Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - ROM (Build 19900.1.1.0) s WM 6.1 ENG

kesu (548)|2.6.2008 19:24
Originální návod vč. downloadu naleznete zde:
http://www.wmmania.cz/content.php?id=1003
mjozef (9)|2.6.2008 20:07
Keby bol problem viem sa vratit na WM6 firemný softvér V4.7.17_CSY_CS00
kesu (548)|2.6.2008 20:14
Návod, jak se zpět vrátit k původní české ROM :

http://www.wmmania.cz/content.php?id=1005
Skipy (110)|3.6.2008 14:02
Všechno sem udělal a skončím na tomto bodu

6) Najednou zmáčkněte tlačítka POWER+RESET+CAMERA+REC a držte dokud se nespustí flashovací program

Předpokládám že POWER je tlačítko nahoře, CAMERA a REC vlevo a vpravo nahoře, RESET je SR tlačítko na stylus. Najednou je zmáčknu a Asus si akorát udělá SR, zkoušel jsem to 5x. Tlačítko REC mám přemapovaný, že by to bylo tím?
kesu (548)|3.6.2008 14:54
jj tlačítka sou to ty co píšeš...chce to trošku snahy :) a nejlepe dva lidi....zkust to mysím při vypllem přístroji ale to už si nejsem jisty
Tonislav (23)|3.6.2008 16:08
Muzu nekoho poprosit,aby to upnul nekam ...? uz asi petkrat jsem to zkousel stahnout a stale se mi to prerusi v pulce stahovani...Diky
kesu (548)|3.6.2008 16:43
Tady to máš:
[CODE]http://uloz.to/458868/GalaxyII.rar[/CODE]
Tonislav (23)|3.6.2008 18:09
Dekuju moc:yes:
tomik999 (17)|3.6.2008 21:30
Ahoj. Tak jsem zkusil WM6.1, ale jsem z nej trosku prekvapen. Kdyz se chci dostat na nastaveni klavesnice, menu je v rustine... :-( Kdyz chci kouknout na stav baterky, vse OK, ale ve druhe zalozce vidim jenom grafiku, ale nevidim zadny popis. Vite nekdo co s tim?
Diky.
kesu (548)|3.6.2008 21:39
Tak to je divný. u me je vše v poho.....Udelal si HR po naistalovaní ROM ?
tomik999 (17)|4.6.2008 09:38
Ahoj. HR jsem myslim udelal. Nevimpresne, co myslis tim navigacnim tlacitkem. Predpokladam ten maly ctverecek, kterym se potvrzuje... A Reset - dirka pro stylus. Take muze byt problem v tom, ze jsem to stahoval z odkazu, ktery je uveden ve vlakne P535, ale myslim, ze jis psal, ze je to to same..... Jinak diky za jakoukoliv radu.
kesu (548)|4.6.2008 15:43
Ten odkaz by mel být stejný, zkus jeste pro jistotu stahnout tu ode me a uvidíš
harmony (38)|4.6.2008 20:32
Ako približne dlho trvá FlashROM update. Mám nabehnutú obrazovku asi 30 min. a žiadna aktivita - iba Waiting...
kesu (548)|4.6.2008 22:04
Je to okolo pěti minut
tomik999 (17)|5.6.2008 07:38
Ahojte. Takze jsem si stahl ROMku od Kesu, preflesoval a vse je OK. ROMka z linku, ktery je uveden ve vlakne P535 je jina! Doporucuju nestahovat. Kazdopadne jsem s touto verzi velmi spokojen. Start telefonu je neuveritelne rychly....
4Harmony-stalo se mi to take. Predpokladam, ze to bylo z duvodu nezapojeni nabijecky do telefonu. Pri flash mi telefon vypsal hlasku, ze nemam zapojenou nabijecku. Kdyz jsem ji zapojil, zmenil se screen a bylo tam napsano waiting. Po 5-ti minutach jsem zmackl znova kombinaci 4 tlacitek a flashovani zacalo znovu. Tentokrate uz jsem mel ale telefon na nabijecce. Vse probehlo OK. Cas flashe max. 5 minut.....
kesu (548)|5.6.2008 13:04
JJ ta nabíječka nebo USB tam musí být pripojený,jinak flashovani nezacne
Lothar.14 (21)|5.6.2008 15:15
Nazdarek.mam mensi problem. Pri updateu ve fazi reading mi to napise (boot: Checksum error! Update fail!) vite nekdo co s tim? proc mi to nejde? diky
kesu (548)|5.6.2008 15:37
zkusil bych naformatovat kartu a znovu tam nakopírovat soubor s ROM
Lothar.14 (21)|5.6.2008 20:27
Jo tak to se mi povedlo :o) jenze se mi to moc nelibi, rychlejsi to mozna trochu je, ale zasadni to pro me neni, poradite mi jak s tou ceskou 6.0 nazpatek. pise mi to, ze (Aktualni pameti ROM nelze pouzit s touto regionalni verzi) nevim co s tim :o( diky
kesu (548)|5.6.2008 20:45
Zkus znovu aplikovat ASUS.UnlockLangID.exe
Lothar.14 (21)|5.6.2008 20:48
no to uz sem zkousel, je to nejaky podivny :o(
Lothar.14 (21)|5.6.2008 20:59
nemohlo by to bejt necim jinym? ty si to zkousel?
kesu (548)|5.6.2008 21:25
nn nahrát zpět českou verzi jsem nezkoušel
Lothar.14 (21)|5.6.2008 21:33
a je mozny, ze by to neslo? :o) doufam, ze ne, jinak je to pekne v prdeli :o)
proview (112)|5.6.2008 23:02
No tak dneska zas něco málo :-)))))

