Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Backup 2.0 - zálohovat, zálohovat, zálohovat

Zdenek Malinsky (9781)|10.6.2008 23:33
Známý výrobce software pro PDA - Spb Software House - dnes vydal novou verzi svého zálohovacího programu.



tisková zpráva

stránka aplikace


Nová verze slibuje, kromě odstranění chyb verzí předchozích, např. možnost obnovit data po upgrade ROM, možnost obnovit data z jiného zařízení, přibyla podpora pro smartphone-zařízení bez dotakového displeje a mnoho dalších změn a vylepšení jak v samotném programu, tak v jeho ovládacím komfortu. Myslím, že minimálně za vyzkoušení rozhodně stojí.
htcjirka (1875)|10.6.2008 23:57
To jsou vynikajici zpravy co se tyce obnovy po ugrade rom.Uvidime jak to v praxi zafunguje.Osobne tento soft pouzivam leta a jsem s nim maximalne spokojeny
CommanderZ (1798)|11.6.2008 09:09
Sprite umi tohle taky. Akorat s tim nemam moc dobre zkusenosti, pak my tam vsude vyskakovaly chyby s tim ze nemuze najit knihovny ze veci ktere uz tam nejsou atd.
Docent (1234)|11.6.2008 09:19
No nevím, ale po upgrade ROM bych spíš všechno nainstaloval znovu...
Zdenek Malinsky (9781)|11.6.2008 09:25
Sprite tu možnost uměl už asi přrd 3 roky, ale nebylo to 100% a mám pocit, že ani teď u Spb to nebude úplně u všech zařízení a na 100%. Jsem taky pro to, aby se po flashnutí PDA dělala čistá instalace. To se ale lidem, kteří mají v PDA mraky nepostradatelného softu se specifickým nastavení asi chtít dělat nebude.
Unite (159)|11.6.2008 19:55
no prave mam tam spoustu sw a nechce se mi to porad instalovat. Oni take pisou, ze se ma zaloha nejdrive rozbalit, potom zazalohovat data registry atd..... ale nevim jak to tam potom dostat do nove ROM
muzete to nekdo z te englis vykoumat , ta moje je na urovni ......................
Petr_z_Ujezda (140)|11.6.2008 20:53
Mám hloupou otázku zálohovacího amatéra. Pokud zálohuji běžící systém, nevím, zda je možno zazálohovat registry a zda nejsou některé soubory zamčené. U PC (WinXP) to řeším tak, že živý systém nikdy nezálohuji, ale jednoduše nabootuji speciální CD vyrobené v rámci NERO 7, respektive nero 8. Systém pak HDD se systémem nepoužívá a celý systémový disk zazálohuji. Případně obnovím. A vím, že všechny soubory včetně registrů a systémových souborů budou řádně zazálohovány a rozbalená záloha pak vytvoří na HDD stav po odhlášení ze systému. Tedy všechny nainstalované aplikace budou běhat, nic se nemusí nově registrovat, prostě paráda.

Lze něco podobné dosáhnout pod WM (konkrétně WM6)? Pokud spustím zálohu na živém systému, zazálohuje se mi celý systém včetně regostrů a všeho (řádně zaregistrované aplikace) a skrytých a systémových souborů? pokud mám desítky aplikací, každá má jiný způsob registrace, a zazálohuji to, mohu udělat Hard Reset a nějaký odBackupovač (nebo backupový soubor ve formě exe?) mi udělá na PDA (část aplikací je na SD - jak to provázat - aplikace na SD něco uložila do registrů v Device) pův odní stav souborů?
CommanderZ (1798)|11.6.2008 22:51
[QUOTE="Petr_J"]Mám hloupou otázku zálohovacího amatéra. Pokud zálohuji běžící systém, nevím, zda je možno zazálohovat registry a zda nejsou některé soubory zamčené. U PC (WinXP) to řeším tak, že živý systém nikdy nezálohuji, ale jednoduše nabootuji speciální CD vyrobené v rámci NERO 7, respektive nero 8. Systém pak HDD se systémem nepoužívá a celý systémový disk zazálohuji. Případně obnovím. A vím, že všechny soubory včetně registrů a systémových souborů budou řádně zazálohovány a rozbalená záloha pak vytvoří na HDD stav po odhlášení ze systému. Tedy všechny nainstalované aplikace budou běhat, nic se nemusí nově registrovat, prostě paráda.

