Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

použít blesk jako svítilnu

audis (98)|17.6.2008 19:54
zdravím, hledal jsem celé odpoledne po českém a světovém webu a hledal jsem aplikaci pro windows mobile(6), která použije blesk od fotáku jako svítilnu. marně. nevíte někdo o nečem? Freeware..

jediné, co jsem našel, bylo rozsvěcování displaye (připada mi na nic) a nějakou aplikaci pro Motorolu MPX220 z mobilnautu, která mi nefungovala. Mám WM6 v E-Ten M700..

děkuji za tipy!

pěkný den
PhSnake (872)|17.6.2008 20:18
skus si pozret vijjayove(neviem presne jeho nick) appz na xda-developers.com, myslim ze tam nieco take ma.Nie som isty....
edit: tu je link priamo na jeho appz
audis (98)|17.6.2008 20:27
a co tam mám hledat? toho usera jsem tam nenašel. mj. spatně se mi tam hledá. nevim, kam odsud kliknout pro nějaké hldání.
PhSnake (872)|17.6.2008 20:40
este jeden link a pozri si vsetko pod releases
audis (98)|17.6.2008 20:56
http://www.vijay555.com/?Releases:VJCandela bud to nefunguje, nebo to neumím používat. Kliknu na CANDELA on a nic. Vypnutí obrazovky ale funguje, ale to nepotřebuju. nonic,tak díky za snahu!
PhSnake (872)|17.6.2008 20:58
:((
audis (98)|17.6.2008 21:00
teda postupoval jsem takto: stahl, nainstalovat, zkusil - nic, pro jistotu restart, nic. sna dto bylo dobře.
Zdenek Malinsky (9781)|17.6.2008 23:13
Koukni do sekce E-ten, tam se to myslím před časem řešilo, i když asi u jiného modelu. :?

Podle mě je lepší i jednodušší svítit displejem, ale třeba má tvůj e-ten mizerný displej a ofenzivní LEDku. Používám už asi na 4 PDA Davidův pLamp. Lze regulovat síla podsvícení, stejně jako měnit barva. Stačí .exe nakopírovat (ne instalovat!) do PDA nebo na kartu vytvořit zástupce nebo rovnou přiřadit k hw tlačítku a voilá...
bimbop (19)|18.6.2008 08:16
Na Asus 535 je utilitka "torch" ktera slouzi prave k tomuto ucelu. Nevim ale jestli je free.
Jeste jsem neco nasel tady
audis (98)|18.6.2008 21:41
[QUOTE="bimbop"]Na Asus 535 je utilitka "torch" ktera slouzi prave k tomuto ucelu. Nevim ale jestli je free.
Jeste jsem neco nasel tady[/QUOTE]

V tom ZDE jsem našel apiliakci ZLIGHT. nainstaluje se, ale nepustí se. :-((

Ten "torch" jsem také hledal, něco jsem stahl přes google (Torchmirror), stahl se ZIP soubor, ale uvnitr byly soubory podobné, jako když něco instaluju běžně do pc windows. KDyž jsem je zkopírovla na kartu v PDA a zkoušel spustit, nic, nelze.

achjooo, to je to tak složité napsat nebo že to nikdo na světě nedělá? zatím jsem našel neco pro rozsvěcování diplayů, pro symbian, pro javu, pro motorolu pmx220 a pro obyč. windows mobile nic?
audis (98)|18.6.2008 21:57
stahl sem, funguje to. nevím jak měnit intenzitu (mam E-Ten m700 wm6) lze měnit jen barvy a celý diplaay nebo kolečko. víc voleb nevidím. Sice jen display, ale aspon něco. jak se vytvoří zástupce ve windows mobile? Díky za tip a za radu!
Zdenek Malinsky (9781)|18.6.2008 22:20
Je to tam vysvětlené -
4 směrový ovladač: doprava zvýšení a doleva snížení jasu, nahoru/dolu - změna barev, klikání na středové tlačítko - rozsvícení/zhasnutí dipleje.

