Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VSP Data - nevysvětlené odmítnutí záruční opravy + návrh opravy za 20 kKč

sirandrew (210)|6.6.2008 18:35
19.5. jsem ji posilal na zarucni opravu Uniho

20.5. byla zasilka dorucena do servisu (podle www.cpost.cz)

6.6. konecne prvni kontakt ale s o to zajimavejsim obsahem!

Zaruka koncila 25.5. - meli tedy cely pracovni tyden (dokonce i den navic = 6 dnu) na to, aby se tim zacali zabyvat.

Vykaslali se na to a radsi pockali az zaruka skonci a ted se drzte koli chcou!

19 670,46 Kč s DPH.

Popis zavad:
- Velká vůle v kloubu (konstrukční chyba)
- Nefunguje LED dioda („blesk“)
- Velmi pomalá odezva systému
- Nefunguje levé sluchátko handsfree sady
- Na rožcích oloupaný lak (po podrobnějším ohledání nejsou vidět známky nárazů – nejedná se o mechanické poškození)
- Vypadává stylus (konstrukční chyba)

(plno toho jsou kraviny jen abych mel body reklamace -> vratili mi penize)

Prikladam dokumentaci.

PS: jak jim slusne rict se asi zblaznili a ze me nezajima, ze cekali na konec zaruky?

Opraven název dle skutečných informací poskytnutých zakladatelem v původním textu! - Dort

Díky uživateli IPF za detektivní práci - a dopněny informace pro rozšíření obzorů nás "závistivých čumilů"

celej tenhle článek i jeho autor je divnej. když si dáte "zobrazit všechny příspěvky uživatele" tak zjistíte, že sháněl novou romku právě kvůli možnosti reklamace už loni, dále se na straně dvě dočtete:

Chrono Leggionaire - Přispěvatel - Zasláno: 1. prosinec 2007, 18:12
proč jsi vůbec reklamoval? jestli to není teda tajné

sirandrew - Přispěvatel - Zasláno: 2. prosinec 2007, 11:21
Jeste jsem tam nebyl - do ted jsem nemel originalni SW.
Uz mam ale naplanovany vylet k O2 na zitra.
Mam tam: zamrzavaji Windows (mozna bych mohl dostat legalne novejsi ROM)
loupe se lak (jak je miniUSB tak se to osklive loupe)
vypadava stylus (staci trosicku naklonit Uniho a je venku - mam ho omotany izolepou)
mozna bude spatna i dioda - obcas nesviti... - necham ji pres noc svitit at zdechne uplne a dostanu novou - spolehlivou
Pokud to pujde dobre tak bych mozna i mohl odstoupit od kupni smlouvy - uvidime...

Takže pokud kolega tuhle reklamaci řešil (což nám minule neprozradil), tak minimálně o dobu, kdyby byla cihla v téhle opravě (ať už byla reklamace uznána či nikoliv) mu prodlužuje záruční lhůtu.

Přemýšlím, jak dlouho nás bude ještě kolega sirandrew vodit za nos se svými "oprávněnými nároky", ale vcelku je mi to jedno. A svůj názor si nechám pro sebe.

Zdenek Malinsky (9781)|6.6.2008 19:13
Pokud je všechno opravdu tak, jak je výše uvedeno, je to asi pro právníka, ČOI, SOS.... tedy samozřejmě až v případě, že servis nebo prodejce nebudou chtít uznat nárok na záruční opravu ani přistoupit na nějakou dohodu či kompromis.

Ovšem z tohoto: [QUOTE="sirandrew"](plno toho jsou kraviny jen abych mel body reklamace -> vratili mi penize)[/QUOTE] si každý udělá názor sám. 2 roky zařízení používat, pak ho chtít vrátit a ještě žádat peníze zpět? Že by zařízení skoro dva roky fungovalo a najednou se na něm týden před koncem záruční doby tolik věcí pokazilo? To člověk musí být opravdu velký smolař. Nebo spíše dítě štěstěny - většina poruch nastane do měsíce po skončení záruční doby.
RStein (2012)|6.6.2008 19:23
Zrovna tento pripad komentovat nebudu sire Andrew, protoze s prihlednutim k vasi prezdivce nejde zrovna o slechticke chovani :)

Ale pridam svoji zkusenost s VSP Data.

1) Vcera cca v 8:00 hodin jsem jim poslal mail, ze mam nejake problemy s Kaiserem, a protoze mam cestu do Tabora, rad bych u nich Kaisera primo nechal, abych ho nemusel sverit nejake zasilkove sluzbe. Take jsem se ptal, jak dlouho priblizne trva oprava.

2) Za necelych 10 minut(!!!!) dorazila odpoved z VSP Data. V emailu napsali, ze beze vseho mohu zarizeni privest a ze neni vylouceno, ze oprava probehne na pockani. Tomu jsem tedy moc neveril..

3) ...Ale byla to pravda. Ve VSP Data mi bez reci vymenili klavesnici + jeste proverili/opravili par dalsich veci. Takze bez Kaisera jsem nebyl ani jeden den.


Ja jsem MAXIMALNE spokojen, s GSM Mobilem se VSP Data opravdu nedaji srovnavat...
htcjirka (1875)|6.6.2008 19:26
[QUOTE]plno toho jsou kraviny jen abych mel body reklamace -> vratili mi penize[/QUOTE]

Doufam,ze si to nekdo z VPS Data precte.S takovymto Tvym vychcanym pristupem Ti to preji a jsem rad,ze ti reklamaci neuznali.
sirandrew (210)|6.6.2008 19:33
Zavady byly delsi dobu, ale nijak citelne jsem je nepocitoval.
Az jsem si poridil novy telefon, tak jsem chtel pred prodejem dat vsechno do kupy a zrovna me napadlo zkusit, jestli mi nevarati penize.

Prominte tedy, ze se domaham svych prav!