Lze něco podobné dosáhnout pod WM (konkrétně WM6)? Pokud spustím zálohu na živém systému, zazálohuje se mi celý systém včetně regostrů a všeho (řádně zaregistrované aplikace) a skrytých a systémových souborů? pokud mám desítky aplikací, každá má jiný způsob registrace, a zazálohuji to, mohu udělat Hard Reset a nějaký odBackupovač (nebo backupový soubor ve formě exe?) mi udělá na PDA (část aplikací je na SD - jak to provázat - aplikace na SD něco uložila do registrů v Device) pův odní stav souborů?[/QUOTE]

Neboj, system je opravdu zazalohovan a obnoven cely
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Sprite tu možnost uměl už asi přrd 3 roky, ale nebylo to 100% a mám pocit, že ani teď u Spb to nebude úplně u všech zařízení a na 100%. Jsem taky pro to, aby se po flashnutí PDA dělala čistá instalace. To se ale lidem, kteří mají v PDA mraky nepostradatelného softu se specifickým nastavení asi chtít dělat nebude. [/QUOTE]
Podle me nemaji od WM5 tyhle zalohovaci softy jinak nez pro flashovani smysl. Ja si teda za ten rok co mam Heralda vycaroval jeden HR jinak nezflashovanim a to bylo kdyz jsem si hral s registrama. Ale po spatnych zkusenostech s obnovovanim po flashnuti uz to take nedelam.
oldasuk (38)|12.6.2008 21:28
Tak vyzkoušeno HTC Charmer a přechod z WM 5 na WM6 a obnova dat komplet bez problémů.Prostě super prográmek.Ahoj Olda ;)
Docent (1234)|24.7.2008 14:44
Tak bych řekl, že ta (údajná) možnost obnovit zálohu na jiné ROM je akorát k hov... Nacpal jsem do Axima WM 6.1, a obnova se sekne na konci u systémových databází... Takže to musím pěkně všechno přeinstalovat a doufat, že se mně podaří bez chyby obnovit dokumenty :evil: .
kecinzer_ce4you (332)|18.8.2008 17:17
Vyzkoušel jsem verzi 2.0.1 při přechodu z WM 6 na 6.1 a musím říct, že to funguje naprosto skvěle.
Provedl jsem plnou zálohu. Při obnovení mi to nabídlo mod ROM, protože je rozlišná než ta, na které byla provedena záloha. Dále jsem jen zvolil nepřepsat soubory a bylo to.
Vše funguje perfektně, ušetřilo mi to mnoho instalování a nastavování.
Marast_ce4you (3)|9.9.2008 11:56
SPB Backup používám již hodně dlouho. Hned jsem také vyzkoušel novou verzi. Zazálohoval jsem komplet Pocket, provedl upgrade ROM a znovu obnovil ze zálohy celý systém. Absolutně žádný problém. Obnoví registry, nastavení today, soubory, prostě komplet. Moje zařízení bylo ihned k použití :)
kacenkin_ce4you (0)|4.12.2008 11:35
No je dobrej soft, ale i když ho nemáte v Today, tak bere 2 MB volné paměti ? a to netuším proč, když není k běžnému chodu PPC vůbec potřeba ....
Takže po záloze odinstalovat :))
Zdenek Malinsky (9781)|4.12.2008 11:45
To ho budeš každý den instalovat a pak zase odinstalovávat? :sarcastic:

Zkus ho přeinstalovat. Já jsem ho zkoušel již před delším časem, ale žádné takovéto problémy nedělal.
jkubovic (45)|4.12.2008 15:44
Ja ho nemam vobec nainstalovany, len skopirovany na SD karte a funguje. Samozrejme nepouzivam Today plugin.