Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

solarni nabijec

ango (14)|5.6.2008 23:24
Tak, prazdniny jsou tu a ja mam nasledujici problem. mam zarizeni HTC Blue Angel (mda3, Q9090) a planuji na par dni zmizet do divociny respektive do mist kde neni moc moznosti na nabiti pda a tak jsem premyslel jak to vyresit... Ze vsech mne znamych reseni povazuji za zajimave "powerbanky" krabicka s akumulatorem kterej nabiji, a pote z nej ozivim pda a nebo solarni panylky... nechci do toho vrazet zas tak moc penez jelikoz se jedna pouze o prazdninovou potrebu ale laka mne to... libi se mi toto ale nevim jestli to je pouzitelny a v parametrech ktery potrebuju si uplne jistej nejsem... nemate nekdo radu, tip nebo neresil jste jiz nekdo tento problem? zajimalo by me jestli se tou hrackou da nabit moje cihla :) diky...
Nesli (409)|6.6.2008 00:07
Trochu tohle resime tady..
Je tam i neco o solarnich nabijeckach;)
ango (14)|6.6.2008 13:19
A myslite ze bych tu svoji cihlu (mda3) tou hrackou [link] nabil?
Nesli (409)|6.6.2008 20:39
Jj, vypada to roztomile:) Otazka jak to bude fungovat v praxi, ale podle toho co je tam napsano by to melo zvladnout, a ma to v sobe akumulator, cili by se vyplatilo nechat to dlouho na slunci a pak ti tim nekde vecer pohodlne dobit PDA...Otazkou je zda to pujde pouzit na ten konektor/redukci co ma k napajeni 9090ka...
mi38k (205)|6.6.2008 21:32
No, má to výstupní napětí 6V, což nevím jestli je to stejné napětí jako má nabíječka, kterou PDA dobíjíte. Což ale neznamená, že to nebude fungovat. Jinak výstupním proudem 300 mA by se to nabíjelo celkem dlouho, ale hlavně pokud by se PDA vybilo úplně, tak se bojím že si to ani neškrtne.
ango (14)|7.6.2008 00:16
Mno redukci snad najdu a kdyz ne tak si ji vyrobim v tom bych problem nevidel navic to ma asi USB vystup to znamena ze pres datovej kabel prinejhorsim... Plan by vypadal nasledovne, pohodit na slunci a dobit akumulator a potom si s ním nekde vklidu nabít pda... Jo, vystupni napeti je 6V a nabíjecka kterou nabijim pda doma prevadi 230 ze zasuvky na 5V... to znamena ze rozdil je jeden volt... myslite ze bych tim to zarizeni mohl ponicit? Doufam ze ne... mno, pocitam s tim ze to nabijeni nebude asi nejrychlejsi ale v lese je klid a já si taky pockám ;) - vybit ho milacka uplne nenecham...
Jeste takovou prosbu mám, nemáte nekdo doma originalni adapter u nabijecky na MDA3 kdyz jsme u toho? Ja na tom svym nemam nikde ty informace ... tam by bylo mozne se dozvedet jakym proudem - nejen napetim - se pda dobiji za spravnych podminek... dekuji..

Asi si tu nabijecku stejne koupim, uz jen ze zvedavosti .)
Docent (1234)|7.6.2008 00:26
"nabití baterie při plném slun.svitu 10-12hod." Hodně štěstí, předpokládám, že ukecáš strejdu Gůggla, aby ti našel průměrnou dobu slunečního svitu v ČR. Pokud míříš do rovníkové Afriky, pak je ovšem situace jiná ;) .
ango (14)|7.6.2008 00:44
Jojo, to me desi... a taky jsem nad tim premyslel... psal jsem jim maila... doufam ze se to trochu nabiji i ne pri PRIMYM svetle... ale i kdyz je zatazeno... alespon trochu :) :oops:
Nesli (409)|7.6.2008 04:57
No slunicniho svitu 12h si tu fakt neuzijeme:D :D Jde o to ze to ma v sobe akumulator, tj vydel bych to tak nekde to nechat na slunci pres den kdyz se s PDA nekam jde, pak prijit vecer a aspon 75pct baterky PDA dobit.. Nebo vzit s sebou a pripevnit nahoru na batoh:D :D :D

