Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 85

Téma: VSP Data - nevysvětlené odmítnutí záruční opravy + návrh opravy za 20 kKč

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2006

IPF: ono stylus moze vypadavat vzdy, ale ta pomalost ma zaraza... asi tam dal origos ROM : jemu "nekorektne" neuznali reklamaciu. A to je problem tej firmy. A on dostane spat bud novy device alebo $$$. Keby podla zakona zdovodnili preco nie, je to o inom. Oni sa na to v...rali a su tam kde chceli byt. Ak to zobere na sud vyhra, a firmu (podla ostatnych dobru) to bude stat 10x tolko ako keby mu to spravila zadara

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od PhSnake
    IPF: ono stylus moze vypadavat vzdy, ale ta pomalost ma zaraza... asi tam dal origos ROM :
    Ale přijít na to až týden před koncem záruky? Leda, žeby mu cihla celé dva roky ležela v krabici a začal ji používat až po třiadvaceti měsících. Jenže pak nechápu, proč by byl "vyběhanej kloub" a loupala se barva, zjevné to známky denního používání .

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2006

Napr moj Uni lezi v supliku asi tak 28 dni z mesiaca(pouzivvam ho na GPS ako dobry displaj). Ale casy sa menia... Napr na orbite(Artemis) mi kamera nesla asi 3 mesiace kym som mal cas,nervy a chut odniest to do o2 ze nejde....
    EDIT: precitaj si mozne priciny co som dopisal, asi si reagoval skor ako som spravil edit )

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Nicméně v odůvodnění odmítnuté záruky jsem nějak nenašel pro mě jasně viditelné zdůvodnění, proč byl změněn status opravy.

presne ako pises, oni totiz ani reklamaciu ako taku nezamietli tym padom, andrew(bez ohladu na to aky zmysel a ciel to cele malo) je v prave
    Mno prave ze zaruku vubec nezminuji - uplne vynechavaji moznost zarucni opravy.

este o "profesionalite" firmy svedcia nasledovne vychytavky z ich majlu:
    Jak to prebral notepad nevim (musel jsem to dat do nej, protoze forum nechce brat *.eml ani *.htm), ale hned v predmetu emailu me prekvapilo, ze se zabyvaji Qtekem 900 a ne 9000 - ani nevi za co chcou 19 000.

- Velmi pomalá odezva systému-ak mas original ROM je to normalne
    Nepouzivam originalni ROM prave kvuli pomalosti. Origos je jeste pomalejsi -> doufal jsem, ze mi nahraji novejsi ofiko.

Keby podla zakona zdovodnili preco nie, je to o inom. Oni sa na to v...rali a su tam kde chceli byt
    Oni radsi nenapsali vubec nic a jen doufaji, ze jich tech 19 000 poslu.

přijít po dvou letech na to, že je přístroj pomalý a že vypadává stylus, je dost naivní pokus o reklamaci celého zařízení. A pokud se nemýlím, zařízení se mění, popř. vrací kupní cena, teprve až po třetí neúspěšné reklamační opravě, čili asi stejně budeš mít smolíka.
    Pristroj je s originalni ROM obecne pomaly (proto se delaji neofiko). Stylus jsem pouzival ze stareho MDA Compact, protoze kvuli vypadavani jsem ztratil uz 3.
    Vykupni cena? Tak to nefunguje. Jde o odstoupeni od kupni smlouvy a na kupni smlouve je cena pri prodeji.
    Odstoupeni je mozne pri minimlane 4 zavadach zaroven nebo 3x stejne.

ak si ho nemal v supliku 2 roky tak to je normalne
    Nokie se taky loupaly a hned jim byl meneneny kryt. Platim za nekvalitni nater nebo kvalitni lak?

Koukám na ten dopis a nějak jsem nikde nepostřehl, že by ses zmínil o přiložení dokladu o koupi přístroje. Nezapomněl jsi ho přibalit? V dopise nepíšeš ani o datumu prodeje a tudíž je možné, že servis ani netuší, kdy záruka končí
    Pribalil jsem original zarucniho listu a pripsal jsem ho i do seznamu posilanych veci. Doklad o koupi neni potreba a kdy byl koupen/konci zaruka je na zarucnim listu.

- Velká vůle v kloubu (konstrukční chyba) - tak s nim netocim a nemachrujem pred kamaratmi
    Z toho jsem jiz vyrostl. Kdyz ale musim pri kazdem hovoru (kdyz chci videt kdo vola) pretocit celeho Uniho tak to ten nekvalitni kloub nezvlada. V navodu neni nic jako ze ho muzu otevrit pouze xkrat za den.

- Vypadává stylus (konstrukční chyba) - tak to pochybujem pokial ho nekuses.
    Stylus opravdu neokusuji a ze vypada u Uniho je bezne - proste to slompacky udelali. U Varia to reklamuji bezne.

