Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HOlux GPSlim236 čím to může být

Patrac (33)|6.6.2008 15:17
Před rokem jsem pořídil PDA acer n321 a společně s ním super GPS modul Holux GPSlim 236. Bohužel asi před třema týdnama jsem si ho nechtěně zničil. Přestal prostě fungovat. Protože jsem s ním byl ale maximálně spokojený tak jsem si tedy dost složitě objednal nový přez Ebay. Došel mi za tři dny je naprosto stejý. dokonce mi přišel v krabičce s nabíjení do auta. Jenže pak nastal problém. K PDA mám nabíječku do auta kde je koncovka pro PDA a druhý kabel s koncovkou mini USB pro nabíjení GPS modulu. U starého modulu jsem normálně oboje zapojil a oboje běželo oboje se dobíjelo. Teď připojím PDA a PDA se nabíjí. Připojím GPS modul a šlus přestane mi to dobíjet PDA a GPS modul to nedobíjí. Když použiju originál nabíječku do auta co přišla s GPS modulem tak to funguje.
1) nechápu proč to nenabíjí když napájení přes mini USB musí být přeci všude stejné.
2) nechápu proč při připojení modulu přestane dobíjet PDA.. po dopojení PDA opět dobíjí.
3) když je GPS modul zapnutý a připojím ho na dobíjení přestane fungovat. a nezačne ani po vyjmutí z nabíječky a to ani po zapnutí a vypnutí vypínače. Musím vyjmout baterku !
4) z USB v PC se modul dobíjí normálně

další rozčarování přišlo po té co jsem vyrazil na Geocaching. Starý modul mi zobrazoval přesné hodnoty. stačilo přeba jen modulem posunout v ruce o metr, a už mi přepočítával souřadnice. U tohodle modulu pokud nejdu rychlostí alespoň 5km/h tak vůbec souřadnice nepřepočítává. Mohu ujít i 50m a stále " stojím na stejných souřadnicíchů až teprve po třeba minutě dvou mi to souřadnice přepíše.
Dokážete někdo poradit čím to může být? Když pominu tu dost " špatnou" navigaci tak především čím může být to dobíjení v autě?:!:
Je tu někdo z Brna nebo okolí kdy by se mi na to podíval?
Patrac (33)|6.6.2008 21:32
teď mne napadlo že problém by mohl být způsoben zapnutou statickou navigací nevíte jestli se dá u tohdle modulu nějak vypnout?
weszter (231)|7.6.2008 21:34
nevím sice, proč by to nabíjení mělo souviset se zapnutou stat nav, ale myslím že vypnout by to mohlo jít programem alpsirf...
Patrac (33)|16.6.2008 07:59
na nabíjení to asi mít vliv nebude každopádně pomocí prográmku mm sirfetup jsem vyblokoval statickou navigaci a Modul už se chová korektně. co ale s dobíjením teda netuším.