Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kamerky pro PDA

Dzejkob (286)|7.6.2004 15:40
Zdravim vsechny.Chtel bych se spise jen tak pro zajimavost zeptat, jestli nekdo z vas nema zkusenost s kamerkami pro PDA(konkretne Pretec cf camera1.3Mpx a Ipaq pocket camera 1.3Mpx-sd).Jde mi hlavne o kvalitu snimku prohlizenych primo v PDA(je mi jasny, ze s tim nejdou delat umelecky fota krajinek:)).Nekde na internetu sem cetl, ze ta kamerka od Pretecu je uplnej shit, tak nevim.A zajimalo by me i jak je to s porizovanim videa(jak dlouhy a v jaky kvalite se da poridit).Dekuji za jakekoliv reakce.
Pavel Koza (4761)|7.6.2004 21:13
Doma mam HP SD Digital Camera, a uz dva mesice pisu recenzi. Vynasnazim se ji dokoncit co nejdrive, mezitim poslu par fotek (jen co se k ni dostanu). Kazdopadne obcas toto tema ozivte, dost casto zapominam;)
adamekma (250)|10.6.2004 19:23
Rozhodne doporucuju se nejdriv kouknout na nejaky fotky co z toho lezou, prip. si to sam vyzkouset jak se s tim foti.
Ja mam pripojitelnej fotacek k mobilu, Siemens QuickPic 640x480 x24bitu, a ty fotky z nej se bohuzel nedaj srovnavat s fotkama 640x480 z normalniho digitaku. Takze tabulkovy parametry nejsou vsechno...

Ale jinak nerikam ze takovej malej fotacek je spatna vec...
je to maly, pohotovy, clovek to muze nit porad u sebe, ale holt se nedaj cekat kdovi jaky vysledky...
Eloherd (88)|3.8.2004 13:58
Ja mam fotak DC 350 copactflash camer a je to jak fotak tak kamera, je to celkem blbej hardware, jelikoz se to blbe opvlada a fotky taky nic moc, takze tohle nedoporucuju, ale za 500 se to dalo.
pufo_ce4you (113)|3.8.2004 15:32
Pretec cf camera by ma zaujimala aj mna, pretoze som si ju objednal, ale dodavka sa zatial o tyzden odklada (nemaju ju na sklade). Ale ak je to fakt shit, tak to asi zrusim :(
Jirka CBX (17)|19.10.2004 21:09
[QUOTE="Mightywizard"]Zdravim vsechny.Chtel bych se spise jen tak pro zajimavost zeptat, jestli nekdo z vas nema zkusenost s kamerkami pro PDA(konkretne Pretec cf camera1.3Mpx a Ipaq pocket camera 1.3Mpx-sd).Jde mi hlavne o kvalitu snimku prohlizenych primo v PDA(je mi jasny, ze s tim nejdou delat umelecky fota krajinek:)).Nekde na internetu sem cetl, ze ta kamerka od Pretecu je uplnej shit, tak nevim.A zajimalo by me i jak je to s porizovanim videa(jak dlouhy a v jaky kvalite se da poridit).Dekuji za jakekoliv reakce. [/QUOTE] TAky zdravím.jakožto majitel CF kamrky od Pretecu 1,3Mpix BOHUŽEL nedoporučuji její nákup.Ty ohlasy asi byly ode mne.:-(
Video sice natočí,asi až do minuty,možná i dýl,víc jsem nezkoušel..Fotky nepoužitelný,Ljubitěl fotí 1000x líp.A za cca 4000 je to drahá sranda.Pokud bude zájem,s klidným srdcem a jasnou myslí zapůjčím.Okr. PJ.
ipf (2136)|19.10.2004 23:34
[QUOTE="Pavel Koza"]Doma mam HP SD Digital Camera, a uz dva mesice pisu recenzi. Vynasnazim se ji dokoncit co nejdrive, mezitim poslu par fotek (jen co se k ni dostanu). Kazdopadne obcas toto tema ozivte, dost casto zapominam;)[/QUOTE]

Šest a dva je osm, to máme srpen.. dneska je půlka října pryč, tzn. že už by se pomálu mohlo něco objevit v sekci RECENZE ;) .
Paullus_ce4you (400)|20.10.2004 02:09
[QUOTE="Mightywizard"].....je mi jasny, ze s tim nejdou delat umelecky fota krajinek:)).Nekde na internetu sem cetl, ze ta kamerka od Pretecu je uplnej shit... [/QUOTE]

Přestože jsem si kdysi v přechodném pominutí smyslu zakoupil CF kamerku Pretec 1.3 Mp, nemohu souhlasit s tvrzením, že s ní nelze tvořit uměleckou fotografii. Právě naopak, z ní pořízené fotografie vzhledem ke své abstraktnosti a neuchopitelné formě dovolují každému pozorovateli nezávisle vnímat směs tvarů a barev na snímku podle vlastního psychického ustrojení a uměleckého nadání.
Já jsem s ní takhle jednou nafotil Chrám svatého Víta a po shlédnutí fotky se názory na její obsah různily: Od tvrzení, že se jedná o ultrazvukový předporodní snímek siamských dvojčat ve zvlášť kalné plodové vodě až po nevyvratitelné přesvědčení, že to je poslední záznam palubního fotoaparátu letounu Enola Gay, který z bezpečného odstupu snímal epicentrum jaderného výbuchu nad Hirošimou.
Jinak se domnívám, že pro denní nošení v kapse jsou dobré miniaturní foťáčky Mustek Mini (rozměr cca kreditky), které za dobrého osvětlení poskytují relativně kvalitní dokumentační fotky. Jejich nevýhodou ale je, že se nabíjejí toliko přes USB a ty jejich baterky nic nevydrží. Naproti tomu jsou i softwarově vybaveny k použití jako webové kamery.

P.
Pavel Koza (4761)|20.10.2004 10:44
To ipf >> No jo, chytam se za nos.:oops: Nic uz radsi neslibuju, ale v zebricku priorit se to posunulo hodne vysoko...

To Paullus >> :D :D :D
Tissi (210)|17.12.2004 22:34
Zdravím,
tak jak to vypadá s tou recenzí??? Přemýšlím o koupi SD kamerky, ale když to tu tak čtu, tak nevím, jestli do toho mám jít... recenze by určitě pomohla ;)
Vlastislav Šťastný (275)|23.8.2005 17:40
Protože jsem hračička a musím si občas udělat radost, koupil jsem si HP photosmart mobile cameru 1.3 MP. Víc. než výsledné fotografie, se mi líbí ten ovládací soft, hlavně rychlost, s jakou to pracuje. Po stiskuní " spouště" táměř okamžitá expozice. To neumí ani můj dospělý digiťák SONY s 5-ti MP.
Nevíte někdo, zda již neexistuje novější verze softu? Na HP.cz jsem nenašel ani tu cameru. Díky.
hybo (3107)|23.8.2005 18:01
Zkus tohle.
Brco_ce4you (447)|23.8.2005 19:21
Rok som mal HP photosmart mobile cameru 1.3 MP. Kvalita fotiek je celkom obstojna. Ale najvacsi problem vidim v tom ze pocet fotiek, ktore urobite zalezi na velkosti RAM. Je to fotak do SD slotu. Mozno dva sloty na PDA by to vyriesili, ale nenasiel som tam nastavenie, ktore by to umoznovalo.
Je to pekna hracka, ale pokial mate digital... Inak ten dodavany software je super.