Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 85

Téma: VSP Data - nevysvětlené odmítnutí záruční opravy + návrh opravy za 20 kKč

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

no tak jsem se jen orientačně podíval na web VSP DATA a dočetl se následující v pokynech pro reklamaci zařízení HTC:

Koncový uživatel vadného zařízení:
    Váš poškozený přístroj odevzdejte k reklamačnímu řízení i pozáruční opravě Vašemu prodejci.

takže si nejsem jist zda tato diskuze má ještě nějaký smysl a byly splněny podmínky pro reklamaci dle podmínek autorizovaného servisu, potažmo především dle reklamačních podmínek prodejce?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Citace Původně odesláno od ipf
    mozna bude spatna i dioda - obcas nesviti... - necham ji pres noc svitit at zdechne uplne a dostanu novou - spolehlivou.
    Dioda uz tehdy malo svitila, tak jsem ji chtel dorazit, abych dostal novou (GSMobile by mi ji mohl uznat jako funkcni - i kdyz svitila malo a tykrysove). Nakonec ji nebylo potreba "dorazet" - postupne vyhasla sama.
    Citace Původně odesláno od ipf
    Takže pokud kolega tuhle reklamaci řešil (což nám minule neprozradil), tak minimálně o dobu, kdyby byla cihla v téhle opravě (ať už byla reklamace uznána či nikoliv) mu prodlužuje záruční lhůtu.
    Reklamaci jsem nakonec neresil, protoze jsem si pozjistoval o GSMobile kdejake informace a radsi jsem to vzdal. Byl bych mesic bez Uniho a nic by poradne neopravili.

Reklamoval jsem to az ted, kdy mam jiny telefon tak muzu byt mesic bez Uniho a hlavne je jiny servis.

PS: Jsi dobry gestapak

Citace Původně odesláno od dort
    Váš poškozený přístroj odevzdejte k reklamačnímu řízení i pozáruční opravě Vašemu prodejci.
    Kdyz nemaji kompetenci to brat, tak proc to prijali? Dalsi neprofesionalni krok - maji nejake pravidla a sami je nedodrzuji.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

takže si nejsem jist zda tato diskuze má ještě nějaký smysl a byly splněny podmínky pro reklamaci dle podmínek autorizovaného servisu, potažmo především dle reklamačních podmínek prodejce?
    Precti si prispevek od RSteina na prvni strance teto diskuze. V tomto pripade podminky splneny tedy take nebyly, presto byla reklamace uspesna, dokonce velmi uspesna.
    no tak jsem se jen orientačně podíval na web VSP DATA a dočetl se následující v pokynech pro reklamaci zařízení HTC:
    Toto by se melo rozhodne dodrzovat, servisu to setri cas a nervy, nejsou na novy napor reklamujicich zakazniku na pobocce uzpusobeni. Ovsem neni to 100% dogma, sem tam jsou schopni nejakou reklamaci ci opravu vyridit naprimo, viz. RSteinova reklamace Kaisera. Pokud vysli vstric jemu, nemohou se ted u sirandrawa na toto vymlouvat, ac to tam sirandrew bohuzel zaslal bez ohlaseni.

Podle meho nazoru je cela tato diskuze uplne na nic a nez tu bude cokoliv rozebirano a spekulovano, mel by sirendraw zjistit v servisu co a jak. Treba je to cele jen nedorozumeni ze strany servisu a pri prvnim telefonatu ho vyzvou k opetovnemu zaslani zarizeni na opravu. Na coz at to kazdy bereme jak chceme on jako zakaznik pravo ma.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Miloši - já netvrdím, že si nemůžeš domluvit na jiném řešení, když s tím "partneři" souhlasí

pro "Sira" - obdivuji Tvůj smysl pro spravedlnost a pravdu - ale nevěřím, že si servis, ještě ke všemu nový, dovolí takovouto "botu" - takže bych se obrátil s dotazem na servis, proč nabídli jen placenou opravu, pokud se mělo jednat o záruční a následně se uvidí co se stalo - neb jeden e-mail ještě nedělá ze servisu "zloděje" .......................