Zakon je na me strane takze VSP Data si muzou cist, co chcou.
Posta mi muze dolozit, ze si to prevzali 20.5. a ze cekali na konec zaruky je jejich smula.

Cetli jste mail co prisel? Od kdy se kvuli pomale ROM vymenuje cela zakladni deska? Tady jde jasne videt, ze VSP neni zas tak super - delaji ze me vola!

Kloub si muzu dotahnout sam, olopany lak lze prestrikat, stylus jde omotat izolepou a bez LEDky se obejdu -> za toto mam dat 19 000?

Jen jsem chtel dat telefon dokupy kdyz uz ho chci prodat.
landov (54)|6.6.2008 19:40
Takze vlastne tomu Unimu nic nie je ...tak z akeho dovodu chces vratit peniaze? No Comment:sarcastic:
sirandrew (210)|6.6.2008 19:53
Je mu plno veci, ktere si sice dokazu opravit sam, ale kdyz je v zaruce tak proc riskovat, ze se neco podela?
A kdyz uz jde do servisu tak proc se nezkusit zeptat? V pruvodnim dopise jsem dokonce ani nic o prezkoumani moznosti odstoupeni od kupni smlouvy nepsal!
PhSnake (872)|6.6.2008 20:14
nebudem komentovat moralku andrew-a(mda c), ale suhlasim ze napr nefungujuci konektor sa mi prihodil asi po pol roku(3.5) a to som tam mal hf asi 10x. to ze klb sa uvolnil je normalne a nie konstrukcna chyba, tiez nepojde nikto reklamovat skrinku z ikei ked vznikne vola pantov aa dooma si to dotiahne, tak isto tie rohy.
pravdou vsak je ze bud mali bud reklamaciu uznat alebo zamietnut kedze je neodovodnena.
ale najlepsia je veta ze povodne veci ti nedaju spat. tu v uk mi menili MB na orbita v o2, mam ju niekde v supliiku, nechal som si prekrytovat uniho, kryt je doma... to je vec co ma zaraza.
ale vyzera to tak ze je viac spokojnych ako jeden nespojny
sirandrew (210)|6.6.2008 20:22
Si prave myslim, ze daji jinou desku, ale tu puvodni si nechaji a az nekomu budou menit, tak si nauctuji znovu 16 000 - a to me nejvic stve! Proc chcou menit celou desku? Nepochopitelne -> ztraceji mou duveru!

Kdyz si prece zaplatim nejaky nahradni dil tak mam snad narok na puvodni, ktery jsem koupil jako soucast MEHO zarizeni.
Chrono Leggionaire (187)|6.6.2008 20:40
Po přečtení hrůzostrašného názvu topicu jsem volal známému, u kterého jsem věděl, že před pár dny vyreklamovával HTC Touch, ale ten si komunikaci a rychlost vyřízení u VSP jen pochvaloval. Takže další spokojený zákazník.

Nevím, asi servis v těch pěti dnech, kdy ti měla záruka končit vidí určitou kulišárnu z Tvé strany a ani se nelze divit, když se k tomu přidají ty "důvody" reklamace, kde jsi opravdu vypsal co se dalo. Tvůj postup je s největší pravděpodobností legální,ale s legitimitou to pokulhává:)
dort (1212)|6.6.2008 22:19
maličko jsem název poopravil dle poskytnutých informací v prvním příspěvku - pokud zakladatel nesouhlasí prosím SZ
oldasuk (38)|6.6.2008 22:28
Souhlasím s nadpisem,firmu znám jsem také z Tábora a vím že má výborné reference.Ahoj Olda ;)
bjirka (380)|6.6.2008 23:28
A co takhle opotřebení?
Na to se záruka totiž nevztahuje!
Nicméně v odůvodnění odmítnuté záruky jsem nějak nenašel pro mě jasně viditelné zdůvodnění, proč byl změněn status opravy.
I kdyby byl přístroj reklamován u prodejce byť pouze jeden den před vypršením 24 měsíční lhůty musí být oprávněná reklamace v rámci záruky uznána. Zákon nezná jiné lhůty než 24 měsíců od koupě - o dobu kdy je/byl přístroj v opravě se délka záruční doby prodlužuje - dokládá kupující ( žádné mínus pět dnů tam není - podstatné slovo je také "prodejce")!
PhSnake (872)|7.6.2008 00:39
presne ako pises, oni totiz ani reklamaciu ako taku nezamietli tym padom, andrew(bez ohladu na to aky zmysel a ciel to cele malo) je v prave. Lebo ked zamietas reklamaciu musis odovodnit. Oni to nespravili. TJ nebude ich to stat 5.000 CZK (co je moj odhad komplet opravy) ale 50.000CZK (sudne poplatky, andrew dolozi ze "bol nuteny" si kupit iny telefon, nemohol 2 dni kecat so starym otcom....) a to neratam o teoreticky pokute od nejakeho uradu na ochranu spotrebitela. Nehovoriac o tom ze ti odmietaju vratit povodne diely!!! a este o "profesionalite" firmy svedcia nasledovne vychytavky z ich majlu: emei, bihem, vymininé, poípadi..teda pokial to andrew nemenil v notepade.(tie znaky totiz v inych slovach su).
Toto nechce byt prispevok ze som na jeho strane, ale ja som nieco podobne zazil zo strany T-Debil UK a musel sa s nimi sudit. Holt niekto je vychcany(ze andrew) a niekomu sa posere tel a kvoli takym ako ty stravil som 1mesiac nad UK zakonmi. Ale aj tak skusim pomoct. Ozvi sa na ICQ
-----
edit: aj tak s nimi pekne vyyebal
- Velká vůle v kloubu (konstrukční chyba) - tak s nim netocim a nemachrujem pred kamaratmi
- Nefunguje LED dioda („blesk“) - mas original ROM?mal si inu(neorigos?)
- Velmi pomalá odezva systému-ak mas original ROM je to normalne
- Nefunguje levé sluchátko handsfree sady-dovod na reklamaciu
- Na rožcích oloupaný lak (po podrobnějším ohledání nejsou vidět známky nárazů – nejedná se o mechanické poškození)-ak si ho nemal v supliku 2 roky tak to je normalne, poslem ako vyzera moj artemis po roku(bol v krusell puzdre cely cas, len raz za cas som ho vytiahol kvoli foto/flashi v 'kolibce')
- Vypadává stylus (konstrukční chyba) - tak to pochybujem pokial ho nekuses.
ipf (2136)|7.6.2008 00:50
Koukám na ten dopis a nějak jsem nikde nepostřehl, že by ses zmínil o přiložení dokladu o koupi přístroje. Nezapomněl jsi ho přibalit? V dopise nepíšeš ani o datumu prodeje a tudíž je možné, že servis ani netuší, kdy záruka končí :D .
A dál - přijít po dvou letech na to, že je přístroj pomalý a že vypadává stylus, je dost naivní pokus o reklamaci celého zařízení. A pokud se nemýlím, zařízení se mění, popř. vrací kupní cena, teprve až po třetí neúspěšné reklamační opravě, čili asi stejně budeš mít smolíka.
PhSnake (872)|7.6.2008 00:56
IPF: ono stylus moze vypadavat vzdy, ale ta pomalost ma zaraza... asi tam dal origos ROM :evil: jemu "nekorektne" neuznali reklamaciu. A to je problem tej firmy. A on dostane spat bud novy device alebo $$$. Keby podla zakona zdovodnili preco nie, je to o inom. Oni sa na to v...rali a su tam kde chceli byt. Ak to zobere na sud vyhra, a firmu (podla ostatnych dobru) to bude stat 10x tolko ako keby mu to spravila zadara
ipf (2136)|7.6.2008 00:59
[QUOTE="PhSnake"]IPF: ono stylus moze vypadavat vzdy, ale ta pomalost ma zaraza... asi tam dal origos ROM :evil: [/QUOTE]
Ale přijít na to až týden před koncem záruky? Leda, žeby mu cihla celé dva roky ležela v krabici a začal ji používat až po třiadvaceti měsících. Jenže pak nechápu, proč by byl "vyběhanej kloub" a loupala se barva, zjevné to známky denního používání ;) .
PhSnake (872)|7.6.2008 01:06
Napr moj Uni lezi v supliku asi tak 28 dni z mesiaca(pouzivvam ho na GPS ako dobry displaj). Ale casy sa menia... Napr na orbite(Artemis) mi kamera nesla asi 3 mesiace kym som mal cas,nervy a chut odniest to do o2 ze nejde....
EDIT: precitaj si mozne priciny co som dopisal, asi si reagoval skor ako som spravil edit :))
sirandrew (210)|7.6.2008 01:23
[QUOTE]Nicméně v odůvodnění odmítnuté záruky jsem nějak nenašel pro mě jasně viditelné zdůvodnění, proč byl změněn status opravy.

