Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MID...Uvažujete o tom???

pdq (380)|14.6.2008 10:08
...pretože ja ANO.Myslim, ze prisiel cas vymenit svoje PDA za nieco vyspelejsieho.Premyslam nad Wibrainom, alebo momentalne nad novym Gigabyte 528.Ma v zaklade GPS, 3G,displej 4,8 palcov... bezi to na najnovsom Linuxe a cena ma byt okol 700 dolarov Dostupnost tento mesiec.Dokonca je ho mozne objednat uz na jednom madarskom e-shope.
Takze čo vy na novu platformu MID?
Milan Švec (938)|20.6.2008 00:03
[QUOTE="pdq"]... prisiel cas vymenit svoje PDA za nieco vyspelejsieho...
Takze čo vy na novu platformu MID?[/QUOTE]

Moje řeč. Jenom bych neříkal vyměnit, ale doplnit.

V úterý (16.6.) jsem šel pro nové barvy do tiskárny ke svému dodavateli (Digitronic) a tam jsem TO uviděl. Koukalo TO na mě (prý teprv týden a jenom ten jediný kus!) na pultě a čekalo, až přijdu.

A už je to doma. Nekupte to za 8300,-! Necelé kilo vážící PC velikosti A5 s XP Home, WiFi , 3xUSB, SD slotem, kamerou, mikrofonem, ext. mikrofonním a sluchátkovým vstupem a 7" VGA displejem!
To se tam prostě nedalo nechat. Hned jsem k tomu vzal 4G SD (a objednal 16 GB) a přenosnou krásně placatou a malou čtečku a vypalovačku CD/DVD od LG.

Ten zázrak je černý ASUS Eee PC 4G (701). (Ten můj má vlevo dole ještě nálepku Designed for Microsoft Windows XP.)

A až pak jsem se dozvěděl z webu, co to je, jak dlouho se to chystá, že existuje kategorie MID a co se s tím dá všechno ještě (s HW) dělat.
Včera jsem na to v EW pořídil brašnu (původně určenou pro DVD přehrávač do auta - Case Logic WDNG9 - ideální varianta).

A zase je se čím bavit! Používám a budu pořád dál používat svůj FS 720 - stále skvělý a operativní elektronický diář, Qtek 8310 - pořád bezvadný smartphone a teď navíc přes BT ještě modem pro Eee (WiFi nebo síťové přípojky do LAN pořad ještě nejsou všude).

K tomu je tu konečně něco lehkého, přenosného, mrňavého a univerzálního, co se dá vzít kamkoliv a přitom to udělá to samé, co PC na stole.

Všichni, kdo jste si kdysi užívali se Psiony (nebo Ericssony MC218 jako já) a jim podobnými, tohle je tedy konečně zase NĚCO.

Ať žije MID (v pohodě i s PDA)!
pdq (380)|25.6.2008 15:34
Krasna vecička...Ale nie je VGA malo na tak "velky" 7 palcový displej???Ma to aj klasický USB vystup?
Milan Švec (938)|25.6.2008 16:05
[QUOTE="pdq"]..nie je VGA malo na tak "velky" 7 palcový displej???Ma to aj klasický USB vystup?[/QUOTE]
Zvládá to v pohodě i rozlišení 1024x768 (kutilů je na webu spousty).
USB výstupy (jak výše už uvedeno) jsou tam tři. Dva vpravo (jsou vidět na boku na fotce) a jeden na boku vlevo. Další tři mi pak zajišťuje HAMA rozbočovač.
Používá se to parádně pro cokoliv. I pro synchronizaci s LOOXem, který teď ho připojuji na dvě místa - ASUS PC stolní a ASUS PC Eee netbook.