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od sirandrew
    PS: Jsi dobry gestapak
    Neboj, nejsem gestapák, jen jsem před vánoci uvažoval o koupi jiné cihly (vzhledem k tomu, že můj "vyvolený" imate vypadal, že vůbec nespatří světlo světa) a devěttisícovka byla favoritem na ježíška. a tak jsem pročítal všechna fora a zejména negativní zkušenosti a tenkrát jsem narazil na tvé "reklamační choutky", které si mi zdály dost "nestandardní". a koukám, že jsi nezklamal ) .
    nicméně by sis měl uvědomit, že platí obchodní zákoník a postupovat striktně podle něj a teprve pokud nebudeš spokojený, obrať se jinam.

PS: měl jsem pár let dozadu problém s DVD s HDD od Phillipse, po půlroce se začal resetovat a mazat záznamy (tenkrát ještě nebyla dvouletá lhůta, ale jen roční a Phillips nabídl druhý rok servis zadara, jen si zákazník platil díly). první reklamace - výměna desky. po pár měsících - druhá výměna desky a po dalších měsících třetí. i když jsem "přešvihnul" jednoletou záruku a měl jsem si platit třetí desku ze svého, byla vyměněna bezplatně, protože se jednalo u stále stejnou závadu. a když jsem nesl prodavači za měsíc DVD znovu, udělal prodejce gesto, nabídli mi nové DVD a odečetli mi to staré v jejich nákupní ceně. a proč to říkám? kdybys ty "závady" reklamoval průběžně a opakovaly se, byl bys ve zcela jiné pozici, ale přijít pár dnů před koncem záruční lhůty s "odřenou barvou, volným kloubem a vypadávajícím stylusem", což jsou podle mne závady "běžného opotřebení", je dost směšné a nediv se, žes dopadl tak, jak jsi dopadl.
    PS2: soukromně ti doporučuji PPEZ od české pojišťovny, je to přesně věcička pro tebe

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2006

suhlasim ze andrew-ov pristup je mozno neeticky, ale servis spravil 'botu' s tym ze reklamaciu nezamietli.

ale aj tak ma zaraza ze pri vymene ti nevratia povodne veci. Menia ti napr zak. dosku, su tam RAM chipy, mohol by som to potom poslat Halekalovi na upgrade na 128, niekomu moze odist wifi-mozu pouzit chiip z mojej dosky... To je minimalne nekorektny pristup. Viem ze je zakon nejaky o likvidacii elektronickeho odpadu, ale snad je na mne (ako vlastnikovi povodnej aj novej dosky) aby som sa rozhodol ktorej firme to dam ekologicky zlikvidovat!!! a hlavne ja mozem aj pokazzenu dosku vyuzit ako zdroj nahradnych chipov...

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Ano a o tom to je.Sir andrew to do Gsmobile nechtěl dát ale jakmile se tady objevil nový servis tak chudák ten to odskáče.-Nebudeme řešit zákonnou lhůtu,tady to servis pravděpodobně podělal ale zaráží mě že 5 dní před koncem záruky si vzpomenu na spoustu závad které si nechám opravit zadarmo protože ty závady se ted objevily,najednou.Znám tu firmu a toto jednání se mi nezdá.Ahoj Olda

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2006

olda: napr mne trvalo asi 3mesiace kym som isiel reklamovat uniho(vylomeny miniUSB) nabijal som externe, robil som nocne a nemal som kedy. Artemis kameru dtto, ale z toho dovodu ze som ju nepouzival a reklamoval som to ako andrew asi 2-3tyzdne pred koncom zaruky presne z rovnakeho dovodu-pre pripad ze by som ho chcel predat-inac stale je doma, mam ho moc rad:-)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

4PhSnake - ale ty jsi si dával věc opravit a upřímně jsi nekalkuloval s možností vrácení peněz při první opravě po 2 letech používání :-(, takže nevidím problém - i já podporuji 2 letou záruku, ale jsou věci které jsou na můj žaludek "lidsky" prostě za čarou :-(, nediskutuji o zákoném nároku

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Ty jsi slepy? Vidis nekde v dopise pro servis neco jako "zadam o prezkoumani moznosti odstoupeni od kupni smlouvy?"
    To jsem, kdyz uz se naskladalo tolik zavad, navrhl jen neoficialni cestu tady na foru!

