Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA2 a zatoulané kB GPRS?

Adam Motvička (65)|5.6.2004 14:46
Mám menší problém. Když se připojím na GPRS, ukáže mi GPRSMonitor, že stáhnu asi tak 1kB a když se odpojím, stáhne něco přes 5-7kB. To je přece divné. GPRS by tohle nemělo dělat. Je to docela k ničemu. Nemám DATA Nonstop a když pak chci poslat třeba mail, kouknout na net, tak to stahuje zbytečně moc kB... Nevíte, jaký program ty data stahuje? Nebo je to nej chyba v GPRS Monitoru??
PavelR. (2184)|5.6.2004 15:09
[QUOTE="Adam Motvička"]Mám menší problém. Když se připojím na GPRS, ukáže mi GPRSMonitor, že stáhnu asi tak 1kB a když se odpojím, stáhne něco přes 5-7kB. To je přece divné. GPRS by tohle nemělo dělat. Je to docela k ničemu. Nemám DATA Nonstop a když pak chci poslat třeba mail, kouknout na net, tak to stahuje zbytečně moc kB... Nevíte, jaký program ty data stahuje? Nebo je to nej chyba v GPRS Monitoru??[/QUOTE]

... první věc, kterou bych zkontroloval je zaokrouhlovací jednotka nastavená v GPRS Monitoru (patrně si ale již udělal, že?), ta by mohla být jednou z příčin chybného zobrazování přenesených dat.

Jinak při ustanovování a ukončování GPRS spojení (tzv. GPRS attach resp. detach) vzniká určitá řežie, ale těžko říct jak velká (tj. nikdy jsem podrobně nezkoumal). Rozhodně to nebude ale 8 kB, které uvádíš.

Klidně je možné, že GPRS Monitor má problémy s měřením malých objemů dat (např. v desítkách či stovkách bajtů) a zpřesňuje se až s většími objemy.

PavelR.
Adam Motvička (65)|6.6.2004 00:28
Ten GPRS Monitor jsem zkontroloval. Je to nastaveno v poradku. Data ale nabihaji samovolne furt. Nemate s tim nekdo zkusenosti? Kdyz jsem mel iPAQ 3630+Siemens M55, mel jsem taky GPRS monitor, pripojoval se pres IrDA a tohle mi to nedelalo...
null (0)|6.6.2004 04:03
je to fakt s temi stracenymi daty !! mam MDA II a o ukazatel me tolik nejde kdyz to porovnam s tim co mi oparator odecte tak je to shodne odpovida s tim co ukazuje gprs monitor ale abych to objasnil kdyz jsem mel 7650 a odeslal jsem jeden email ( zhruba 150 znaku= do 1kb) me ukazatel na 7650 ukazal dohromady (stazene a odeslane) 3,78kb ,kdezto u MDA II me ten stejny email prijde na 12-15kb coz je dost velkej rozdil napr : 7650:3,78kb=(twist) pocitano od operatora po 5kb=0,30kc
na MDAII to pak je 12kb-15kb=0,90kc
vazne zajimave pri surfovani to nevadi ta se to strati ale kdyz denne odeslete 20 emailu ci vice (coz je pripad treba u me) tak ten rozdil pocitite...:(
PavelR. (2184)|6.6.2004 07:28
[QUOTE="Adam Motvička"]Data ale nabihaji samovolne furt.[/QUOTE]

... na MDA2 se mi stávalo totéž v souvislosti se SW GPRSpeed Plus (viz zde) Nemáš jej na svém MDA2 nainstalován? ... na mém iPAQu mi ale tento program funguje vcelku spolehlivě ...

PavelR.
Adam Motvička (65)|6.6.2004 11:19
Ten nainstalovaný nemám. A jestli vám to MDA2 dělá i u T-Mobilu, tak to asi bude opravdu nějaký problém v MDÁčku (buď soft, nebo hardware). Já mám sice MDA2 od TM, ale SIMka je ET... Docela mě ty přenesené kB štvou :(. Vážně s tím nemá cenu odesílat maily, protože se vám každý několikrát prodraží :(.
Adam Motvička (65)|6.6.2004 11:43
Zkusil jsem teď vyndat z MDA2 simku a dát jí do předtím používaného Siemense ME45. K němu jsem se připojoval přes IrDA iPAQem, taky jsem měl GPRS Monitor a takové ztráty dat mi neukazoval.

Na MDA jsem tedy vypnul Radio část, vyndal simku, dal ji do normálního mobilu a připojil jsem se přes něj na GPRS MDÁčkem, tak jak jsem to dělal předtím s iPAQem 3630. Tuhletu komunikaci sice GPRSMonitor nezaznamenával, ale mobil má vlastní počítadlo. Ihned, jak jsem se přes IrDA spojil s telefonem na GPRS, odečetlo mi to asi 3kB, pak jsem si stáhnul 3kB www stránku a odpojil se. Při odpojování to ale nic nesežralo.

Jakto, že to při připojení sežralo 3kB? Při normálním spojení přes radio na MDA2 to žere někdy i víc. Kam sakra ty data jdou??? Má na to někdo odpověď :(.