Ale přijít na to až týden před koncem záruky?
    Jak jsem jiz psal - prezival jsem ty zavady a v pripade nejvetsi nouze bych si je opravil i sam, ale Uniho budu prodavat, tak jsem ho chtel jeste na posledni chvili poslat na "revizi". Precti si, prosim, i predchozi prispevky

Moralka tady na ce4you je hrozna! Clovek chce pred prodejem a koncem zarucni doby opravit co se da, aby byl budouci majitel spokojeny a jen tak se zmini, ze by mohli vratit penize (servisu jsem o tom nepsal ani pismenko) a hned ho tady skoro vsichni oznaci za spekulanta!
    Servis se vubec nevyjadril k zaruce a navic si chce nechat doposud funkcni dily + ani nevi, o cem jedna (Qtek 900 x 9000)

To mi zavidite, ze bych na 1% mohl dostat zpet penize za zmetek-stroj? A jeste podporujete servis, ktery posila odpozdene zpravy s nepresnym oznacenim a navic bez podstatnych informaci? Nechapete, ze ze chcou dostat 19600 + zakladni desku?

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Tak jsem si tu anabázi pořádně pročetl a můžu říct,že si s velké části za to můžeš sám Sire.
    Stačí se podívat do kalendáře a zjistíš,že 20.5. bylo úterý. To znamená,že jestli Česká Pošta dodala balík s tvým přístrojem v úterý,je dost možné a tak to i vypadá,že přístroj byl přijat do opravy až v pondělí,tzn. 26.5. a to je termín pozáruční. Pokud to tak je,tak ti žádný soud nebo ČOI nepomůže.
    Je nepsaným pravidlem v některých servisech,že přístroj přijatý v takovém to termínu do opravy se vyřizuje kladně. Ne v rámci záruky,ale třeba jako "speciální". Dost,ale záleží na oprávněnosti opravy,specifitě závady a vůbec na posouzení samotného technika. Všeobecně,ale vzato posuzuje se případ od případu.Stačí se podívat na datumy a na popis závad,včetně v závorkách uvedených "konstrukční chyba" a hned musí být jasné,že tu něco nehraje...Nechci ti šahat do svědomí,ale určitá míra "vychcanosti" tu je a na to jsou v servisech dost háklivý... A taky stačilo poslat Uniho o týden dřív. A bylo by po problémech...
    No,já být na tvém místě,tak nevyhrožuju,ale zavolám do servisu a promluvil bych si s vedoucím servisu....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

To, ze se tim zacali zabyvat az v pondeli po zaruce je mi srdecne jedno. V zarucnim liste neni nic psane o takovych terminech.
    Jestli jsou v servisu haklivi na to, ze je ulomena pacicka uchytavajici stylus (vymysleli spatny system, ktery driv nebo pozdeji prestane fungovat vsem) a ja jim to zrovna rikam, tak to o necem svedci.

Uniho neslo poslat o tyden driv, protoze VPS dostali licenci na HTC 14.5., chvili trva sehnani noveho telefonu a 17.+18. byl vikend.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

a pred 14. 5. 2008 tu zadny servis nebyl, ze?????

P.S. pouzivam Uniho uz 2 roky a nic se mi neulomilo, jak je to mozne?????

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Mas stesti na dobry kus nebo ho malo pouzivas. V servisu se treba i pri prehrani SW ptaji jak je mozne, ze jinym lidem to jede bez bugu? NE!

Pred 14.5. byl GSMobile do ktereho jsem se telefon vubec bal poslat (by chteli vymenit i LCD nebo by prisel jeste vic rozbity). Neni jedno kdy sem ho kam poslal? Prijali ho v zarucni dobe a pres to nejede vlak

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Jarda Lukas
    Stačí se podívat do kalendáře a zjistíš,že 20.5. bylo úterý. To znamená,že jestli Česká Pošta dodala balík s tvým přístrojem v úterý,je dost možné a tak to i vypadá,že přístroj byl přijat do opravy až v pondělí,tzn. 26.5. a to je termín pozáruční. Pokud to tak je,tak ti žádný soud nebo ČOI nepomůže.
    Nejak nechapu, proc by zakaznika melo tohle jakkoliv zajimat. Dulezity je vzdy termin doruceni zarizeni do servisu a to bylo to utery. A v ten den pristroj v zaruce jeste byl, takze oprava musi byt z tohoto pohledu posuzovana jako zarucni. To ze to v servisu nestihaji a trva jim nekolik dni nez to "naskladni" je jen a jen jejich problem a chyba.
    Citace Původně odesláno od Jarda Lukas
    No,já být na tvém místě,tak nevyhrožuju,ale zavolám do servisu a promluvil bych si s vedoucím servisu....
    Souhlas, treba se jen spletli nebo to jen zkratka zkouseji zda se nechas. Tak si nejdrive over na cem jsi a pak jednej.
    Citace Původně odesláno od dort
    P.S. pouzivam Uniho uz 2 roky a nic se mi neulomilo, jak je to mozne?????
    Ja tri roky a pacicka pridrzujici stylus uvnitr zarizeni se mi opotrebovala po case na vsech peti kusech Universalu co jsem postupne vystridal. Ze svych zkusenosti musim potvrdit, ze GSMobile reklamaci tohoto neduhu posuzoval za opravnenou a vzdy pristupoval k vymene krytu zarizeni. Presneji te casti, kam se zasunuje stylus. Stylus pote nekolik mesicu zase drzel.