Tak flešnutí nazpátek -či třeba na wm5 samozřejmě jde ...... to zas takový čímani - hoši na asusu nejsou aby to nešlo :-)))
Ale je to docela dost o tom že soubor galaxyII je něco jiného než soubor AsusP535.cap.I když jsou strukturou podobné tak pro asuse neni-je to jen podobné .Ale ... a tady jsme u toho .... jde to jen přes pam. kartu... čili se musíme připravit na přepisy názvů a to souboru galaxyII. během flešování.
a taky mít po ruce modifikační romku primárně sestavenou na 525. ale stačí tato (bezproblémová wm6.0-česká)
FUU_V4.7.17 CSY_CS00_EXT_V1.3.0_3rd
na kartě samozřejmě musí být v rootu unlock, GalaxyII.cap (515 kb)-inf soubor a složku 2577 -exáč. Odemknout -zresetit-vyjmout romku a nahradit českou a přepsat na asus.... bootlouder pozná verzi a sám napíše co chybí... vyjmout kartu a -nahrát na ní českou ... musí vypsat že je správný souběh bootlouderu G4/H3 jakmile se karta vloží zpět tak nastartovaná fleš pokračuje .
překopírují se poté soubory správně a znova ve třetím dějství se nahraje verze 4TH :-))))
Takhle se to jeví ... a ono to je samozřejmě...snadný, ale chápu -a na to jsem upozornil ,že to neni sranda směrem dolu .. nahoru je to legrace... ale dolu už menší :-))) a kdo neví jak probíhá a hlavně co samotné flešnutí a s jakýma souborama obnáší tak by se neměl dvakrát bez prostudování do takovýchto kroků hrnout :-) ještě je tu cesta systemem pokus -omyl . A vrchol všeho je když se zadaří naflešnout romku TH a v češtině :-)))) ale jde to ...Samosebou ted bude řeč o rychlosti a bezproblémovosti verze WM6.0 a WM6.1....... no .. malinko rychlejší (ale nepatrně ) samozřejmě je ... ale jen tím že je menší a česká zas na druhou stranu má diakritiku.Ale podstatný rozdíl je jen v officích.(proto přečíslování verze) Ostatní se dá sehnat a doinstalova,t ale to už jsme zase tam kde jsme být ani moc nechtěli .(někteří) U p535 -a snad asi u každého pda je to o velikosti celkově nahraného systemu .
Já se přikláním ke konfiguraci hodně kvalitní csy verze a použít maličkosti o velikosti řádově do 50ti kB. S verzí radia bych si nedělal příliš starostí - protože je to v podstatě plus mínus.V konfiguraci T-mobile jsem nezaznamenal ozvěnu nikdy ,ale když se to píše tak to může i být- někomu -někde-někdy.Bude zřejmě záležet na technologii a softu samotných operátorů.Ale zásadní změny ne..Snad největší nedostatek ale je , že neobsahuje ovládání hlasem protože to je docela dobrá funkce.
Lothar.14 (21)|6.6.2008 00:15
super, povedlo se, dik moc :o)
Lothar.14 (21)|6.6.2008 00:52
takže, jelikož sem byl požádán, abych trochu polopatě vysvětlil jak se mi to povedlo, pokusim se to v jednotlivých bodech popsat, kdyby si náhodo chtěl tu 6.1 jenom vyzkoušet. Já, jelikož sem se s tim pral celé odpoledne, tak sem 6.1 flashnul anglickou verzí 6.0, tudíž sem neměl problém s nějakým přepisováním souborů o kterých mluvil Prowiev. Nevim jestli to je zjednodušení, ale mně to takhle šlo. Myslim, že je to ztráta maximálně 5 min. Takže pokud budete chtít zpět na českou verzi, tak nejdřív flash zpět na anglickou 6.0, je to uplne bez problemu.

