Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nefunguje volání při 3G u HTC TyTN II/Kaiser

kopec_ce4you (236)|1.6.2008 17:39
Při dostupnosti sítí 3G mi na Kaiserovi nejde telefonovat nikomu, když někdo telefonuje mně, dozví se, že jsem nedostupný. Při pokusu o odeslání hovoru se zobrazí Connecting, pak to ale třikrát pípne a hovor se ukončí dříve, než začne.

Kaisera mám od listopadu a problém mi nastal již jednou, v lednu. Tenkrát jsem měl v nastavení telefonu v Band uvedeno pro obě možnosti auto. Řešil jsem problém po několika pobočkách O2 a nakonec se to spravilo samo, když jsem tam měl Network type: auto a GSM/UMTS na naše frekvence. Teď jsem po čerstvém HR, který mě čekal poté, co jsem se snažil odinstalovat lokalizaci a problém nastal znovu. Na pobočce O2 v Palladiu mně pan prodavač, mimochodem celkem nepříjemný, řekl, že mám vadné zařízení, že oni nikde chybu nemají, protože síť je bezproblémová a ať si zajdu do servisu. Ani snad nemusím dodávat, že k této informaci dospěl bez zkontrolování jak svého počítače, tak mého telefonu. Slečna na pobočce Muzeum byla o poznání přívětivější a z toho, co mi řekla vyplynulo, že s jejich 3G jsou problémy a je lepší používat 2G. Když jsem jí říkal, že mi to zaprvé už fungovalo a zadruhé rychlý internet by se mi hodil, když už jsem za to zaplatil, zašla někam za technikem, ptala se dalších lidí, ale nakonec jsme dospěli k závěru, že když je v možnostech GSM/WCDMA/Auto zvoleno Auto, měl by si telefon sám vybrat správnou síť a na hovor automaticky přepnout na 2G. Jenže to se neděje. Podobný problém řeší na XDA-Dev, bohužel ale jen výměnou přístroje, po které se prý poměr 1 ku miliónu zlepší na 20 ku jedné úspěšných hovorů při dostupnosti 3G.

Jdu na další HR, uvidíme, jestli se něco zlepší.
UPDATE: Nezlepší.

Sháním další tipy na vyřešení problému...
Kolda.o (114)|2.6.2008 08:49
nehledej problem v telefonu - aktualne je neco u O2

vsechny nase 3G sluzebni nokie aktualne maji stejny problem co ty.
Musime vse prepinat pouze do GSM :-(