Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n/10 se nezapne

renata_ce4you (17)|7.6.2004 18:34
Srdečně zdravím. Na začátku bych chtěla poděkovat za diskusi na těchto stránkách, protože po 14 dnech coby naprostý začátečník jsem již v obraze.
Teď bych se ale chtěla zeptat na toto - stalo se mi to během 14 dnů již dvakrát (zhruba tak v rozmezí 10ti dnů). "Miláček" je nabitý na 100%, všechny programy ukončené. Vypnu hlavním vypínačem a již nezapnu. Obrazovka je tmavá, ať děláte co děláte. Pomůže až soft reset. Potom naběhne a dělá jakoby nic. Setkal se s tím již někdo. Jde mi o to, zda je to nějaká závada na reklamaci nebo jestli se to stává a mám s tím počítat.
Jinak zatím žádné jiné problémy nenastaly. Díky za odpověď.
PavelR. (2184)|7.6.2004 19:57
[QUOTE="renata"]
Teď bych se ale chtěla zeptat na toto - stalo se mi to během 14 dnů již dvakrát (zhruba tak v rozmezí 10ti dnů). "Miláček" je nabitý na 100%, všechny programy ukončené. Vypnu hlavním vypínačem a již nezapnu. Obrazovka je tmavá, ať děláte co děláte. Pomůže až soft reset. Potom naběhne a dělá jakoby nic. Setkal se s tím již někdo. Jde mi o to, zda je to nějaká závada na reklamaci nebo jestli se to stává a mám s tím počítat.
Jinak zatím žádné jiné problémy nenastaly. Díky za odpověď.[/QUOTE]

... i když to asi nebude tento případ tak jej stejně zmíním: ... kdysi měl přesně stejný problém PocketLOOX s nainstalovanou lokalizací a zasunutou CF kartou - tj. pokud byl zapnut překlad UI a zároveň vložena CF karta, občas se stávalo, že jej nebylo možné zapnout a bylo potřeba provést SW reset. To ale asi nebude tvůj případ ...

U tebe je možné, že po několika denním experimentování je tvé PDA díky nainstalovanému SW neschopno již pracovat korektně. Jediná možná rada jak vyloučit chybu hardware je provést HW reset a zkusit, zda se problém objeví i na "čistém" zařízení (tj. bez jakéhokoliv SW)... pokud ano, bude potřeba jej reklamovat ...

PavelR.
Pavel Koza (4761)|7.6.2004 20:45
...u iPAQu se mi to stavalo ve chvili, kdy jsem zarizeni vypnul behem komunikace pres Bluetooth. Pak to obcas slo nastartovat jen pomoci soft resetu. Ovsem mam pocit, ze BT nepatri mezi beznou vybavu Aceru n10...

Zkusil bych vypnout lokalizaci + testovat, a pripadne ruzne Today screen pluginy + testovat.
Jaroslav Kalenda (37)|7.6.2004 23:13
Také se mi tato neplecha na Acer n10 občas stává, ale softreset ho zatim vždy spolehlivě zapnul.
renata_ce4you (17)|8.6.2004 00:32
Takže díky za rady, budu testovat. Hlavně jsem se uklidnila, že se to stává i někomu jinému a že to tedy nebude až tak velký problém.Časem uvidíme, co se z toho vyklube.Na reklamaci mám čas 2 roky a zatím všechno ostatní běhá spolehlivě.
Erikt68i (266)|8.6.2004 13:41
Standardně se to stává u HW ovladačů přídavných CF karet např. s Bluetooth a pod. které jsou určeny pro WM2002. V pohodě nainstalujete, pracujete ale po vypnutí Acera probudíte jen soft resetem. Někdy takto zlobí i programy které lezou do systému jako Pocket Plus 1.3, hlavně když se střetnou s WisBarem starší verze a oba programy se poperou o vypínací tlačítko. Prostě chce to i při používání free programů ve spolupráci s placenými být rozumný a nemyslet si, že více = lépe. A napřed opatrně si každou aplikaci zvlášť osahat, seznámit se s ní a poté nemilosrdně rozhodnout, zda má pro mne smysl, či ne. Ušetříte si čas při vlastní práci ale i nervy.:yes:
renata_ce4you (17)|9.6.2004 22:26
Ještě se vracím k tématu: Podařilo se mi zjistit, že k chybě dochází téměř vždy, pokud nechám přístroj samovolně vypnout (zaškrtnuta možnost "vypnout, pokud nenípožíváno .. v sekci nastavení/napájení/). Je nutné mít tuto volbu nastavenou - samozřejmě, že vím, že pokud potom zapomenu vypnout tlačítkem, dojde k vybití baterie. Jde mi spíš o to, abych zapínáním a vypínáním přes tlačítko, toto nějak nepoškodila. Díky za odpovědi.
Pavel Koza (4761)|10.6.2004 08:42
Ne, mackanim tlacitka on/off nemuze k zadnemu poskozeni dojit, teda pokud se nemacka kladivkem;)
Alo_ce4you (38)|24.8.2004 10:09


