Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Diamond vs. iPhone 3G

Spawncz (206)|18.6.2008 13:04
Pokud tento muj prispevek bude povazovan za OT tak se omlouvam

V poslednich dnech nedelam nic jineho nez ze procitam vsemozny fora a clanky o novem HTC diamondu ale taky o novem iPhone 3G a porad nemam jasno, ktery z techto dvou telefonu si poridit.

Pro HTC hovori to, ze ted vyuzivam MDA Vario a tak WM uz znam a vim co od nej ocekavat.
Budou fungovat vsechny aplikace ktere vyuzivam doted a samozrejme rychleji.
Ale jako velke minus vidim tu pomalost Touch 3D o kterem tady uz nejeden z vas psal a obecnou pomalost WM zarizeni oproti iPhone.

Oproti tomu iPhone je rychlej jako das, ale tim ze ma svuj OS pro ktery zatim neni moc aplikaci, tak ten telefon je vice mene pro paradu.
Samozrejme otazkou je, jak dlouho bude trvat nez bude dostatek kvalitnich aplikaci i pro iPhone.

Byl bych moc rad kdyby nekdo, kdo resil podobny problem (pockat na iPhone 3G nebo koupit HTC Diamond) resil a napsal jak se rozhodnul a proc. Bude pro me prinosem slyset vic nazoru a tak si bud utvrdit ten svuj, nebo naopak jeste vic popremyslet.

Diky
Kolda.o (114)|18.6.2008 13:07
odpovedel jsi si sam.
rozhodni se co chces jestli image hracku nebo pracovni nastroj s tvari image hracky
diky bohu za iPhone protoze rozpohyboval stojate vody v OS a jejich userfriendly pristupu. Zustavam ale u WM a Symbianu.
Spawncz (206)|18.6.2008 13:46
[QUOTE="Kolda.o"]odpovedel jsi si sam.
rozhodni se co chces jestli image hracku nebo pracovni nastroj s tvari image hracky
diky bohu za iPhone protoze rozpohyboval stojate vody v OS a jejich userfriendly pristupu. Zustavam ale u WM a Symbianu.[/QUOTE]

No ono jde o to jestli i z iPhone nebude casem pracovni nastroj s perfektni rychlosti, protoze byla uvolnena SDK pro vyvojare aplikaci pro iPhone.
tombik_ce4you (116)|18.6.2008 13:59
Nebude, uz jen proto ze iPhone nepodporuje multitasking ;-)
Zdenek Malinsky (9781)|18.6.2008 14:26
Hezke srovnani vyslo tento tyden na msmobiles.com

Jinak k cene iPhone je treba pripocitat take ulitbu Bohu tj.povinny poplatek za datovy pausal (3 x 12 x ??)

Ale stejne si myslim, ze tato diskuze je zbytecne zalozena, protoze se za chvili opet rozbehne flame, rozpoutana nekterymi fanatickymi vohryzkari. :sarcastic: :?
Chrono Leggionaire (187)|18.6.2008 14:38
Pokud myslím tu stejnou diskusi, tak tam začali provokace právě z druhé strany ;)

i když chápu, že pro mnohé může být provokací už jen slovo iPhone, na fóru zaměřeném výhradně pro WM
Spawncz (206)|18.6.2008 14:54
Ja doufam ze tady se nic nezvrhne a vsechny prispevky zde budou mit nejakou vypovidajici hotnotu a budou prinosem pro stejne nerozhodnuvsi jak jsem ja.

No prave dalsi vec je ten pausal, ktery k iPhone bude, protoze na internetu zazneli nazory, ze by se mohl prodavat iPhone i bez uvazku na x let pausalem, samozrejme za vyrazne vyssi cenu.