1.na SD kartě musí být ASUS.UNLOCKLANGID.exe, obsah složky anglické verze ROM 6.0 (slozka 2577, GalaxyII.cap,AsusP535.cap)
2.pustim ASUS.UNLOCKLANGID.exe, pak reset
3.pustim flash s anglickou verzi
4. zepta se me to, jestli chci nebo nechci pokracovat, v ten moment na SD karte nahradim anglickej soubor AsusP535 ceskym souborem AsusP535
5.vsunu kartu a dam ANO, tím je cela vec hotova :o)

ceska i anglicka verze ROM je normalne na strankach ASUS, takze to sem snad davat nemusim :o)

Hodne zdaru :o)
proview (112)|6.6.2008 10:11
Tak .. jak píše Lothar je samozřejmě postup normální a jednoduchý a dobrý... je podstata se vrátit na anglickou a po výměně os. na českou.... popsal jsem jen tu horší variantu kdyby se někdo pokoušel vrátit na WM5 z nostalgie a nebo vyzkoušet jinou než pro 535 romku ,která je v podstatě určena pro ARM ...( jde to ) ale neni to doopravdy o ničem.

Ted ten postup jak jednoduše vylepšit bajos.

1. stáhnout si verzi třeba od pdaviet nějakou 6.1..rozbalit a nechat připravenou třeba na ploše ve složce .
2. trojhmatem do bootloudru.
3 .ze složky wm6.1 spustit dos update a připojit a potvrdit třeba tabulátorem:-))))
4. naběhne spuštění bootloudru a opět potvrdit bez obav...neproběhne fleš z důvodů nesynchronu G4/H3
5. odpojit a vrátit se normálně RESETEM zpět.
6. mělo by se objevit datum r.2000 a tím je potvrzena úprava bajosu ale se stejným parametrem z důvodu kompatibility na pozdější upravy.Samozřejmě se nejedná o zázrak ale je to jak jsem podotknul příjemný zrychlení. Byl dotaz proč radio 4.8... no.. z lenosti je dokola měnit .-))) ale jelikož je to trivialní operace jen s tim že se kouká na tanec hvězdiček :-))) tak to at si každý vyzkouší podle sebe jestli je to přínos či ne .
Navigace: nestalo se mi na 535 že by něco nešlo nebo bylo nefunkční.Osobně považuju verzi TTN 6.204 za nejvíc vydařenou s tím že neni žadnej problém ani s mapama ani s funkcema na serverech.A navíc se fixuje zároveň nejrychleji.
iGO8 je tak trošku sázka - asi na východ nejlepší mapy a velmi podařený funkce ale mě rozházela spoustu věcí -a koneckonců to neni jak se píše -final pro pda .
MN6.5 je s nejnovějšíma mapama výborná- jak graficky tak možností si ztáhnout podpory.. taky ale zoufale pomalej samotnej start programu (velká náročnost na pamět) a v neposlední řadě z tohoto důvodu i občasné zpomalení při změnách tras než vypočítanejch.Ale to už se tu testovalo nadmíru dobře od kluků .Jen bych asi nesouhlasil s jednou věcí a to s tim že je jedna lepší než druhá ... chyby-i v mapách mají všechny-plus mínus.Tady je to o tom komu se co líbí a vyhovuje.
ethyl (9)|7.6.2008 10:04
Servus,