Zdravim Vas...
Som tu prvy krat pda mam 1 den. Potrebujem poradit... Vsetko mi fungovalo normalne az do chvile pokial som nenainstaloval pridavny bluethooth ktory je urceny na pre pocket PC 2002 ide o bluethooth BT100Splus. Bolo mi poradene prekonvertovat databazu. To sa mi presne asi nepodarilo lebo nenaslo pozadovany subor ale BT po soft resete aj tak nabehol. Moj problem spociva v tom ze pda normalne vypnem tlacidlom vpredu ale zapnut nejde iba po stlaceni soft resetu. Po hard resete vsetko zase fungovalo ako malo. Po spojazdneni BT zase nesiel zapnut. Vie mi niekto poradit co s tym? Vidim ze nie som sam co ma taketo problemy... Vypnutie SJ mi nepomohlo. Vopred dakujem.
Pavel Koza (4761)|24.8.2004 10:39
Bohuzel, pokud je ovladac pro PPC2002, tak zadna konverze databaze nepomuze.
Alo_ce4you (38)|24.8.2004 10:53
Kamaratovi sa to vraj podarilo tak neviem... :disgusted:
Inak BT mi funguje aj ked je na 2002!!!
Pavel Koza (4761)|24.8.2004 11:38
Tak moment, co mate za system a co presne jste konvertoval?
Alo_ce4you (38)|24.8.2004 11:44
No mam pocket PC 2003 /aspon myslim/ a karta je bt100s plus vraj na 2002.
Ja sa v tomto vobec nevyznam som uplny novacik...
Ide o ACER n10!
Alo_ce4you (38)|24.8.2004 11:46
a to kovertovanie ani neprebehlo lebo nenaslo subory.
Pavel Koza (4761)|24.8.2004 11:59
...nechci byt nezdvorily, ale misto neustaleho opakovani, ze jses novacek (coz je mi celkem jedno, tady nikoho za neznalost netluceme:) by bylo lepsi v klidu odpovidat na otazky.

1. Ze mas n10 je z pohledu systemu irelevantni. Tapni na Start -> Settings -> System -> About. Co tam mas za version?

2. Koukal jsem na web. Ta karta ma ovladace pouze pro PPC2002. Jelikoz se v teto oblasti zmenilo temer vse, na WM2003 to proste na 99% fungovat nebude }tedy pokud mas WM2003, coz zjistis v bode 1).

3. Jeste jednou - JAKE konvertovani a CEHO? Co jsi musel udelat, aby se ono konvertovani spustilo?
Alo_ce4you (38)|24.8.2004 12:09
verzia 4.20.1081 zostavenie 13100

od koho som to kupoval poradil mi aby som s tymto softom skonvertoval /Database Conversion Wizard/ a bude to slapat na 2003 syteme.

ale tento soft konvertuje len databazu s priponou .cdb.
tak mi v instalacke BT100Splus nic nenaslo.

ide mi o to aby som bluetooth spjazdnil korektne aby som mohol zdielat internet na pc ktory je vo vedlajsej miestnosti.a to pc je pripojene cez LAN do 10Mbit internetu.


Alo_ce4you (38)|24.8.2004 12:50
zdravim

je mozne nahrat do Acer N10 stary system WM2002 aby potom vsetko islo ako ma?
Erikt68i (266)|24.8.2004 13:20
Mám též Acer N10 a WM2003. Před časem jsem si též koupil levnou kartu Bluetooth pro WM2002. Zkušenosti nebyly nejlepší, Acer nejde po nainstalování zapnout, i po vyjmutí karty z PDA nadále běží zdroj pro kartu a během 12 hodin se PDA velmi vybije i když je vypnuto. Pokoušel jsem se najít soft pro WM2003, našel a nainstaloval a Acer se dal zapínat normálně, ovšem program nebyl schopen najít kartu:sarcastic: Odložil jsem řešení na jindy a..... mezitím jsem si koupil Wifi kartu a Bluetooth šlo k ledu. V současnosti mám uložen na záložní kartě cab(inet) a když vyjímečně BT potřebuji tak provedu instalaci a po skončení hned odinstaluji:oops: Pak Acer opět šlape normálně.
Moc se mi nesmějte, zatím jsem "lepší" řešení nenalezl a zahodit kartu se mi zatím moc nechce - přeci jen něco stála, a s mobilem se spojí nádherně a v případě nouze už i posloužila.
Pavel Koza (4761)|24.8.2004 14:53
No, to uz je lepsi:)

[QUOTE="Alo"]verzia 4.20.1081 zostavenie 13100[/QUOTE]

OK, to mas Windows Mobile 2003


[QUOTE="Alo"]od koho som to kupoval poradil mi aby som s tymto softom skonvertoval /Database Conversion Wizard/ a bude to slapat na 2003 syteme.[/QUOTE]

No to je trochu pritazene za vlasy, neumim si predstavit, na co by ten soft mel pouzivat databazi.


