Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fring - VoIP a chat zdarma

Zdenek Malinsky (9781)|8.6.2008 12:40
Fring je freeware klient pro internetové telefonování VoIP, který umí i IM chatování snad se všemi službami. Zvládne Skype, ICQ, MSN / WLM, Twitter, Google Talk, SIP nebo AIM & Yahoo! Nyní je aplikace ve verzi 3.24, která se může pochlubit těmito novinkami: 3G-WiFi "autoroaming", lepší podpora WLAN (samostatný konfigurátor připojení), 8 lokalizací (CZ bohužel není), přidaný widget fringME!.

Stránky aplikace jsou zde. Před stažením je třeba zadat typ zařízení, tel.číslo a mail, ale nemusíte se obávat, žádné mraky SPAMu nechodí, ani nikdo neznámý nevolá. Přijde vám pouze SMSs linkem ke stažení.

Program funguje na zařízeních s dotykovými i bezdotykovými displeji. Sám ho pár týdnů používám a mám následující zkušenosti:

Plusy:
- vše v 1 - skype, MSN, Yahouu, Icq, GoogleTalk.... takže stačí mít nainstalován jen jeden soft

Minusy:
- nejde změnit zvuk upozornění na novou zprávu ani se neobjeví žádná ikonka v horní liště
- nejde upravit jméno jednotlivého kontaktu
- nemá historii chatu

Prográmek funguje přes vlastní server(y), ale to může být výhoda i nevýhoda.

PhSnake (872)|8.6.2008 12:52
Ja pouzivam fringa uz dost dlho som spokojny, Skype sice hlasove cez GPRS nie je nic moc(resp je to nic), cez HSDPA to o malicko lepsie, WiFi je v +- normalnej kvalite. Pre tych co nechcu davat telef. cislo da sa stahovat priamo odtialto. Este by som si dovolil doplnit ze je aj verzia pre Symbian(Nokia, SE) a pre zacervene jablko
Zdenek Malinsky (9781)|8.6.2008 12:58
PhSnake (872)|8.6.2008 13:02
Dik zdenku, ja som na to zabudol, ale to je k starsej verzii ked sa pamatam. Ale malo by to ist. Je to len zakladny preklad nie vsetko, ale ak by bol zaujem tak mozem prelozit aj tuto verziu.
Kto ma zaujem napiste do vlakna, ak vas bude nejaky rozumny pocet mozem prelozit(co je rozumny pocet sa rozhodnem casom :evil: )
thimlicek (89)|8.6.2008 15:04
Tady mate jeste jednoho klienta.... Je pekny ale ma jeste par chybicek
https://www.eqo.com
Kato_ce4you (970)|9.6.2008 00:46
Hehe - zrovna jsem se na Fring ptal na srazu CE4you, co byl tedka v Brne...
Bohuzel nikdo nepouzival, takze se zeptam primo tady: jde vam pres Fring pouzivat normalni SIP protokol? Konkretne mi jde o 802.cz - po nastaveni spravnych udaju se proste nepripojim... A stejne tak na Skype (ale ten me netrapi).
Zdenek Malinsky (9781)|9.6.2008 01:02
skype mi jde
jeenik_ce4you (375)|9.6.2008 08:09
a je to k pouziti pod VGA?
PhSnake (872)|9.6.2008 08:28
VGA ide, mam to na Universale
berczo (68)|9.6.2008 08:49
Mám, používám, funguje vše co potřebuju (skype, icq a msn), takže pěju chválu :-D Parádní program ...
PhSnake (872)|9.6.2008 09:52
este doplnim chyba mi file transfer a smajliky :-( ale ak sa pamatam file transfer aj smajly idu v symbian verzii snad to dotiahnu. Eqo podporuje smajlikov ale nie file transfer(aspon ja som nenasiel) a Mundu zas podporuje file transfer a nie smajlikov. Moj ideal by bol fring s podporou filetransferu a smajlikmi(aj ked tie ozeliem) Inac mozem odporucit fringa UPXnut(najma ak to niekto chce installnut do device.
berczo (68)|9.6.2008 10:02
Jak říkáš, žen file transfer taky schází, ale zas na druhou stranu na fringu jedu hlavně přes wifi (tak na 95%) ....
Mimochodem mohly by být v kontakt listu ikonky daných protokolů a ne furt čučet nahoru nad kontakt list, co zrovna ma daný uživatel zaplé .... :?
PhSnake (872)|9.6.2008 10:10
to mi zas az tak nevadi, doma mam trillian... ono zasa ja voip nepouzivam(mam skaredy hlas)
jeenik_ce4you (375)|10.6.2008 10:15
[QUOTE="Kato"]Hehe - zrovna jsem se na Fring ptal na srazu CE4you, co byl tedka v Brne...
Bohuzel nikdo nepouzival, takze se zeptam primo tady: jde vam pres Fring pouzivat normalni SIP protokol? Konkretne mi jde o 802.cz - po nastaveni spravnych udaju se proste nepripojim... A stejne tak na Skype (ale ten me netrapi).[/QUOTE]