Zástupce - třeba v PC (po připojení přes ActiveSync) nebo přímo v PDA třeba pomocí Total Commanderu: File - >>>>>>(A) - Create shortcut.
audis (98)|19.6.2008 16:18
děkuji děkuji moc... to jsem nevěděl..
BlastFX (57)|24.6.2008 18:44
zkus tuhle aplikaci
sice to jen blikne (jako když fotíš), ale aspoň něco
ten exáč normálně nakopíruj do ppc a spusť
audis (98)|24.6.2008 19:59
zajímavé, vyzkoušel jsem, ale bohužel nepraktické.
VÝZVA:
NECHCE NĚKDO TEN EXÁČ ROZKUCHAT ABY TO SVÍTÍLO POŘÁD?
kenavf_ce4you (0)|4.10.2008 01:27
Mám E-Ten X-800,dá sa to prii spustenej kamere.Postup je. 1.spustiť fotoaparát, 2.prepnúť na kameru, 3.stlačiť symbol klúča pre nastavenia, 4.stlačiť symbol blesku resp. prisvetlenia, tým istým sa to aj vypne.
Kedysi som mal nainštalovanú akúsi aplikáciu, ale nemôžem si spomenúť ktorá to bola,tam bolo na to priamo tlačítko takže svietila len dioda a displej bol tmavý
tomsoft (2734)|4.10.2008 01:45
[quote=audis]Ten "torch" jsem také hledal, něco jsem stahl přes google (Torchmirror), stahl se ZIP soubor, ale uvnitr byly soubory podobné, jako když něco instaluju běžně do pc windows. KDyž jsem je zkopírovla na kartu v PDA a zkoušel spustit, nic, nelze.[/quote]
Tady je Torch, který funguje. Někam si hozkopíruj a spusť....


audis (98)|4.10.2008 11:09
bohužel na E-ten M700 WM6,1 nefunguje. spustim a nic. ani neblikne. jako bych nic nedělal. i tak děkuji za snahu!
tomsoft (2734)|4.10.2008 11:25
Hm, :( tak to je hloupé... :( To už potom jedině hornickou lampu :) Ne, dělám s srandu. To není možné, že by nic na Tvůj přístroj neexistovalo...:?:
Zkusím něco pohledat
audis (98)|4.10.2008 11:49
prozatím používám ten PLAMP.EXE, jak tu myslím někdo psal. ale je to škoda. Ten Torch (někdo před několika měsící psal), ten mi skutečně problikne. ten tvuj, jak jsem psal, nic. Zkoušel jsem před časem asi 4 sw vč. toho od motoroly a nic. kdyzžtak dík, ale něrad bych tě zdržoval od duležitějších věcí.
BlastFX (57)|19.10.2008 17:38
Bohužel, jak už jsem psal na mnohá fóra, pro E-TEN M700 skutečně nic neexistuje-problém není v softwareu, ale v hardwareu.
Ta dioda toiže není stavěná na konstantní provoz, ale jen na to bliknutí (ta aplikace, co jsem u postnul pošle diodě příkaz k aktivaci, ta dioda se pak vypne sama), kdyby svítila v kuse, za necelou minutu by shořela (zkoušel jsem blikat pořád rychle za sebou, po pár bliknutích začalo světlo modrat a čas, po který dioda svítí, zkracovat až přestala svítit úplně, když jsem na ní sáhnul, byla úplně rozžhavená. Naštěstí, když vychladla, začala zase fungovat, ale už nesvítí tolik, jako před tím).
Takže jediná možnost by byla tu diodu vyměnit za jiný model, převrtat firmware základní desky, aby ji nevypínal a všechny aplikace, co ji používají (vlastně jen foťák), aby posílaly jak příkaz k aktivaci, tak i deaktivaci (vím to, protože nějákej týpek z USA tvrdil, že to udělal).
Bohužel, pro nás je to problém neřešitelný. :(
audis (98)|19.10.2008 18:05
zajímavé, hodně zajímavé. díky za vloženou informaci. ja jsem před několika měsíci si s bleskem blikl asi 10x po sobě, jindy snad 20x zatmy a snížení učinnosti jsem nepozoroval.

každopádně díky. nojono, co se dá dělat, tak si budu jako trubka svítit displayem. jednoduchý sw na to mám, ale je to škoda.