PS S tim uuplne vylagrovanym clancem v PDA bych to taky asi videl blede ze to nenakopne, ale to si zas musi dotycny pohlidat;)
ango (14)|7.6.2008 09:42
To se mi na tom libi, ze to je "uschovna" energie jeste k tomu dobijena slunickem... I kdyz asi moc svitit nebude... Uvidim jak to bude pouzitelny v praxi... ale kdyz to pres slunecnej den nekde zapomenu tak se tam snad neco nastrada...
Nesli (409)|7.6.2008 10:06
Jj, no a jestli do ni pujdes tak nas pak hlavne nezapomen informovat jak je to pouzitelne, a doufam ze bude, bylo by to fajn;) :yes:
ango (14)|8.6.2008 18:38
Mno asi pujdu... ale cekam az mi z GMe odepisou... a jeste se bojim tohohle:

Nemůžete mi někdo zjistit jakej proud PDA potřebuje aby zjistilo že se nabiji a aby se nabilo? (pod určitou hranicí to totiž spíš vybijí) Nejlépe jak je tomu u MDA3/BlueAngelu/Q9090 ... ale asi to bude podobny... Dík... Abych si misto nabijece neporidil vybijec...
Anitka (108)|1.11.2008 19:42
Ahoj. Koukám, že šťastný nový majitel se už neozval. Tuhle věc jsem si taky kdysi koupil a neni úplně nejhorší, pokud budete dobíjet mobilní telefon s malým odběrem. Za slunečných dní ho uživíte. Problém je s PDA. Dodaný proud ne vždy uspokojí režijní výdaje na nabíjení a jen málo zbyde. Nabil jsem solární nabíječ a zkoušel jsem nabít tato zařízení:

HP hx4700 (1800mAh): Bliká, že nabíjí, ale vybíjí se. Proud nepokryje ani režie.
MIO A501(1050mAh): Dobíjí. Několik hodin skutečně přibývá energie v MDA a pak začne opět ubývat. Pokud se přestane včas, lze do MDA dostat cca 20%.
Nokia 6230i: Dobíjí. Lze nabít dle odhadu cca 50%. Nemohu určit přesně, indikace na Nokii je hodně "od oka", tak to beru podle toho, jak dlouho mi pak vydržela.

Obavy ze zničení PDA:
Tady vás musím potěšit. Těch 6V se nemusíte bát, má to měkký výstup a napětí při dobíjení klesne pod 5V. Zkrátka nedokáže dát destruktivní proud.

Zkoušel jsem i takovou tu hračku na jednu tužkovou baterii, co se na ní objevil odkaz v jiné diskuzi a nenabil jsem ani Ericssona W200i. Prostě pořád vypínal a zapínal dobíjení, protože když začal, tak napětí spadlo, tak to zase ukončil. A tak pořád dokola.

Zoufalství mě dohnalo k tomu, že jsem si vyrobil vlastní a začal to i prodávat. Je to tady: ME-27A
Lze k tomu připojit i solární panel, který je v e-shopu také. Možná to vypadá, jako že tady dělám reklamu, ale sami jste mě na jednom srazu Ce4you přesvědčovali, že to mám vyrábět a prodávat, když jsem předvedl prototyp vyrobený pro sebe. :D

Výsledky:
HP hx4700 (1800mAh): Nabije cca 115%.
MIO A501(1050mAh): Nabije cca 230%.

A bonus na závěr. Aktivní uživatelé Ce4you dostanou slevu 200Kč na tenhle akublok. Stačí mi poslat soukromou zprávu. ;)

Martin
www.rufi.cz
ango (14)|1.11.2008 20:05
Jo, uplně jsem zapomel... Takže, jak to dopadlo? Nabil bych s tim jakejkoliv mobil ale to PDA to totálně ignorovalo, nevim jestli do toho nějakej proud procházel ale rozhodně to PDA nepoznalo... Takže neúspěch - docela škoda, ta hračka vypadá důvěryhodně...

Pokud to budu řešit i příští prázdniny, možná se ozvu ;)
Anitka (108)|1.11.2008 21:05
Super, budu se těšit! :)) Ještě jsem nikoho nezklamal. ;)