Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak začít?

Lokutus (6)|6.6.2008 11:15
Dobrý den,
začínám programovat v .NET C# pro Windows Mobile platformu, konkrétně pro WM5 na zařízení HTC P3300 Artemis.
Stáhl a nainstaloval jsem si .NET framework, pak ještě .NET compact framework, dále MS Visual Studio Express 2008 pro C#.
Po počátečním seznámení s jazykem jsem zkusil založit projekt pro compact fw, ale nikde jsem tuto volbu nenašel. Dále nevím, jak to na to zařízení dostat, jak se to spustí, jaká jsou omezení atd.

1. Potřebuji pro vývoj na mobilní platformu placenou verzi VS?
2. Co bude výstupem takového vývoje? Exáč? Nebo něco jiného?
3. Potřebuji Active sync, nebo stačí Bluetooth?
4. Jak nainstaluji compact framework na to mobilní zařízení? Instalačky mají 33M a na tom MDA je 22M místa. Potřebuji microSD kartu, nebo tam ten compact framework jde narvati přes AS, či BT?

Omluvte mě, prosím, ale v této oblasti jsem naprostý začátečník.
Díky za případné odpovědi, L.
zivan (615)|6.6.2008 11:44
Edice Express ani Standard nepodporuji mobilni zarizeni - porovnani edici
Lokutus (6)|6.6.2008 11:55
Takže potřebuji Pro edici za 22000?
Nebo to jde jinak? Neexistuje nějaké jednoduché SDK?
Lokutus (6)|6.6.2008 13:10
Anebo jinak. Mohl by mě někdo tady nasměrovat na nějaké rozumné zdroje? Knihy, články, cokoliv jak začít programovat aplikace pro WM? Zatím co jsem hledal jsou buď již pokročilé techniky, staré rady z roku 2000-2002, anebo rady typu nainstalujte si nějaké SDK s linkem, který odkazuje na 404, popř. po stažení nejde nainstalovat a není schopen mi říci, co mu chybí. Buď blbě hledám, nebo moc zdrojů není.
Potřebuju fakt jenom nasměrovat.

Jinak teďka jsem si stáhl 90ti denní trial verzi MS VS 2008 Pro, abych měl podporu vývoje pro mobily a mohl si "vyzkoušet" Hello World! Má to tři a půl giga, ke stažení je pouze iso a navíc mi ten jejich download manager zablokoval prohlížeč tak, že jsem ho musel zabít, kriste... Myslel jsem, že to bude jednodušší.

Díky.