Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rychlost E-Tenu

underbeat (26)|6.6.2008 11:33
Zdravím, koupil jsem si před týdnem E-Tena M-800. Chtěl bych se zeptat ohledně té nízké 64 SDRAM. Myslíte že kdyby měl E-ten 128MB Ram že je rychlejší? Myslím třeba při spouštění aplikací apod. Chci hlavně rychlé zařízení na odezvu. E-Ten se někdy u něčeho kouše, ale je to moje první PDA, tak nevím jak je na tom konkurence. Mám 500Mhz procesor. Jen chci vědět jestli je tohle zařízení zrovna rychlé. Nemám možnost porovnat s jinými. Těším se na dotazy. Antonín L.
Milan_B (32)|6.6.2008 12:29
RAM 64 MB není zrovna moc, ale myslím, že ten procesor víc nepodporuje.
Pro zrychlení doporučuju odinstalovat E-TEN aplikace - tady a tady najdeš seznam aplikací s popisem.
A dál tady najdeš i softík pro zrychlení grafiky - už je tuším ve verzi 3.
A možná změnit velikost stránkovacího souboru - pagepool, taky se to tady někde řešilo.

Mám E-TEN X800 a po těchto změnách došlo k výraznému (subjektivnímu) zvýšení rychlosti.
Zdenek Malinsky (9781)|6.6.2008 13:33
Když výrobce pok.... ROMku, jsou i sebelepší parametry k ničemu a zabije tím celé zařízení. Pokud nebudeš instalovat ty aplikace od etenu ani velkou lokalizaci a flashneš tam nějakou neoficiální ROMku (třeba od Panota), tak se stane i z handicapopvaného etenu docela svižný a použitelný jura.
Milan_B (32)|6.6.2008 13:42
Neoficiállní ROMku jsem nezkoušel, ale po víše uvedených úpravách to je použitelné zařízení, ale jestli ROMka např. od Panota je ještě lepší tak to bude fakt super.
Pravdou je, že optimální byť asi nedosažitelný stav by byl, kdyby to bylo proracované už od výrobce.
underbeat (26)|6.6.2008 15:12
Takže myslíte že kdyby měl E-Ten 128 Mb Ram, tak je o polovinu rychlejší nebo je to trochu jinak? Docela rád by jsem tu novou ROMku zkusil, ale pak tam asi nepůjde dát čeština, že? Nebo to nějak jde?
underbeat (26)|6.6.2008 15:13
Např. kdybych si koupil HTC Kaiser, bylo by to celé o poznání rychlejší?
Zdenek Malinsky (9781)|6.6.2008 15:24
Velikost RAM je jednou z více veličin, které o tom rozhodují. Např. když si PDA "zaprasíš" množstvím pochybných softů pochybné kvality, tak ti nepomůže ani 2GB RAM a 4 GB čtyřjádrový procesor. :?
underbeat (26)|6.6.2008 15:31
Takže jsem před chvílí z diskuze vyčetl že s ROM od Patona je E-Ten o poznání rychlejší než HTC Kaiser :cool: Ještě mám 2 otázky. Půjde mi tato ROM i na M800 ? Vím že jsou kromě klávesnice s X800 shodné. A druhá otázka: S novou ROM přicházím o záruku?
htcjirka (1875)|6.6.2008 20:36
Ne,ROM z X800 na svou M800 opravdu dat nemuzes.
S neoficialni rom o zaruku prichazis,ale pokud mas k dispozici rom puvodni,neni problem ji tam dat pri pripadne reklamaci.