Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

Losos_ce4you (1147)|11.6.2008 16:28
Založení nových vláken

Z důvodu naprosté nepřehlednosti tohoto vlákna a na základě diskuze o jeho rozdělení to tady zamykám.
Vaše případné technické dotazy se pokuste najít na HTC Touch Diamond Wiki.
Pokud na svůj dotaz nenajdete odpověď směrujte jej do nově založených vláken:

HTC Touch Diamond - Zkušenosti, obecná diskuze (co se nám líbí a co ne)
HTC Touch Diamond - Příslušenství (obaly, baterie, dokovací stanice, fólie na display - zkušenosti a rady s tímto příslušenstvím)
HTC Touch Diamond - Software (kompatibilita software a postupy jak jej zprovoznit)
HTC Touch Diamond - ROMky, flash a Tweak (vše o nových romkách a rady se zprovozněním, různé úpravy registrů atd)

Dodržujte tam prosím pravidla pro diskutující. Snažte se každý svůj příspěvek v prvním řádku popsat pro lepší orientaci (viz. tento příspěvek). Necitujte předchozí příspěvek pokud na něj reagujete.
Pamatujte na slušnost. Tak jak vy k jiným, tak oni k Vám. Žádný učený nespadl z nebe, ale ptát se na základní věci, které se netýkají jen HTC Touch Diamond, ale Windows Mobile Professional obecně je zbytečné. Nejdříve prosím hledejte a až pak se ptejte. Děkuji.

Pokud budete mít připomínky k zamknutí a rozdělení tohoto mega vlákna, pište je prosím sem.

osch




-----------------------------------------------------------------
PROSÍM o vynechání dotazů kde jsem to koupil,kolik to stálo a jestli je tam dotykový display , případně jiné podobné dotazy a komentáře které mohou směrovány do jiných - obecnějších diskuzí :-) Zde bych přivítal dotazy a diskuzi týkající se pouze tohoto zařízení,jeho funkcí,výbavy a práce s ním .....

Děkuji

Jako už téměř tradičně s těmito typy zařízení mám čest (jako jeden s prvních majitelů) založit téma o konkrétních uživatelských
starostech a slastech :-)

První dojem : fyzicky velice "sexy" zařízení , perfektně padnoucí do ruky , působící velice solidním zpracováním a bytelnou , kompaktní konstrukcí. První start a běžné oťukávání stroje je v mezích srovnatelných se všemi dosavadními přístroji ... řekl bych HTC standard :-)

- TomTom (předcházím spekulacím o verzi 7 :-) není součástí výbavy ani verze 6

- Active Sync : standardni "rychlost" , zadny blesk to neni , srovnani asi tak s dobre vyladenymi predchudci ....

- kopirovani dat do interní paměti : velký soubor 700Mb , 4,5 min
50 malých souborů (0,5 - 3Mb) , 8 min

- video : plne rozliseni,bez konverze (konkretne divx 640x256) ZCELA BEZ PROBLEMU !!! benchmark CorePlayeru 136% ......


Druhý dojem : později ..... :-)
Losos_ce4you (1147)|11.6.2008 20:07
První zrada :-)

- nemohu rozbehnout zadny navigacni program .... iGO se vubec nespusti , TomTom nevidi mapy ... pravdepodobne problem neexistence SD card ale Internal Storage ??? Nekdo napad ?? Na xda-develop to jeste nikdo nerozlousknul ...... :-(
milennium (336)|11.6.2008 20:34
Já používám na Diamantu GarminXT a naprostá paráda...
TomTom a ani iGO jsem nezkoušel...
Losos_ce4you (1147)|11.6.2008 22:30
Tak kdyz se mi podarilo poradne rozchodit TouchFlo tak jsem zjistil ze je neslucitelne s jakymkoliv jinym today-pluginem - konkretne Pocket Breeze bez ktereho "nemohu zit" takze definitivne TF vypinam :-)
Losos_ce4you (1147)|12.6.2008 11:33
Takze .... Hot News :-)

iGO8 už jede ! :-) jde to rychle :-)
Losos_ce4you (1147)|12.6.2008 21:11
[QUOTE="jirilesan"]Jak se dá roschodit iGO8? Instalace proběhla v poho, ale když jí chci pak spustit, tak nic.
Mněl sem jí na HTC P3650 Cruise a fungovala perfektně.[/QUOTE]

Zcela jednoduse : koupena verze chodi uplne bez problemu :-D
TheMelin (1642)|13.6.2008 04:51
jak jste spokojeni s tlacitky na predni strane? Myslim ty dotykove. Da se to pouzivat? Je to dost citlive?
macula_ce4you (691)|13.6.2008 06:25
Nemám s čím porovnávat, ale stisk se mi zdá velice příjemý a jemné lupnuti ti naznačí, že jsi tlačítko skutečně zmáčkl.
Losos_ce4you (1147)|13.6.2008 06:55
[QUOTE="TheMelin"]jak jste spokojeni s tlacitky na predni strane? Myslim ty dotykove. Da se to pouzivat? Je to dost citlive?[/QUOTE]

tlacitka nejsou dotykova,ale mechanicka,"dotykove" jen vypadaji :-)
macula_ce4you (691)|13.6.2008 08:09
[QUOTE="aeon101"]Panove, zajimalo by me, jak je to teda doopravdy s tou zadni plochou. Kdyz mate telefon normalne polozeny pred sebou na stole a pisete stylusem, je to pouzitelne? Nevykla se pri tom do stran?