[QUOTE="Alo"]ale tento soft konvertuje len databazu s priponou .cdb.
tak mi v instalacke BT100Splus nic nenaslo.[/QUOTE]

Ten soft se take nepouziva na instalacky, ale na Pocket PC.
Alo_ce4you (38)|24.8.2004 17:20
Da sa do aceru n10 nahrat PC pocket 2002 ?
Pavel Koza (4761)|24.8.2004 18:30
[QUOTE="Alo"]Da sa do aceru n10 nahrat PC pocket 2002 ?[/QUOTE]

Ten jejich upgrade jsem nevidel, takze nevim, jestli to jde jako u iPAQu. Nicmene jelikoz stejne ten ROM upgrade nemas, tak bych zkusil zavolat na support Aceru.
Erikt68i (266)|1.9.2004 09:02
Vracím se k problémům s kartou CF - Bluetooth a ACEREM n-10. Přeci takovej malej čudl se nám nebude vysmívat. Takže k věci.
Při testu a krokování dodaného softu od Widcommu jsem zjistil, že problém se zapínáním ACERa je, že vlastně vůbec nedojde k vypnutí PDA ale pouze k režimu suspend - vypne obrazovku a zablokuje tlačítka, tj. obdoba posuvného přepínače na ACERovi, bohužel z této programové smyčky se dostanete jen softresetem. Je to možná způsobeno tím, že má Acer více tlačítek než jiná PDA a je tak volána neprávná fce systémové knihovny. Na toto POZOR - nadměrně rychle ubývá energie z baterek, zvlášť, když běží některé programy. Nové verze softu sice neovlivní zapínání PDA ale neidentifikují kartu - čudl, a navíc zruší přístup na externí paměťové karty ať ve slotu CF tak i SD/MMS!!
Mám kartu CF1-Bluetooth od I-TEC koupená u Sunnysoftu Obchodní dům Kotva, což je ve skutečnosti karta firmy Billionton CFBT02 vyráběná i pro jiné firmy. POZOR - existují i verze A a B. Já koupil základní po slevě - už nikdy více!! K této kartě existují cca 3 zásadní verze software od Widcommu. Bohužel na Acerovi ani jedna plně funkční. Jsou to:
1.2.2.39 - 5.8.2002 - originál z CD, fungující fce BT, místo vypnutí Suspend, paměťové karty OK
1.4.1.29 - 1.10.2003 - našel jsem na Internetu, nenajde čudl, vypnutí OK, zruší ext. paměťové karty
1.4.1.59 - 3.12.2003 - poslední upgrade na stránkách firmy, nenajde čudl, vypnutí OK, zruší ext. paměťové karty
Po testech jsem našel hlavní zdroj problémů - knihovna BtCeIf.dll!!!! Fungující verze má délku 20 480 Byte - ostatní verze jiných délek (v současné době jich znám již 6) jsou nefunkční. Takže než se jí prokoušu a opravím chyby(si moc věřím, obávám se že to bude běh na dlouhou trať a nejsem si jistý, zda to vůbec za tu námahu stojí, A navíc vlastně dělám to co měl udělat výrobce a dodavatel!!) tak navrhuji tento postup práce (ověřen a funguje).
Normálně proveďte instalaci z přiloženého CD. Spárujte a připravte si profily. Až Vás hraní s čudlem omrzí, vyjměte ho ze slotu a
1. pomocí TotalCommandera (či jiného softu) v adresáři WINDOWS přejmenujte knihovnu BtCeIf.dll na např. BtCeIf.ddd ( raději upravujte příponu souboru na nefunkční - lépe se pak hledá, než při změně jména.)
2. proveďte soft reset - můžete i programem, (např já používám ShutDownXP) a ACER funguje OK, Tj. zapíná se a vypíná se přesně jak má, všechna nastavení v BT jsou zachována atd.
Pokud potřebujete na krátký čas (do 1 hod) pozastavit práci a chcete šetřit baterii, použijte posuvný přepínač pro suspend.
Chcete-li použít Bluetooth tak postup je opačný:
1. Přejmenuji přejmenovanou knihovnu zpět na originální název BtCeIf.dll
2. Provedu soft reset
3. Zastrčím čudl a pracuji.
Děkuji za pozornost. A dovolím si ještě přidat malý námět do diskuse. Poslední dobou různě po konferencích čtu o problémech s kartami a tak na našem oblíbeném fóru postrádám diskusi na téma PDA verzus karty IO - fungující kombinace, ale hlavně nefungující kombinace. Ušetřilo by nám to spoustu nechtěných překvapení a vyhozených peněz.
Pavel Koza (4761)|1.9.2004 09:28
Dobry tip, jdu neco vymyslet;)
bryndak (24)|16.9.2004 19:05
Mám stejný problém s Acerem n10 (nejde zapnout jinak než soft resetem). Mam v něm jen 256 MB SD kartu a vždycky tak jednou za den nejde zapnout jinak než soft resetem. Zatím jsem zjistil, že nainstalované aplikace na tento problém nemají žádný vliv. Zjistil jste už někdo něco?