Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P320 - obecné zkušenosti, tipy a triky...

Ozzy_ce4you (48)|9.6.2008 23:26
Zatím se zde neobjevilo vlákno o novém Asusu P320, je nejvyšší čas jej založit ;)

zde jsou mé první postřehy:

- je prťavý
- je prťavý
- jéje ten je prťavý
- hardware - 200 MHz TI: právě mi byl z rukou vytržen LG KS20 s 400 MHz qualcommem a ten rozdíl je výrazný.
- 64 MB RAM (po startu volných cca 25 MB) a 128 MB ROM (k dispozici pouze cca 20 MB :no: )
- Wi-Fi, BT
- GPS
Začíná se objevovat v internetových obchodech za slušnou cenu 7700 Kč včetně iGo s východní Evropou.

První problém k řešení: jak deaktivovat statickou navigaci? Běžné postupy naučené z jiných přístrojů zatím nefungují :-(
kesu (548)|10.6.2008 11:23
Mě se libí to nový grafický prostředí Asusu a Asus Today.....doufám že to co nejdřív někdo vypreparuje aby si to mohli vyzkoušet i ostatní :)
Ozzy_ce4you (48)|22.6.2008 10:38
Mně se právě příliš nezamlouvá...

Po 10ti denním intenzivním používání jsem objevil několik problémů, daných zřejmě nevyspělým FW:

- po opětovném spuštění fotoaparátu displej zčerná a nelze jej zprovoznit jinak než soft-resetem
- poměrně časté tuhnutí
- v roamingu se nedokázal přihlašovat k sítím, vždy pomohl až soft-reset

MrQuick (16)|8.7.2008 15:06
A co čeština v P320? Pokud vím, WM6.1 je kompletně počeštěný, ale všechny obrázky P320 co jsem viděl, byly s anglickým prostředím.
Knight12 (1)|11.8.2008 22:21
Tak i já se pokusím shrnou první zkušenosti s nešvary ASUS P320:

Jakožto první PDA co jsem měl v ruce mě zarazila "nemotornost" operačního systému, představy byly teda celkem hodně jinde, ale co už. To že to nebude žádný rychlík jsem jaksi věděl, takže to mě zdaleka netrápí až tak, jako je tomu u volné paměti ROM pro uživatele která činí po tom co jsem promazal snad všechno co šlo cca 15MB a tím pádem není příliš ... no prostě je to práce na prd. Pořád brát ohled na to kojik kB mi ještě zbývá atd atd. Jinak GPS celkem v klidku, wifka taky žádná hruza, ale zarazilo mě u ní, že až mám doma 12dB anténu na routru tak už o patro níž má PDA opravdu co dělat aby přijalo signál, jak se mu tedy népříliš často podaří a přitom s notebookem tam mám plné kotel. :-(

takže muj pohled jakožto nováčka mezi uživateli těchto legrácek:
- prostředí je o zvyku
- wifi anténa je velice slabá
- GPS není nijak rychlá, ale zvládá to co má celkem s přehledem
- uživatelská paměť ROM jenom cca 15MB což je pro mě málo

Ta uživatelká pěměť mi trhá chlupy v nose asi nejvic, proto chci poprocit o radu, neví někdo jak by se dala rozšířit, jestli není třeba nějaká aplikace či utilitka, která by dokázala z rozšířené paměti podobou microSD kary udělat ROM paměť? Prostě by se to bralo jako by to byla paměť ROM aby se mohla využít možnost systému naplno.

Předem děkuju za odpověď.
jdobry_ce4you (0)|22.8.2008 14:26
Něco nového kolem statické navigace? Které "běžné postupy" a s jakým nastavením jste kdo zkoušel?
Telefon nemám a dokud se nevyřeší tento problém ani mít nebudu.
ondra.nov_ce4you (0)|1.11.2008 23:34
Tak jsem si ho taky pořídil, zatím jsem spokojený, za ty prachy toho umí fakt dost a rozměry jsou úžasný.
Odezva systému mi přijde poměrně svižná, rozhodně jsme čekal něco mnohem horšího na 200 mhz procesor.
Žádný zamrzávání systému zatim nepozoruju (mám ho týden), možná se to zlepšilo v nejnovějším firmwaru, který jsem tam už měl, doporučuju si ho nahrát.
K předchozímu dotazu: systém je komplet počeštěný.