Dan[/QUOTE]

Jak jsem psal výše, při psaní na stole se kolíbe. Pro psaní tímto způsobem to moc vhodné není.
Losos_ce4you (1147)|13.6.2008 08:56
Nekdo napad nebo udelator jak zviditelnit "extended" , respektive cabiky - customizacni ? Uz ze zvyku si nenecham nic instalovat "navic" , ale neco z toho by se asi pouzit dalo,nebo mozna i melo :-)
macula_ce4you (691)|13.6.2008 09:23
[QUOTE="martin.eu"]Muzete plz nekdo porovnat rychlost odezvy systemu a ovladani s Artemisem (idealne s nejakou xda ROM typu Touch 4.x) ? Diky ...[/QUOTE]

Oproti XDA Orbit s Touch Vanilla 4.01 a taktováním na 260 MHz, je zrychlení systému znatelné. Můžu porovnat i s bráchovým HP iPAQ 614c, kde jsou rychlosti srovnatelné. Nijak jsem to však neměřil.
macula_ce4you (691)|13.6.2008 11:59
TT běží v pohodě:
Mapy přímo v Internal Storage, instalovano do zařízení, GPS Jiná NMEA, COM4, rychlost 4800 :yes:
Losos_ce4you (1147)|13.6.2008 16:55
TomTom vyreseny,nefunguje verze 6.2xxx a 6.1xxx , to jsou verze programu ripnute s PNA , original Tom pro PDA jede opravdu bez problemu

Zatim se nepotvrzuji katastroficke vize nekterych rozumbradu ohledne vydrze zarizeni (marne jsem vysvetlovat ze kapacita baterie nemusi byt umerna vydrzi zarizeni :-) ) , zda se ze zarizeni drzi v mezich standardu - tedy den a dost :-) to je ovsem absolutne skvely vysledek - pokud porovname s konkurenci stejne vybavenou - VGA , tedy e-teny 500+ , 800 atd. , tam mi stroj chcipnul brzy odpoledne , ted je skoro 17 hod a jedu asi na 40% !! vynikající .......

Docela dost se zda povedena automaticka intezita podsvetleni , i tady je mozna cast uspory energie , navic opravdu funguje spolehlive !

Pri prerusene instalaci "ficur" s extended - coz je touch flo , opera atd . se objevilo alespon primerene mista ve storage a rychlost pristroje obecne je na velice obstojne urovni - i s puvodni ROM , takze se muzeme tesit na bleskovy stroj az to procisti mistri xa-develop :-)
topesto (71)|13.6.2008 17:07
tak ještě pár dalších poznatků a připomínek.

- rychlost už se mi jaksi ustálila a je vcelku rozumná (asi jsem si zvyk :-)
- gpska chodí
- po instalaci pocketinformant 8 a nastavení jeho aplikací jako defaultních se mi kontakty z dialeru otevírají v pocketinformantu, ale calendar z home v touchflo stále otevírá standardní aplikaci, nevíte někdo co s tím?
- display hodnotím jako vynikající
- na druhou stranu mě zatím neuchvátila opera, budu se s ním muset nějak naučit, furt se mi plete posunování se zoomem a otevíráním linků
x-father (15)|13.6.2008 18:44
No pouzivat Diamonda uz tyden a pridam sve poznatky, ktere se tady diskutuji.

TOMTOM
Bezi me 6.03 Nektere verze me take nebehali.
Dlouho jsem laboroval s nastavenim GPS a nechapal jsem proc me nefunguje. Nakonec jsem zjistil, ze na rychlosti portu nezalezi. Jina NMEA a cislo portu ktere je nastaveno v External GPS - da se zmenit - defaultne COM4.

Abych to podrobneji vysvetlil. Nainstaloval jsem a pustil tomtoma a sel pred barak. Vubec nenasel satelity. Pustil jsem sveho puvodniho Cruise a ten se behem chvilicky chytnul. Pak jsem sel chvili po ulici a nic, tak jsem se domnival, ze mam spatne nastaveno. Jake bylo moje prekvapeni, kdyz jsem druhy den pustil tomtoma pri jizde autem a mel jsem se stejnym nastavenim FIX do 10s. Bud tam je nejaky problem s aktivaci GPS tomtomem, nebo ma horsi citlivost nez Cruise a nepomuze mu ani to, ze si umi pri FIXu pomost signalama z BTS. mapy mam na internal storage.