Jenze vsude kde se iPhone ma zacit prodavat 11.cervence a kde uz jsou zname ty tarify, tak ve vsech pripadech se jedna o tarif jak hlasovy tak datovy, ktery v dnesni dobe ani jeden operator nenabizi (data jsou bud hlavnim predmetem pausalu, bez hlasovych sluzeb, nebo jsou data jako bonus balicek).
A pokud operatori prijdou s nejakym "specialnim" tarifem pro iPhone s hlasem i daty za rozumne penize mohla by se razem koupe iPhone s pausalem stat docela vyhodnou.
rhinos (113)|18.6.2008 15:17
neda mi to abych nenapsal svuj nazor uz drive publikovany jinde:D
Z meho pohledu je Iphone "hloupy" telefon s operacnim systemem...aniz to "hloupy" myslim expresivne.
Ve chvili kdy si do OS nemohu naistalovat co ja budu chtit tak pro me proste OS ztraci minimalne 50% ceny.
je sice fakt ze konecne je nejaky sdk ale to uz tu melo byt davno nehlede k tomu jake jsou podminky pro jeho vyuziti.Zde ale uznavam ze se vydavam na tenky led protoze tyto podminky jsem necetl.
Nicmene nektere zajimave vety z tohoto licencniho ujednani jsou uz pomerne zname(narazim na nemoznost vytvoreni aplikace vyuzivajici gps).
A co se tyce rychlosti az bude mit nekdo nainstalovano v systemu X aplikaci od tretich stran tak teprve v tu chvili bych hodnotil rychlost systemu
Zdenek Malinsky (9781)|18.6.2008 15:35
Docela by me zajimalo, jak se to bude resit v pripade kradeze. Nedavno jsme o tom diskutovali s kolegou, ktery je na 3G iPhone nateseny jak.... a trosku ho odrazuje jednak povinny datovy tarif, upis na 2 ci spise 3 roky a hlavne to, jak to bude operator resit v pripade, ze mi iPhone nekdo ukradne. Dostanu novy tj.budu si moci koupit jiny bez nutnosti dalsi smlouvy a dalsiho uvazku na roky? Zrusi tj.odpusti mi operator zbytek uvazku nebo to budu muset vsechno doplatit? Da se predpokladat, ze mezi corkari o to bude zajem. Takze kdyz mi ukradnou napr. HTC, koupim si jine nebo zrusim datovy tarif, coz u iPhone asi nebude tak jednoduche, protoze by se dalo lehce podvadet a nechat si ho jako ukrast a vyvazat se tak s vazalstvi.

Mate o tom nekdo nejake informace? U nas ani v zahr.serverech jsem o tom nikde nic necetl a tohle je take mozna jeden z rozhodujicich faktoru.
tntckooo (26)|18.6.2008 16:33
moj nazor a rada:

plusy IPHONU:
+velky display(z toho vyplyva velke zobrazenie foto, ???videa??)
+rozmery
+multitouch
+integrovany Ipod
+8/16GB
+jack 3,5 pre audio

toto su plusy ale su fakt malo dolezite az na prve 3 plusy

minusy Iponu:
-ziadne aplikacie(len pár)
-nemozno doinstalovavat aplikacie bez overenia
-chýba radio
-kamera/foto bez nastaveni
-chýba gps
-nemozno pouzit plne "legalne" telefon
-bluetooth- nemozno prenasat dáta
-plastove prevedenie
-nema 3G(bude mat v2)
-pomerne male rozlisenie vzhladom na cenu a to ze je to novinka
-cena




Plusy diamondu:
+display(rozlisenie, kvalita, kryt na display je specialne tvrdene sklo - skrabance nemaju sancu)
+design
+interna pamat 256MB+4GB
+192MB ram
+datove prenosy(wifi,bt,gprs,hsdpa7,2Mbps)
+gps
+touchFlo3D
+rozmery
+1. krat pouzity vykonny graficky procesor
+vykon CPU
+fotoaparat
+radio s rds
+wm6.1
+gsm+3g


minusy Diamondu:
-4GB pamat/slot na pamatovu kartu
-pomerne chudobne prislusenstvo(mohli by dodavat aj nejake puzdro)
-audio konektor v miniUsb

takze moja volba je jednoznazna, ale ak chces byt frajer s velkym displayom+wifi+foto+mp3 tak pre teba je volba Iphon. Avsak ak chces plnohodnotny telefon a pda, gps nagaciu ,rychly internet, kvalitne radio, vysoky vykon a krasny dizajn + male rozmery tak si urcite zober HTC TOUCH DIAMOND najlespie EN verziu :) aspon nemusis cakat na cz lokaciu ked vyjde nejaka romka
Spawncz (206)|18.6.2008 16:56
No ja osobne se take priklanim k HTC, ale vite jak to je, malej broucek nahlodavac tam v hlave je.

Asi to vyresim tak, ze si koupim, HTC jako telefon a ipod touch jako mp3 prehravac a bude to.
Pavel Koza (4761)|18.6.2008 17:14
...ja vim, ze to je hodne kacirska myslenka, ale co si koupit obe zarizeni :)

Jinak pokud jde o rozdily, ty se posledni dobou hodne stiraji (obzvlast s 3G iPhone a tim jejich systemem 2.0), nicmene jeden hlavni tu porad zustava - iPhone je skvele vyladene zarizeni, protoze ho ma od prvniho sroubku do posledniho bitiku kodu pod kontrolou jedna firma (ktera ma obcas divne podminky), kdezto u WM je to rozdelene, coz na jednu stranu nabizi vetsi svobodu a moznosti, ale na druhou stranu to asi nikdy nebude tak jednolity celek.

Navic jsou zde porad veci, ktere iPhone neumi, napriklad hw klavesnice. Je to silne subjektivni, ale ja si nezvykl na zadne taptani po displeji, at uz je sw klavesnice jaka chce, nebo nabizi dokonce odezvu jako novy Samsung i900. Pro me je HW klavesnice dulezita. Na druhou stranu, i kdyz samozrejme Microsoftu i HTC fandim, tak Diamond ve stavajici podobe na iPhone nema. Ten software se musi hodne zoptimalizovat, zatim je to jen velmi slusna ukazka, jak by to mohlo vypadat. A to samozrejme nemluvim o tom, ze na Diamondu je prizpuseobene Flo3D a par dalsich aplikaci, kdezto zbytek je klasicky WM, kdezto iPhone je stejny vsude.