presne ako pises, oni totiz ani reklamaciu ako taku nezamietli tym padom, andrew(bez ohladu na to aky zmysel a ciel to cele malo) je v prave[/QUOTE]
Mno prave ze zaruku vubec nezminuji - uplne vynechavaji moznost zarucni opravy.

[QUOTE]este o "profesionalite" firmy svedcia nasledovne vychytavky z ich majlu: [/QUOTE]
Jak to prebral notepad nevim (musel jsem to dat do nej, protoze forum nechce brat *.eml ani *.htm), ale hned v predmetu emailu me prekvapilo, ze se zabyvaji Qtekem 900 a ne 9000 - ani nevi za co chcou 19 000.

[QUOTE]- Velmi pomalá odezva systému-ak mas original ROM je to normalne[/QUOTE]
Nepouzivam originalni ROM prave kvuli pomalosti. Origos je jeste pomalejsi -> doufal jsem, ze mi nahraji novejsi ofiko.

[QUOTE]Keby podla zakona zdovodnili preco nie, je to o inom. Oni sa na to v...rali a su tam kde chceli byt[/QUOTE]
Oni radsi nenapsali vubec nic a jen doufaji, ze jich tech 19 000 poslu.

[QUOTE]přijít po dvou letech na to, že je přístroj pomalý a že vypadává stylus, je dost naivní pokus o reklamaci celého zařízení. A pokud se nemýlím, zařízení se mění, popř. vrací kupní cena, teprve až po třetí neúspěšné reklamační opravě, čili asi stejně budeš mít smolíka.[/QUOTE]
Pristroj je s originalni ROM obecne pomaly (proto se delaji neofiko). Stylus jsem pouzival ze stareho MDA Compact, protoze kvuli vypadavani jsem ztratil uz 3.
Vykupni cena? Tak to nefunguje. Jde o odstoupeni od kupni smlouvy a na kupni smlouve je cena pri prodeji.
Odstoupeni je mozne pri minimlane 4 zavadach zaroven nebo 3x stejne.

[QUOTE]ak si ho nemal v supliku 2 roky tak to je normalne[/QUOTE]
Nokie se taky loupaly a hned jim byl meneneny kryt. Platim za nekvalitni nater nebo kvalitni lak?

[QUOTE]Koukám na ten dopis a nějak jsem nikde nepostřehl, že by ses zmínil o přiložení dokladu o koupi přístroje. Nezapomněl jsi ho přibalit? V dopise nepíšeš ani o datumu prodeje a tudíž je možné, že servis ani netuší, kdy záruka končí [/QUOTE]
Pribalil jsem original zarucniho listu a pripsal jsem ho i do seznamu posilanych veci. Doklad o koupi neni potreba a kdy byl koupen/konci zaruka je na zarucnim listu.

[QUOTE]- Velká vůle v kloubu (konstrukční chyba) - tak s nim netocim a nemachrujem pred kamaratmi[/QUOTE]
Z toho jsem jiz vyrostl. Kdyz ale musim pri kazdem hovoru (kdyz chci videt kdo vola) pretocit celeho Uniho tak to ten nekvalitni kloub nezvlada. V navodu neni nic jako ze ho muzu otevrit pouze xkrat za den.