Vydrz baterie - neni problem. na to ze si s tim ted ze zacatku vic hraju koncim na konci dne se zhruba stejnym stavem baterie jako u Cruise. Sundavam rano z nabijecky a vecer mam 30-40%.

Rychlost - semtam se seka. Rozhodne to neni tak krasne jako na videu co jsou od HTC na netu. Za cca 2-3 tydny ma byt pry nova ROM, tak uvidime. Zatim nevim jak to bude s lokalizaci - zda budou ceke WM jako u HTC Touch, nebo lokalizace jako u Touch Cruise.
Udivuje me, ze pokud je ciste nastartovany, tak ma obsazeno 70% ram. nadruhou stranu ji ma hodne, takze se me nestava ani pri vice aplikacich naraz, ze by dochazela.

Tlacitka :-) Nekdo tady rikal, ze nejsou dotykova. Prozradim vam tajemstvi - okolo stredovaho tlacitka je dotykove citliva vrstva- Presne tam, kde bylo to tocici kolecko u Cruise. Bohuzel to nefunguje vsude, ale napriklad pri prohlizeni fotek, nebo v internetovem prohlizeci jezdenim dokola okolo stredoveho tlacitka zoomujete.
Stejne tak stredove potvrzovaci tlacitko je zaroven i dotykove citlive. Napriklad kdyz pohasne display a polozite na to tlacitko prst, tak se zpatky rozsviti, protoze pozna ze na nem mate prst. K cemu je to dobre? Tak krom toho co sem zrovna napsal je to pouzito u fotoaparatu. Jelikoz uz nema spoust fotaku na boku, tak se foti stredovym tlacitkem. Defaultne je to nastavene tak, ze kdyz na tlacitko polozite prst, tak je to jako kdyz u digitalu namacknete do pulky - Diamond naostri scenu a kdyz pak na tlacitko zmacknete, tak rovnou foti.

Stabilita - jednou se me stalo, ze se me blbe ukoncil browser a bylo to tak pomale, ze jsem musel restartovat. Jednou me dokola padala plikace na SMS a opet pomohl restart a taky me to jednou dokola padalo pri nastavovani vyzvaneni.

A na zaver :-) - jaky mate rekord v Teetru? Ja mam zatim 16 minut do konce a nemuzu se dostat niz...

P.S: Vite nekdo jak dostat hudbu do audia co je v touchflo? Ja na to neprisel... Taky me stve jak vypina diplay po zacatku hovoru. Dneska sem volal na infolinku, kde bylo treba zadavat pres tonovou volbu automatu a byl to vopruz - furt se vypinal.
x-father (15)|13.6.2008 19:00
http://www.youtube.com/watch?v=kvzWelkw5gA&feature=related

Tady mluvi zrovna o dvou problemech, ktere me nejvic trapi. Jednak dlouho startuje - nekdy i cca 3 vteriny a to je kdyz vam nekdo vola fakt dlouho, nebo kdyz jdete cist SMS a po zapnuti cekate na odezvu (pokud tam neni touchflo, tak startuje hned).

Druha vec je zminovane vypnuti pristroje po zacatku telefonatu. Vypne se hned po cca 3 vterinach a to i pokud ho zpatky zapnete. Pokud se potrebujete nekam promackat v telefonatu automatem, tak to hodne prudi.
macula_ce4you (691)|13.6.2008 19:34
[QUOTE="x-father"]Druha vec je zminovane vypnuti pristroje po zacatku telefonatu. Vypne se hned po cca 3 vterinach a to i pokud ho zpatky zapnete. Pokud se potrebujete nekam promackat v telefonatu automatem, tak to hodne prudi.[/QUOTE]

No to bylo překvápko. Už jsem myslel, že s ním někam šlehnu :D. Na druhou stranu, při klasickém telefonování to nebude špatný. Párkrát se mi stalo, že potřebuji obě ruce a při podržení ramenem, jsem si típl hovor. :sarcastic:
Losos_ce4you (1147)|13.6.2008 20:00
No je to jak jsem psal :-D

Zakaz vypinani displaye pri hovoru :
HKEY_Local_Machine\Drivers\BuiltIn\RIL\EnableFastD ormantDisplayDuringCall to 0

(myslim ze lze i nastavit dobu za jakou se display vypne , ale to jsem nezkousel)

Dalsi udelatory ......

