Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kaiser + připojení k internetu přes bluetooth

jabba (50)|5.6.2008 22:49
Zdravím, googlil jsem googlil, ale nevygooglil, poradí někdo?

Mám HTC Kaiser, mám USB BT v počítači. Chci se napojit z PDAčka na internet přes počítač (tj používat počítač jako "modem")

Jak na to?

S USB BT byl dodán software BlueSoleil, který by to teoreticky měl umět, ale nezadařilo se mi, vítám jakoukoli cestu, nebo aspoň popostrčení

Díky

MB
Zdenek Malinsky (9781)|6.6.2008 01:52
jabba (50)|6.6.2008 08:17
Diky za link, ale to je ActiveSync pres Bluetooth - tj nikoli pripojeni na internet pres pocitac...
musashi (111)|6.6.2008 08:31
No, ale prave AS Ti zprostredkuje sdileni toho pripojeni, ktere mas v pocitaci ...
V okamziku, kdy mas MDA propojene s PC pres AS, tak Ti na MDA vali internet. Tzn. staci vytvorit BT pripojeni k AS.
jabba (50)|6.6.2008 08:42
ahaaaaa! dik moc
[Jilem]Karell (10)|6.6.2008 08:51
Dobrý den, je to už delší čas, řešil jsem stejný problém, i když na jiném zařízení (MDA compact III), tady připojuji jeho řešení, snad vám to pomůže.
Hledal jsem tak dlouho, jak zprovoznit Skype na T-mobile MDA III s připojením přes BT k PC, včetně odchozích hovorů, až jsem si poradil sám. Tady napíšu malý návod, snad někomu pomůže. Základem je mít v pořádku synchronizaci zařízení s PC přes BT pomocí programu ActiveSync. Mám-li synchronizováno, v ActiveSync v nastavení připojení zadám v záložce Počítač je připojen k: Internet. V zařízení potom v Nastavení záložka Připojení vyberu opět Připojení a v něm na záložce Upřesnit a dále Vybrat sítě jako druhou možnost připojení zadám Bluetooth. Všechno potvrdím OK. Od tohoto okamžiku mám MDAIII připojenou přes BT k PC, používám připojení PC k internetu, takže dostatečně rychlé i pro Skype, mohu volat z MDA jak v rámci Skype tak i na pevné linky s kvalitou velmi srovnatelnou s voláním přímo z PC. Ještě malá poznámka k synchronizaci zařízení s PC. Ta se vám nepodaří, pokud nebudete mít volné příslušné porty pro program ActiveSync. Ty nebudete mít volné, používáte-li např. program BlueSoleil, jako jsem používal já. Po jeho odinstalování a s použitím běžných služeb dostupných ve Win SP Prof. jsem měl najednou po problémech a synchronizace od té doby šlape tak, jak má. Jak po kabelu tak po bluetooth.