[QUOTE]- Vypadává stylus (konstrukční chyba) - tak to pochybujem pokial ho nekuses.[/QUOTE]
Stylus opravdu neokusuji a ze vypada u Uniho je bezne - proste to slompacky udelali. U Varia to reklamuji bezne.

[QUOTE]Ale přijít na to až týden před koncem záruky? [/QUOTE]
Jak jsem jiz psal - prezival jsem ty zavady a v pripade nejvetsi nouze bych si je opravil i sam, ale Uniho budu prodavat, tak jsem ho chtel jeste na posledni chvili poslat na "revizi". Precti si, prosim, i predchozi prispevky

Moralka tady na ce4you je hrozna! Clovek chce pred prodejem a koncem zarucni doby opravit co se da, aby byl budouci majitel spokojeny a jen tak se zmini, ze by mohli vratit penize (servisu jsem o tom nepsal ani pismenko) a hned ho tady skoro vsichni oznaci za spekulanta!
Servis se vubec nevyjadril k zaruce a navic si chce nechat doposud funkcni dily + ani nevi, o cem jedna (Qtek 900 x 9000)


To mi zavidite, ze bych na 1% mohl dostat zpet penize za zmetek-stroj? A jeste podporujete servis, ktery posila odpozdene zpravy s nepresnym oznacenim a navic bez podstatnych informaci? Nechapete, ze ze chcou dostat 19600 + zakladni desku?
milennium (336)|7.6.2008 01:30
Tak jsem si tu anabázi pořádně pročetl a můžu říct,že si s velké části za to můžeš sám Sire.
Stačí se podívat do kalendáře a zjistíš,že 20.5. bylo úterý. To znamená,že jestli Česká Pošta dodala balík s tvým přístrojem v úterý,je dost možné a tak to i vypadá,že přístroj byl přijat do opravy až v pondělí,tzn. 26.5. a to je termín pozáruční. Pokud to tak je,tak ti žádný soud nebo ČOI nepomůže.
Je nepsaným pravidlem v některých servisech,že přístroj přijatý v takovém to termínu do opravy se vyřizuje kladně. Ne v rámci záruky,ale třeba jako "speciální". Dost,ale záleží na oprávněnosti opravy,specifitě závady a vůbec na posouzení samotného technika. Všeobecně,ale vzato posuzuje se případ od případu.Stačí se podívat na datumy a na popis závad,včetně v závorkách uvedených "konstrukční chyba" a hned musí být jasné,že tu něco nehraje...Nechci ti šahat do svědomí,ale určitá míra "vychcanosti" tu je a na to jsou v servisech dost háklivý... A taky stačilo poslat Uniho o týden dřív. A bylo by po problémech...
No,já být na tvém místě,tak nevyhrožuju,ale zavolám do servisu a promluvil bych si s vedoucím servisu....
sirandrew (210)|7.6.2008 01:50
To, ze se tim zacali zabyvat az v pondeli po zaruce je mi srdecne jedno. V zarucnim liste neni nic psane o takovych terminech.
Jestli jsou v servisu haklivi na to, ze je ulomena pacicka uchytavajici stylus (vymysleli spatny system, ktery driv nebo pozdeji prestane fungovat vsem) a ja jim to zrovna rikam, tak to o necem svedci.

Uniho neslo poslat o tyden driv, protoze VPS dostali licenci na HTC 14.5., chvili trva sehnani noveho telefonu a 17.+18. byl vikend.
dort (1212)|7.6.2008 01:56
a pred 14. 5. 2008 tu zadny servis nebyl, ze?????

P.S. pouzivam Uniho uz 2 roky a nic se mi neulomilo, jak je to mozne?????
sirandrew (210)|7.6.2008 02:02
Mas stesti na dobry kus nebo ho malo pouzivas. V servisu se treba i pri prehrani SW ptaji jak je mozne, ze jinym lidem to jede bez bugu? NE!

Pred 14.5. byl GSMobile do ktereho jsem se telefon vubec bal poslat (by chteli vymenit i LCD nebo by prisel jeste vic rozbity). Neni jedno kdy sem ho kam poslal? Prijali ho v zarucni dobe a pres to nejede vlak
Miloš Strouhal (3997)|7.6.2008 02:04
[QUOTE="Jarda Lukas"]Stačí se podívat do kalendáře a zjistíš,že 20.5. bylo úterý. To znamená,že jestli Česká Pošta dodala balík s tvým přístrojem v úterý,je dost možné a tak to i vypadá,že přístroj byl přijat do opravy až v pondělí,tzn. 26.5. a to je termín pozáruční. Pokud to tak je,tak ti žádný soud nebo ČOI nepomůže.[/QUOTE]Nejak nechapu, proc by zakaznika melo tohle jakkoliv zajimat. Dulezity je vzdy termin doruceni zarizeni do servisu a to bylo to utery. A v ten den pristroj v zaruce jeste byl, takze oprava musi byt z tohoto pohledu posuzovana jako zarucni. To ze to v servisu nestihaji a trva jim nekolik dni nez to "naskladni" je jen a jen jejich problem a chyba. [QUOTE="Jarda Lukas"]No,já být na tvém místě,tak nevyhrožuju,ale zavolám do servisu a promluvil bych si s vedoucím servisu....[/QUOTE]Souhlas, treba se jen spletli nebo to jen zkratka zkouseji zda se nechas. Tak si nejdrive over na cem jsi a pak jednej.
[QUOTE="dort"]P.S. pouzivam Uniho uz 2 roky a nic se mi neulomilo, jak je to mozne?????[/QUOTE]Ja tri roky a pacicka pridrzujici stylus uvnitr zarizeni se mi opotrebovala po case na vsech peti kusech Universalu co jsem postupne vystridal. Ze svych zkusenosti musim potvrdit, ze GSMobile reklamaci tohoto neduhu posuzoval za opravnenou a vzdy pristupoval k vymene krytu zarizeni. Presneji te casti, kam se zasunuje stylus. Stylus pote nekolik mesicu zase drzel.