1. Boost TFL3D Performance --> Using Advanced Config, change File system cache to 8mb and file system filter cache to 131072

2. Boost TFL3D Performance --> HKLM\System\Storagemanager\Fatfs and change key Cachesize from 16384 to 32768

3. Wake Up on New SMS --> HKLM\Drivers\BuiltIn\RIL : DisableSMSWakeUpEvent <-- set to "1" by default. Change value to "0"

4. Switch Mute Call on phone flipped face down: HKLM\Software\HTC\PHONE : FaceDownMuteRing: change value to "0"

5. Change CallWaiting Tone --> HKLM\Software\HTC\PHONE : by default set to \windows\waitingtone.wav by default. change to anything else

6. Boost TFL3D Scrolling Speed --> - HKLM\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\limit = 16384 or 32768 (DWORD decimal)
- To change it back to the default: - HKLM\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\limit = 8192 (DWORD decimal)

7. In case of emergency, to do a Hard Reset, with the phone ON, hold down the Volume Down and Enter (round navigation) keys and press soft reset while they are pressed

8. Prevent screen switching off during phone call --> HKEY_Local_Machine\Drivers\BuiltIn\RIL\EnableFastD ormantDisplayDuringCall to 0

9. Downlod original CONTENT folder (Wallpaper, VIDEO, MUSIC) here http://rapidshare.com/files/12127104...orage.rar.html

10. Set HTC Album X button to close not minimize: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\HTCAlbum : ok_minimize change value to 0

11. Disable Enlarged Title bar (when you click on a notification) to the default WM behavior: HKLM->Software->HTC->EnlargeTitleBar - and change "Enable" from 1 to 0.

12. Turn off startup aninmation and sound: HKEY_Local_Machine\Software\HTC\HTCAnimation\ -> rename both "StartupGif" and "StartupWav" to other names
Pavel Koza (4761)|13.6.2008 22:19
Tak mam taky toho krasavce:) Moje zkusenosti jsou podobne jako vase, tak jen strucne:

1) Vypada to velmi zajimave, ale musi na tom jeste hodne makat (pry budou;), preci jen kdyz si clovek vezme, co vsechno je zde nove, se daji jiste mouchy docasne tolerovat.
2) Vypnout Touch3D mi prijde jako svatokradez, ale souhlas - je to (bohuzel) nejvetsi brzda a taky zrout vykonu a prostredku, tady to chce optimalizovat opravdu HODNE
3) Ty leskly povrchy vypadaj nadherne na fotkach, ale jak mam proboha zaridit, aby se ze zarizeni po 15ti minutach testovani nezvedal zaludek (ruce jsem si umyl:)
4) Dislej je uuuuuzasnej, celkove se zarizeni jevi hodne kvalitne zpracovane, krabice je hodne avantgardni, fotak slusnej (ale na Samsung i900 nema:))), blbovinky jako otaceni displeje nebo automaticke zapnuti po vytazeni stylusu praktice
5) Opera vypada zajimave, ale taky jsem mozna cekal (pod dojmem iPhone) trochu vic... ale v porovnani s IE je to preci jen lepsi... Asi 100x.

Ted jsem zkusil ty upravy registru, uvidime, jestli se to zrychli. Jen nevim presne, co se myslelo tim bodem 1, kde v Advanced config?
Losos_ce4you (1147)|13.6.2008 22:26
To je "normalni" zvetseni file system cache , bud udelat rucne v registrech , nebo v Advance Config je na to policko , stejnou sluzbu v tomhle jednoduse udela i MemMaid .... nejake zrychleni tam asi znat je , ale idealni je likvidace TF :-) Ale je pravda ze jsem ho nevypinal s duvodu "pomalosti" ale vyuzitelnost tehle nadhery je pro mne skoro nulova , nemam cas se obirat honenim neceho po display :-) radsi sahnu a zapnu , navic potrebuji mit today jako informacni , ne jako "nadheru :-D

jeste k tomu vytazeni stylusu ... pokud ho vytahnes pri hovoru tak se spusti notes - to jsem ale vypnul , pri hovoru spis smatam do udalosti a ukolu nez pisu poznamky

a jeste neco : Diamonda povazuji po delsi dobe jako velky a prijemne prekvapujici posun dopredu - nejen od HTC ale obecne u techhle zarizeni .... rozmery,zpracovani,vydrz(vzhledem k rozmerum),vykon (zkousel jsem ten taliansky bench a vysledek je proste skvely),design i ergonomie (fakt do te ruky padne) ...... navic po mene uspesnych pokusech e-tenu s vga displayem Diamonda povazuji za opravdu vyjimecne zarizeni (teda zatim , nez me zase necim nas...e jako zatim kazdy stroj :-D

uzitecne info - SOFT a HARDRESET
x-father (15)|13.6.2008 23:44
Jak ste na tom s pameti? Ja mam pri behu na prazdno volbych 30MB. Kdyz mam pospoustene to co se tak bezne pouziva, tak byva 15MB.