Spise mi neni jasna jina vec. Ty jsi to tam posilal s puvodni originalni ROM nebo s nejakou neofiko stazenou z xda-devu??

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Diky za dalisho, kdo je na me strane.

Dvou vyznamnejsich osob (zkuseny pravnik a dlouholety odbornik+obchodnik s PDA) pro mne maji vetsi hodnotu nez plno "cumilu", kteri jen zavidi, ze bych mohl (byt jen na 1% a jeste o tom ani servis oficialne nevi) dostat zpet penize a porad nemuzou pochopit, ze chci Uniho pred prodejem dat dokupy!

Posilal jsem s origos Eurotel + nainstalovanou Eutotel extROM

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Bud v klidu, nemyslim ze by ti nekdo z nich cokoliv zavidel. Spise uz maji z tohoto fora negativni zkusenosti s par typky co se snazili vyjebavat s obchodnikem nebo servisem a jeste se tu s tim zcela otevrene chlubili. A jak jsi zacal hned na zacatku psat o tom vraceni penez po dvou letech pouzivani zarizeni..

Edit ROM: tak potom je to v poradku a jdi si za svym. S penezi nebo novym zarizenim bych nepocital, ale na opravu vypadavajiciho stylusu (prekrytovani casti zarizeni), dotazeni kloubu, prehrani ROM, vymenu blesku a HF sady narok nepochybne mas. Zaruka je zaruka a je dvouleta prave proto, aby jsi ji mohl vyuzit klidne i temer pred vyprsenim tech dvou let. Kdyby to tak nebylo, stanovil by ji zakon kratsi. Do toho je servisu i prodejci defakto prd, ackoliv musim uznat, ze podobne reklamace pusobi na osoby zucastnene casto pomerne usmevne..

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Ad vrácení peněz - ty už jsi to měl před tím 3x v záruční opravě???

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

celej tenhle článek i jeho autor je divnej. když si dáte "zobrazit všechny příspěvky uživatele" tak zjistíte, že sháněl novou romku právě kvůli možnosti reklamace už loni, dále se na straně dvě dočtete:

Chrono Leggionaire - Přispěvatel - Zasláno: 1. prosinec 2007, 18:12
    proč jsi vůbec reklamoval? jestli to není teda tajné

sirandrew - Přispěvatel - Zasláno: 2. prosinec 2007, 11:21
    Jeste jsem tam nebyl - do ted jsem nemel originalni SW.
    Uz mam ale naplanovany vylet k O2 na zitra.
    Mam tam: zamrzavaji Windows (mozna bych mohl dostat legalne novejsi ROM)
    loupe se lak (jak je miniUSB tak se to osklive loupe)
    vypadava stylus (staci trosicku naklonit Uniho a je venku - mam ho omotany izolepou)
    mozna bude spatna i dioda - obcas nesviti... - necham ji pres noc svitit at zdechne uplne a dostanu novou - spolehlivou
    Pokud to pujde dobre tak bych mozna i mohl odstoupit od kupni smlouvy - uvidime...

Takže pokud kolega tuhle reklamaci řešil (což nám minule neprozradil), tak minimálně o dobu, kdyby byla cihla v téhle opravě (ať už byla reklamace uznána či nikoliv) mu prodlužuje záruční lhůtu.

Přemýšlím, jak dlouho nás bude ještě kolega sirandrew vodit za nos se svými "oprávněnými nároky", ale vcelku je mi to jedno. A svůj názor si nechám pro sebe.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Dobrá detektivní práce . BTW když existuje pojistný podvod, není náhodou taky reklamační podvod ?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Pročetl jsem celou diskuzi a chápu ostatní, že je takový přístup může iritovat, i že daný uživatel může toto řešit trochu s vypočítavostí. Pravdou ale je, že pokud uživatel objeví chybu, tak má právo ji řádně reklamovat a servis má právo řádně posoudit reklamaci jako neuznanou. Toto by nemělo být porušeno, ať je reklamující z jakéhokoliv soudku. Je pravda, že okolnosti, které celý případ provázejí jsou trochu podezřelé, ale co?! Na druhou stranu, to bychom se pak mohli dostat tam, že by takhle podezřelý byl i uživatel po půl roce atp. Neříkám, že se Andrewa zastávám, ale je pravdou, že formálně čistší přístup by měl mít těžiště především na straně servisu, který by měl zachovat profesionální přístup ať už je to na začátku, nebo před koncem reklamace, pak by to možná snížilo váhu dalším dohadům

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Záruční list HTC
    Od RiKy_ce4you v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-01-2008, 11:45
  2. UML a návrh software
    Od ShadowDragon v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 08-08-2007, 10:48
  3. MDA Compact SW vady: Přehled, možnost opravy.
    Od JendaV v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 19-09-2005, 19:38
  4. WM2003 - opravy
    Od kolac_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 06-01-2004, 21:08