Spise mi neni jasna jina vec. Ty jsi to tam posilal s puvodni originalni ROM nebo s nejakou neofiko stazenou z xda-devu??
sirandrew (210)|7.6.2008 02:24
Diky za dalisho, kdo je na me strane.

Dvou vyznamnejsich osob (zkuseny pravnik a dlouholety odbornik+obchodnik s PDA) pro mne maji vetsi hodnotu nez plno "cumilu", kteri jen zavidi, ze bych mohl (byt jen na 1% a jeste o tom ani servis oficialne nevi) dostat zpet penize a porad nemuzou pochopit, ze chci Uniho pred prodejem dat dokupy!

Posilal jsem s origos Eurotel + nainstalovanou Eutotel extROM
Miloš Strouhal (3997)|7.6.2008 02:27
Bud v klidu, nemyslim ze by ti nekdo z nich cokoliv zavidel. Spise uz maji z tohoto fora negativni zkusenosti s par typky co se snazili vyjebavat s obchodnikem nebo servisem a jeste se tu s tim zcela otevrene chlubili. A jak jsi zacal hned na zacatku psat o tom vraceni penez po dvou letech pouzivani zarizeni..

Edit ROM: tak potom je to v poradku a jdi si za svym. S penezi nebo novym zarizenim bych nepocital, ale na opravu vypadavajiciho stylusu (prekrytovani casti zarizeni), dotazeni kloubu, prehrani ROM, vymenu blesku a HF sady narok nepochybne mas. Zaruka je zaruka a je dvouleta prave proto, aby jsi ji mohl vyuzit klidne i temer pred vyprsenim tech dvou let. Kdyby to tak nebylo, stanovil by ji zakon kratsi. Do toho je servisu i prodejci defakto prd, ackoliv musim uznat, ze podobne reklamace pusobi na osoby zucastnene casto pomerne usmevne.. :)
Docent (1234)|7.6.2008 08:57
Ad vrácení peněz - ty už jsi to měl před tím 3x v záruční opravě???
ipf (2136)|7.6.2008 09:03
celej tenhle článek i jeho autor je divnej. když si dáte "zobrazit všechny příspěvky uživatele" tak zjistíte, že sháněl novou romku právě kvůli možnosti reklamace už loni, dále se na straně dvě dočtete:

Chrono Leggionaire - Přispěvatel - Zasláno: 1. prosinec 2007, 18:12
proč jsi vůbec reklamoval? jestli to není teda tajné

sirandrew - Přispěvatel - Zasláno: 2. prosinec 2007, 11:21
Jeste jsem tam nebyl - do ted jsem nemel originalni SW.
Uz mam ale naplanovany vylet k O2 na zitra.
Mam tam: zamrzavaji Windows (mozna bych mohl dostat legalne novejsi ROM)
loupe se lak (jak je miniUSB tak se to osklive loupe)
vypadava stylus (staci trosicku naklonit Uniho a je venku - mam ho omotany izolepou)
mozna bude spatna i dioda - obcas nesviti... - necham ji pres noc svitit at zdechne uplne a dostanu novou - spolehlivou
Pokud to pujde dobre tak bych mozna i mohl odstoupit od kupni smlouvy - uvidime...

Takže pokud kolega tuhle reklamaci řešil (což nám minule neprozradil), tak minimálně o dobu, kdyby byla cihla v téhle opravě (ať už byla reklamace uznána či nikoliv) mu prodlužuje záruční lhůtu.

Přemýšlím, jak dlouho nás bude ještě kolega sirandrew vodit za nos se svými "oprávněnými nároky", ale vcelku je mi to jedno. A svůj názor si nechám pro sebe.
Docent (1234)|7.6.2008 10:05
Dobrá detektivní práce :D . BTW když existuje pojistný podvod, není náhodou taky reklamační podvod :D ?
Martin Ráž Hoch (1832)|7.6.2008 10:43
Pročetl jsem celou diskuzi a chápu ostatní, že je takový přístup může iritovat, i že daný uživatel může toto řešit trochu s vypočítavostí. Pravdou ale je, že pokud uživatel objeví chybu, tak má právo ji řádně reklamovat a servis má právo řádně posoudit reklamaci jako neuznanou. Toto by nemělo být porušeno, ať je reklamující z jakéhokoliv soudku. Je pravda, že okolnosti, které celý případ provázejí jsou trochu podezřelé, ale co?! Na druhou stranu, to bychom se pak mohli dostat tam, že by takhle podezřelý byl i uživatel po půl roce atp. Neříkám, že se Andrewa zastávám, ale je pravdou, že formálně čistší přístup by měl mít těžiště především na straně servisu, který by měl zachovat profesionální přístup ať už je to na začátku, nebo před koncem reklamace, pak by to možná snížilo váhu dalším dohadům;)
dort (1212)|7.6.2008 11:25
no tak jsem se jen orientačně podíval na web VSP DATA a dočetl se následující v pokynech pro reklamaci zařízení HTC:

Koncový uživatel vadného zařízení:
Váš poškozený přístroj odevzdejte k reklamačnímu řízení i pozáruční opravě Vašemu prodejci.


takže si nejsem jist zda tato diskuze má ještě nějaký smysl a byly splněny podmínky pro reklamaci dle podmínek autorizovaného servisu, potažmo především dle reklamačních podmínek prodejce?
sirandrew (210)|7.6.2008 11:31
[QUOTE="ipf"]
mozna bude spatna i dioda - obcas nesviti... - necham ji pres noc svitit at zdechne uplne a dostanu novou - spolehlivou.[/QUOTE]
Dioda uz tehdy malo svitila, tak jsem ji chtel dorazit, abych dostal novou (GSMobile by mi ji mohl uznat jako funkcni - i kdyz svitila malo a tykrysove). Nakonec ji nebylo potreba "dorazet" - postupne vyhasla sama.
[QUOTE="ipf"]
Takže pokud kolega tuhle reklamaci řešil (což nám minule neprozradil), tak minimálně o dobu, kdyby byla cihla v téhle opravě (ať už byla reklamace uznána či nikoliv) mu prodlužuje záruční lhůtu.
[/QUOTE]
Reklamaci jsem nakonec neresil, protoze jsem si pozjistoval o GSMobile kdejake informace a radsi jsem to vzdal. Byl bych mesic bez Uniho a nic by poradne neopravili.

