Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IPAQ214 a "opravená" citlivost displeje

khooca (133)|26.6.2008 10:32
Zdravím,

stala se mi poněkud zajímavá věc, o kterou bych se rád podělil. Vlastním již nějakou dobu ipaq214. Ten, kdo ho má jistě ví o problémech s citlivostí, resp. s tím, že svrchní folie nesedí přesně na dotykové vrstvě. Když se tedy tapne na displej, nejprve musí horní folie dosednout na dotykovou vrstvu a teprve potom pda reaguje (jedná se řádově o desetiny milimetru, nicméně ohledně odezvy a komfortu užívání je to poměrně hodně).
Tento týden mi přišla folie, kterou jsem v pohodě nalepil, párkrát potapal a připadlo mi, že pda je poněkud citlivější. Chvilku jsem po tom pátral a zjistil jsem, že původní ochranná folie si přesně dosedla na dotykovou vrstvu, takže tam nyní žádná mezera není a pda se tak chová korektně. Nechápu.

Např. kolega si jí dnes aplikoval taky, jisté zlepšení zaznamenal, ale zdaleka ne takové, jako já.
Může mi to někdo pls vysvětlit? Připadně sdělit jak jste na tom vy?

Petr
david.pokorny (0)|28.6.2008 13:03
Problém s citlivostí můžu jako čerstvý uživatel 214ky potvrdit. Problém je, že je displej jinak citlivý na okrajích než uprostřed. Předtím jsem používal Acer n50 a zpočátku ten přechod byl hrozný :-)
Nicméně jsem taky aplikoval lesklou fólii Brando (k sehnání např. v Sunnysoftu) a co se nestalo - displej funguje skutečně líp. Trochu taky určitě pomohlo, že jsem si na 214ku už zvykl (stačilo pár dní používání).
Rozhodně všem můžu tuhle fólii na 214ku doporučit, pomůže to.
RayeR (31)|30.6.2008 00:35
[QUOTE="khooca"]Když se tedy tapne na displej, nejprve musí horní folie dosednout na dotykovou vrstvu a teprve potom pda reaguje (jedná se řádově o desetiny milimetru, nicméně ohledně odezvy a komfortu užívání je to poměrně hodně).
[/QUOTE]

Jj, tohle presne taky pozoruju oproti h2210, kde se nic neprohyba a tapani jde lehounce. Mam tu pripravenou antirefl. folii tak sem zvedav jesi se to nejak zmeni. No minimalne uz nebudu mit zabrany se do displeje vic oprit :)