Trchu me zarazi, ze me pise Total: 113.08MB. To ma byt hodnota ktera zbyva po odecteni vsech cache a toho co bere system? Bohuzel si nevzpominam co jsem videl na svych predchozich WM.
tombik_ce4you (116)|14.6.2008 08:06
Me osobni resume, vcera jsem Diamonda koupil...po delsim laborovani jsem zprovoznil vse co bylo treba (TOMTOM, MPReader,Skype, ICQ,...) Jeste se pravda chystam na Resco, ale to si musim jeste promyslet.
Co se TF3D tyce tak jsem naprosto spokojen. Problemy s nim nemam. Je pomerne plynule a hlavne, umoznuje mi telefonovat, fotit a podobne jednou rukou takze nulove snizeni pohodli oproti hloupemu telefonu.
RAM mam na 59procentech-pokud pouzivam pouze TF-telefon a to co nabizi. Je to dost, ale na druhou stranu Ram je dost velka ;-)
Jinak uz aby vypustili to prislusenstvi, myslim ze mikrovlaknove pouzdro je nezbytnost pokud clovek nechce mit umasteny sklicko misto telefonu ;-)
Jo a chybi mi kolebka, oproti PDA je tohle trochu neprijemnost-takze uz vim co bude hned po pouzdru.
topesto (71)|14.6.2008 10:46
RAM - po restartu mám obsazeno cca 55%, tj. volných > 50MB
při běžném používání mi zbývá volných pořád 30 - 40 MB, to je myslím slušný.
Losos_ce4you (1147)|14.6.2008 10:53
[QUOTE="pdq"]Nechapem vas...Prave Touch 3D prostredie Diamanu, robí pristroj zaujimavy...a vy ho vypinate, alebo nejako deaktivujete..Preco???:? Takze teraz z neho mate klasický Caiser..:D [/QUOTE]

No,nevim co je na tom divneho ... predpokladam ze vetsina lidi pouzivajici tytotypy pristroju preferuje plne funkcni zarizeni s rychlym pristupem k pozadovanym funkcim,umoznujicim rychlou editaci PIM,vyuzivajici moznosti nastaveni funkci a today dle svych pracovnich potreb pred "libivou" ci "zaujimavou" nadherou typu TF ktera krome efektnich rotaci atd.je pro praci s pristrojem absolutne neprakticka . (to same je videt treba u iPhonu kde uz i nadsenci s "perfektniho" ovladani se snazi prizpusobit uvodni obrazovku alespon castecne tomu co umoznuje bezne WM :-))
Losos_ce4you (1147)|14.6.2008 10:56
[QUOTE="topesto"]RAM - po restartu mám obsazeno cca 55%, tj. volných > 50MB
při běžném používání mi zbývá volných pořád 30 - 40 MB, to je myslím slušný.[/QUOTE]

To neni moc "slusny" ... to je pomerne nenazrany system .... prikladne i780 ktera mi jeste lezi na stole (nejak ji nikdo neche :-) ma po restartu i se vsemi nainstalovanymi programy pres 80Mb pracovni pameti . To nemluvim o storage ktera je tady take pekne odrbana :-( Neco malo ale urcite vylepsi ladici s xda ..... )
Pavel Koza (4761)|14.6.2008 10:57
Tak dalsi dojem - jak jste spokojeni s tou funkci automaticke rotace? Ja moc ne, protoze pokud jsem neco neprehledl, tak rotace funguje jen v urcitych aplikacich (fotky, Opera) a manualne prepinat mezi zobrazenim nejde, takze napriklad pokud chci mit landscape v Excelu, mam smulu... coz mi prijde celkem minus.

Zkousel jsem i prehravat video a s CorePlayerem to s GDI vystupem slape pomerne slusne (bavime se o neupravenem DivX filmu 700MB velkym), ale uplne dokonale mi to neprijde. Zkousel to nekdo, jsou nekde lepsi vysledky?

Ad pamet - zdaleka nejvetsi zrout je TouchFLO. Jinak - ja nechci rozpoutavat blaznivou prestrelku, ale tahle posledlost volnymi zdroji mi prijde zvlastni. Kdyz mam zarizeni, ktere nic neumi, tak bude mit maximum volnych zdroju a je to v poradku. Kdyz mam zarizeni, ktere ma napriklad to, co Diamond (FLO3D), pripadne ruzne aplikce tretich vyrobcu, tak se da predpokladat, ze si to nejake systemove prostredky ukousne a rozhodne se to neda povazovat za chybu. Kdyz to nepotrebujete, vypnete to nebo kupte neco jineho:) Ale hanet zarizeni za to, ze umi neco navic a ze to neco navic logicky neco stoji mi prijde zvlastni (a nespravedlive).
Pavel Koza (4761)|14.6.2008 11:10
[QUOTE]No,nevim co je na tom divneho ... predpokladam ze vetsina lidi pouzivajici tytotypy pristroju preferuje plne funkcni zarizeni s rychlym pristupem k pozadovanym funkcim,umoznujicim rychlou editaci PIM,vyuzivajici moznosti nastaveni funkci a today dle svych pracovnich potreb pred "libivou" ci "zaujimavou" nadherou typu TF ktera krome efektnich rotaci atd.je pro praci s pristrojem absolutne neprakticka . [/QUOTE]

Bohuzel se mylis:) Diamond je zarizeni, ktere je jako prvni HTC mireno skutecne na masivni trh "beznych" uzivatelu a ti narocni uzivatele, o kterych pises, tvori v teto mase jen velmi mizive procento. Zapomen na ctenare ce4you, 95% uzivatelu, na ktere je Diamond cilen, si NIKDY nenainstaluji aplikaci treti strany, o nejakem ladeni registru ci vypinani pluginu na Today ani nemluve. Zato si budou prstickem pekne tocit kontakty nebo fotkami, rozplyvat se nad animovanym pocasim a kolik to ma volne RAM je jim naprosto jedno (pokud vubec tusi, co to je RAM).

