Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC představilo luxusní Touch s klávesnicí - HTC Touch Pro

Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2008 16:21
Společnost HTC se vážně činí. Před pár dny uvedla luxusní HTC Touch Diamond a dnes tu máme dalšího člena rodiny Dotyků s Windows Mobile 6.1 Professional, krásný HTC Touch Pro. I když to na první pohled nevypadá, rozdílů najdeme víc než jen integrovanou klávesnici. V prvé řadě je zařízení o dost tlustší, celkové rozměry Pro-čka jsou 51 x 102 x 18,05 milimetrů při hmotnosti 165 gramů. Vyšší hmotnost je však kompenzována nejen slotem pro microSD karty (podpora SHDC je samozřejmostí), ale i o polovinu kapacitnější Li-Pol baterií 1340 mAh. VGA displej s úhlopříčkou 2,8 palců slibuje spolu s nádhernou pětiřadou klávesnicí spisovatelské orgie, ale raději si počkám na praktické zkušenosti.

Další změnou oproti Diamondu je paměť, Pro nabízí "pouze" 512 MB FlashROM a 288 MB RAM; procesor Qualcomm MSM7201A taktovaný na 528 MHz je shodný. O pohodlné ovládání stylem i prstem se postará TouchFLO 3D, intuitivní nástroj přímo z dílny HTC. Na rozdíl od předchozích modelů nabízí Pro třípásmové GSM/GPRS/EDGE (900 / 1800 / 1900 MHz) a dvoupásmové UMTS/HSDPA (1900 / 2100 MHz), což asi zklame náruživé cestovatele; rychlost downloadu 7,2 Mbps je naopak skvělá. Nesmím zapomenout ani na klasický Bluetooth 2.0 + EDR a WiFi b/g. Pro zachycení okamžiku je k dispozici integrovaný fotoaparát 3,2 MPix s přisvětlovací LEDkou (plus druhý VGA foťák pro videohovory) a pro bezpečnou orientaci v terénu i GPS modul. A jako taková třešinka da dortu by měla být podpora TV-Out, samozřejmě se speciálním kabelem, a klasické analogové rádio s RDS.

Zdroj: HTC
peter.nr (501)|5.6.2008 22:35
Tak na toto som čakal. Komunikátor bez kompromisov. Má všetko. Už len koľko bude stáť ... a či sa dostane do ponuky našich operátorov ešte pred Vianocami.
neoxo (133)|6.6.2008 09:43
vedel som, ze Musia urobit aj verziu Diamonda so slotom microSD :)
Tak som dockal, uz len pockat kedy zacnu tuto vlajkovu lod predavat :)

a vsimli ste si toto?

Natočením zariadenia sa nám rotuje obrazovka pomocou zabudovaného pohybového senzoru. Funkcia je dostupná iba pri prehliadaní obrázkov a internetovom prehliadači. Kvalitne prepracovný je aj stylus s magnetom. Keď vytiahneme stylus tak sa nám automaticky aktivuje displej. Keď telefonujeme a vytiahneme stylus počas doby hovoru tak sa nám aktivuje poznámkový blok pre rýchlejšie zapisovanie
soko.ban (71)|6.6.2008 10:59
Všimli jsme si... psali to i u Diamonda. :yes:
kchrz_ce4you (120)|6.6.2008 11:05
Jsem zvědav, okolik se bude lišit cena, ve srovnání s Diamondem.
peter.nr (501)|6.6.2008 12:08
No podľa mňa by uvádzacia cena nemala byť vyššia ako uvádzacia cena Kaisera. Kaiser pôjde dolu a toto bude jeho nástupca. A Diamond bude o cca 3-4 tisícky lacnejší.
kopec_ce4you (236)|7.6.2008 10:11
[QUOTE="neoxo"]...
a vsimli ste si toto?
...[/QUOTE]

Jen doufám, že všechny tyhle funkce půjdou i vypnout, pro ty, co je nechtějí používat - ale jak znám HTC, tak snad jo. No jsem zvědavý na cenu, jestli bude přijatelná, prodávám Kaisera.
Martin Ráž Hoch (1832)|7.6.2008 10:25
No já jsem jak malé dítě co se těší na Vánoce. Osobně se ale domnívám, že HTC nemůže jít s cenou moc nahoru vzhledem k SE XPERIA. Tohle je ale dost zvláštní situace, protože koncern vyrobil tento přístroj pro SE a tím pádem ví, jaké jsou náklady. Můžou si tedy podle mě trochu pracovat z marží, protože si nemyslím, že by chtěli, aby lidi kupovali spíš SE:)