skusal niekto flashovat z miniSDHC karty? Davnejsie tu boli horlive diskusie o tom ci su SDHC podporovane, alebo nie. Mne moja A-Data 4GB SDHC bezi bez problemov, ale dokazal by som z nej flasnut? THX.
proview (112)|7.6.2008 22:41
Hodně záleží jaká to karta je ... od koho. Ale neměl jsem zatím problém.Podle mého je lepší malinko připlatit za kvalitní sdhc kartu než si přidělávat problémy.A 4 GB na wm6 nedělá problém.

Ještě jsem posledně zapoměl poslat docela dobrý prográmky.... ale hlavně -opravný patch na wifi kdo třeba nechce anglickou romku 6.1 a stačí mu 6.0.
proview (112)|7.6.2008 22:42
Hodně záleží jaká to karta je ... od koho. Ale neměl jsem zatím problém.Podle mého je lepší malinko připlatit za kvalitní sdhc kartu než si přidělávat problémy.A 4GB ve wm6 nedělá problémy.

Ještě jsem posledně zapoměl poslat docela dobrý prográmky.... ale hlavně -opravný patch na wifi kdo třeba nechce anglickou romku 6.1 a stačí mu 6.0 česká. Patch stačí z pda-třeba z karty- nakopírovat přímo do windows a zrestartovat .
proview (112)|8.6.2008 11:31
Ještě taková maličkost s těma romkama.... podle mého názoru asi vůbec nejlepší a nejlépe vyladěná romka je ..S4V-ROM s datumem vytvoření 4.6.2008 o velikosti 48 624.Tu jedinou z mnoha bych asi doporučoval z angl. mutací (celkem nevydařených ). Má po instalaci volný prostor cca180 MB na data.Neobsahuje zbytečnosti a myslím že jsem nepřišel na nic co by nefungovalo kvalitně- a navíc s balíčkem velmi výborných aplikací. Tu jedinou bych asi nazval luxusní. A nebo ještě počkat až koncem léta dorazí česká 6.1.
kesu (548)|8.6.2008 12:36
Mohl by si sem prosím hodit odkaz na stažení tehle luxusní ROM ? A pak sem se chtěl ještě zeptat co opraví ten patch na Wifi?(a je tento problém u všech ROM ?
czbird (334)|8.6.2008 15:31
mohl by někdo poskytnout vypreparovany softik na update gps? neminim kvuli nemu updatovat na 6.1. diky
proview (112)|8.6.2008 16:52
Patch opraví citlivost wifi a vypínání připojení u WM 6.0

czbird (334)|9.6.2008 17:54
[QUOTE="proview"]Patch opraví citlivost wifi a vypínání připojení u WM 6.0