Zarizenim s WM je vytykano prave to, co se nam, nadsencum, tak libi - siroka konfigurovatelnost, customizace a podobne. Bezny smrtelnik podobne vlastnosti shrne pod oznaceni SLOZITE a koupi si Nokii nebo S-E, kde mu vyrobce ten telefon nastavi tak, jak se zda byt vhodne a jemu to proste staci.

Jinak, tahle tvrzeni si necucam z prstu, jako MVP mam pristup k informacim i lidem "od pramene" a ti je maji podlozene spoustou studii a vyzkumu. Proste a jasne - ctenar ce4you neni typicky uzivatel a tak podle neho nelze mozne soudit uzivatele jako celek;)
Losos_ce4you (1147)|14.6.2008 11:31
Ale me je jasne na jake uzivatele je miren Diamond , TF a podobne ficury .... jenze tihle uzivatele zde jak spravne pises nejsou :-) Tudis vysvetluji postoj "mistnich" ..... dokonce jsem to uz i psal ze zde zatim povetsine hovori , resp.pisou "stari pda psi" ... nikoliv masa na kterou je TF mirene !

S tou pameti je to pravda ... nicmene treba 30Mb volne pracovni neni mnoho a pri trochu rozsahlejsim browseni s vice otevrenymi okny je schopno zblajznout peknou porci , tedy nejake to vylepseni bych privital - respektive me to jde bez TF na nejaky 50Mb .. to je dostatecne


Rotace .... tam playti to co se vlastne psalo -funguje to vsude kam "dosahne" ten spravny zamereny uzivatel :-) na software 3rd to bohuzel nefunguje ... takova navigace ci NetFront automaticky se otacejici by bylo fajn

Video .... asi to same , bezi dobre , nikoliv bohuzel 100% :-( a je prakticky jedno zda GDI,RAW,nebo Direct ....

Pavel Koza (4761)|14.6.2008 11:56
OK, OK, OK:)

Jinak subjektivne mi prijde, ze ani po aplikaci vsech tech reg hacku se vykon nijak nezvedl... Zajimalo by me, jak tocili to video, protoze ty prodlevy mezi prepnutim jednotlivych sekci toho Flo3D jsou brutelne dlouhe (1-2 vteriny) a trhani je tam vic nez dost. Coz bych pochopil pri prvnim prochazeni po sw resetu, ale ne pokazde... No, radsi znamym s iPhonem Diamonda jeste neukazu;) Na druhou stranu uz chapu, proc iPhone zakazal multitasking...
Losos_ce4you (1147)|14.6.2008 12:05
Stejne by mi zajimalo kde je u tohohle zakopany pes , volba procesoru , grafickeho chipu ? Kdyz vidim jak reaguje a naskakuje ten Samsung tak je mi skoro lito se ho zbavovat :-)
Pavel Koza (4761)|14.6.2008 12:12
No prvni problem je podle me jasny - 640x480 a 320x320. 3x vic pixelu, ktery se musej propocitat a zobrazit. A pak samozrejme optimalizace - zaklad systemu je stejny, ale kazdy vyrobce tam cpe cim dal tim vic svych veci bezicich na pozadi a sladit to vsechno dohraomady da praci. Ja mel v ruce tu 900i a i kdyz je to samozrejme ovlivneno tim, ze ma zase mensi displej (400x240), tak to bylo taky mile rychly...

Ale uvidime, fakt je nutny to brat tak, ze na tomhle zarizeni je obrovska spousta novinek a tak bych navrhoval 100 dni hajeni HTC :D At se ukazou...

P.S. Ja cekam, az ten Samsung bude v bazaru za 3000 a jdu do nej ;)
tombik_ce4you (116)|14.6.2008 13:41
Tak oprava, Skype se mi z nejakeho duvodu nedari spustit :-( Jinak s baterii je to zatim super, rano jsem sundla z nabijecky-furt s nim blbnu, obcas wifi, obcas gprs a k tomu pul hodiny navigace v tomtomu....a jsem na nejakych 75ti procentech :-))
Tomáš Kubec (749)|14.6.2008 16:09
Skype nejede zatím na žádné 6.1 ROMce. Skype prý na tom pracuje.
Losos_ce4you (1147)|14.6.2008 19:55
[QUOTE="tombik"]Mam problemek, je asi zpusoben mou neschopnosti, ale jak ten nadherny klenot donutim k tomu aby zvonil ve chvili kdy mu prijde SMS, me totiz jen blika a zazvoni az ve chvili kdy ho zapnu :-([/QUOTE]

A co takhle priradit SMS nejaky ton ?????? Normalne to bezi , zcela bez problemu - navic dokonce se mi podarilo jako u prvniho zarizeni donutit pristroj aby se jen rozsvitila ledka , ozval se ton , ale nezapnul se display ! Super !

