Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung i780 vypnutí automatického připojování GPRS

HUdasp (29)|30.5.2008 11:03
Poradí někdo, jak vypnout automatický připojování GPRS na Samsungu i780?
PhSnake (872)|30.5.2008 11:08
program sa vola NoData. Najdes ho aj niekde tu tusim som ho uploadoval, alebo modaco.com aleboo xda-developers.com
Losos_ce4you (1147)|30.5.2008 11:44
Unika mi nejak vyznam problemu ? Cemu vadi pripojene gprs ? Vzdyt platis - pokud tedy platis prenesene kb a nemas pausal coz u komunikatoru bych si predstavoval jako zaklad , pouze za prenesena data , ne za pripojeni ?! )
PhSnake (872)|30.5.2008 11:58
nepoznam to zariadenie, ale napr moze mat nastavene "Assisted GPS" a potrebuje ked je v roamingu vypnut GPRS, pripadne nexce sa mu vypnut automaticke stahovanie majlov pocasia a bohvie coho este bez toho aby pustal 10 app, isiel do nastaveni... NoData je jednoduchsie jedna app a mas to hotove. Okrem toho mne sa v Blave stavalo ze ked bol velmi slaby signal (alebo ziaden) tak ma to hodilo do roamingu a nevsimol som si....
HUdasp (29)|30.5.2008 12:36
Diky moc. Vyzkoušim
snakewinter (17)|3.6.2008 13:33
No, nepoznam este tento stroj tak dobre, ale predtym som mal Qtek 8310 a tam sa dalo v registroch nastavit automatice odpojenie od GPRS po ukonceni stahovania dat.
kubisz (1054)|3.8.2008 13:38
a tohle bohuzel u i780 nefunguje...zobrazuje se majitelum i780 ikona EDGE/GPRS pri zapnuti telefonni casti? jak pripojeny internet vypinate (cerveny "dvojklik" nepomaha)? diky

EDIT: tak figl s editaci registru a smazanim SUSPENDRESUME funguje, pripojeni se vypina...
snakewinter (17)|5.8.2008 21:48
Ale ved kliknite na ikonku datoveho pripojenia a ked ste pripoojeni tak sa vas opyta ci sa chcete odpojit (disconnect), kliknete a ste odpojeni...
kubisz (1054)|5.8.2008 22:03
to jo, ale co udelate, kdyz Vam prijde MMS, nebo se PDA pripoji pro zaktualizovani pocasi, GPS ci cehokoli jineho?..v neposledni rade je to cekem pohodlne, kdyz jede clovek nekde salinou a projde maily...pri ukonceni bych se ale prstem rozhodne na tu ikonu netrefil (a to ani v adelce :D )
martinfronek (1)|30.1.2009 19:23
Dobrý den, mám Asus P750 a mám stejný problém. Nevypíná se automaticky EDGE (GPRS). Někdo se ptal, čemu to vadí........ Je to strašnej žrout energie. To je ten problém a sám se nevypne, ale připojí se, kdy chce. A ráno to člověka, když je to náhle vybité, na rozdíl od Nokie, ani nevzbudí. Martin Froněk
Zdenek Malinsky (9781)|30.1.2009 21:57
Stejná rada jako výše - utilitka NoData od MoDaCo.

Jinak se podívej, jaké máš v PDA nainstalované softy, zda se nějaké počasí, RSS čtečka, kurzy měn a stav akcií nebo něco podobného nepokouší připojit k síti = automaticky se pravidelně aktualizovat. Vybít baterku může i zapnuté wi-fi, nevypnutý displej nebo třeba push mail sync - viz link
kubisz (1054)|1.2.2009 10:59
[quote]Automatické odpojení GPRS/EDGE:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\ConnMgr\Planner\Settings
Value name: SuspendResume <---- hodnotu SuspendResume smazat nebo přejmenovat na SuspendResuxx [/quote]

na sorg. ROM 0.22 se ale pripojeni prerusuje i mezi jednotlivymi pozadavky na data, coz je celkem nepouzitelne...
mike-biker (41)|16.8.2009 08:12
Já mám u Samsungu nastaveno vypnutí GPRS při nečinnosti. :yes: Dobré na úsporu energie. Jinak se ale přístroj jakmile má možnost připojuje, což zatím v zahraničí je kontraproduktivní, takže rovněž NoData to jistí!