Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Správa telefonních čísel

wikan (23)|26.6.2008 10:53
Je nějaká možnost, jak přejmenovat názvy telefonních čísel u kontaktů? Tři čísla domů a tři čísla do zaměstnání jsou mi celkem na nic, když spíš znám lidi, kteří mají víc mobilních čísel.
Posílání SMS je jednoduše přístupné pouze pro mobilní číslo, pokud chci napsat na jiné, tak je to složitější.
A dá se nějak jednoduše nastavit defaultní číslo? Moc se mi nechce přehazovat čísla, když si ho někdo změní.
Zdenek Malinsky (9781)|26.6.2008 14:51
SMS jde posilat i na jina, nez mobilni cisla.
Mozna spatne chapu to, co chces, ale prijde mi to trosku uchylne. Ze by mel nekdo vic nez 6 cisel a nebyl terorista z Al-Kaida?
wikan (23)|26.6.2008 16:40
Mně zase přijde trochu úchylné používat čísla označená jako domů a do zaměstnání, když jsou všechny mobilní.
Jde mi o to, že když si v kontaktech najedu na nějaké jméno a vyberu ho, tak se mi otevře nabídka, kde jsou vypsané všechny detaily kontaktu. Pokud vyberu nějaké číslo, tak se začne vytáčet - to je v pořádku. Ale možnost "Poslat SMS" je pouze u čísla označeného jako mobilní.
Máš sice pravdu, že SMS jde poslat na libovolné číslo, ale ne tímhle způsobem, který mi připadá nejjednodušší.

Pak tu máme možnost, že někdo začne více používat nové číslo, ale ponechá si i staré. Uvítal bych teda možnost nastavit, že nové číslo je defaultní.
Zdenek Malinsky (9781)|26.6.2008 16:49
Tak proc si to tak tedy nedelas?
wikan (23)|27.6.2008 08:05
Nechápu odpověď.
Lobo_ce4you (514)|27.6.2008 23:47
Přejmenovat a vytvořit si nový typ čísla jako Mobilní jde v programu Address Book. Není ale zadarmo. A mám pocit, že se změny neprojeví v klasických kontaktech, ale jen v tom samotným programu.

Zvolit si typ (např. Mobilní) jako výchozí jde pomocí programu WebIS Toolbox 3. Nejde to ale jen u jednoho konkrétního čísla, změna se projeví hromadně u všech kontaktů.