Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Srovnání ICQ klientů pro PDA - článek na www.svethardware.cz

xtonda (811)|10.6.2008 13:20
Zdenek Malinsky (9781)|10.6.2008 13:51
Autor nějak pozapomněl (doufám, že omylem) na Agile. Po zkušenosti drtivou většinou testovaných IM softů mi stejně nezbyde nic jiného, než se k němu pokorně vrátit.
Myslím k Agile, ne k Burešovi :D
ob3l1x (86)|10.6.2008 16:02
momentalne som u QIP a asi u neho aj zostanem :) jedine zeby prisla Miranda IM pre WM :)
pavelbures (73)|11.6.2008 13:36
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Autor nějak pozapomněl (doufám, že omylem) na Agile. Po zkušenosti drtivou většinou testovaných IM softů mi stejně nezbyde nic jiného, než se k němu pokorně vrátit.
Myslím k Agile, ne k Burešovi :D [/QUOTE]
Přiznám se, že Agile pro WM mě z hlavy vypadlo, přestože recenze je už z půlky napsaná, takže ji nejspíš do srovnání nakonec doplním.

Že jsem tak zvědavej, co má Agile a jiné programy ne?
Zdenek Malinsky (9781)|11.6.2008 14:35
Funguje. :D

Což se o většině těch rusko-hotentotských programů říct nedá. :no:


EDIT:
Po ztrátě signálu, při cestě vlakem, metrem... se asi jako jediný IM dokáže vždy spolehlivě opět sám připojit

Jediné, co mi u Agile vadí, že neumí i Skype.

Tohle sice zvládne Fring, ale ten je zase příliš málo variabilní. Nemá historii, nejde změnit ani upravit či zesílit upozornění na zprávu nemá toto upozornění ve formě ikonky v horní liště atd.

QIP je skoro horší, než originál ICQ o kterém jsem si myslel, že je úplně nejhorší.

imov a mchat jsou stále takové polorozdělané a nedodělané a stále a opakovaně mají problémy s ICQ

Slick - snad jako jediný se může trošku s Agile srovnávat, je to stále beta, takže uvidíme, jak to s ním doapadne


Měl jsem to před časem také vypoznámkované do článku, ale zatím není kam. Toto jsou jen hlavní body, na které jsem si momentálně vzpomněl.
xtonda (811)|11.6.2008 14:57
Agile jede přes jejich servery, takže bych čekal, že není třeba instalovat update při změně protokolu.

Fring mi přišel divný, vůbec žádné nastavení serverů/portů, takže asi taky jede přes jejich meziserver, nelze aplikovat fintu s portem 80 na Surf+

Docela spolehlivý mi přijde IM+, i když UI je trochu oldschool a smily jsou na VGA opravdu olbřímí. Reconnecty cestou metrem jsem ale nezkoušel.
babaq (309)|11.6.2008 17:14
mChat mi funguje bez problémů, a že by si nerozuměl s ICQ jsem si nikdy nevšiml.

Na druhou stranu používám převážně Jabber, nějaké hloupé ICQ mi nesmí do domu.
Zdenek Malinsky (9781)|11.6.2008 17:19
U ICQ je právě problém v tom, že jediný "dovolený" klient je ten originál od ICQ. Občas se snaží znemožnit provoz alternaticních softů pomocí různých "naschválů" a je pak na autoru (autorech softu), jak rychle zareagují na změny.
Ale to, jaký kdo používá protokol, myslím není předmětem tohoto tématu.


Slavek69 (183)|15.6.2008 00:21
Zkoušel jsem na Kaiserovi Slick, Smaper, Mundu IM, Agile, QIP, ICQ, Fring (ten však nepočítám mezi typické ICQ klienty, ale spíše jako Skype) a nejlébe se mi osvědčil, QIP build 2000 (nejnovější). Všechny ostatní buď nestabilní, problémové, některé z nich nepoužitelné s HW Key na PPC. Zůstávám tedy u QIP. Alespoň zatím, než se objeví něco, co mi nabídne stabilitu a uživatelský komfort, jako je tomu právě u QIP. I na QIPu je stále co zdokonalovat, ale i tak je vymakaný.
Nesli (409)|15.6.2008 00:38
Osobne nejsem nejaky ICQ pisalek od rana do vecera, ale spokojil jsem se jiz kdysi s obyc betou ICQ pro PPC, jakozto tezce spartansky vybavenym programem, ale je pro me plne dostacujici:D :yes:
pavelbures (73)|15.6.2008 09:07
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Funguje. :D

Což se o většině těch rusko-hotentotských programů říct nedá. :no:


EDIT:
Po ztrátě signálu, při cestě vlakem, metrem... se asi jako jediný IM dokáže vždy spolehlivě opět sám připojit


Slick - snad jako jediný se může trošku s Agile srovnávat, je to stále beta, takže uvidíme, jak to s ním doapadne
[/QUOTE]
Slick se taky dokaze sam pripojit, jen je treba nastavit, aby se hned po prihlaseni do site pripojilo GPRS, neb Slick sam tohle nexvladne.
AleqCZ (105)|18.6.2008 02:50
Kde sezenu QIP build 2000? Na strankach je jen 1020 a ten mi ztraci zpravy - pipne ale neni videt. Obcas. Prestal jsem ho kvuli tomu pouzivat a presel jsem pokornej na Jimm-a v Jave (Esmertec JBed nebo jak se to jmenuje ta Java J2ME)
Honza-R (34)|18.6.2008 08:56
Po vyzkoušení několika programů nyní používám program Slick a jsem s ním spokojený.
https://www.svethardware.cz/recenze-srovnani-icq-klientu-pro-pda/18933-7
http://lonelycatgames.com/?app=slick
Filippo (56)|21.6.2008 11:21
QIP build 2000 je úplně jiný, než předchozí verze 1020. Je to dělané na styl QIP infium a vypadá skoro jako stolní verze, u mě funguje bez problému, jen se docela dlouho přihlašuje
Zdenek Malinsky (9781)|21.6.2008 11:21
Toto tema se jmenuje Srovnání ICQ klientů pro PDA - článek... takze konkretni problemy s QIP nebo dalsimi reste v prislusnych vlaknech.