Mám pár dotazů:
- nevíte, kde sehnat redukci z mini usb na stereo jack? mohla by fungovat třeba tahle?
- ve všech aplikacích mám problém s mapováním kláves, vyřešil jste to někdo?
- když spáruju počítač s pda přes bluetooth, nenabízí mi to službu přenosu souborů, dělá vám to taky?
tomasslavicek (20)|11.11.2008 16:51
Kdesi na fóru (možná diskuze na czc.cz) jsem zahlédl, že redukce od Motoroly pro tohohle Asusa nefunguje. Možná by mohla jít tahle Brando, ale nevím. Stálo by za to odzkoušet ji někde na prodejně :)
kurin_ce4you (1)|16.11.2008 00:45
Ta redukce na HTC je bohuzel taky nepouzitelna, protoze HTC miniUSB konektor nema srazene obe hrany, takze se do miniUSB konektoru ASUSu nevejde :(
triskar (4)|4.1.2009 22:17
telefon mam pujceny od kamarada a docela bida,ja mam mda compact 3 a rozdil je fakt velky,asus je mensi ,ale to je jen jedna jeho vyhoda,jinak pomalejsi atd.Mimochodem kouknete prosim do konfigurace gps,potreboval bych opsat jakou rychlost a port mam zvolit,zatim se mi to nedari,diky za odpoved.
tomasslavicek (20)|5.1.2009 19:02
No, hned bych ho tak nehanil, náhodou je Asus P320 dost svižný (máme ho doma). První načítání nabídek programů, nastavení atd. trvalo o trochu déle, ale jinak vše spolehlivě jde. Systém je svižnější i než moje WM 5.0 na HP iPaq rx1950 (300 MHz). Zatím nebyl problém s žádnou aplikací, jen pro iGO8 se občas muselo před tím restartovat, aby se uvolnila paměť, ale jinak bez problémů. Pro nenáročné zákazníky jim Asus nabídne všechny funkce v kvalitním hardwaru.
kesu (548)|27.2.2009 15:41
[quote=jdobry]Něco nového kolem statické navigace? Které "běžné postupy" a s jakým nastavením jste kdo zkoušel?
Telefon nemám a dokud se nevyřeší tento problém ani mít nebudu.[/quote]

P320 má klasický SiRF StarIII. Tzn ve nýchozim nastavení je zapnutý - vhodny pro automobilovou navigaci. Pro vypnutí (lepší pro turistickou navigaci) si přečti tenhle navod: ZDE
jantuna (1)|23.3.2009 12:56
Měl bych dotaz pánové, nainstaloval jsem si iContact a po nějaké době opět odinstaloval. Ale teď mi pod klávesou vpravo dole nejdou žádné kontakty, hodí mi to hlášku " Soubor iContact nelze otevřít......"Jak tam mám dostat původní kontakty, kde jsou vlastně vůbec uložený?
tomsoft (2734)|9.8.2009 21:24
Přesunuto:
[quote=matis13]Kupil som si ASUS P320 a mam internet od T-mobile SK.
Problem je v tom,ze som skoro stale prihlaseny na internet a neda sa mi dovolat, ako mam nastavit telefon aby sa ma vzdy pred pripojenim (hociktora aplikacia) opytal ci sa chcem skutocne pripojit?
dakujem[/quote]
Existují aplikace, které sami odpojí přenos GPRS/EDGE... po nějaké intervalu nečinnosti nebo programy, ve kterých lze nastavit a zakázat veškerý datový přenos v určitou hodinu atd...
Ale asi by bylo dobré nejdříve zjistit přesně která aplikace se tak strašně touží připojovat, u toho bych začal.

matis13_ce4you (0)|10.8.2009 12:24
to mi napadlo, ze by bolo dobre zistit, ktora to je aplikacia, ale to som neriesil preto, ze by som chcel nejaky program co mi zakaze pripojenia na internet a ked sa budem chciet pripojit na internet tak si to v nom zas povolim. nevie niekto aku aplikaciu mam zhanat?
MiHaS (1)|4.10.2009 14:43
Ano přesně tak i-GO 8 vyžaduje restart zařízení a stejně se po půlhodinové jízdě zasekne. Vyhodilo mi to vždy hlášku o nedostatku paměti.
Zdenek Malinsky (9781)|4.10.2009 15:03
S ohledem na velikost pamětí se není čemu divit. :?
camil (1)|23.10.2009 23:49
Mě se stává že nemůžu nikomu nic odeslat přes Bluetooth,po spárování s druhým přístrojem nemůžu ze druhého přístroje přijmout data ale já jemu je odeslat můžu.Na druhém přístroji to pokaždé napíše chyba spojení.Dělá to ještě někomu?