[/QUOTE]

mam 6.0 a ani jednim z vyse uvedeneho netrpim - jak se to ma projevovat? nejaky ofiko odkaz na release by nebyl? :)
andyho (14)|11.6.2008 10:12
Jsem prave po flashi na 6.1. (19900) Mazlik se chova naprosto korektne, start je o neco rychlejsi. Celkova prace i sviznost se podle me zrychlila. Mozna je to i tim, ze moje 6.0CZ byla uz pekne zaflakana vsim moznym.:-) Kazdopadne u 6.1 Angl. zustavam. Tot moje zkusenost!
martin_g (81)|11.6.2008 11:53
Nemozte niekto s WM 6.1 otestovat ako sa sprava natacanie videa a foto, ci este stale blbne farba a zvuk?
Bolo by vhodne keby sa nasiel niekto komu to vo WM 6.0 blblo.
Dakujem.
kesu (548)|11.6.2008 11:56
Mě to fungovalo v 6.0 a funguje to i ted an 6.1
permar (552)|11.6.2008 15:55
Také jsem se s tímto problémem nesetkal. Vše funguje a fotí v poho:yes: Určitě jsme ti s tím nepomohli ,ale aspoň máš nějakou odezvu na výše zmiňovaný problém.
levap1_ce4you (58)|13.7.2008 12:05
To znamená, že vše je v angličtině? Vyplatí se to? Je to o tolik rychlejší a lepší? Už měsíc o to přemýšlím jestli přejít na 6.1 nebo né?!! Příspěvky jsou různé - někomu se to líbí někomu né...
yngwie2 (5)|13.7.2008 21:26
Ja mam WM6.1 dva dni, start je oproti WM6.0 o nieco rychlejsi, ale co je z mojho pohladu optimisticke, rychlost nabehu GPS - do 1 minuty, mozno pol minuty :-). Doteraz to trvalo odhadom 5 minut. Ine podstatne zmeny som zatial nezaregistroval, ale toto mi staci, aby som pri novych oknach ostal :-).
andyho (14)|14.7.2008 10:29
[QUOTE="levap1"]To znamená, že vše je v angličtině? Vyplatí se to? Je to o tolik rychlejší a lepší? Už měsíc o to přemýšlím jestli přejít na 6.1 nebo né?!! Příspěvky jsou různé - někomu se to líbí někomu né...[/QUOTE]
Jestli se to vyplati, musis posoudit sam...Jde o to, ze na na svem mazlikovi na TODAY mam anglicky jen "No unread messages". Zbytek programu mam stejne v cestine a PocketBreeze se chova taky v cestine, vcetne datumu (cervenec). Dole 2 tlacitka jsem si premenoval pomoci SKTools na "Hovory" a "Adresar" a je hotovo :-) Kdyz chces, jde vsecko. Otazkou spis je, jestli ti ta anglictina tolik vadi. Ovladaci panely a zbytek ovladani je anglicky. Ale je se uz na ty popisky ani nedivam, ale jdu rovnou podle ikon, ktere mam naucene z 6.0CZ...Jestli chces, tak si pockej na ofiko 6.1CZ, ty maj ale vyjit az nekdy kolem zari...Tak asi tak...:yes:
Ales11 (39)|15.7.2008 16:01
[QUOTE="levap1"]To znamená, že vše je v angličtině? Vyplatí se to? Je to o tolik rychlejší a lepší? Už měsíc o to přemýšlím jestli přejít na 6.1 nebo né?!! Příspěvky jsou různé - někomu se to líbí někomu né...[/QUOTE]

Asus odpověd Na ......WM 6.1 ......
Zpravy o vydani WM 6.1 zatim nemame, takze v nejblizsi dobe s tim urcite nepocitejte.
:( :(
Tom07 (56)|17.7.2008 08:57
Ahoj, nema pls nekdo odkaz na ROM S4V-ROM? Rad bych ji zkusil. Diky
tomsoft (2734)|20.7.2008 22:40
[QUOTE="Tom07"]Ahoj, nema pls nekdo odkaz na ROM S4V-ROM? Rad bych ji zkusil. Diky[/QUOTE]
Myslím že je to ono:
[CODE]http://rapidshare.com/files/107349173/P535_S4V.19209.02.exe[/CODE]
password: soft4vn.net
Gimly (18)|19.8.2008 13:58
Ahoj, na internetu jsem narazil na návod jak zmenit keyboard layout, dle národních specifikací. Nezkoušel to někdo z vás také ?
Tom
kesu (548)|1.9.2008 14:37
nn nezkoušel, hodis sem kdyztak link na ten navod?