Hodne se tesim na novou verzi ROM, ktera ukaze, jak moc vazne to s tim Flo3D v HTC mysli...

V kazdem pripade se domnivam, ze hledat obecne LEPSI a NEJLEPSI zarizeni je proste nesmysl, obe zarizeni jsou spickova a zalezi predevsim na uhlu pohledu a tom, na co zarizeni potrrebujete. Ale at uz se rozhodnete pro libovolne z tech dvou zarizeni, urcite nebudete litovat;)
Zdenek Malinsky (9781)|18.6.2008 19:50
dyndy (159)|18.6.2008 19:58
Já moc nikde s nikým nediskutuju, protože nemám tu potřebu někoho o něčem přesvědčovat, ale iPhona je třeba si zkusit. Měl jsem celou spoustu zařízení s WM a Symbianem, ale prvně u iPhona nemusím vyhlížet nové ROMky v naději, že chod zařízení bude optimalizovaný - rychlý. Třeba u TyTNa skoro rok. Čeština pro iPhona (díky nadšencům) byla po půl roce po zahájení prodeje. WM do nedávna - pouze placený virus od Sunnysoftu, který všichni vypínali jako TF3D. Dalo by se pokračovat, ale to jen v krátkosti mé názory jako dlouholetého uživatele WM. Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného a některé omezení na iPhonu mě taky vadí, ale ruku na srdce. Jak dlouho trvalo WM nebo Symbianu než šli trochu používat word a excel (s vyjímkou Jornad-pamětníci vědí). Na iPhonu je po necelém roce mohu prohlížet lépe než na konkurenčních OS. iPhone rozhodně není dokonalý, ale mě teď vyhovuje. No flame prosím.
szoustal_ce4you (174)|19.6.2008 07:01
Já jsem také velkým zastáncen WM zařízení. iPhone jsem si koupil asi před 8 měsíci jen tak na vyzkoušení s tím, že ho pak prodám. Doteď ho mám a asi už u mne zůstane. A to už šlo pryč pár zařízení s wm (kaiser, lg20, a pod.). Teď mám objednaného Diamonda, tak uvidím. Do iPhona jsem si nainstaloval pár věcí, které potřebuji a jsem s ním nadmíru spokojen. Věřím, že teď bude těch aplikací ještě více, ale kdo hledá, tak vícemeně "vše" potřebné najde již dnes. Pro mne by byla nejlepší kombinace obou zařízení, ale to je asi nesplnitelné. Už čekám na příští rok na wm7.
Spawncz (206)|19.6.2008 14:12
Prave ze ja jsem taky velkej zastance WM, ale jak pisi jini uzivatele nademnou, zkusili iPhone a uz od nej nikdy nepujdou pryc.
Jenze ja zatim tu moznost si treba na 14 dni vyzkouset iPhone nemel a tak se rozhoduji zatim jen na zaklade zkusenosti jinych jak s iPhone tak HTC diamondem (podotykam ze mam MDA Vario).

Proto tato diskuze o srovnani HTC a iPhone abych ziskal a urcite i spousta dalsich novy pohled na to pro ktery se rozhodnout.
tntckooo (26)|19.6.2008 21:01
njn pokuseni vzdy je... lakadlo je velky: display+multitouch
hnipak (25)|19.6.2008 23:41
Chvilku jsem měl možnost mít iPhone v ruce a naprosto mě učaroval hlavně rychlostí. Za to má u mě body. Efektní způsob ovládání není pro mě nějak zásadní - na "wokna" jsem zvyklej, ale iPhone 3G určitě víc vyzkouším.

Ale - nejsem takovej optimista pokud jde o nabídku aplikací - sešněrovaná distribuce, okrajový programovací jazyk (plus že bych si sám nemohl programovat v C/C++/Jave by mi taky chybělo), přinejmenším nejasnosti (ne)možnosti využívání GPS v aplikacích třetích stran. To samý s bluetooth, jestli se nepletu. Že si SDK stáhly "stovky tisíc" developerů je jenom statistika - já jsem byl taky zvědavej.

2 zařízení mít nehodlám, takže spíš vkládám naděje do nějakýho rychlýho WM stroje, snad Xperie.
spree (42)|20.6.2008 17:02
Ja osobne mam rad zariadenia s WM. Diamond je vydareny, ale v porovnani s iphonom ma jednu podstatnu slabinu a to mensi displej.
Pre ovladanie prstami je dolezita velkost displeja. Ak by mali obe zariadenia rovnako velky displej berem HTC. Takto to vypada skor na iphone 3G. Nechapem preco Diamond ma tak relativne maly displej. Ono uz i to rozlisenie si pyta vacsi :)