Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 214 a BT serial port

Keltek_ce4you (57)|23.6.2008 12:15
Zdravím všechny,
stal se mi takový "malý" problém.
Používám iPAQ s externí BT GPS modulem a od pátku aniž bych cokoliv dělal nebo instaloval, mi přestala fungovat komunikace s GPS modulem.
Mám nastavenou BT službu "Sériový port" s nastavením "Požadovat autorizaci, Požadovat autentizaci, Požadovat šifrování" a v upřesnění je "Příchozí COM port: 5, Odchozí COM port: 6". Z tohoto nastavení vyplývá, že BT GPS má být vidět na portu COM6.
Jenže... pokud použiji jakýkoliv GPS software (BeeLineGPS, gpsVP, NoniGPSPlot) daný sw mi nahlásí maximálně to, že daný port nelze otevřít, nebo že je blokován jiným programem. Stejně tak pomocí PocketPuTTY se objeví pouze hláška, že daný COM port (COM6) nelze použít.

1) Nestala se někomu podobná záležitost?
2) Existuje nějaký prográmek, který by mi řekl, čím je daný COM port využíván?
3) Nevíte, co s tím mám dělat? Hard-reset se mi moc nechce :-(

Děkuji za odpovědi.
weszter (231)|23.6.2008 22:48
napadlo mě, nemá to být náhodou port příchozí? BT GPS posílá data do PDA, tudíž se v pda objevují na příchozím portu, ne?
Keltek_ce4you (57)|24.6.2008 00:24
[QUOTE="weszter"]napadlo mě, nemá to být náhodou port příchozí? BT GPS posílá data do PDA, tudíž se v pda objevují na příchozím portu, ne?[/QUOTE]

Ne e. BT-GPS nijak nekomunikuje. Spojení vytváří PDA - tj. je to COM6. Stejně se to chová pod WinXP.
jfk_jfk (7)|24.6.2008 19:54
Doporučuji jedině hard reset jinak to asi nevyřešíš chce to dělat zálohy. Mne po instalaci Tomtom7 se stalo něco podobného nechtělo se BT vůbec zapnout a vyřešil to až hard reset. Lituji,ale lépe poradit nemohu. Ahoj jfk
weszter (231)|24.6.2008 20:54
[QUOTE="Keltek"][QUOTE="weszter"]napadlo mě, nemá to být náhodou port příchozí? BT GPS posílá data do PDA, tudíž se v pda objevují na příchozím portu, ne?[/QUOTE]

Ne e. BT-GPS nijak nekomunikuje. Spojení vytváří PDA - tj. je to COM6. Stejně se to chová pod WinXP.[/QUOTE]

no já už si to moc nepamatuju, já mám pda s integrovanou gps, ale manželka měla iPaqa 3715 a externí GPS modul bluetooth. měla tam com6 a com5, jeden z nich byl odchozí, jeden příchozí. po tom příchozím potom přicházejí data z gps do pda... teda jestli se dobře pamatuju :)
Keltek_ce4you (57)|25.6.2008 12:22
Nakonec vyřešeno hard-resetem. :(
Na druhou stranu, ono to tomu systému docela prospělo :) trochu jsem to vyčistil a SW jsem nainstaloval znovu a zdá se, že to běží lépe.
Děkuji všem za odpovědi.