Reklamoval jsem to az ted, kdy mam jiny telefon tak muzu byt mesic bez Uniho a hlavne je jiny servis.

PS: Jsi dobry gestapak

[QUOTE="dort"]Koncový uživatel vadného zařízení:
Váš poškozený přístroj odevzdejte k reklamačnímu řízení i pozáruční opravě Vašemu prodejci.
[/QUOTE]
Kdyz nemaji kompetenci to brat, tak proc to prijali? Dalsi neprofesionalni krok - maji nejake pravidla a sami je nedodrzuji.
Miloš Strouhal (3997)|7.6.2008 11:43
[QUOTE="dort"]takže si nejsem jist zda tato diskuze má ještě nějaký smysl a byly splněny podmínky pro reklamaci dle podmínek autorizovaného servisu, potažmo především dle reklamačních podmínek prodejce?[/QUOTE]Precti si prispevek od RSteina na prvni strance teto diskuze. V tomto pripade podminky splneny tedy take nebyly, presto byla reklamace uspesna, dokonce velmi uspesna.
[QUOTE="dort"]no tak jsem se jen orientačně podíval na web VSP DATA a dočetl se následující v pokynech pro reklamaci zařízení HTC:
Koncový uživatel vadného zařízení:
Váš poškozený přístroj odevzdejte k reklamačnímu řízení i pozáruční opravě Vašemu prodejci.
[/QUOTE]Toto by se melo rozhodne dodrzovat, servisu to setri cas a nervy, nejsou na novy napor reklamujicich zakazniku na pobocce uzpusobeni. Ovsem neni to 100% dogma, sem tam jsou schopni nejakou reklamaci ci opravu vyridit naprimo, viz. RSteinova reklamace Kaisera. Pokud vysli vstric jemu, nemohou se ted u sirandrawa na toto vymlouvat, ac to tam sirandrew bohuzel zaslal bez ohlaseni.

Podle meho nazoru je cela tato diskuze uplne na nic a nez tu bude cokoliv rozebirano a spekulovano, mel by sirendraw zjistit v servisu co a jak. Treba je to cele jen nedorozumeni ze strany servisu a pri prvnim telefonatu ho vyzvou k opetovnemu zaslani zarizeni na opravu. Na coz at to kazdy bereme jak chceme on jako zakaznik pravo ma.
dort (1212)|7.6.2008 11:53
Miloši - já netvrdím, že si nemůžeš domluvit na jiném řešení, když s tím "partneři" souhlasí

pro "Sira" - obdivuji Tvůj smysl pro spravedlnost a pravdu - ale nevěřím, že si servis, ještě ke všemu nový, dovolí takovouto "botu" - takže bych se obrátil s dotazem na servis, proč nabídli jen placenou opravu, pokud se mělo jednat o záruční a následně se uvidí co se stalo - neb jeden e-mail ještě nedělá ze servisu "zloděje" .......................

ipf (2136)|7.6.2008 12:11
[QUOTE="sirandrew"]PS: Jsi dobry gestapak[/QUOTE]
Neboj, nejsem gestapák, jen jsem před vánoci uvažoval o koupi jiné cihly (vzhledem k tomu, že můj "vyvolený" imate vypadal, že vůbec nespatří světlo světa) a devěttisícovka byla favoritem na ježíška. a tak jsem pročítal všechna fora a zejména negativní zkušenosti a tenkrát jsem narazil na tvé "reklamační choutky", které si mi zdály dost "nestandardní". a koukám, že jsi nezklamal :)) .
nicméně by sis měl uvědomit, že platí obchodní zákoník a postupovat striktně podle něj a teprve pokud nebudeš spokojený, obrať se jinam.

PS: měl jsem pár let dozadu problém s DVD s HDD od Phillipse, po půlroce se začal resetovat a mazat záznamy (tenkrát ještě nebyla dvouletá lhůta, ale jen roční a Phillips nabídl druhý rok servis zadara, jen si zákazník platil díly). první reklamace - výměna desky. po pár měsících - druhá výměna desky a po dalších měsících třetí. i když jsem "přešvihnul" jednoletou záruku a měl jsem si platit třetí desku ze svého, byla vyměněna bezplatně, protože se jednalo u stále stejnou závadu. a když jsem nesl prodavači za měsíc DVD znovu, udělal prodejce gesto, nabídli mi nové DVD a odečetli mi to staré v jejich nákupní ceně. a proč to říkám? kdybys ty "závady" reklamoval průběžně a opakovaly se, byl bys ve zcela jiné pozici, ale přijít pár dnů před koncem záruční lhůty s "odřenou barvou, volným kloubem a vypadávajícím stylusem", což jsou podle mne závady "běžného opotřebení", je dost směšné a nediv se, žes dopadl tak, jak jsi dopadl.
PS2: soukromně ti doporučuji PPEZ od české pojišťovny, je to přesně věcička pro tebe ;)
PhSnake (872)|7.6.2008 12:18
suhlasim ze andrew-ov pristup je mozno neeticky, ale servis spravil 'botu' s tym ze reklamaciu nezamietli.