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Tady je krasne videt, ze z mnoha lidmi jeste zadny prodejce (servis) nevyjebal.

Ma narok zbozi reklamovat - ANO.
    Reklamoval to v zakonne lhute - ANO.

Nechapu, proc mu upirate jeho prava.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Takže ještě jednou.
    Na vrácení peněz nemáš právo.... Chybí 3 opravy stejného nebo podobného charakteru,nebo uplatnění záruky do půl roku. Přičemž vyjádření serv.technika o povaze závad je důležité. Ne to co uvádí zákazník.
    Za další. Je směrodatné kdy byl přístroj přijat do opravy. Vždy se porovnávají datumy na opravenkách a ne na dodacích lístkách od Pošty...To znamená datum na opravenence,ne doručení Pošty. Pošta může doručit třeba v sobotu a balík může převzít nějaký hej nebo počkej,ale pracovní doba servisu je třeba od pondělí do pátku. Přičemž když už jdeme do podrobností,povaha všech závad je taková,že nevznikla hned najednou 19.5.,tudíš proč zákazník hned neřešil přístroj a neposlal ho hned do servisu ? Sice na tom až tak nesejde,ale při případné při může toto být bráno v potaz.
    Osobně si myslím,že servis nic nepohnojil,jak si tady někteří myslí. Pokud napsali to co napsali,tak si jsou určitě jisti v tom co napsali,zvlášť když se jedná o nový servis. A hlavně,v takových to případech posouzení dělá jak serv. technik tak i vedoucí. Alespoň co já vím. Nikdo se nechce dostat do křížku se zákazníkem.
    Servis je tady od toho aby opravoval a ne aby prudil... Bohužel někteří zákazníci si myslí,že můžou vše a když se objeví nějaký problém hned volají Občanské Judo nebo ČOI...
    Takže raději zavolej do servisu a promluv si s vedoucím. A pokud budeš volat po právnících atd. měl by jsi si uvědomit,že pokud prohraješ,tak budeš platit víc než 20tis...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Jarda Lukas
    Za další. Je směrodatné kdy byl přístroj přijat do opravy. Vždy se porovnávají datumy na opravenkách a ne na dodacích lístkách od Pošty...To znamená datum na opravenence,ne doručení Pošty.
    Tak tohle je absolutni nesmysl. Dle tohoto by v pripade velkeho vytizeni servisu na prijmu mohl kazdy servis drzet zakaznikovo zarizeni treba dva mesice (mesic na prijmu a mesic oficialne na opravence), ac je povinnost dodrzet 30 dni na vyrizeni reklamace. Proste absolutni nesmysl.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Zakázky v balících nikdy neleží týden v servisu.... A tady se skutečně hraje jen o dny. Je to případ jeden s tisíce. Ale jak říkám,důležitá je opravenka.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

A taky jak jsem napsal. Myslím,že by stačilo kdyby zákazník zavolal a chtěl mluvit s vedoucím... Třeba se to mohlo vyřešit za 5 minut...

Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Záruční list HTC
    Od RiKy_ce4you v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-01-2008, 11:45
  2. UML a návrh software
    Od ShadowDragon v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 08-08-2007, 10:48
  3. MDA Compact SW vady: Přehled, možnost opravy.
    Od JendaV v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 19-09-2005, 19:38
  4. WM2003 - opravy
    Od kolac_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 06-01-2004, 21:08