Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA (MDA) s konektorem RJ45

stris (98)|27.6.2008 08:42
Čest
Provozuji zde síť s konektivitou pro uživatele a někdy mi nezbývá nic jiného, než lozit po střechách a opravovat spálené SWITCHe. Notebook se mi tahat už nechce (většinou to je o tom, že hledám závadu a chodím z jednoho vchodu do druhého tak dlouho, až dojdu k poškozenému zařízení, takže na střeše strávím dejme tomu 5 minut, ale dalších 5 minut vytahuji NTB z tašky, startuji...), uvažuji o koupi ASUSu eee, nebo nějakého konkurenta, ale vzpoměl sem si, že kdysi dávno jsem měl zapůjčeno PDA Compaq, na kterém byla zezadu redukce na 2 PCMCIA karty. Tak mě napadlo sehnat si v bazaru zase nějakého Compaqa s touto redukcí, koupím do ní PCMCIA LAN kartu a teoreticky by se to dalo vyřešit tímto (jestli se někomu tato kombinace doma válí, napište, možná se nějak domluvíme :o).
Nebudu tvrdit, že se v oblasti PDA/MDA nějak pohybuji, jsem jen uživatel, který má už několikeré MDA v řadě, takže si rád nechám poradit, jestli nevíte o nějakém jiném řešení.
Díkes
stris (98)|27.6.2008 08:57
Ještě mě napadlo, jestli když existují adaptéry USB/RJ45 (http://www.alfacomp.cz/..., zda by se dalo nějak přes další redukci na miniUSB připojit k mému MDA VARIO a operace jako ping a test internetu řešit skrze tohle zařízení. Asi blbost, že?
xtonda (811)|27.6.2008 10:29
Musel bys mít PDA s USB host a ta USB síťovka by musela mít ovladače pro windows mobile, navíc WM budou určitě co do možnosti diagnostiky omezenější než něco na x86 platformě na čem poběží stolní Windows nebo Linux, takže byto asi viděl spíš na Asus Eee nebo Mivvy UM400 nebo tak něco.
stris (98)|27.6.2008 11:07
No, já právě uvažuju o tom Asusu, ale přecejen je to 8000,-k, kdežto ipaq s Jacketem na PCMCIA kartu sem na aukru zahlídl za 800,- a LAN PCMCIA je za 200,-, takže bych se vlezl do litru. Prakticky to potřebuji jen na ping a putty, což je oboje možné i na WM. Za prvé hledám právě co nejnižší investici, za druhé se nemusím bát o to, že zničím notebook za 8k a za třetí, přestože je eee malinké, požád je docela velké a nedám jej za opasek, takže bych už zase musel mít nějakou bražnu, kde bych jej strkal. A ona ta má práce vypadá tak, že vyjedu do nejvyššího patra, dám k poklopu žebřík a vylízám do strojovny výtaku, takže to obyčejně vypadá tak, že lozím po žebříku s notebookem v jedné ruce a to smrdí průserem :o).
U toho Ipaqu je ten Jacket ale zase docela velký, takže by se mi líbila jen ta redukce, což ale asi nerozjedu, no.
xtonda (811)|27.6.2008 11:18
Existují i LAN adaptéry do compactflash, ale nevím jak je to s dostupností, cenou a podporou v kapesních Windows.
stris (98)|28.6.2008 22:00
[QUOTE="xtonda"]Musel bys mít PDA s USB host a ta USB síťovka by musela mít ovladače pro windows mobile[/QUOTE]
No, právě jsem na aukru vydražil portege g900. Kolega jej má a co jsem viděl, tak na něj napojuje USB HDD disk, USB Host tedy má, ale s ovladači to asi bude horší.