ale aj tak ma zaraza ze pri vymene ti nevratia povodne veci. Menia ti napr zak. dosku, su tam RAM chipy, mohol by som to potom poslat Halekalovi na upgrade na 128, niekomu moze odist wifi-mozu pouzit chiip z mojej dosky... To je minimalne nekorektny pristup. Viem ze je zakon nejaky o likvidacii elektronickeho odpadu, ale snad je na mne (ako vlastnikovi povodnej aj novej dosky) aby som sa rozhodol ktorej firme to dam ekologicky zlikvidovat!!! a hlavne ja mozem aj pokazzenu dosku vyuzit ako zdroj nahradnych chipov...
oldasuk (38)|7.6.2008 12:25

Ano a o tom to je.Sir andrew to do Gsmobile nechtěl dát ale jakmile se tady objevil nový servis tak chudák ten to odskáče.-Nebudeme řešit zákonnou lhůtu,tady to servis pravděpodobně podělal ale zaráží mě že 5 dní před koncem záruky si vzpomenu na spoustu závad které si nechám opravit zadarmo protože ty závady se ted objevily,najednou.Znám tu firmu a toto jednání se mi nezdá.Ahoj Olda ;)
PhSnake (872)|7.6.2008 12:32
olda: napr mne trvalo asi 3mesiace kym som isiel reklamovat uniho(vylomeny miniUSB) nabijal som externe, robil som nocne a nemal som kedy. Artemis kameru dtto, ale z toho dovodu ze som ju nepouzival a reklamoval som to ako andrew asi 2-3tyzdne pred koncom zaruky presne z rovnakeho dovodu-pre pripad ze by som ho chcel predat-inac stale je doma, mam ho moc rad:-)
dort (1212)|7.6.2008 12:46
4PhSnake - ale ty jsi si dával věc opravit a upřímně jsi nekalkuloval s možností vrácení peněz při první opravě po 2 letech používání :-(, takže nevidím problém - i já podporuji 2 letou záruku, ale jsou věci které jsou na můj žaludek "lidsky" prostě za čarou :-(, nediskutuji o zákoném nároku
sirandrew (210)|7.6.2008 12:55
Ty jsi slepy? Vidis nekde v dopise pro servis neco jako "zadam o prezkoumani moznosti odstoupeni od kupni smlouvy?"
To jsem, kdyz uz se naskladalo tolik zavad, navrhl jen neoficialni cestu tady na foru!
Standa999 (138)|7.6.2008 13:16
Tady je krasne videt, ze z mnoha lidmi jeste zadny prodejce (servis) nevyjebal.

Ma narok zbozi reklamovat - ANO.
Reklamoval to v zakonne lhute - ANO.


Nechapu, proc mu upirate jeho prava.
milennium (336)|7.6.2008 13:16
Takže ještě jednou.
Na vrácení peněz nemáš právo.... Chybí 3 opravy stejného nebo podobného charakteru,nebo uplatnění záruky do půl roku. Přičemž vyjádření serv.technika o povaze závad je důležité. Ne to co uvádí zákazník.
Za další. Je směrodatné kdy byl přístroj přijat do opravy. Vždy se porovnávají datumy na opravenkách a ne na dodacích lístkách od Pošty...To znamená datum na opravenence,ne doručení Pošty. Pošta může doručit třeba v sobotu a balík může převzít nějaký hej nebo počkej,ale pracovní doba servisu je třeba od pondělí do pátku. Přičemž když už jdeme do podrobností,povaha všech závad je taková,že nevznikla hned najednou 19.5.,tudíš proč zákazník hned neřešil přístroj a neposlal ho hned do servisu ? Sice na tom až tak nesejde,ale při případné při může toto být bráno v potaz.
Osobně si myslím,že servis nic nepohnojil,jak si tady někteří myslí. Pokud napsali to co napsali,tak si jsou určitě jisti v tom co napsali,zvlášť když se jedná o nový servis. A hlavně,v takových to případech posouzení dělá jak serv. technik tak i vedoucí. Alespoň co já vím. Nikdo se nechce dostat do křížku se zákazníkem.
Servis je tady od toho aby opravoval a ne aby prudil... Bohužel někteří zákazníci si myslí,že můžou vše a když se objeví nějaký problém hned volají Občanské Judo nebo ČOI...
Takže raději zavolej do servisu a promluv si s vedoucím. A pokud budeš volat po právnících atd. měl by jsi si uvědomit,že pokud prohraješ,tak budeš platit víc než 20tis...
Miloš Strouhal (3997)|7.6.2008 13:23
[QUOTE="Jarda Lukas"]Za další. Je směrodatné kdy byl přístroj přijat do opravy. Vždy se porovnávají datumy na opravenkách a ne na dodacích lístkách od Pošty...To znamená datum na opravenence,ne doručení Pošty.[/QUOTE]Tak tohle je absolutni nesmysl. Dle tohoto by v pripade velkeho vytizeni servisu na prijmu mohl kazdy servis drzet zakaznikovo zarizeni treba dva mesice (mesic na prijmu a mesic oficialne na opravence), ac je povinnost dodrzet 30 dni na vyrizeni reklamace. Proste absolutni nesmysl.
milennium (336)|7.6.2008 13:31
Zakázky v balících nikdy neleží týden v servisu.... A tady se skutečně hraje jen o dny. Je to případ jeden s tisíce. Ale jak říkám,důležitá je opravenka.
milennium (336)|7.6.2008 13:33
A taky jak jsem napsal. Myslím,že by stačilo kdyby zákazník zavolal a chtěl mluvit s vedoucím... Třeba se to mohlo vyřešit za 5 minut...
PhSnake (872)|7.6.2008 13:35
jarda: studuj zakon, ale ked chces pozrem ked dojdem domov ale na 110% je podstatny datum prevzatia, nie ked to niekto otvori! a ja si asi tu robotu dam(pozret ten zakon)
milennium (336)|7.6.2008 13:39
O.K. Podívej se a napiš. Já samozřejmně nejsem právník,takže se můžu mýlit a pokud není pravda to co jsem napsal tak se rád omluvím a vrátím zpět. Tedy jen to o tom přijetí do opravy. Za vším ostatním si stojím.
Stále věřím na slušné chování a taky na rozumné domluvě. Vyplatí se zavolat nebo osobní kontakt...
dort (1212)|7.6.2008 13:46
[QUOTE="sirandrew"]Ty jsi slepy? Vidis nekde v dopise pro servis neco jako "zadam o prezkoumani moznosti odstoupeni od kupni smlouvy?"
To jsem, kdyz uz se naskladalo tolik zavad, navrhl jen neoficialni cestu tady na foru![/QUOTE]

tak naposledy - jak v citacích z prosince 2007, tak v prvním postu jasně dáváš najevo - líbilo by se m i vrácení peněz - je to tak nebo ne? Je, tak proč mne osočuješ?