taky bych byl rád za možnost volání přes 802.cz, ale tento prográmek má nastavení SIP nějaký moc jednoduchý, asi to nebude na 802.cz ten pravý ? Nemá někdo tip na něco co funguje s 802.cz, nebo se pletu a Fring to dokáže?
díky
Kato_ce4you (970)|10.6.2008 16:49
4Jeenik: Prave - 802ka v PDA by byla uplne maximalne luxusni :)
Jednoduchy nastaveni sice Fring ma, ale polozky jmeno (telefonni cislo), heslo a proxy (coz je v mem pripade hlas2.802.cz) by podle me melo opravdu stacit. Nicmene to nic nemeni na tom, ze jsem na tom stejne. Nepripojim se :( A o zadnem jinem programu, se kterym by to slo, nevim..
Marlboroman (28)|16.6.2008 13:39
Tak jsem zkusil a chvalim. Jede mi Skype i ICQ. Jediny co jsem nenasel, jestli to pro ICQ podporuje Groups. Mam v ICQ pres 600 kontaktu a bez skupin je to strasne neprehedny.
Prehledl jsem to, nebo to opravdu nepodporuje?
Diky za radu
Marlboroman
Bronek_ce4you (24)|16.6.2008 16:12
Ahoj, taky by me zajimalo, jestli ta podpora SIP neni jen na oko. S mym uctem u 802.cz se taktez nelze pripojit. Ale se SJPhone sw, ktery umoznuje detailnejsi nastaveni vcetne kodeku, to jde.
Marixy (54)|5.8.2008 00:03
Teď nevím, jestli si děláte srandu, že něco na SIP by bylo fajn... Vždyť klient SIP je rovnou ve WM6, ne? Alespoň se to píše (mám jen WM5 tak nevím kde se to nastavuje) a pro jistotu jsem se tady kdysi ptal, v souvislosti se SmartPhone HP iPAQ 514 a možnosti použití SIP přes WiFi, bylo mi potvrzeno, že to funguje...
Marian Veselý (662)|7.1.2009 22:15
nová verze! nevíte někdo jak ošetřit to, že se nezobrazuje žádná ikona o přijaté zprávě? Přece jen zvukovou zprávu můžu přeslechout s na HTC Touch pro s TF3D se na today nic předat nedá.
poly2004 (1)|16.9.2009 01:22
Ahoj. Ve svém článku píšeš, že mezi mínus tohoto programu patří, cituji: " nejde upravit jméno jednotlivého kontaktu". Jde!

A to následovně:
Najedeš na kontakt, který chceš přejmenovat, pak vjedeš do Options/Manage buddies/Rename buddy/ přejmenuješ, dáš Save a je to.