2004 15:40
som novacik s MDA/XDA. kupil som si orange SPV M1000. Chcel by som malu slovensku lokalizaciu. Kde by som ju mohol kupit?
Mariuss (5)|16.8.2006 23:45
Mam dotaz-do jakeho souboru se ukladaji uzivatelem psana slova?Potreboval bych nektere kraviny vymazat a nemuzu to najit....Diky moc
zidane_ce4you (244)|4.9.2006 09:23
[QUOTE="Mariuss"]Mam dotaz-do jakeho souboru se ukladaji uzivatelem psana slova?Potreboval bych nektere kraviny vymazat a nemuzu to najit....Diky moc[/QUOTE]
Dobrý den,
zde:
\\\WinCE Device\Program Files\Sunnysoft\InterWrite\Suggest\cz_405.dict