upřímně chápu, že jsi toto nenapsal do servisu ;) a k Tvým závadám - jo jo mnoho jsi jich našel a hodně závažných :evil: na vrácení peněz - smiř se s tím, že jsi to napsal, uvažoval o tom a že to je pokus o hodně vyčůrané jednání z Tvé strany a já s ním prostě a jednoduše nesouhlasím jako možná i mnoho dalších :!: - pro Ty méně chápavé stále mluvím jen a jen o uvažované VRATCE PENĚZ!

a naposledy opakuji - napsali Ti jen jeden e-mail a dál není nic - takže do pondělka bych to nechal spát a pak bych zjistil proč se tak stalo a dále bych se v tom nerýpal - neb VSP se nemůže tak srdnatě a reálisticky jako Ty - opět opakuji nárok na reklamaci jako takovou nezpochybňuji - ale zásadně nesouhlasím s Tvoují NEOFICIÁLNÍ CESTOU tady na fóru! Doufám, že jsi již pochopil, děkuji.
dort (1212)|7.6.2008 13:48
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Tak tohle je absolutni nesmysl. Dle tohoto by v pripade velkeho vytizeni servisu na prijmu mohl kazdy servis drzet zakaznikovo zarizeni treba dva mesice (mesic na prijmu a mesic oficialne na opravence), ac je povinnost dodrzet 30 dni na vyrizeni reklamace. Proste absolutni nesmysl.[/QUOTE]

a snad právě proto mají ve svých podmínkách, že reklamace se příjmá přez prodejce :D , aby se předešlo možným problémům a spekulacím ať stran servisu, nebo zákazníka
Miloš Strouhal (3997)|7.6.2008 13:53
2 Jarda Lukas: To neni vubec pravda, co jsi opakovane napsal. Dam dalsi priklad. Prvni den v mesici prinese zakaznik poskozene zarizeni ke svemu prodejci na reklamaci. Prinese ho v odpolednich hodinach. Prodejce zarizeni prijme. Zakaznikovi vystavi potvrzeni o prijeti zarizeni do reklamace. Druhy den prodejce zarizeni zabali a telefonicky objedna napriklad PPL pro odvoz zarizeni do autorizovaneho servisu. PPL si balicek v odpolednich hodinach vyzvedne a treti den ho doruci do servisu. Servis ho prevezme a prida ho k hromade podobnych balicku co mu lezi na prijmu, jelikoz je zavalen reklamacemi a malinko nestiha. Dejme tomu, ze teprve sedmy den tohoto mesice se servis dostane k tomu, aby zarizeni skutecne prijmul do opravy a technik nasledne zapise toto datum do opravenky. Zarizeni nasledujici den otestuje a zjisti, ze reklamace je zcela opravnena a je potreba vymenit cely board, ktery ovsem neni skladem. Tudiz jde a board objedna u vyrobce. Uplynou cca ctyri tydny a zakaznik bombarduje prodejce telefonaty s dotazy na sve zarizeni. Prodejce jde a bombarduje servis s dotazem na stav reklamace. Servis tricaty den v mesici odepise prodejci, ze stale ceka na dodavku objednaneho dilu od vyrobce a ze ma ale dle informaci od vyrobce v prubehu dvou dni prijit. At tedyprodejce uklidni zakaznika a vysvetli mu, ze se to stiha, jelikoz servis zarizeni prijmul do opravy az sedmy den v mesici, tudiz je cas dorucit zakaznikovi opravene zarizeni do konce sesteho dne nasledujiciho mesice. COZE??????? Taky si myslite, ze je to totalni kokotarna? Tak to si myslite spravne, jelikoz hned prvniho dne nasledujiciho mesice bude stat zakaznik pred zacatkem otviraci doby pred obchodem prodejce a bude se vehementne dozadovat vraceni opraveneho zarizeni nebo vraceni penez v plne vysi, jelikoz prodejce a servis prekrocili zakonem stanovenou tricetidenni lhutu na opravu zarizeni v ramci opravnene reklamace!!! A ZAKAZNIK SE SVYM POZADAVKEM SAMOZREJME 100% USPEJE A PRODEJCE MU BUDE MUSET VRATIT PENIZE V PLNE VYSI. Servis si zarizeni tedy muze jeste ten den nalozit do octa a nezbyva mu nez vystavit prodejci potvrzeni, ze zarizeni nebylo opraveno v zakonem stanovene lhute z duvodu chybejicich dilu. Tecka! Nikoho uz nikdy nebude zajimat, ze na opravence je datum prijeti do opravy az sedmy den v mesici. To je zcela irelevantni a nedulezite datum. Dulezite je vzdy jen datum zahajeni reklamace zakaznikova zarizeni na prodejne v pripade, ze zakaznik zarizeni na prodejnu zanese osobne. Nebo datum doruceni zarizeni na prodejnu dopravcem, pokud je zakaznik z druheho konce republiky. Pripadne datum doruceni zarizeni zakaznikem primo do servisu, pokud se zakaznik rozhodne prodejce v reklamacnim procesu vynechat. Nic jineho nikoho nezajima a ani zajimat v pripade opravnene reklamace nemuze.