Tedy vse za predpokladu ze pouzivate PhoneAlarm bez ktereho povazuji kazde takovehle zarizeni za polofunkcni :-D
Losos_ce4you (1147)|14.6.2008 19:57
[QUOTE="jirilesan"]Podle mě je problém ne s kartou, ale s rozlišením VGA. iGo8 je prý na XVGA.[/QUOTE]

Jak uz jsem psal ... iGO8 chodi bez problemu , samozrejmosti je skin v rozliseni 640x480 + upraveny exac + ORIGINALNI software !!!
Pavel Koza (4761)|14.6.2008 20:30
Ja moc nechapu, co Vam nejde - ja si poslu na Diamonda SMS zpravu, Diamond se rozsivit a prehraje prednastavenou melodii... co presne potrebujete? Jestli chcete hlasitejsi ton/vibrace, tak Start -> Settings -> Sounds & Notifications -> Notifications -> Event: Messaging: New Text Message a nastavte si tam, co chcete.
bjirka (380)|14.6.2008 21:28
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Skype nejede zatím na žádné 6.1 ROMce. Skype prý na tom pracuje.[/QUOTE]
Skype jede např. na většině novějších 6.1 neoficiálních ROM z XDA pro různá zařízení. ROM musí být UC compatible ;) .
x-father (15)|14.6.2008 21:37

2 Koza:
No vicemene souhlasim, ale nerekl bych, ze je Diamond prvni mireny na masy. O to se pokousi cela rada Touch. Nicmene neznam jedineho obycejneho cloveka, co by si koupil neco od HTC. Zato kdyz na nejakem skoleni vidim nakupeni lidi z IT, tak tam pulka lidi vynda na stul neco od HTC a druha pulka lidi radsi telefony nevyndava :-)
Bezny clovek navic neni ochotny davat za telefon 10 tisic a vice, kde se pohybuji takovto zarizeni. Zijeme v dobe telefonu pro duchodce pod tisic korun a za par tisicovek poridite telefon s MP3, radiem, fotakem a barevnym displayem. Clovek ktery nepotrebuje vedet co je to RAM a jaky ma operacni system taky nepochopi proc to stoji 3x tolik co nejaky mobil, ktery ma stejne funkce, ktere by on pouzival.
topesto (71)|14.6.2008 22:00
tak po chvíli experimentování mám pocit, že jediný, co pomohlo ke zrychlení touchflo je tohle:

HKLM\Software\OEM\TFLOSettings:

SpeedHigh: default value (25) <-- Change to (5)
SpeedLow : default value (70) <-- Chnge to (14)
x-father (15)|14.6.2008 22:02
Jeste neco co se me nezda.

Kdyz si v Nastaveni-Power-Advanced zmenim cas za jak dlouho se me ma snizit podsviceni z defaultnich 10s na neco jineho, tak se me t za nejakou dobu vrati samo zpatky na 10s. Je to vopruz. Musel sem to uplne vypnout.

Jeste k RAM. Po startu mam volnych cca 40%, ale po nejake dobe behu ikdyz vypnu vsechny bezici aplikace je pameti cimdaltim mene a neni videt kam mizi. Jednou uz sem videl stav kdy bylo volne jen 15% a nic nebezelo. Po restartu zas 40.
topesto (71)|14.6.2008 22:15
jo, to vypnutí podsvícení po 10s mi dělá taky. dokonce i když si to vypnu, tak se mi to tam časem zas objeví. původně jsem podezříval, že se mi to tam cpe s policy z našeho exchange serveru. ten mi tam totiž nutí lock device po 2 minutách a tomu říkám vopruz. sice se to dá hacknout, ale přes noc a sem tam i přes den to tam mám zpátky :(
Pavel Koza (4761)|14.6.2008 22:22
[QUOTE="x-father"]No vicemene souhlasim, ale nerekl bych, ze je Diamond prvni mireny na masy. O to se pokousi cela rada Touch. Nicmene neznam jedineho obycejneho cloveka, co by si koupil neco od HTC. Zato kdyz na nejakem skoleni vidim nakupeni lidi z IT, tak tam pulka lidi vynda na stul neco od HTC a druha pulka lidi radsi telefony nevyndava :-)[/QUOTE]

No tak pak bylo ocividne mireni vsech doposavadnich Touchu dost nepresne, nemyslite;)? Oni se samozrejme snazi prodat co nejvice zarizeni od zacatku, ale Touch byl prvni krucek, FLO3D je poradny krok. Prave proto je novy FLO3D tak zasadni, protoze na rozdil od te puvodni verze nabidne beznemu uzivateli vse, co potrebuje a ten tak nepotrebuje o systemu zjistovat nic vic, coz se samozrejme pocita.

