Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Česká lokalizace Language Extender Czech

haj (91)|6.5.2002 13:19
Používáte někdo plnou lokalizaci iPaqu pomocí Language Extenderu ?

Já jsem jejich poslední verzi vyzkoušel a musím konstatovat, že pro iPaq s PocketPC 2002 je prakticky nepoužitelná. Lokalizaci jsem nainstaloval a zjistil jsem dost závažné chyby. Hodně se stávalo, že mi občas nešly spustit kontakty, pomohl až reset. Po hodině používání se mi například ztratily ikony v nastavení Osobní a také všechny popisy v kontaktech, tyto závady se nepodařily odstranit ani po resetu.

Je s podivem, že jsem zakoupil betaverzi, ale po ujištění na horké lince mi sdělili, že upgrade na plnou verzi avizovanou na konec května dostanu zdarma a tak jsem se uklidnil.

Zatím tato verze není prakticky vůbec použitelná, po 2 hodinách testování jsem ji vymazal a nainstaloval jsem si zpět (doufám, že jenom na nějaký čas) lokalizaci od Sunnysoftu.

Na druhou stranu musím říct, že tato lokalizace se mi jeví jako rychlejší a kompletnějsí než od Sunnysoftu, lokalizuje kompletně i listboxy.

Petr Hájek
K3_ce4you (107)|6.5.2002 16:38
Používám LE a nemůžu si ji vynachválit. Sunny je dobrá lokalizace, ale vadilo mi to přepisování.. U LE je to rychlý a spolehlivý. Pravdou je, že spočátku mi to tiež blblo ( nešel BT). Dneska to běhá jak má....


k3
Nero_ce4you (0)|13.5.2002 10:52
Ja mam ty same problemy co Petr - nezobrazuji se mi ikonky v Nastaveni, nejdou mi spustit nektere programy, navic v menu klavesnic mam Letter Recognier, na ktery jsem si opravdu hodne zvykl a se kterym pisu velmi rychle a po nainstalovani LE mi na nej nejde prepnout - pokazde se mi prepne zpet na LE keyboard :o( navic mi rovnez nejde spustit Bluetooth a musim iPAQ vzdy restartovat a az pak najede... Je to skoda, protoze LE se mi take zda daleko rychleji a pruznejsi nez Sunnysoft... zatim si to nechavam, ale ty chyby me desne stvou... Hlavne ten BT...
beecher (9270)|3.3.2005 20:57
Panove, a jakou verzi LEngu se snazite na ty WM2K2 nainstalovat? To je original od Moravia Consulting pro ty vase iPaqy?
PavelR. (2184)|3.3.2005 20:59
[QUOTE="beecher"]Panove, a jakou verzi LEngu se snazite na ty WM2K2 nainstalovat? To je original od Moravia Consulting pro ty vase iPaqy?[/QUOTE]

... dival ses na datum prvniho prispevku v teto diskuzi? :)

PavelR.
beecher (9270)|3.3.2005 21:06
[QUOTE="PavelR."]... dival ses na datum prvniho prispevku v teto diskuzi? :)[/QUOTE] Jeee... :D :D :D :yes:
Ja to totiz malokdy sleduji... :oops:
Dada_ce4you_oldd (63)|4.3.2005 23:09
Měl bych dotaz. Jaký je zásadní rozdíl mezi lokalizacemi od Sunnysoftu a od Paragonu. Zajímají mě plusy pro Paragon. Sunnysoft mám. Demo od Paragonu je ořezané takže porovnání nelze provést.
Díky Dada
beecher (9270)|5.3.2005 04:08
[QUOTE="Dada"]Měl bych dotaz. Jaký je zásadní rozdíl mezi lokalizacemi od Sunnysoftu a od Paragonu. Zajímají mě plusy pro Paragon. Sunnysoft mám. Demo od Paragonu je ořezané takže porovnání nelze provést.[/QUOTE] No, u SS je treba naprosty problem v klavesnici.
1. pod VGA se zobrazi jako priserne titerna klavesnice (proste neni ready na vyssi rozliseni nez je 240x320)
2. rozlozeni klaves a jeji pouziti, napr. napsat jednoduse ciselnou IP adresu je jak drbat se za levym uchem pravou rukou atd., coz je naprosto tristni.

Co se tyka prekladu prostredi, tak jednou je lepsi ta, jednou ta. To zalezi, jestli na to zarizeni byla ta lokalizace pripravena na miru.
No, a jeste na nekterych zarizeni docela mohutne zpusobuji samovolne soft-resety, nekdy az hard-resety.
beecher (9270)|5.3.2005 05:23
Njo, mne jeste napadla docela silenost... :D
Co byste rekli free cestine pro PocketPC? Uz docela vim, jak na to, takze by to nemusel byt az takovy problem, akorat to trochu zabere casu a trochu horsi to bude se softwarovou klavesnici, ale to vse je resitelne... ;) :yes:
Wuffi (1599)|5.3.2005 07:13
Rekli bychom "jdi do toho"'! :D :yes:
Dada_ce4you_oldd (63)|5.3.2005 08:30
Je-li třeba s něčím pomoci " vždy připraven":yes:
Dada
Pinochio (424)|5.3.2005 10:06
Jasně zdar free lokalizaci, nejlépe univerzální (MDA II-III-Compact, Ipaq, Asus, FSC....):D .
Wuffi (1599)|5.3.2005 10:51
Navrhuji pripadne zalozeni noveho tematu pro tuto diskuzi.
Pinochio (424)|5.3.2005 15:19
[QUOTE="Wuffi"]Navrhuji pripadne zalozeni noveho tematu pro tuto diskuzi.[/QUOTE]
Založ a dej sem link.
dort (1212)|5.3.2005 22:16
[QUOTE="beecher"]Njo, mne jeste napadla docela silenost... :D
Co byste rekli free cestine pro PocketPC? Uz docela vim, jak na to, takze by to nemusel byt az takovy problem, akorat to trochu zabere casu a trochu horsi to bude se softwarovou klavesnici, ale to vse je resitelne... ;) :yes:[/QUOTE]

zajímavý nápad :yes:
našrot (126)|5.3.2005 22:20
Když už se tu někdo nabízí s lokalizací zadarmo... mě nějak počešťování nebere (nerozumím českým woknům pomalu ani slovo.. ostatně jako ostatním počeštěným programům), ale kdyby se někdo uvolil, podíval se do zdrojáku Character Recognizeru CéÉček (kdysi byl ještě pro 3.0 zadarmo ke stažení u Mrkvosoftu, jak je to teď nevím, 3.0kový mám doma, ale nemám s programováním bohužel moc společného ;o) ) a připravil drobnou utilitku, která by dovolila psát háčky nad ostatnímí písmeny (ne jen nad š), tak bych byl ten úplně nejspokojenější PDÁčkař ;o)
jeenik_ce4you (375)|18.8.2005 20:40
Jaká je situace s free českou lokalizací? Měl bych docela zájem, už mi ten SS nebaví.
beecher (9270)|19.8.2005 10:54
No, vzhledem k tomu, ze IW 8.6 je az na par "musek" uz v pohode, free cestina se odklada na neurcito...