Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Secure WIFI - nepripoji se

sojka64_ce4you (7)|6.6.2008 06:45
Ahoj vsem vespolek, neresil jste nekdo problem s pripojenim k zabezpezene WIFI? Mame tady WPA-TKIP, na notebooku toto nastaveni funguje, z PDA ne. Certifikaty,osobni (pfx) i firemni root CA (CER), mam importovane (resp. export z exploreru v NB a nasledny import v PDA). Zkousi se pripojit, ale pak po me chce zadat uziv. jmeno a domenu, stale dokola. Je to na Orbitu s Vanillou 4.02 (zkousel jsem to i na WM5 a oficialni UK WM6). Diky Petr
berczo (68)|6.6.2008 07:10
A máš určitě v mobilu všechno nastavené dle wifi routeru ?
Jedinou chybu vidím ve špatném nastavení profilu zabezpečení ....
.... nebo chybička v loginu nebo passwordu ....
Jseš si 100% jistý, že to vyplňuješ všechno OK ? ;-)
A ještě .... nemá to firma blokované ? Myslím podle MAC adres ?
sojka64_ce4you (7)|6.6.2008 07:28
[QUOTE="berczo"]A máš určitě v mobilu všechno nastavené dle wifi routeru ?
Jedinou chybu vidím ve špatném nastavení profilu zabezpečení ....
.... nebo chybička v loginu nebo passwordu ....
Jseš si 100% jistý, že to vyplňuješ všechno OK ? ;-)
A ještě .... nemá to firma blokované ? Myslím podle MAC adres ?[/QUOTE]

Vsechno je urcite vyplnene spravne, proc si ale rekne o jmeno a zrovna domenu, kdyz to by si mel vsechno liznout z certifikatu? Co se tyka MAC adresy, pokud by byla blokovana, ocekaval bych, ze me ani nebude zkouset pripojit. Pokusim se to zjistit (jsme vetsi firma a panove nejsou zrovna pristupni experimentum :-))).
P.
berczo (68)|6.6.2008 07:30
No, pokud jste větší firma, tak nejlíp konsultovat s informatikem ;-)
On už bude vědět, co a jak bloknul ...
PhSnake (872)|6.6.2008 09:14
Je mozne ze router ma zakazane pripajanie dalsich zariadeni. TJ ma list MAC adries ktore sa mozu pripojit ale tvoje PDA medzi nimi nie je.
sojka64_ce4you (7)|6.6.2008 11:44
[QUOTE="PhSnake"]Je mozne ze router ma zakazane pripajanie dalsich zariadeni. TJ ma list MAC adries ktore sa mozu pripojit ale tvoje PDA medzi nimi nie je.[/QUOTE]
Podle techniku zadne omezeni MAC adres neni nastavene.
berczo (68)|6.6.2008 12:46
Tak to je divné....
Mimochodem, jakou doméno to chce po tobě ???
Po mně to chce akorát nastavit Název sítě (protože to mám normálně skryté), kam se připojuju (Internet), pak Ověřování a Šifrování dat a samozřejmě Síťový klíč a zaškrtnout Použít řízení přístupu k síti IEEE 802,1x.
Toť vše, kde je jaká doména ???
sojka64_ce4you (7)|6.6.2008 13:02
[QUOTE="berczo"]Tak to je divné....
Mimochodem, jakou doméno to chce po tobě ???
Po mně to chce akorát nastavit Název sítě (protože to mám normálně skryté), kam se připojuju (Internet), pak Ověřování a Šifrování dat a samozřejmě Síťový klíč a zaškrtnout Použít řízení přístupu k síti IEEE 802,1x.
Toť vše, kde je jaká doména ???[/QUOTE]
To jsem psal, pri vlastnim pripojivani se dotaze na username a domenu. Taky nechapu proc. Vse potrebne je v certifikatu. Jako kdyby ho nevidel. P.
sojka64_ce4you (7)|19.6.2008 09:49
Problem asi bude v chybejici podpore EAP-TLS, nevite o tom nekdo?