Co je nebo neni ochoten delat bezny clovek tady asi nevyresime, ja samozrejme pod pojmem "bezny uzivatel" nemel na mysli "kazdy uzivatel Jablotronu", ale tu obrovskou skupinu uzivatelu s Nokiemi, Sony-Ericssony atp, ktere urcite nestoji tisicovku. Navic s rostouci oblibou telefonu stoupne i snaha operatoru tyto telefony dotovat a na rozdil on nasich trapaku, kteri mi k mesicni uhrade 1500Kc a dvoulete smlouve nabidnou slevu 2000Kc na novy telefon, jsou v cizine slevy dost zasadni (viz weby operatoru v zahranici).


[QUOTE="x-father"]Kdyz si v Nastaveni-Power-Advanced zmenim cas za jak dlouho se me ma snizit podsviceni z defaultnich 10s na neco jineho, tak se me t za nejakou dobu vrati samo zpatky na 10s. Je to vopruz. Musel sem to uplne vypnout.[/QUOTE]

Mam Toshibu G910 a ta takovych nastaveni "zapomina" asi 10. Takze proti tomu je Diamond zlatej :))
Losos_ce4you (1147)|14.6.2008 22:36
Pri pouziti PhoneAlarmu a veskerych nastaveni a voleb upravenych v nem se zadne "ztraty" ci podobne veci nekonaji . Vse slape jak hodinky , co po nem chci ... dela :-)
Sako verife (476)|14.6.2008 22:36
[QUOTE="Pavel Koza"]
[QUOTE="x-father"]Kdyz si v Nastaveni-Power-Advanced zmenim cas za jak dlouho se me ma snizit podsviceni z defaultnich 10s na neco jineho, tak se me t za nejakou dobu vrati samo zpatky na 10s. Je to vopruz. Musel sem to uplne vypnout.[/QUOTE]

Mam Toshibu G910 a ta takovych nastaveni "zapomina" asi 10. Takze proti tomu je Diamond zlatej :))[/QUOTE]


Diamonda nemam, za to pouzivam PhoneAlarm. Zkouseli jste k tomu vyuzit(u jinych mda to funguje) phone alarm? Myslimze nejnovejsi verze je nyni uz 2.0
Losos_ce4you (1147)|14.6.2008 22:39
No , tady je problem v tom ze zaroven s TF nelze Phone Alarm ani zadny jiny program ci plugin spoustejici se na today pouzit ...
Sako verife (476)|14.6.2008 22:48
vim ze to semka nepatri, ale berte me s rezervou :oops:

az vyjde TouchPRO tak si jej koupim a prvni co vypnu (az si to prohlednu samozrejme) bude TF.

Ale aby jsme se vratili k Diamondu. Nekdo, tu nekde psal, neco o nejake tkanine ktera by mela jit casem zakoupit a umistila by se pres displey aby se nemastil. Nevite nekdo nejake blizssi info o tomto vyrobku? Staci klidne i odkaz, nebo video abych mel alespon predstavu co se chysta.:O
Zdenek Malinsky (9781)|14.6.2008 22:49
Teď když to tu čtu, jsem si vzpomněl, že asi před půl rokem jsem se o Phone Alarmu bavil s René Steinem - Phone Alarm "rozhasil" různá jiná nastavení v PDA. Obdnobný problém popisovalo v diskuzích více uživatelů, takže je klidně možné, že něco z výše zmiňovaných problémů dělá právě Phone Alarm i zde.
Losos_ce4you (1147)|14.6.2008 22:55
No,ale ctes spatne :-) tady naopak tam kde PA je vse beha jak ma :-) Navic to co myslis mam podezreni na ne-uplne fundovane uzivatele kteri ne zcela zvladli to hafo nastaveni ktere PA umoznuje a sahli nekam kam nechteli - tim padem jim to samozrejme sahlo tam kam treba nechteli - nekteri z nich meli i zdablovane programy - vetsinou SPB . Ja PA pouzivam od prvni betaverze na vsech zarizenich co jsem mel - a ze jich uz par bylo :-D a nikdy jsem nezaznamenal JEDINY problem ....tak nevim ...
00284062_DSC04732_QEo1.jpg
Losos_ce4you (1147)|15.6.2008 12:36
Ten exac zatim upravil nekdo domo-robo (jedna se jen o to,presvedcit program ze Internal Storage je vlastne SD karta ) , ja iGO nevlastnim , zprovoznovali jsme to kolegovi , nevim kolik platil , ale mam dojem ze neco mezi 3-4t. Byl trochu problem jak presvedcit program aby prijal licenci , uz ani nakonec nevim jak se to delalo :-)